IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Монти, човека е коментирал дружества от индекса, Чисто формално точно индекса е най-видимия и значим за който и да е външен инвеститор (пък и не само външен) Ти какво само за табака намилаш, искаш да го буташ в индекса ли )))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      чета в една друга тема чудесни мнения на доста по-умни от мен съфорумци. За съжаление в мнозинството си те са на кеш чакащи апокалипсис. Като знам колко кинти имат ме притеснява тяхното очакване, най-вече защото са от оцеляващите!
      Пак поглеждам към БФБ:
      1. Сфарм и Мбат с двуцифрени ръстове на продажбите и добри резултати.
      2. Атера и Бреф(основните за мен адсиц) са все още подценени, както счетоводно, така и спрямо доходността която дават в сравнение с другите активи.
      3. Албена очаква страхотен сезон, лапна за смешни пари опашката си и се подготвя да забърза инвестициите, които ще й помогнат да се изправи(надявам се)
      4. Най-големия холдинг разгеле обърна тенденцията на печалбата и затвърждава дивидента, други като ЕУБГ и ИХБЛ също са с приятни резултати, а трети като ХИКА стартираха споделяне на печалбата!
      5. Експат тепърва ще става мост на западни капитали към нас и въпреки че някои казват че те ще натиснат спада, аз вярвам че ПФ няма да излязат скоро от там, така че да може, но не в близките 1-2години.

      Да глобалната картинка е друга и няма как да останем остров, но сме толкова под вода, че освен някоя корекция през която да сложим дивидентите друго не виждам..... други мнения?
      Най голям е дивидента и най силен е отчета на Булгартабака...
      15% в момента на обявяването
      Следващия отчет ще избие рибата...

      Всичко друго е в рамките на инфлацията и не я надвишават.......от 1 или ,2 %

      За съжаление.
      Не е препоръка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        чета в една друга тема чудесни мнения на доста по-умни от мен съфорумци. За съжаление в мнозинството си те са на кеш чакащи апокалипсис. Като знам колко кинти имат ме притеснява тяхното очакване, най-вече защото са от оцеляващите!
        Пак поглеждам към БФБ:
        1. Сфарм и Мбат с двуцифрени ръстове на продажбите и добри резултати.
        2. Атера и Бреф(основните за мен адсиц) са все още подценени, както счетоводно, така и спрямо доходността която дават в сравнение с другите активи.
        3. Албена очаква страхотен сезон, лапна за смешни пари опашката си и се подготвя да забърза инвестициите, които ще й помогнат да се изправи(надявам се)
        4. Най-големия холдинг разгеле обърна тенденцията на печалбата и затвърждава дивидента, други като ЕУБГ и ИХБЛ също са с приятни резултати, а трети като ХИКА стартираха споделяне на печалбата!
        5. Експат тепърва ще става мост на западни капитали към нас и въпреки че някои казват че те ще натиснат спада, аз вярвам че ПФ няма да излязат скоро от там, така че да може, но не в близките 1-2години.

        Да глобалната картинка е друга и няма как да останем остров, но сме толкова под вода, че освен някоя корекция през която да сложим дивидентите друго не виждам..... други мнения?
        Само времето ще покаже кой е заложил на правилния кон, Тони.
        Може и да има апокалипсис и тези, които са на кеш да са царе.
        Но може при апокалипсис да са царе тези, които са заложили на златото. Физическото.
        А има и вариант след апокалипсис най-ценна да се окаже храната, а не някакъв си жълт метал.
        Кой знае...
        Спомням си пост преди време, когато беше пика но спина, някой бе казал , че докато повечето чакали свършека на света, други си отеб@ли на хубави жени.
        Въпрос на избор..

        Коментар


        • чета в една друга тема чудесни мнения на доста по-умни от мен съфорумци. За съжаление в мнозинството си те са на кеш чакащи апокалипсис. Като знам колко кинти имат ме притеснява тяхното очакване, най-вече защото са от оцеляващите!
          Пак поглеждам към БФБ:
          1. Сфарм и Мбат с двуцифрени ръстове на продажбите и добри резултати.
          2. Атера и Бреф(основните за мен адсиц) са все още подценени, както счетоводно, така и спрямо доходността която дават в сравнение с другите активи.
          3. Албена очаква страхотен сезон, лапна за смешни пари опашката си и се подготвя да забърза инвестициите, които ще й помогнат да се изправи(надявам се)
          4. Най-големия холдинг разгеле обърна тенденцията на печалбата и затвърждава дивидента, други като ЕУБГ и ИХБЛ също са с приятни резултати, а трети като ХИКА стартираха споделяне на печалбата!
          5. Експат тепърва ще става мост на западни капитали към нас и въпреки че някои казват че те ще натиснат спада, аз вярвам че ПФ няма да излязат скоро от там, така че да може, но не в близките 1-2години.

          Да глобалната картинка е друга и няма как да останем остров, но сме толкова под вода, че освен някоя корекция през която да сложим дивидентите друго не виждам..... други мнения?
          Last edited by tony1975; 11.06.2017, 09:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

            Не искам да влизам в детайли, но вчера беше най-лошия ден за глобалните портфели от много време. Aз за разлика от теб не гледам избирателно европейския пазар - пазар в Америка е 50% от световния пазар и определено вчера беше много лош ден за технологични компании, а също и Злато и US bonds...но изобщо не искам да говоря на тази тема....

            надявах се някой да пише , който знае повече как изчисляват в БАУД и защо има ръст с 6% на активи за 1 ден.... никой фонд не показва ръстове ...
            което означава че нашите фондове са се насочили към европейските фондови маркети и ДЦК ,защото не плащат данъци при трансакциите или нещо подобно...
            Аз не съм вече много активен на борсата и се готвя за мечия удар по уолстриит...
            дали ще бъде нещо от рода дай да свалиме Тръмп или още някой напуска еврозоната или Тръмп и Европа във финансова война... ....но налижава...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Какво да ти кажа за отговора и това наизус...,
              Питаш за ръст 64 м и правиш заключение за червени маркети и търсиш причината ...
              дават ти отговора а ти тръгваш на война....
              И причината е зелени маркети и сериозен ръст на банките от вчера...
              до тук по въпроса....
              И следващия път ще питаш за времето и аз ще си спестя времето загубено дали е слън„ево или мъгливо и защо....
              Поздрави!
              Не искам да влизам в детайли, но вчера беше най-лошия ден за глобалните портфели от много време. Aз за разлика от теб не гледам избирателно европейския пазар - пазар в Америка е 50% от световния пазар и определено вчера беше много лош ден за технологични компании, а също и Злато и US bonds...но изобщо не искам да говоря на тази тема....

              надявах се някой да пише , който знае повече как изчисляват в БАУД и защо има ръст с 6% на активи за 1 ден.... никой фонд не показва ръстове ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                Някой по запознат как изчисляват в http://baud.bg/ - дава ръст от 64 млн. лв за деня ( последно бе 1.06 млрд) ...прегледах в http://baud.bitballoon.com и никъде не видях сериозен ръст, а и вчера повечето пазари бяха на червено
                Какво да ти кажа за отговора и това наизус...,
                Питаш за ръст 64 м и правиш заключение за червени маркети и търсиш причината ...
                дават ти отговора а ти тръгваш на война....
                И причината е зелени маркети и сериозен ръст на банките от вчера...
                до тук по въпроса....
                И следващия път ще питаш за времето и аз ще си спестя времето загубено дали е слън„ево или мъгливо и защо....
                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Не знам къде гледаш но европейските маркети вчера бяха силно нагоре заедно с банките начело със Сантандер...
                  Щатските бяха разнопосочни....
                  Това е отговор къде инвестират ДФ ,всякъде другаде но не и БФБ , когато купува Василев има раздвижване ,когато купува Реалфинанс пак се разбира но требва опит....когато купува Еврофинанс също е ясно....
                  Без да гледам купувача знам кой е на пода..
                  ...говориш май наизист - казах, че гледах графики на всички фондове и никъде няма скок - нито в цени, нито активи ... може обаче да изпускам нещо.

                  извън тема - Аз също има доста Сандандер, но преди дни цена падна и още е под стойности от начало на май

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                    Някой по запознат как изчисляват в http://baud.bg/ - дава ръст от 64 млн. лв за деня ( последно бе 1.06 млрд) ...прегледах в http://baud.bitballoon.com и никъде не видях сериозен ръст, а и вчера повечето пазари бяха на червено
                    Не знам къде гледаш но европейските маркети вчера бяха силно нагоре заедно с банките начело със Сантандер...
                    Щатските бяха разнопосочни....
                    Това е отговор къде инвестират ДФ ,всякъде другаде но не и БФБ , когато купува Василев има раздвижване ,когато купува Реалфинанс пак се разбира но требва опит....когато купува Еврофинанс също е ясно....
                    Без да гледам купувача знам кой е на пода..

                    Коментар


                    • Някой по запознат как изчисляват в http://baud.bg/ - дава ръст от 64 млн. лв за деня ( последно бе 1.06 млрд) ...прегледах в http://baud.bitballoon.com и никъде не видях сериозен ръст, а и вчера повечето пазари бяха на червено

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Готина идея ,подкрепям ,но има една опастност Швабите да изберат Шулц и тогава по добре Шиши да сложим на поканата ....по така масивен...
                        чета по Европа ,че Нашата Тиква поканила Меркел към края на годината на гости у нас , като Гадже ли я кани....ако не е канцлер...?
                        Ако е чела изповедта на съдия Ченалова може да е заитригувана от оправността на БХ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Може ЕТF-a да направи представяне във Франкфурт и да привлече Меркел като инвеститор.Така тя ще да де личен пример на призива "Инвестирайте в България" ....
                          Готина идея ,подкрепям ,но има една опастност Швабите да изберат Шулц и тогава по добре Шиши да сложим на поканата ....по така масивен...
                          чета по Европа ,че Нашата Тиква поканила Меркел към края на годината на гости у нас , като Гадже ли я кани....ако не е канцлер...?

                          Коментар


                          • Може ЕТF-a да направи представяне във Франкфурт и да привлече Меркел като инвеститор.Така тя ще да де личен пример на призива "Инвестирайте в България" ....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Явно баба Меркел е на друго мнение.
                              Защо ли?!


                              Меркел: "Инвестирайте в България!"


                              След срещата си с българския премиер Меркел призова германската икономика да инвестира в България. "Насърчаваме всички германски концерни да се ангажират в България, защото смятаме, че това е добра инвестиция в бъдещето", заяви Меркел, цитирана от сайта finanzen.net.


                              http://www.dw.com/bg/%D0%BC%D0%B5%D1...%8F/a-39156766
                              Ами, близки са си. Мечо с Мечичка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Истина е: в България мафията си има държава


                                Твърдението, че в България мафията си има държава, се чува често, но все си остава недоказано. През последните два дни обаче се натрупаха достатъчно свидетелства, които потвърждават тази теза.




                                http://www.dw.com/bg/%D0%B8%D1%81%D1...%B0/a-39159809




                                За тези, които не знаят dw се финансира и издържа от Германското правителство..
                                Явно баба Меркел е на друго мнение.
                                Защо ли?!


                                Меркел: "Инвестирайте в България!"


                                След срещата си с българския премиер Меркел призова германската икономика да инвестира в България. "Насърчаваме всички германски концерни да се ангажират в България, защото смятаме, че това е добра инвестиция в бъдещето", заяви Меркел, цитирана от сайта finanzen.net.


                                http://www.dw.com/bg/%D0%BC%D0%B5%D1...%8F/a-39156766

                                Коментар

                                Working...
                                X