IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Освен това мечия пазар предхожда и самата рецесия. Освен ако не е от външен на икономиката източник.
    За рецесия се замислих 2017, миналата бях убеден че до края на 2018, начало 2019 ще е започнала. С увеличаването на коментарите за рецесия, и с присъединяването на все повече икономически "светила" към това мнение, нещо взе да ми звучи фалшиво.
    Та се замислям сега дали може да се размине всичко, или ще е доста по-зле от нагласата за лека рецесия.

    Коментар


    • Този журналист преди време не беше ли част от екипа на Инвестор?

      Коментар


      • http://financebg.com/%d0%b7%d0%bb%d0...0%d1%8a%d1%85/


        Златото с шестмесечен връх

        Коментар


        • Pip, рецесия винаги има независимо дали е след или преди спада на пазарите..Досега е нямало случай да не се спази цикличността на кризите..

          Биг, стана ми интересно..Може ли ако си ти автора или го познаваш да попиташ какви доказателства има за твърденията си с този краен оптимизъм и ще държи ли на думата си- написаното след 2-3 години..Пак казвам- За мен е необяснимо автор икономист анализатор 17г. опит да пуска такива статии..
          Биг, тебе много те уважавам, заради полезността ти за форума и твоята умереност..Може ли , ако ти си автора да се обосновеш за оптимизма си и да го обясниш..Може пък да имаш факти, които ние не знаем..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Ами може и да няма но може и да има..Процесите се развиват за няколко години..В следващите 2..3 г.е неизбежна..За мен има признаци за начало и те са много.
            А предполагам и на повечето тук е известно че рецесията/депресията не е задължително форуърд условие за да има мечи пазар.
            При бфб дори е още по незадължително спрямо навън.

            This is now the 21st Bear Market since 1929. Of the previous 20, only 11 were associated with a recession (55% of the time).

            Коментар


            • Най-вероятното е да съборят долара 20-30 цента за да укротят пазара на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Ами може и да няма но може и да има..Процесите се развиват за няколко години..В следващите 2..3 г.е неизбежна..За мен има признаци за начало и те са много.
                Докато не мине ралито при суровините няма да пуснат голямата пързалка,след 2-3 г може.

                Коментар


                • Ами може и да няма но може и да има..Процесите се развиват за няколко години..В следващите 2..3 г.е неизбежна..За мен има признаци за начало и те са много.

                  Коментар


                  • Може да прозвучи песимистично за някой ,но световна рецесия и криза 2019 няма да има.
                    Това обаче не означава че в България няма да я предизвикаме умишлено.
                    Last edited by Grosss; 06.01.2019, 12:58.

                    Коментар


                    • Би г тук е анонимен форум..Когато съм правил официални коментари и аз съм си писал името..нямам против форума да не е анонимен но малко хора ще застанат с името си зад спама си..Да не си ти въпросния автор.. Тези коментари са си за негова сметка..Всичко остава и се помни..За мен е необяснимо това късогледство без да е за платено за пристрастие.. Ти имаш ли обяснение за това му поведение..А пише че имал 17г.опит в журналистиката..Странно нали..Тя и Беновска мисли че е страхотна и прави супер предаване..Даже и ябълки хвърля , а накрая сме на 111 място по свобода на медиите. .
                      Last edited by Kiro; 06.01.2019, 12:54.

                      Коментар


                      • При мечи пазар да си оптимист е престъпление както и обратното...Кире уважавам здравословният ти песимизъм, но да наречеш някой поръчков журналист при условие че пише за пазар от 100 души си е доста пресилено. Той може би е най големият пишещ оптимист в момента - надали е нещо повече.
                        Уважавайте труда на тези, който застават с имена си. Ако ще ги критикувате, достойно е да застане с реалното си име и тогава да се слагат оценки. Иначе е като да те наплюе по лицето някой в тъмното…
                        Във форума си стана обичайно да се говори по начин по който в реалния живот не може или се изпросва бой. Затова нивото падна - на никой нормален не му се ходи на място където могат да те наплюят безнаказано.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Теодор Минчев явно е поръчков журналист..Да не стане като Беновска в икономиката..

                          Цял свят се готви за рецесията и криза, а той бил оптимист..Може срещу дебели пачки и хонорари, ама това си е друга професия..
                          Ето един анализ на ИПИ , които също са пристрастни към БХ, но доста по умерени.. И това за мен са оптимистичните прогнози, а песимистичните..




                          Гореща прогноза на ИПИ: Какво ще е се случи с българската икономика през 2019?

                          Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/ikonomika/gores...ews649747.html
                          Last edited by Kiro; 06.01.2019, 11:05.

                          Коментар


                          • И аз съм фен на Теодор Минчев. От статиите му лъха оптимизъм, за разлика от писанията на много форумни герои! Последните са фенове на апокалиптичните сценарии... Който рискува пИчели!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                              +1

                              този автор, Теодор Минчев - и аз го забелязах някъде през септември в конкурентния сайт, и оттогава произвежда изключително едностранчиви позитивистки статии, и все успява да изкара нещо положително от всевъзможни ъгли... тип "паднало е с Х% значи ще се качи с Х%"; оо паднало е е още повече - значи още по добре, ей сега е дъното, даже колкото по дълбоко толкова по добре...
                              а и не може да се коментира вече там под статиите, та да има някакъв баланс.

                              стигнах до конспиративния извод , че някой го спонсорира системно за продукцията му - дори и той лично да се е ушил здраво на БФБ пак такова поведение е нетипично, (само)съмнението е нещо съвсем човешко все пак
                              Теодор Минчев е събитие и най-хубавото, което се е случвало напоследък в областта на коментарната журналистиката, що се касае до пазарите! Вие виждате в неговите коментари само оптимизма, но те са доста по-сложни и дълбоки. Като истински журналист, той обикновено ни предлага поне две различни гледни точки към числата и фактите, провокирайки ни по най-добронамерения начин да си направим свой извод и да вземаме свои решения. В арсенала му от изразни средства даже има едно специфично чувство за хумор, понякога черен, което го дистанцира от каквато и да е пропагандистка или манипулативна цел... Но, разбира се, необходима е чувствителност за това - както към всеки един по-стойностен текст, съдържащ няколко плана за възприятие. Ресурс трябва, колеги, а ресурсът се добива с инвестиране... Затова - инвестирайте!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                за да обслужи тезата си автора допуска съществена грешка

                                .....

                                автора на този анализ го забелязах, че се появи някъде около април-май месец 2018г. в съседния сайт и веднага ми направи лошо впечатление, че се стреми умишлено да манипулира "публиката на сайта им" както е неверни манипулирани данни които представя, така и с грешните си изводи като втълпява, че всеки момент тренда ще обърне посоката и едва ли не всеки ще спечели ........ затова и рядко поглеждам глупостите които драска ===>>> на тези които следят автора на анализа препоръчвам всяка една информация която показва да се проверява...
                                +1

                                този автор, Теодор Минчев - и аз го забелязах някъде през септември в конкурентния сайт, и оттогава произвежда изключително едностранчиви позитивистки статии, и все успява да изкара нещо положително от всевъзможни ъгли... тип "паднало е с Х% значи ще се качи с Х%"; оо паднало е е още повече - значи още по добре, ей сега е дъното, даже колкото по дълбоко толкова по добре...
                                а и не може да се коментира вече там под статиите, та да има някакъв баланс.

                                стигнах до конспиративния извод , че някой го спонсорира системно за продукцията му - дори и той лично да се е ушил здраво на БФБ пак такова поведение е нетипично, (само)съмнението е нещо съвсем човешко все пак
                                "the trend is your friend until the end..."

                                Коментар

                                Working...
                                X