IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ВОЖДЕ..МОИТЕ СА САМО ДИВИДЕНТНИ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Да и аз съм набил много пари на БФБ и вече 11 години чакаме чудо, то излезе ЧЕРЕШОВА РАБОТА..
      Добре,че разкарах 90 % от артиите от БФБ още 2017. Прибрах много хубава печалба и сега си гледам кефа и чета бляновете на тъпоумниците.Имам само едни девидентни артии от които всяко лято взимам мазен дивидент и си го харча по морето.А междувременно в Щатите баемите нарастват.Защо ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Основната причина за мен е в това,че огромния процент от дружествата лиснати на БФБ си имат "абсолютни" мажоритари,т.е няма никаква интрига,щото тия мажоритари могат да си правят ,почти каквото си решат....При холдингите не са баш "абсолютни",ама при положение,че остатъкът от примерно 60-70 процента от акциите са притежание на хора,които дори и не подозират ,или отдавна са забравили,че имат акции,то и там с дватрийсет процента си "абсолютен" мажоритар.....Дори и да поканим Олаф Шолц да ни стане министър на финансиите,не виждам какви, кой знае колко значими промени би направил....Да не би да се срещне със събствениците на "Химимпорт" и да почне да им се кара : "А бе пичове,не ви ли е срам!Пазарната капитализация на компанията в момента ви е колкото е цената на два самолета,а пък вие имате цяла авиокомпания с дватрийсе самолета,банка,застраховател и т.н . ...Я да вземете да си подкрепите акцията и да започнете да раздавате по -големи дивиденти!"
        Най-много да му бъде показан среден пръст и то с пълно право....И в тоя ред на мисли ,може да се кажат подобни неща за почти всички компани....Такава е ситуацията и като инвеститори,т.е. хора,които рискуват сами парите си ,би трябвало да се съобразявате с гореизложеното...
        Ще дойде и това време ,една по една отпадат от маркета.....
        Някой спомня ли си за Лекс , Хранков , Барбуков ,лайф чоис,Кремиковци , Химко , Олово цинковия , пътища ,мостове , Енергони ,Енемона , ВАСВ , Корп и т.н все участници в индекса....
        Чичо Оги е тръгнал по този път ,за да не стигне края си купи банка ама пред криза , Велев от Стара планина ,христов от еубг , за хим няма да коментирам ...имат си банка и пф ...
        Има едни машинки на ДАХ ами да ги внедрят.....за да правят ликвидност....за една година ще изчистят шитовете....машинките ще ги занулят...ама не искат ,че пълнят портфеилите на ПФ...

        Коментар


        • Защо чуждите инвеститори всички избягаха и никой не иска и да чуе за БФБ ,всякаш е чумава?
          ЕТФите на Никиту лиснати в Лондон и Франкфурт ясно показват ,че интереса е нулев.
          Last edited by Grosss; 22.11.2019, 19:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Мдааа, ние не те разбрахме, но и ти май въобще не ни разбра ! Няма и смисъл да продължаваме !
            Случва му се често. Различни хора сме. Най-интересният въпрос на който не пожела да отговори е, защо в прехвалените и познати дружества на бфб, акциите падата, в същото време при Дау от 2009 досега нон-стоп растат. Дау от 7000 стигна 28 000. ЗА това време, на бфб сме хванали черешовия топ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Ей че е натрито..

              БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ В СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА..
              Дайте да дадем

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Тук въобще не става въпрос за това кой е печеливш и кой не. Всеки е имал печеливши и губещи сделки. Въпроса е в цялостното развитие на борсата ни и какви са причините да е в такова състояние.
                Основната причина за мен е в това,че огромния процент от дружествата лиснати на БФБ си имат "абсолютни" мажоритари,т.е няма никаква интрига,щото тия мажоритари могат да си правят ,почти каквото си решат....При холдингите не са баш "абсолютни",ама при положение,че остатъкът от примерно 60-70 процента от акциите са притежание на хора,които дори и не подозират ,или отдавна са забравили,че имат акции,то и там с дватрийсет процента си "абсолютен" мажоритар.....Дори и да поканим Олаф Шолц да ни стане министър на финансиите,не виждам какви, кой знае колко значими промени би направил....Да не би да се срещне със събствениците на "Химимпорт" и да почне да им се кара : "А бе пичове,не ви ли е срам!Пазарната капитализация на компанията в момента ви е колкото е цената на два самолета,а пък вие имате цяла авиокомпания с дватрийсе самолета,банка,застраховател и т.н . ...Я да вземете да си подкрепите акцията и да започнете да раздавате по -големи дивиденти!"
                Най-много да му бъде показан среден пръст и то с пълно право....И в тоя ред на мисли ,може да се кажат подобни неща за почти всички компани....Такава е ситуацията и като инвеститори,т.е. хора,които рискуват сами парите си ,би трябвало да се съобразявате с гореизложеното...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                  ++++
                  Хората тук искат някой друг да е виновен, не те самите за решенията и действията, които те са правили. За това и те питат КОЙ е виновен.... Те не са виновни. Те искат като купят нещо, то да се качва и да спечелят. И ако не спечелят - някой е виновен, но този някой не са те.
                  Просто не зная от къде да започна. Предполагам си нов , не знам. Въпреки всичко ще ти дам примери колкото искаш. Ето, някои влизат в sftrd и след няколко дни какво се оказва -ще увеличават капитала без да питат и ей така променят условията.
                  След това другите пък също променят условията и си гласуват тантиеми.
                  Трети пък си гласуват няколко милки бонуси и правят обратно изкупуване с пари на акционерите и т.н . И т.н.
                  След всичко това ако смяташ инвеститорите за виновни може да очакваш още дълги години лписа на купувачи.
                  Last edited by MrSi; 22.11.2019, 18:13.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                    ++++
                    Хората тук искат някой друг да е виновен, не те самите за решенията и действията, които те са правили. За това и те питат КОЙ е виновен.... Те не са виновни. Те искат като купят нещо, то да се качва и да спечелят. И ако не спечелят - някой е виновен, но този някой не са те.
                    Тук въобще не става въпрос за това кой е печеливш и кой не. Всеки е имал печеливши и губещи сделки. Въпроса е в цялостното развитие на борсата ни и какви са причините да е в такова състояние.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Не ме разбрахте изобщо. Аз не харесвам много неща в българската политика, но причините за загубите на борсата са съзнателните решения на участниците. Определено проблема ви не е България и политиката. В случай, че беше това щяхте да печелите луди пари на чуждите борси, но явно не можете и стоите тук. Лично аз предпочитам българската борса, защото познавам компаниите и пазара много добре. На вън ще съм аутсайдер. То и по резултатите ми си личи. На вън са средняшки а тук средногодишната възврашемост на портфейла е доста над два пъти по-висока от тази на индексите. Това не означава, че нямам експозиции и навън, но предпочитам нашата борса и не съжалявам за избора си. Просто не харесвам мрънкачите, които цял живот оправдават собствените си неуспехи с нещо външно. Аз съм бъркал и ще продължавам да бъркам, но си го признавам коригирам си действията и продължавам нататък. Света не ми е длъжен за нищо и не ми е крив за нищо. Той е такъв какъвто е.
                      Но като толкова искате да ме вкарате насила в политическата тематика ще ви дам мнението си за свободата на словото. Определено проблема не е липсата му. Всеки може свободно да говори каквото си иска. Написаните глупости в този форум и в медийните парцали на Пеевски го доказват. Проблема е в изчезналите журналистически стандарти. Липсва всякаква журналистическа етика. От всякъде бълват фалшиви новини, откровени лъжи или пропаганда. Хората нямат критично мислене да ги отсеят. Резултата е трагичен. Получава се ситуация, че всеки е свободен да си направи медия и да пише всякакви лъжи в нея. Може да сте доволни. Накарахте ме и мен да говоря за политика, въпреки, че я избягвам. Сега може да продължите да обсъждате как някой друг ви е виновен за изборите, които сте направили на борсата и в живота. Няма да ви преча.
                      А това дали сме успешни или неуспешни ще те посъветвам да гледаш собственото си канче ! Много ми е интересно ти като какво я приемаш борсата ? Да не би да е извън България тази борса, и какви компании се търгуват на борсата ни, не са ли български ? БФБ е проекция на всичко случващо се в България ! Така и не даваш обяснение защо борсата ни не се развива в последните над десет години ? Представи си, че и ние като теб предпочитаме българската борса по същите причини !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Не ме разбрахте изобщо. Аз не харесвам много неща в българската политика, но причините за загубите на борсата са съзнателните решения на участниците. Определено проблема ви не е България и политиката. В случай, че беше това щяхте да печелите луди пари на чуждите борси, но явно не можете и стоите тук. Лично аз предпочитам българската борса, защото познавам компаниите и пазара много добре. На вън ще съм аутсайдер. То и по резултатите ми си личи. На вън са средняшки а тук средногодишната възврашемост на портфейла е доста над два пъти по-висока от тази на индексите. Това не означава, че нямам експозиции и навън, но предпочитам нашата борса и не съжалявам за избора си. Просто не харесвам мрънкачите, които цял живот оправдават собствените си неуспехи с нещо външно. Аз съм бъркал и ще продължавам да бъркам, но си го признавам коригирам си действията и продължавам нататък. Света не ми е длъжен за нищо и не ми е крив за нищо. Той е такъв какъвто е.
                        Но като толкова искате да ме вкарате насила в политическата тематика ще ви дам мнението си за свободата на словото. Определено проблема не е липсата му. Всеки може свободно да говори каквото си иска. Написаните глупости в този форум и в медийните парцали на Пеевски го доказват. Проблема е в изчезналите журналистически стандарти. Липсва всякаква журналистическа етика. От всякъде бълват фалшиви новини, откровени лъжи или пропаганда. Хората нямат критично мислене да ги отсеят. Резултата е трагичен. Получава се ситуация, че всеки е свободен да си направи медия и да пише всякакви лъжи в нея. Може да сте доволни. Накарахте ме и мен да говоря за политика, въпреки, че я избягвам. Сега може да продължите да обсъждате как някой друг ви е виновен за изборите, които сте направили на борсата и в живота. Няма да ви преча.
                        ++++
                        Хората тук искат някой друг да е виновен, не те самите за решенията и действията, които те са правили. За това и те питат КОЙ е виновен.... Те не са виновни. Те искат като купят нещо, то да се качва и да спечелят. И ако не спечелят - някой е виновен, но този някой не са те.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          На някоя квартална бакалия е толкова, дори вече оборота на Кауфланд не можем да стигнем.
                          ПП. Яяя стигнали сме го...
                          Годишния на борсата стигнал дневния на Кауфланд?
                          Продължавайте в същия дух
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Не ме разбрахте изобщо. Аз не харесвам много неща в българската политика, но причините за загубите на борсата са съзнателните решения на участниците. Определено проблема ви не е България и политиката. В случай, че беше това щяхте да печелите луди пари на чуждите борси, но явно не можете и стоите тук. Лично аз предпочитам българската борса, защото познавам компаниите и пазара много добре. На вън ще съм аутсайдер. То и по резултатите ми си личи. На вън са средняшки а тук средногодишната възврашемост на портфейла е доста над два пъти по-висока от тази на индексите. Това не означава, че нямам експозиции и навън, но предпочитам нашата борса и не съжалявам за избора си. Просто не харесвам мрънкачите, които цял живот оправдават собствените си неуспехи с нещо външно. Аз съм бъркал и ще продължавам да бъркам, но си го признавам коригирам си действията и продължавам нататък. Света не ми е длъжен за нищо и не ми е крив за нищо. Той е такъв какъвто е.
                            Но като толкова искате да ме вкарате насила в политическата тематика ще ви дам мнението си за свободата на словото. Определено проблема не е липсата му. Всеки може свободно да говори каквото си иска. Написаните глупости в този форум и в медийните парцали на Пеевски го доказват. Проблема е в изчезналите журналистически стандарти. Липсва всякаква журналистическа етика. От всякъде бълват фалшиви новини, откровени лъжи или пропаганда. Хората нямат критично мислене да ги отсеят. Резултата е трагичен. Получава се ситуация, че всеки е свободен да си направи медия и да пише всякакви лъжи в нея. Може да сте доволни. Накарахте ме и мен да говоря за политика, въпреки, че я избягвам. Сега може да продължите да обсъждате как някой друг ви е виновен за изборите, които сте направили на борсата и в живота. Няма да ви преча.
                            Мдааа, ние не те разбрахме, но и ти май въобще не ни разбра ! Няма и смисъл да продължаваме !

                            Коментар


                            • Не ме разбрахте изобщо. Аз не харесвам много неща в българската политика, но причините за загубите на борсата са съзнателните решения на участниците. Определено проблема ви не е България и политиката. В случай, че беше това щяхте да печелите луди пари на чуждите борси, но явно не можете и стоите тук. Лично аз предпочитам българската борса, защото познавам компаниите и пазара много добре. На вън ще съм аутсайдер. То и по резултатите ми си личи. На вън са средняшки а тук средногодишната възврашемост на портфейла е доста над два пъти по-висока от тази на индексите. Това не означава, че нямам експозиции и навън, но предпочитам нашата борса и не съжалявам за избора си. Просто не харесвам мрънкачите, които цял живот оправдават собствените си неуспехи с нещо външно. Аз съм бъркал и ще продължавам да бъркам, но си го признавам коригирам си действията и продължавам нататък. Света не ми е длъжен за нищо и не ми е крив за нищо. Той е такъв какъвто е.
                              Но като толкова искате да ме вкарате насила в политическата тематика ще ви дам мнението си за свободата на словото. Определено проблема не е липсата му. Всеки може свободно да говори каквото си иска. Написаните глупости в този форум и в медийните парцали на Пеевски го доказват. Проблема е в изчезналите журналистически стандарти. Липсва всякаква журналистическа етика. От всякъде бълват фалшиви новини, откровени лъжи или пропаганда. Хората нямат критично мислене да ги отсеят. Резултата е трагичен. Получава се ситуация, че всеки е свободен да си направи медия и да пише всякакви лъжи в нея. Може да сте доволни. Накарахте ме и мен да говоря за политика, въпреки, че я избягвам. Сега може да продължите да обсъждате как някой друг ви е виновен за изборите, които сте направили на борсата и в живота. Няма да ви преча.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                                Докато се разправяте, и оборота вече достигна 50 хиляди за деня!
                                Системни проблеми няма, тук таме нечия лична неудача :-)
                                На някоя квартална бакалия е толкова, дори вече оборота на Кауфланд не можем да стигнем.
                                ПП. Яяя стигнали сме го...
                                Last edited by polax; 22.11.2019, 17:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X