IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    БХ=? Т.е. обвиняваш го, че държи на финансова стабилност и искаш да не реже харчове и да задлъжняваме все повече на фона на демографската криза и да се откажем може би от единствения начин да обърнем посоката на нещата в средносрочен и дългосрочен план?

    финансова стабилност->намаляване на разходите по дълга->повишение на кредитния рейтинг->повече инвестиции->мощен ръст->повече деца, повече мигранти и повече българи които се връщат
    Да, официалната версия звучи повече от прекрасно. Практиката им и маниера им на управление обаче се различават от думите им, което генерира постоянно недоверие и отлив на инвеститори. Това видяхме ние пред двата им мандата. Извъртане, отмятане, безрезултатност, манипулиране на резултатите от постиженията, ако изобщо има такива.. Безкрайни поредици от антирешения, нулева защита на интереса на бизнеса, безброй случаи на опити за присвояване на бизнеси.. Определено не си бил тук. Не може, да не знаеш за тези неща, бяха ежедневие. Борсата ги отразяваше перфектно, индексите изпаднаха в ступор с години. "Това, което мога да ти обещая, никой не може, да ти го даде!" Трябва да се радваме, да направим някой лев от моментната инерция, защото БФБ би дърпала в случая въпреки тях, а не благодарение на тях, тоест Горанов е човека с ръчната спирачка за нашата кола.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
      Mr.Profit, когато счетоводителя (Горанов) започне, да командва фирмата (държавен бюджет и министерство), на фирмата лошо и се пише.
      Щом мениджъра(БХ) е кух, то от счетоводител просперитет не чакаме. Счетоводителя е резач на разходи, нищо повече.
      Той за рязането ги реже,но все пак някъде отиват тези пари.Кой прибира и складира това е въпросът?
      Дългът беше 16 милиярда а в момента е почти 50.
      Last edited by Grosss; 12.05.2017, 16:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
        Mr.Profit, когато счетоводителя (Горанов) започне, да командва фирмата (държавен бюджет и министерство), на фирмата лошо и се пише. Щом мениджъра(БХ) е кух, то от счетоводител просперитет не чакаме. Счетоводителя е резач на разходи, нищо повече.
        БХ=? Т.е. обвиняваш го, че държи на финансова стабилност и искаш да не реже харчове и да задлъжняваме все повече на фона на демографската криза и да се откажем може би от единствения начин да обърнем посоката на нещата в средносрочен и дългосрочен план?

        финансова стабилност->намаляване на разходите по дълга->повишение на кредитния рейтинг->повече инвестиции->мощен ръст->повече деца, повече мигранти и повече българи които се връщат
        Keep going ...

        Коментар


        • Mr.Profit, когато счетоводителя (Горанов) започне, да командва фирмата (държавен бюджет и министерство), на фирмата лошо и се пише.
          Щом мениджъра(БХ) е кух, то от счетоводител просперитет не чакаме. Счетоводителя е резач на разходи, нищо повече.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Ще си призная директно, че въпросът ти относно Горанов беше изненада за мен. Свързвам твоя ник по пхринцип с представата за стар и изпитан боец по бойните финансови поля.
            После си рекох: Обречени са всичките ни опити да разберем многообразието на живота и помислите Му! Вероятно колегата поради някакви житейски обстоятелства в рамките на определен период от време е бил отделен от форумните и българските дела и е пропуснал черешовите епопеи.
            Бивол отговори директно на въпроса ти, пък аз рекох да прибавя още някой щрих към личността и причината е проста - тази личност е важна за нашето занятие и има някакво отношение към изгледите за успех или неуспех.
            Естествено, нямах на разположение подписани текстове от уважавани медии, та просто попитах гуугъл за Горанов и приятели милионери и Общинска и Пеевски (защото съзнанието ми неотклонно свързва този персонаж именно с тези знакови бг феномени) и просто дадох линкове към първите излезли резултати. Със самите текстове се запознах накръст и видимо нищо не се отклоняваше от познанието ми по въпроса и събитията.
            Вероятно напълно погрешно възприех, че след като не знаеш историята с черешовата реколта, възможно е да си пропуснал и други събития около лицето. Туй беше просто едно подхвърляне да потърсиш и прочетеш, ако ти е интересно.
            Ако приемем, че по някаква причина съм засегнал емоцията и убежденията ти, а те са напълно суверенна територия,
            приеми неподправените ми колегиални извинения.
            Няма причини да поднасяш извинения Просто търся и искам да видя различни гледни точки, но подкрепени с факти. Няма как да не ми направи впечатление лошото отношение на медиите към Горанов като цяло, пък ако се зачета по коментарите под статиите става страшно Дали тези коментари не изискват още и още статии за да се задоволи нуждата от лоши статии за него... и се чудя откъде такава разлика между това, което виждам аз и това, което виждат другите... и искам помощ от приятелите във форума.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              nachev, прочетох написаното и се чудя кое е по-добре...
              Ще си призная директно, че въпросът ти относно Горанов беше изненада за мен. Свързвам твоя ник по пхринцип с представата за стар и изпитан боец по бойните финансови поля.
              После си рекох: Обречени са всичките ни опити да разберем многообразието на живота и помислите Му! Вероятно колегата поради някакви житейски обстоятелства в рамките на определен период от време е бил отделен от форумните и българските дела и е пропуснал черешовите епопеи.
              Бивол отговори директно на въпроса ти, пък аз рекох да прибавя още някой щрих към личността и причината е проста - тази личност е важна за нашето занятие и има някакво отношение към изгледите за успех или неуспех.
              Естествено, нямах на разположение подписани текстове от уважавани медии, та просто попитах гуугъл за Горанов и приятели милионери и Общинска и Пеевски (защото съзнанието ми неотклонно свързва този персонаж именно с тези знакови бг феномени) и просто дадох линкове към първите излезли резултати. Със самите текстове се запознах накръст и видимо нищо не се отклоняваше от познанието ми по въпроса и събитията.
              Вероятно напълно погрешно възприех, че след като не знаеш историята с черешовата реколта, възможно е да си пропуснал и други събития около лицето. Туй беше просто едно подхвърляне да потърсиш и прочетеш, ако ти е интересно.
              Ако приемем, че по някаква причина съм засегнал емоцията и убежденията ти, а те са напълно суверенна територия,
              приеми неподправените ми колегиални извинения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                Парите са много, компаниите са малко и малки.
                Идват доста, много големи чужди компании
                Keep going ...

                Коментар


                • nachev, прочетох написаното и се чудя кое е по-добре... да четеш какво някакви хора са написали за него и изводите им, да чуеш неговите мнения по дадени въпроси и/или да видиш какво се е случило/направил след думите му (ако има как да го направиш). Доста от медиите си изкарват хляба като пишат "пикантерии" за този или онзи и/или изпълняват някакви поръчкови статии и аз като човек, който се интересува съм си изградил мрежа от авторитети и следя какво те казват и правят. Има качествен журналист - влиза в списъка ми, чета неподписана статия (такава каквато постваш в Капитал) - не и обръщам внимание.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Лично аз след като изкараха ИХЛБЛ от Софикс си продадох и последните бройки от акции в индекса. С този СОФИКС не чакайте движения.

                    Коментар


                    • Парите са много, компаниите са малко и малки. Имаме фонд реплика на СОФИКС, но индекса в този си вид е изчерпан. Трябват нови компании в СОФИКС. Новите критерии са много по-добри от старите, само едно раздвижване в СОФИКС - било то поръчка от Лондон, от някой фонд или резултат от рекламите които вървят за ЕТФа ще развижи и целия пазар, както и ребанлансирането след 4 месеца, за което статистиката вече има 2 месеца и в останалите ще е определено интересно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        Доколкото разбирам от контекста доста от пишещите тук наричат Горанов "черешаря" и не го харесват.
                        И други щрихи от портрета ... на стената.

                        Горанов: Моите колеги станаха милионери, а аз работя за 2 бона! И напусна НС.
                        Така постъпи той при първото сътресение след изгонването на кабинета бб1 и нещата по "герберски" станаха обществено достояние в най-големи подробности.
                        Владислав Горанов влиза в управлението на Общинска банка. Ето това е причината, че в Бг няма деца. Как да гледаш деца с два бона заплата. Поне важните партийни кадри ги трудоустрояват временно. Важно е обстоятелството, че междувременно той вече беше издигтан до ранг "офицер за свръзка" и устрояването беше задължително.

                        Нещата имат и обратен прочит. Вероятно е подходящо да кажем добра дума за партия герб, където повествованието се води открито, пряко, честно и директно: Става въпрос за пари и власт и ние сме тук по тази причина. Излишно е да си хвърляме прах в очите с идеи, идеологии и пр. Нещата са житейски простички.
                        В тази връзка поведението на Горанов нито за миг не е било оценявано и приемано от ръководството на партията и съпартииците му като някакво форма на отстъпление и/или предателство. Честна и открита постъпка - парите свършиха, аз се омитам. Ако утре се отвори нещо ново, аз съм насреща.
                        Представете си какъв лицемерен вой щеше да се надигне в коя да е друга партия, която освен горното все пак се основава и на споделяне на някакви идеи. Лицемерен, ама вой! Обикновено в съдържателен аспект това е просто една форма за разправа и отстраняване на конкуренцията вътре в партията, а не толкова защита на идеи, ама нейсе! И обичайно извършителят приключва с политическата си кариера.
                        Не и в герб, не и Горанов.

                        Бившият заместник-министър на финансите ще стане изпълнителен директор на институцията

                        Коментар


                        • Нямам достъп до информация във властта за да знам какво реално е направил той по въпроса (дали Караиванова е негов избор примерно, но ако е бил министър той трябва да взима крайното решение), но като страничен наблюдател си давам сметка, че само с това си мнение е успял да провокира сериозна обществена реакция (за да му лепнат този прякор), която да доведе с или без негова помощ до нещата, които виждаме да се случват и днес...
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                            Разбирам логиката ти, но за времето което съм на борсата съм разбрал, че каквото е било до момента не значи, че така ще бъде в бъдеще. Личното ми мнение след като виждам как се работи на всички фронтове е, че ще видим сериозен и стабилен ръст, но времето както винаги ще покаже най-добре...
                            Ти очакваш ръст заради черешаря или въпреки него?
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Проблема е че като го няма в управлението БФБ се качва а като стане минфин пада...
                              Сега ако логиката е вярна няколко месеца безвремие/надежди мисия лондон/ и ще почнат да излизат последните мохикани....
                              Разбирам логиката ти, но за времето което съм на борсата съм разбрал, че каквото е било до момента не значи, че така ще бъде в бъдеще. Личното ми мнение след като виждам как се работи на всички фронтове е, че ще видим сериозен и стабилен ръст, но времето както винаги ще покаже най-добре...
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                Благодаря, Bivol

                                Борсата ни е добре финансово. Фактът, че на нея няма атрактивни инструменти, които да се търгуват, е проблем на правителството дотолкова, доколкото е проблем и пазарът на череши в Кюстендил. Дори трябва да сме по-загрижени за онзи пазар, отколкото за капиталовия пазар. Това заяви в интервю за „Тема” заместник-министърът на финансите Владислав Горанов, цитиран от Дарик.

                                По думите му на капиталовия пазар обикновено се срещат равнопоставени и информирани хора, които, в зависимост от неговото състояние, са склонни да търгуват или не.

                                Наскоро имаше новини за голямата драма, че на БФБ 50 минути нямало сделка. Това няма как да е проблем на държавата, допълни Горанов. Според него самоцелното поддържане на пазар, ако на него няма какво да се търгува, не може да е цел на държавата.

                                Държавата няма никаква причина да толерира капиталовия пазар пред други видове пазари. Пак казвам, за нас е много по-важно да успеем да регулираме пазара на земеделска продукция, отколкото такъв пазар, на който се предполага, че отиват информирани хора, които искат да сключат определен вид сделки, обясни зам.-министърът.

                                Според него, ако в момента не е изгодно да се търгуват определени акции, това не е проблем на държавата. Това е проблем на дружествата, които предлагат тези акции, както и на регулатора, който качва едни или други инструменти за търговия на тази борса.

                                Какво би могла да направи държавата, за да има атрактивни дружества на борсата? Не разбирам тезата „Държавата трябва да подпомага капиталовия пазар". А защо да не подпомага всички други пазари на различни стоки и услуги в тази държава?

                                С какво ни е по-ценен и по-скъп капиталовият пазар? Какво ще спечелим като общество, ако имаме една по-силна или по-слаба борса, добави Горанов.
                                --------------------------------------------------------

                                Погледнах къде стои Софикс на дата на интервюто. 324.55 на 20 октомври 2012 година и от там сериозен ръст и дори след следващата корекция не сме стигнали тези нива. Явно мнението му е провокирало много хора и се е направило нещо по въпроса. Отделно съм склонен да се съглася с доста от нещата, които е казал и ще допълня, че Карина Караиванова дойде от неговото министерство, т.е. за мен е много по-важно какво правиш отколкото говориш и това ми идва като запазена марка на тази политическа сила. Даже след мнението, че спираме приватизацията ще се оглеждам за добавки при компенсаторните инструменти.
                                Проблема е че като го няма в управлението БФБ се качва а като стане минфин пада...
                                Сега ако логиката е вярна няколко месеца безвремие/надежди мисия лондон/ и ще почнат да излизат последните мохикани....

                                Коментар

                                Working...
                                X