IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
    Колега много точно си интерпретирал цифрите. На мен обаче ми се върти една идея дали не си купуват акциите именно с идеята за промяна в дивидентната политика, като целта е повече пари ( от дивиденти ) да остават в групата???
    Ами дано да е така, но като няма кой нищо да ти каже, можем само да гадаем. Няма ги на форума на Инвестора, Керезов не се е включвал скоро, а ДВИ-то е абсолютно мистериозна фигура.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      Отчетът като цифри изглежда добре, печалбата е от основна дейност тъй да се каже, не е от сделки с ценни книжа. Но много хора не вярват на числата, защото нищо не виждат от тези печалби като пари в собствения си джоб.
      По-интересното е, че ЦКБ и особено ЦКБ Сила са си увеличили участието с близо 1,5 млн акции за една година, което надявам се означава, че си вярват в компанията.
      Колега много точно си интерпретирал цифрите. На мен обаче ми се върти една идея дали не си купуват акциите именно с идеята за промяна в дивидентната политика, като целта е повече пари ( от дивиденти ) да остават в групата???

      Коментар


      • up

        up

        Коментар


        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
          И според мен е супер! Активите на + с милярд, собствен капитал + 100 мил., печалбата не само се запазва, а и малко нараства.
          въпроса ми е като цяло към колегите които следят отблизо компанията....защо при такъв добър отчет имаше разпродажба в края на сесията при привилегированите акции на Хима....лично аз не мога да си обясня това движение на пазара....
          жалко че не сложих поръчка...но за другия път ще си имам едно наум

          P.S. между другото сметнах средната цена на пакетите на база среден дневен оборот(над 50 000 бр.) които са минали от началото на месеца и средната цена която получих е 1,624.....може би това е цена за евентуално дъно тук...но дали е така ще разберем в близките седмици

          P.S.погледнах и дивидентна доходност към текуща цена 12.48%....доста добре при липсващи като цяло дивидентни компании на пазара
          Last edited by absd; 30.11.2015, 19:15.
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Ще има ли дъно все пак ?! Едва стои на водата вече, флагмана ли е това или някоя турска гемия за лов на калкани
            Генерале, кажете нещо ободряващо !
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • инфо кой излиза?

              Коментар


              • абе тука, що така чистят и горе и доле, пакет ли ще минава?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Всичко е ок, но пак няма подобаващо движение...

                  За мене решението е едно !
                  От догодина 50 % от печалбата за дивидент. Нищо се не губи....
                  Сигурно поне 90 % от акциите са в свързани лица...( Направо наши хора...)
                  Тогава може да стане интересно....

                  пп Ако не стане, направо да вземаме белите чаршафи и към турските гробища....

                  пп Уточнение - в турските гробища мъртвите са голи и покрити с бели чаршафи....
                  +6
                  почти цяла година -нищо интересно, подозирам нещо пенсионните им фо....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    И какво - никога повече да не купувам акции ли?
                    напротив

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                      коментари?
                      Отчетът като цифри изглежда добре, печалбата е от основна дейност тъй да се каже, не е от сделки с ценни книжа. Но много хора не вярват на числата, защото нищо не виждат от тези печалби като пари в собствения си джоб.
                      По-интересното е, че ЦКБ и особено ЦКБ Сила са си увеличили участието с близо 1,5 млн акции за една година, което надявам се означава, че си вярват в компанията.

                      Коментар


                      • Всичко е ок, но пак няма подобаващо движение...

                        За мене решението е едно !
                        От догодина 50 % от печалбата за дивидент. Нищо се не губи....
                        Сигурно поне 90 % от акциите са в свързани лица...( Направо наши хора...)
                        Тогава може да стане интересно....

                        пп Ако не стане, направо да вземаме белите чаршафи и към турските гробища....

                        пп Уточнение - в турските гробища мъртвите са голи и покрити с бели чаршафи....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                          ти не си ли купи апартамент с печалбата от хим-а?
                          И какво - никога повече да не купувам акции ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            +1
                            ти не си ли купи апартамент с печалбата от хим-а?

                            Коментар


                            • И според мен е супер! Активите на + с милярд, собствен капитал + 100 мил., печалбата не само се запазва, а и малко нараства.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
                                Супер е отчета, спада в печалбата е почти никакъв!
                                Догодина сигурно ще има ръст (на печалбата!)
                                къде видя спад?
                                Нетна печалба за периода:
                                за девет месеца към 30.09.2014 - 80,687
                                за девет месеца към 30.09.2015 - 81,738

                                Коментар

                                Working...
                                X