IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Всъщност Хима по думите на г-н Керезов, амбициите им са да раздават всяка година еднакъв процент от печалбата (смятах го веднъж 34 процента ли идваше ) ,та ако продължат да я качват що да не се получи така че да дадат и 10 ст.
    2021г / 0,099лв

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Всъщност Хима по думите на г-н Керезов, амбициите им са да раздават всяка година еднакъв процент от печалбата (смятах го веднъж 34 процента ли идваше ) ,та ако продължат да я качват що да не се получи така че да дадат и 10 ст.
      Това добре, но защо казваш да са еднакви цените на акциите при положение, че едната компания прави някъде 2 пъти по-висока печалба на акция? Логично е да е и 2 пъти по-скъпа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        как да ги разглеждаме като дивидентна акция като Атерата като не разпределят по 90% от печалбата си(даже не е и близо до тези проценти)
        Всъщност Хима по думите на г-н Керезов, амбициите им са да раздават всяка година еднакъв процент от печалбата (смятах го веднъж 34 процента ли идваше ) ,та ако продължат да я качват що да не се получи така че да дадат и 10 ст.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Нали целта е да се ограничат загубите? Или поне така казват всички успели инвеститори. Е как тогава се вписва усредняването тук. Вие чули ли сте успял инвеститор да съветва да се добавя губеща позиция?
          Ако не сте чували досега, ето аз ви го казвам като ПРЕуспял инвеститор - правете го!!!!
          Откъде да знам стадото докъде ще свали цената на ПЕЧЕЛИВША компания, породено от някакви лични драми и емоции?

          Хахахахаа, това е шега, надявам се да не се вземе на сериозно
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Нека и аз да кажа.Ако предположим че Хима догодина се очертава да даде около 10ст. дивидент и го разгледаме като дивидентна акция ,то цената и би трябвало да е като на Атерата около 2-та лева и нагоре (при влошена конюнктура на пазара може и малко под тях ,но не мисля че ще задържи дълго)
            как да ги разглеждаме като дивидентна акция като Атерата като не разпределят по 90% от печалбата си(даже не е и близо до тези проценти)

            Коментар


            • Нали целта е да се ограничат загубите? Или поне така казват всички успели инвеститори. Е как тогава се вписва усредняването тук. Вие чули ли сте успял инвеститор да съветва да се добавя губеща позиция?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Всъщност ако колегата го прави това ,с тази разлика че "надолу по трасето "купува по-голямо количество от предходното или така да се каже разполагайки поръчките пирамидално не е лоша стратегия според мен.Така на най ниската цена ще си купил най много.
                Нямам такъм ресурс, защото се получава прогресия. Осреднявам с първоначалната сума, но това едва ли има толкова голяма значение. Идеята бе, че мразя да влизам "ол-ин".
                Относно Хима - ще се радвам ако дадат 10 ст., но в сметките ми са заложени 7 ст. А според мен не е никак коректно да се сравняват с Атерата, просто няма никаква връзка. Според мен всичко опира до доверието, а на мен ми се иска да им имам такова. Все пак с близо 10 млрд. активи е по-лесно да бъдеш над нещата, да изкарваш примерно 50 млн. печалба и да хвърляш нещо и на пичагите
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Нека и аз да кажа.Ако предположим че Хима догодина се очертава да даде около 10ст. дивидент и го разгледаме като дивидентна акция ,то цената и би трябвало да е като на Атерата около 2-та лева и нагоре (при влошена конюнктура на пазара може и малко под тях ,но не мисля че ще задържи дълго)
                  2017 0.063 0.05985 29.06.2018
                  2016 0.054 0.0513 27.06.2017
                  2015 0.045 0.04275 27.07.2016
                  Дано си прав за дивидент от 0,10лв, но цифрите показват друго ... ако запазят "формулата" за изчисляване на дивидент би трябвало да е 0,072 бруто при равни други условия. За цената не смея на прогнозирам, надявам се да бъде над 3лв след януари 2019г

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                    Това с така нареченото усредняване направо кърти
                    Всъщност ако колегата го прави това ,с тази разлика че "надолу по трасето "купува по-голямо количество от предходното или така да се каже разполагайки поръчките пирамидално не е лоша стратегия според мен.Така на най ниската цена ще си купил най много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                      Това с така нареченото усредняване направо кърти
                      Светът е шарен и всеки си е башка луд . Не е моята игра да чакам Софикс на 561,32 със 100% кеш и тогава да изпукам всичко. Въобще не мисля, че моята стратегия е най-правилната и печеливша, но аз се чувствам добре така и съм доволен. В крайна сметка това е най-важното - всеки да намери своя си път
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Мисля, че става някакво объркване, тъй като пиша само когато купувам, а аз доста често и продавам. Имам предвид, че не съм някой милиардер, който постоянно купува и няма проблеми с кеша - напротив.
                        От днешните си покупки не съм "мнооого" доволен, а както написах, направих го по план, който съм споделил много отдавна в темата "Хим". Когато влизам в дадена позиции го правя с малко и винаги имам стъпки и осигурен кеш по пътя и надолу. Ако нямам кеш за усредняване, просто не влизам. Днес първата стъпка при Хима дойде и купих малко без да ме интересува нищо, това решение за днешната покупка бе взето преди много месеци.

                        Кажи как ги виждаш ти нещата /ако е възможно с цифри/ при Фармите и Хима.
                        Нека и аз да кажа.Ако предположим че Хима догодина се очертава да даде около 10ст. дивидент и го разгледаме като дивидентна акция ,то цената и би трябвало да е като на Атерата около 2-та лева и нагоре (при влошена конюнктура на пазара може и малко под тях ,но не мисля че ще задържи дълго)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Мисля, че става някакво объркване, тъй като пиша само когато купувам, а аз доста често и продавам. Имам предвид, че не съм някой милиардер, който постоянно купува и няма проблеми с кеша - напротив.
                          От днешните си покупки не съм "мнооого" доволен, а както написах, направих го по план, който съм споделил много отдавна в темата "Хим". Когато влизам в дадена позиции го правя с малко и винаги имам стъпки и осигурен кеш по пътя и надолу. Ако нямам кеш за усредняване, просто не влизам. Днес първата стъпка при Хима дойде и купих малко без да ме интересува нищо, това решение за днешната покупка бе взето преди много месеци.

                          Кажи как ги виждаш ти нещата /ако е възможно с цифри/ при Фармите и Хима.
                          Това с така нареченото усредняване направо кърти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            15%, преди време имаше спад,който беше много над този днешния ,пак беше мноого доволен от влизането си....
                            Това все повече почвам да стигам до мнението на Каръка /полки/за жабата и постепенното и сваряване.....
                            Гледам това почва да става болест и при доста рационални форумци като теб , прецаканото,протокол и т.н.....
                            П.П. Това за Каръка и мен ме Очуди че вече 6 месеца сме на еднакво мнение за бъдещето на борсата,повечето компании, софикс ,както и бъдещата криза назапад ....та му дадох думата за изява в тази насока.....
                            Мисля, че става някакво объркване, тъй като пиша само когато купувам, а аз доста често и продавам. Имам предвид, че не съм някой милиардер, който постоянно купува и няма проблеми с кеша - напротив.
                            От днешните си покупки не съм "мнооого" доволен, а както написах, направих го по план, който съм споделил много отдавна в темата "Хим". Когато влизам в дадена позиции го правя с малко и винаги имам стъпки и осигурен кеш по пътя и надолу. Ако нямам кеш за усредняване, просто не влизам. Днес първата стъпка при Хима дойде и купих малко без да ме интересува нищо, това решение за днешната покупка бе взето преди много месеци.

                            Кажи как ги виждаш ти нещата /ако е възможно с цифри/ при Фармите и Хима.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                              Сега въпроса е на 400 ли да го чакаме софийския, за да се нагрухтим
                              Перонът е претъпкан от чакащи. Продължавай да чакаш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Хубава сесия бе днес и отдавна не бях следял борсата ни с интерес! Да си кажа честно, очаквах спадът да е значително по-голям, но без Софарма и Хима трудно ще се копае надълбоко. Направи ми впечатление, че и при двете позиции има сериозни купувачи! При Фармата не е Чичо, а при Хима имаше бидове за над 400 000 броя до 1,95. Сега може да кажете, че се слагат, за да се успокои топката и че реално "купувачът" не ги иска, но от днес започнах да си променям мнението. Преди дни имаше около 150 К бройки, нахраниха го, а той както се вижда никак се е стреснал, а напротив - умножава търсенето. Другото интересно бе, че огромната част от тези бройки се сложиха на цена над последна сделка - тоест имаше сделка на 1,96, а бройките тръгнаха от 1,98 и нагоре. Така че по мое мнение, което се промени от днес, всъщност може и реално да иска някой да трупа много бройки там. По план си взех малко от Хима от Каролец, а Софармата я чакам за допълване по-надолу, ако ми останат пари от тези усредняваници, разбира се
                                15%, преди време имаше спад,който беше много над този днешния ,пак беше мноого доволен от влизането си....
                                Това все повече почвам да стигам до мнението на Каръка /полки/за жабата и постепенното и сваряване.....
                                Гледам това почва да става болест и при доста рационални форумци като теб , прецаканото,протокол и т.н.....
                                П.П. Това за Каръка и мен ме Очуди че вече 6 месеца сме на еднакво мнение за бъдещето на борсата,повечето компании, софикс ,както и бъдещата криза назапад ....та му дадох думата за изява в тази насока.....

                                Коментар

                                Working...
                                X