IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    То хубаво си зеленее, ама Шилер ПЕ-то е над 30 (http://www.multpl.com/shiller-pe/), на Бъфет индикаторът Total Market Cap to US GDP е 140% (https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php), а yield-curve-a е почти на нулата (https://www.gurufocus.com/yield_curve.php)


    Така че аз си трупам един златен ЕТФ, за да го продам като падне Шилера под 15 и Бъфета под 60%. Тогава ще се нагрухтя. Сега съм 45% кеш, 5% злато и 50% на нашата смотана борса, ама от тия дето дават сосни дивиденти.

    Почти бия инфлацията с дивидентите. Капиталовата не я мисля, понеже ще ги държа още дълго.

    Аре да идва тоя сток маркет краш, че ми писна вече, Преди 20 и преди 10 години нямах кинти, но сега се готвя от далече.

    Не е препоръка.
    Съгласен съм че пазарът в САЩ е много надут но както виждаш продължава да ръсте а СП 500 май щи тества върхът. По голям спад ще има в даден момент но може и да е след няколко години така че напълно възможно е биковете да спретнат едно рали и на БФБ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      То хубаво си зеленее, ама Шилер ПЕ-то е над 30 (http://www.multpl.com/shiller-pe/), на Бъфет индикаторът Total Market Cap to US GDP е 140% (https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php), а yield-curve-a е почти на нулата (https://www.gurufocus.com/yield_curve.php)


      Така че аз си трупам един златен ЕТФ, за да го продам като падне Шилера под 15 и Бъфета под 60%. Тогава ще се нагрухтя. Сега съм 45% кеш, 5% злато и 50% на нашата смотана борса, ама от тия дето дават сосни дивиденти.

      Почти бия инфлацията с дивидентите. Капиталовата не я мисля, понеже ще ги държа още дълго.

      Аре да идва тоя сток маркет краш, че ми писна вече, Преди 20 и преди 10 години нямах кинти, но сега се готвя от далече.

      Не е препоръка.
      Ето пример за много смислен и градивен пост с факти и цифри, с обосновка! Браво, с удоволствие го прочетох и разгледах, въпреки че и аз хвърлям по едно око от време на време точно на тези индикатори. И аз съм горе-долу в твоята ситуация, но колкото и лаишко да звучи, аз допускам, че следващия краш има вероятност да не е така моментен и с толкова дълбоки спадове. За мен условията днес са доста различни от онези, на чиято база са вадени изводите за тези индикатори. Икономически цикли има и ще има, но според мен може през нашите дни просто падането да е мнооого по-бавно и плавно. Централните банки имат вече /за първи път в историята/ толкова много инструменти и едва ли биха допуснали някакви катастрафални спадове. В тази връзка и аз се готвя, но не стоя не кеш, а се набивам в компании, които според мен биха били най-малко засегнати, разбира се, ако има пък ръст биха и порастнали по-малко. Златото е против природата ми и дори да виждам, че има някакъв потенциал, просто не мога да се пречупя да купя от него.

      Успех!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
        Като гледам как зеленее по цял свят мисля че идва ред на биковете и на БФБ. Рисковете от Брекзит и търговската война САЩ и Китай май значително намаляха и се отвори път за рали. Да видим до края на месецът но май сантимента траяно се промени.
        То хубаво си зеленее, ама Шилер ПЕ-то е над 30 (http://www.multpl.com/shiller-pe/), на Бъфет индикаторът Total Market Cap to US GDP е 140% (https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php), а yield-curve-a е почти на нулата (https://www.gurufocus.com/yield_curve.php)


        Така че аз си трупам един златен ЕТФ, за да го продам като падне Шилера под 15 и Бъфета под 60%. Тогава ще се нагрухтя. Сега съм 45% кеш, 5% злато и 50% на нашата смотана борса, ама от тия дето дават сосни дивиденти.

        Почти бия инфлацията с дивидентите. Капиталовата не я мисля, понеже ще ги държа още дълго.

        Добрата новина е, че само БФБ не се намира във the Everything Bubble. Даже напротив. И очаквам като почнат да се спихват нещата на запад, ритейл инвсторите да търсят кой е най-подценения индекс евър (ние) и да почнат да сипват в ЕТФ-а на Експат.

        Аре да идва тоя сток маркет краш, че ми писна вече, Преди 20 и преди 10 години нямах кинти, но сега се готвя от далече.

        Не е препоръка.
        Last edited by hamorphis; 15.03.2019, 20:39.

        Коментар


        • Като гледам как зеленее по цял свят мисля че идва ред на биковете и на БФБ. Рисковете от Брекзит и търговската война САЩ и Китай май значително намаляха и се отвори път за рали. Да видим до края на месецът но май сантимента траяно се промени.

          Коментар



          • Мечето Монти е на линия.
            Бруталното рали тепърва предстои!
            А Полки и другите готвачи отдавна се покриха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Тъй де, ще си дойдеш към твоите си числа (не ги помня докъде ги беше свалил тогава, дали до 420 или надолу, но изобще не бяха онези, които повтаряш, че са били тогава. ))
              И какво излиза, че с 5% си играл и в гагарин и в табаците и т.н. твоите позиции през тези две години ))
              А какъв да е таргетът !? - може и да имам, може и да нямам но "сори" вече и по-добре да не се казва, (с или без препоръка) Колкото играчите - толкова и таргетите, нали!? Всеки е свободен да мечтае
              От НГ имам над 400 сделки на ДАХ и на ДАУ и на БФБ и най дългата не е за повече от 10 дни...
              Днес имам купени на 20 акции в 3 сделки от 103,5 до 103,15 дъно на Вирекард и продадени на 109 ,15 един час по късно..
              Продажби
              30 акции на Райфата купени на 19 ,продадена 20,41 , 50 акции на ареалбанк купени от 27 продадена продадени днес на 29,5..
              Закривам позициите си на ДАХ....Коба и Байер и
              Дебна Монбат на около 6 и холдинг Варна ,Света София, и т.н... Голфа също като тръмп го осъди и обмити...
              П.П. Число под 550 днес давам за пръв път...на Софикс.
              Защото имам прогноза за рали която излезе на ДАУ през зимата и качване на Софикс до 615 която не излезе напълно през ралито на ДАУ....след дивидентите ни чака гръм и мълнии...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Е когато очакваха на Лондонската борса Маус фонда да стане 100 милиона паунда....
                Аз продадох между 85 и 90% от акциите си и обявих че ставам мечка с таркети като Полки....
                670, 620 ,580 и сега 550....и то като очаквах световна кри икономическа криза а то не стана СИК а като стане какво правиме....какъв таргет да дадем 420?
                Тъй де, ще си дойдеш към твоите си числа (не ги помня докъде ги беше свалил тогава, дали до 420 или надолу, но изобще не бяха онези, които повтаряш, че са били тогава. ))
                И какво излиза, че с 5% си играл и в гагарин и в табаците и т.н. твоите позиции през тези две години ))
                А какъв да е таргетът !? - може и да имам, може и да нямам но "сори" вече и по-добре да не се казва, (с или без препоръка) Колкото играчите - толкова и таргетите, нали!? Всеки е свободен да мечтае

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  Monti, не си съвсем точен - Не си го познал това с посочените числа, твоите числа си бяха по-различни по онова време. В интерес на истината - Просто видя цифрите от форума (бяха написани като поправка на твоите) После и да го повтаряш 100 пъти, няма да стане истина, така, че недей излишно да сугестираш хората.
                  Е когато очакваха на Лондонската борса Маус фонда да стане 100 милиона паунда....
                  Аз продадох между 85 и 90% от акциите си и обявих че ставам мечка с таркети като Полки....
                  670, 620 ,580 и сега 550....и то като очаквах световна кри икономическа криза а то не стана СИК а като стане какво правиме....какъв таргет да дадем 420?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Можеш да ме блокираш ,но прогнозите ми за икономиката ,борсата и политиката не моЖ блокира....
                    Както и всичко по читаво спекулант и инвеститор се премести на ДАУ и ДАХ..
                    Това нещо дето падна от 730 на 560 пункта ,да знаеш кой го позна преди две години....
                    Спада идващ от умното гербаво ръководство и калинките не можеш изтри....
                    Кражбите и комисионните давани на сульо и пульо от Върховния вожд Винету не моЖ ни накара да забравим...
                    Надминахте ДПС и Доганчо по порции и кражба....много трудно да минете Шиши но работите по въпроса....
                    Когато има само неутрално правитество различно от Тиквите ,тогава борсата върви нагоре....
                    Дотогава ще гледаме по две сделки на три часа.....и ще бъдем във форума на партиино събрание на ТГерб..
                    Monti, не си съвсем точен - Не си го познал това с посочените числа, твоите числа си бяха по-различни по онова време. В интерес на истината - Просто видя цифрите от форума (бяха написани като поправка на твоите) После и да го повтаряш 100 пъти, няма да стане истина, така, че недей излишно да сугестираш хората.

                    Коментар


                    • Най-накрая идат добри новини от посока кфн. Нашият надзорен началник вече няма да е обезглавен и безпризорен, а ще си има нов титуляр. Бойко Атанасов е новият шеф на Комисията за финансов надзор

                      Коментар


                      • Росен Даскалов: Правим асемблираща линия за до 20 000 коли годишно

                        Няколко родни компании вече са поръчали екологичната кола за доставка на Росен Даскалов, като ще дадат така необходимата обратна връзка за усъвършенстване на продукта.

                        https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...dishno-6092925

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                          Ние от форума си го знаем това

                          имаш + от мен Здравко
                          Така е Toranaga ! Подобни статии и публикации са за онези дето им слагат минуси отдолу, пък дано малко им се отворят очите защо нещата в България не вървят !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            Много поздрави от Бай..., Шиши и Цацата !

                            https://fakti.bg/world/367116-doklad...ost-i-korupcia


                            Публикувано във факти.бг: Докладът на САЩ за България: Безнаказаност и корупция!


                            Липсата на отчетност в съдебната система и корупцията са основни проблеми



                            Инвестиции тук скоро няма да се появят !
                            Ние от форума си го знаем това

                            имаш + от мен Здравко

                            Коментар


                            • Много поздрави от Бай..., Шиши и Цацата !

                              https://fakti.bg/world/367116-doklad...ost-i-korupcia


                              Публикувано във факти.бг: Докладът на САЩ за България: Безнаказаност и корупция!


                              Липсата на отчетност в съдебната система и корупцията са основни проблеми



                              Инвестиции тук скоро няма да се появят !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Можеш да ме блокираш ,но прогнозите ми за икономиката ,борсата и политиката не моЖ блокира....
                                Както и всичко по читаво спекулант и инвеститор се премести на ДАУ и ДАХ..
                                Това нещо дето падна от 730 на 560 пункта ,да знаеш кой го позна преди две години....
                                Спада идващ от умното гербаво ръководство и калинките не можеш изтри....
                                Кражбите и комисионните давани на сульо и пульо от Върховния вожд Винету не моЖ ни накара да забравим...
                                Надминахте ДПС и Доганчо по порции и кражба....много трудно да минете Шиши но работите по въпроса....
                                Когато има само неутрално правитество различно от Тиквите ,тогава борсата върви нагоре....
                                Дотогава ще гледаме по две сделки на три часа.....и ще бъдем във форума на партиино събрание на ТГерб..
                                Като няма кой да ни хвали, вече сами ще си се хвалим....

                                Коментар

                                Working...
                                X