IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може и ако станем провинция на Румъния, те правят такива ръстове..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Все съм слушал изявления , но от този род и от този ЧОВЕК ИЗКАЗАНО си е за тази тема !!!

      -" Васил Велев: Ръст на БВП от 6% е напълно реален

      А, годишен ръст на доходи между 10 и 15% е съвсем възможен, твърди председателят на АИКБ"

      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ealen--244217/
      Какво да каже горкият г-н В? Журналистите го питат, той трябва да им отговори. Тънкият момент в думите му е в уточнението "ако кабинетът "Борисов 3" изпълни управленската си програма... при пълен управленски мандат...", все неща, в които, сигурен съм, не само уважаемият г-н Велев много силно се съмнява
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
        я аз да ви питам нещо - през фондовете ли очаквате тълпата да влезе в играта или чрез директни инвестиции на борсата? аз лично се съмнявам, че таксиджии, кофражисти и дърводелци ще се юрнат да купуват акции от пазара.
        А има ли значение всъщност през къде ще влезнат ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          я аз да ви питам нещо - през фондовете ли очаквате тълпата да влезе в играта или чрез директни инвестиции на борсата? аз лично се съмнявам, че таксиджии, кофражисти и дърводелци ще се юрнат да купуват акции от пазара.
          от фондовете с много по-голяма вероятност

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
            Ровя се из сайта на борсата и не мога да намеря информация за тестовете за пасивна ликвидност. Някои да има линк?
            http://rss.bse-sofia.bg/?page=Vwap&action=info
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Ровя се из сайта на борсата и не мога да намеря информация за тестовете за пасивна ликвидност. Някои да има линк?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                я аз да ви питам нещо - през фондовете ли очаквате тълпата да влезе в играта или чрез директни инвестиции на борсата? аз лично се съмнявам, че таксиджии, кофражисти и дърводелци ще се юрнат да купуват акции от пазара.
                Ми няколко приятели ме питаха за съвет за "тия твойте работи" и те да купят. Предлагам им фондове, ама не искат да им предложа читави акции и да си изберели. Сега с тия платформи доста лесно става!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                  я аз да ви питам нещо - през фондовете ли очаквате тълпата да влезе в играта или чрез директни инвестиции на борсата? аз лично се съмнявам, че таксиджии, кофражисти и дърводелци ще се юрнат да купуват акции от пазара.
                  и аз .. затова си мисля, че трябва някой да повлече крак с фонд да изкара доходност и да почнат пак рекламите от сорта на
                  " Колко изкарахте докато шофирате по Цариградско" любимия рефрен на таксиджиите 'инвестирали' с капман май бяха.... лошо, че и там много се осраха(ме) всички та бая народ помни, че БФБ е точка на сгъстяване на измамници... затова си мисля, че ще трябва леко и внимателно. Да се акцентира на дивидент даващи дружества с добър и работещ бизнес модел. тимаджии, холдаджии и тн трудно ще излъжат пак народа.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • я аз да ви питам нещо - през фондовете ли очаквате тълпата да влезе в играта или чрез директни инвестиции на борсата? аз лично се съмнявам, че таксиджии, кофражисти и дърводелци ще се юрнат да купуват акции от пазара.
                    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                    Коментар


                    • В момента медиите са заети да рекламират как се печели от НИ и как качват по 10-20% на година ( за последните 2 годинин си е така) .. хората се ослушват за апартаментче за децата в София или нещо малко на морето, но с увеличаването на цените ( намаляване на достъпността за средностатистическия човек) си мисля, че в един момент пак ще погледнат към БФБ и тогава ще дойдат новите таксиджии 90+ набор

                      едно е да имаш готови 150К спестени и да ги вложиш в НИ, а съвсем друго е да имаш 20-30К и да имаш собствено жилище ... тогава имот с ипотека малко хора биха взели инвестиционно...по-скоро ще стикат парите в банка и ще участват на борсата индиректно през някой фонд.

                      това, което ще даде брутален ритник на БФБ в посока нагоре ще бъде листване на нови читави дружества, защото разни зърнени, холди, и тн.. събраха много пара и негативи в последното десетилетие.
                      Last edited by bertram; 04.08.2017, 11:07.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                        Страдаме и от двете. Ако си мислиш че препятствията пред бизнеса са нещо което го подпомага - лъжеш се.
                        Имам конкретни примери, с реални, живи фирми, претърпели загуби едните от санкциите срещу Русия а другите от контрасанкциите. Познавам ги хората, не мие нужно да чета инфо за това по вестниците.
                        Със сигурност има пострадали, в това няма спор. Но пропуснатите ползи са незначителни и това няма да ни вкара в никаква "криза", както спомена колегата по-долу. Някой трябва да посъветва левицата, че тези кьорфишеци, които ги пускат по медиите вече никой не им се връзва. Много повече имат успех с приказките за "Гейропа", лошите каубои и тн.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          я как лошо тръгнахме днес!
                          за хората с кеш въобще не е лошо
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Мисълта ми беше, че две години след като дойдат кофражистите и всичко хубаво на борсичката ни ще е приключило. Някак си ми е по-леко на душата, когато сме един файтон хора. Риска е по-малък.
                            Напълно подкрепям мнението ти, а и да не забравяме, че и таксиджиите още ги няма на борсата. Освен това не виждам и по медии да се тръби и рекламира колко е печеливша борсата ни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                              Тази мантра колко сме страдали от санкциите срещу Русия се изтърка вече. Може да се прочете на доста места информация подкрепена с реални цифри колко сме "пострадали" от контрасанкциите на руснаците, които ни спират да продаваме на "необятния руски пазар".
                              Страдаме и от двете. Ако си мислиш че препятствията пред бизнеса са нещо което го подпомага - лъжеш се.
                              Имам конкретни примери, с реални, живи фирми, претърпели загуби едните от санкциите срещу Русия а другите от контрасанкциите. Познавам ги хората, не мие нужно да чета инфо за това по вестниците.

                              Коментар


                              • я как лошо тръгнахме днес!

                                Коментар

                                Working...
                                X