IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моля не продавайте..Криза нямало и няма да има..

    Коментар


    • Кеширалите, как е положението!
      Освен да накарате някой друг да продаде и да свали цените, щото вие нямате пукната артия.
      То като гледам във форума всички сте продали.
      Ко прайм тогава!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        То да дойде криза, а ти стой та гледай
        Всичко е като домино Има време и това ще дойде .
        Ръста на Sofix дойде от скока при Химимпорт в първите два месеца на годината. При не особенно добри резултати на холдинга. Сега наблюдаваме обратната зависимост значително подобряване на резултатите и спад на цената на акцията и Sofix. Добрите новини са че ако резултатите се запазят и цената на акцията въпреки това пада, закупилите ще са в много добра позиция.

        Коментар


        • Моментът за продаване отмина. Когато всички започнат да говорят за криза, значи вече са продали. Точно тогава "изненадващо" започва обратното движение нагоре. Циклична закономерност. Може да се спори в коя точка на графиката сме, но симптомите според мен са характерни за дъно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            То да дойде криза, а ти стой та гледай
            Всичко е като домино Има време и това ще дойде .
            Както и ще дойде времето на големите възходи и ралита.
            Вариантите са 2.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
              Преди няколко дни написах: От известно време във форума масово се пишат негативни коментари, заяждания, подмятания и елементарни манипулации. Най-често от едни и същи многолики "колеги" прескачащи от тема в тема. Твърдящи, че от месеци или дори години нямат нито една акция на БФБ. Нямат интерес и не се интересуват от акции на български компании. Въпреки това са решени да защитават до край идеята, че е най-добре всички имащи да продават спешно защото се задава криза. Мисля, че за всеки с елементарни икономически познания е ясно, че рано или късно криза ще има. Въпроса е кога ? Всеки отиграл движенията ще спечели. Това елементарно ежедневно тролене без конкретни цифри, не го разбирам. Форума и темата се превърнаха в нещо различно от първоначалната идея.

              п.п Да се търси връзка между БФБ и борсите в Америка, Германия, Лондон и останалите по-големи по света ми изглежда повече от смешно. Sofix пада от началото на февруари месец 2018г, т.е повече от осем месеца. От началото на годината от 677 е паднал до 617 пункта. През това време как се движеха основните индекси по света ??? На всички е ясно, че има спад, но държавата, БФБ или някоя банка да са фалирали ... не мисля.
              То да дойде криза, а ти стой та гледай
              Всичко е като домино Има време и това ще дойде .

              Коментар


              • Преди няколко дни написах: От известно време във форума масово се пишат негативни коментари, заяждания, подмятания и елементарни манипулации. Най-често от едни и същи многолики "колеги" прескачащи от тема в тема. Твърдящи, че от месеци или дори години нямат нито една акция на БФБ. Нямат интерес и не се интересуват от акции на български компании. Въпреки това са решени да защитават до край идеята, че е най-добре всички имащи да продават спешно защото се задава криза. Мисля, че за всеки с елементарни икономически познания е ясно, че рано или късно криза ще има. Въпроса е кога ? Всеки отиграл движенията ще спечели. Това елементарно ежедневно тролене без конкретни цифри, не го разбирам. Форума и темата се превърнаха в нещо различно от първоначалната идея.

                п.п Да се търси връзка между БФБ и борсите в Америка, Германия, Лондон и останалите по-големи по света ми изглежда повече от смешно. Sofix пада от началото на февруари месец 2018г, т.е повече от осем месеца. От началото на годината от 677 е паднал до 617 пункта. През това време как се движеха основните индекси по света ??? На всички е ясно, че има спад, но държавата, БФБ или някоя банка да са фалирали ... не мисля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Греит Бъфет снощи олекна с 4.5 милиярда долара.


                  Бъфет увеличава кешът стабилно и е готов за евентуална кризата!


                  Buffett's $111 Billion Cash Pile

                  https://www.bloomberg.com/news/artic...te-intensifies

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Според мен има време до кризата ,според моите сметки 2021
                    Но и сега да почне на вън се затваря за секунди БФБ да му мислят
                    На БФБ кой да му мисли,тя отдавна е измислена?Ще има и някаде философия ама то без това не може.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Според мен има време до кризата ,според моите сметки 2021
                      Но и сега да почне на вън се затваря за секунди БФБ да му мислят
                      Както написах затворих на 28.9.2018. за около 30 сек. няколко позиции. Това на БФБ няма как да стане при такава ликвидност.

                      Коментар


                      • Според мен има време до кризата ,според моите сметки 2021
                        Но и сега да почне на вън се затваря за секунди БФБ да му мислят

                        Коментар


                        • Греит Бъфет снощи олекна с 4.5 милиярда долара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение
                            Предупредих Ви,че ще стане страшноДано да сте подготвени за влакчето на ужасите
                            Аз лично съм + 75 % кеш, акциите които държа са на сериозно подценени компании, на поне 75% от върха им, при които Margin of safety сработва добре. Днес дори се качиха.
                            Увеличаването на кеша го направих на 28.09.18.

                            Коментар


                            • Предупредих Ви,че ще стане страшноДано да сте подготвени за влакчето на ужасите
                              http://www.cboe.com/vix/
                              Last edited by strol; 11.10.2018, 08:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                                момчета и момичета - кризата започна в първи акт !!!
                                Как според вас, ще е най- добре да се отиграе???

                                Моята стратегия е - за момента кеш, а след около 2 години бавно влизане в позиции със смешни коефициенти.

                                Ти на какъв процент си кеш? А уранът? Виетнам затвори ли го?

                                Ако това е моментът кешът е цар!

                                Коментар

                                Working...
                                X