IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    И ЗАЩО СЛЕД ПАНИКАТА ТЕЗИ СЪЩИТЕ ХОРА ПАК ЗАПОЧВАТ ДА КУПУВАТ И ДА НАДУВАТ БАЛОНА ДО НОВИ ВЪРХОВЕ..

    Това , че си мислиш , че си чел много и знаеш всичко ще ти донесе само нещастия на Борсата..На такъв човек какво да кажеш освен да пожелаеш да е жив и здрав.. Сега да видим на колко след продажбата си ще можеш да купиш акциите , които продаде..Или пак ще лъжеш, че си много доволен и ги биеш..То себе си лъжеш накрая..
    защо да купя акциите които съм продал? не може ли да купя други акции или някакъв друг актив? не мога ли с тези пари да участвам в някое IPO например?
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • И ЗАЩО СЛЕД ПАНИКАТА ТЕЗИ СЪЩИТЕ ХОРА ПАК ЗАПОЧВАТ ДА КУПУВАТ И ДА НАДУВАТ БАЛОНА ДО НОВИ ВЪРХОВЕ..

      Това , че си мислиш , че си чел много и знаеш всичко ще ти донесе само нещастия на Борсата..На такъв човек какво да кажеш освен да пожелаеш да е жив и здрав.. Сега да видим на колко след продажбата си ще можеш да купиш акциите , които продаде..Или пак ще лъжеш, че си много доволен и ги биеш..То себе си лъжеш накрая..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Ами как да ти го обясня по просто..Никой не знае и колко време ще е жив и дали утре няма земята да се сблъска с метеорит или да стане катастрофа..Въпреки това всеки си прави някакви планове.Дългия опит на западните инвеститори е категоричен, че задължително се продава при загуба от 3-5%.За покачване таргетите са различни и нямат категорични правила..Иначе нямаше в историята да има периодично нови върхове на индексите на запад..Погледни историческите графики в САЩ и Европа..Разбира се има хора , които са доволни и на малки печалби, но алчността по принцип е по- силен инстинкт от страха, затова се възтановяват и пазарите и се правят нови рекорди...Не е лошо да прочетеш нещо за историята на борсите и някои биографии на богати хора и борсови играчи..
        Много неща съм чел. Не съм съгласен, че алчността е по-силна от страха. По-скоро е обратното. Затова понякога на борсите има паника и масови разпродажби.
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • Ами как да ти го обясня по просто..Никой не знае и колко време ще е жив и дали утре няма земята да се сблъска с метеорит или да стане катастрофа..Въпреки това всеки си прави някакви планове.Дългия опит на западните инвеститори е категоричен, че задължително се продава при загуба от 3-5%.За покачване таргетите са различни и нямат категорични правила..Иначе нямаше в историята да има периодично нови върхове на индексите на запад..Погледни историческите графики в САЩ и Европа..Разбира се има хора , които са доволни и на малки печалби, но алчността по принцип е по- силен инстинкт от страха, затова се възтановяват и пазарите и се правят нови рекорди...Не е лошо да прочетеш нещо за историята на борсите и някои биографии на богати хора и борсови играчи..

          Коментар


          • Кире, на тоя свят няма човек, които да знае, в кой ден и час дадена акция или пазар ще обърне посоката си. Според мен таргетите са доста смислено нещо. Това разбира се може да не е така за друг и в това няма нищо лошо. Все пак на борсата сме различни хора с различна склонност към риска и всеки си има изградена стратегия която си следва.
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • При пазар , който е възходящ и изостанал от другите е безумие да се слагат таргети..Все едно да си сложа таргет 8 лева за МЦХ и ХЕС или 11 лева за Монбат. Всичко зависи от акцията и показателите и, както и от мажоритаря..Историята на акцията и менижмънта също са важни, но историята е на последно място...Нито ХДПАТ нито МОСТ вече ще имат върхове и история, а бяха рекордни..Да не говорим за Меком и Енергони. В същото време ИХЛБЛ въпреки спада и изваждането от индекса пак ще бъде и 1 лев и повече, защото има показатели за това и е голям холдинг свързан с банка и сериозни мажоритари..

              Не е препоръка за нищо , а разсъждения по повод..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                Тони, аз не гоня върхове и дъна, както много хора във форума си мислят. Аз работя с таргети. Щом дадена акция си стигне таргета я продавам ако ще след това да поскъпне сто пъти. Аз си определям на какви цени ще продам дадена акция още преди да я купя. Конкретно SFTRD я продадох защото си стигна цената на която бях решил да продавам. Ако беше тръгнала да пада щях да я държа до около 5 лева и пак щях да продам.
                тук съм съгласен и аз си слагам някакви цени, ама като видя положителния и бичи тренд и полека почвам да ги вдигам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  аз разбирам но ти знаеш ли кога 10лв е макса?
                  10лв беше ли макс при капачките, при Агрия, при Монбат.... кога знаеш че си стигнал тавана? Ето Мбат от 10лв върна, но сега фонда го бутна над 11!
                  6,5лв беше ли макс при СФТРД - ти продаде ли тогава? Ето сега вече гони 8,5лв.... Същото е и по дъното.

                  Може да не е правилната, но другата е стратегия за оракули, а аз не съм такъв!

                  ето ти кешира част, защото не бе сигурен дали ще пробием 625, може би.... е проби и сега ще чакаш да се върне на 300 ли?
                  Тони, аз не гоня върхове и дъна, както много хора във форума си мислят. Аз работя с таргети. Щом дадена акция си стигне таргета я продавам ако ще след това да поскъпне сто пъти. Аз си определям на какви цени ще продам дадена акция още преди да я купя. Конкретно SFTRD я продадох защото си стигна цената на която бях решил да продавам. Ако беше тръгнала да пада щях да я държа до около 5 лева и пак щях да продам.
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                    Абе ти не разбираш ли, че това не е правилна стратегия бе човек?! Точно ей с такива мисли 2007 имаше хора дето купуваха Оргахим на 800 лева, а след това го продадоха под 100. Ти не разбираш ли, че има компании които се отписват от борсата и никога вече не достигат предишните си цени. И честно казано не виждам абсолютно никаква логика нещо което сега струва 10 лв. примерно да го държа докато падне на 2 лева с надеждата че някога пак може да стане 10
                    аз разбирам но ти знаеш ли кога 10лв е макса?
                    10лв беше ли макс при капачките, при Агрия, при Монбат.... кога знаеш че си стигнал тавана? Ето Мбат от 10лв върна, но сега фонда го бутна над 11!
                    6,5лв беше ли макс при СФТРД - ти продаде ли тогава? Ето сега вече гони 8,5лв.... Същото е и по дъното.

                    Може да не е правилната, но другата е стратегия за оракули, а аз не съм такъв!

                    ето ти кешира част, защото не бе сигурен дали ще пробием 625, може би.... е проби и сега ще чакаш да се върне на 300 ли?
                    Last edited by tony1975; 19.03.2017, 07:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Добро утро!
                      Цифрите и процентите бяха примерни, всички знаят че имам стотина акции тук-там. Просто исках да кажа, че не бива да забравяме че държим един актив, който променя цената си във времето - ту нагоре-ту надолу. Няма нищо фатално ако отиде в долната точка щом сте избрали читави компании - рано или късно пак ще поскъпнат! Бих бил щастлив да допълвам СФТРД на 1,5лв с 30ст дивидент..... дори и най-големия казва че не може да познае кога се на връх или кога да влиза на пазара защото е достигнал дъно.
                      Абе ти не разбираш ли, че това не е правилна стратегия бе човек?! Точно ей с такива мисли 2007 имаше хора дето купуваха Оргахим на 800 лева, а след това го продадоха под 100. Ти не разбираш ли, че има компании които се отписват от борсата и никога вече не достигат предишните си цени. И честно казано не виждам абсолютно никаква логика нещо което сега струва 10 лв. примерно да го държа докато падне на 2 лева с надеждата че някога пак може да стане 10
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Е, човек, 80 000 лева за нищо ли ги нямаш? Що трябва пазарът да ти изсмуче 75% от активите? Какво ти пречи да продадеш по-навреме, па да вземеш повече дялове от ниското?
                        Добро утро!
                        Цифрите и процентите бяха примерни, всички знаят че имам стотина акции тук-там. Просто исках да кажа, че не бива да забравяме че държим един актив, който променя цената си във времето - ту нагоре-ту надолу. Няма нищо фатално ако отиде в долната точка щом сте избрали читави компании - рано или късно пак ще поскъпнат! Бих бил щастлив да допълвам СФТРД на 1,5лв с 30ст дивидент..... дори и най-големия казва че не може да познае кога се на връх или кога да влиза на пазара защото е достигнал дъно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Е, човек, 80 000 лева за нищо ли ги нямаш? Що трябва пазарът да ти изсмуче 75% от активите? Какво ти пречи да продадеш по-навреме, па да вземеш повече дялове от ниското?
                          Е ние ако знаем кога е време да купим и кога да продадем, всички да сме станали милионери...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            И какво - да портфейла ми ще се сгъне от 120К на 40К, но пак ще си взимам дивидентите и да купувам адски евтини и читави компании! Така че ако не инвестирате жизненоважна сума свързана с ежедневието ви не виждам нищо страшно, а по-скоро следващата възможност!
                            Е, човек, 80 000 лева за нищо ли ги нямаш? Що трябва пазарът да ти изсмуче 75% от активите? Какво ти пречи да продадеш по-навреме, па да вземеш повече дялове от ниското?

                            Коментар


                            • Направо съм учуден от липсата ти на сетива за Борсата..Не ме интересуват загубите ти, всеки ги е имал..Интересни са претенциите ти, които за съжаление нямат покритие,,Учи се, чети повече, най големите уроци са тези получени с болката на загубите..Бъди жив и здрав и твоето време ще дойде, ако не се откажеш и спреш вместо да мислиш, само да пишеш..

                              Коментар


                              • Айде да направя кефа на Кирето! Мен може да ме смятате за най-губещия на борсата. Това вероятно не е така, но народа е казал „Една лъжа повторена сто пъти става истина“.
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X