IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alex2511 Разгледай мнение
    Страхотен алъш вериш върви тука
    "Ледена епоха" не си ли гледал. Нищо не мърда, всичко замръзнало, па като се отпуши и вземат минат 3-4 бройчици.

    Коментар


    • Страхотен алъш вериш върви тука

      Коментар


      • Кеф, кеф, кеф!
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Stormbringer Разгледай мнение
          Ако ЦКБ продължава така да се вдига с много по- голям оборот от Химимпорт, мисля че ще видим паритет на цена на акция съвсем скоро...
          Съвсем... Днес!
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Да, така е, държавата в лицето на Министерството на транспорта е едноличен собственик на капитала. Не са раздробени акциите, а и не вярвам някой да иска да купи сега миноритарен дял.

            Използвах статията и абревиатурата, за да върна отново на дневен ред идеята, която преди обсъждахме тук, а именно евентуалното придобиване на Товарните от Хим. С оглед предстоящите избори и очакван различен формат на кабинет, може да се случат много неща.
            Чувал съм че авиокомпанията им е била натресена на като "бонус" към друг актив в същата сфера, та не знам дали биха инвестирали в БДЖ без съответния морков.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

              Според мен, в статията пише че ХИМ са купили дял в Алианц България (а не в БДЖ), който дял е бил обезпечение по облигационен заем на БДЖ.
              Да, така е, държавата в лицето на Министерството на транспорта е едноличен собственик на капитала. Не са раздробени акциите, а и не вярвам някой да иска да купи сега миноритарен дял.

              Използвах статията и абревиатурата, за да върна отново на дневен ред идеята, която преди обсъждахме тук, а именно евентуалното придобиване на Товарните от Хим. С оглед предстоящите избори и очакван различен формат на кабинет, може да се случат много неща.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	image_8322.jpg
Views:	1
Size:	9.7 КБ
ID:	3171781

                Last edited by dolce; 20.02.2017, 20:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Дали след формиране на ново правителство, няма да се случи дългоговорената приватизация на "БДЖ-Товарни превози" и да стане част от холдинга? При добро управление би бил златен актив.
                  Според мен, в статията пише че ХИМ са купили дял в Алианц България (а не в БДЖ), който дял е бил обезпечение по облигационен заем на БДЖ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    ЕТФ май имаха повечко Хим-ски акции преди този милион
                    Точен е процента на Хим-а но истината е че и 200К могат лесно да се намерят без цената да мръдне. Отделно този милион трябва да се намали с другите 300К, които са за обратно изкупуване и може би трябва да се купят нещо от сорта на 45-46К акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Дали след формиране на ново правителство, няма да се случи дългоговорената приватизация на "БДЖ-Товарни превози" и да стане част от холдинга? При добро управление би бил златен актив.
                      БДЖ тогава съвсем ще клекне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Делът на БДЖ в "Алианц България" е купен от свързвано с "Химимпорт" дружество

                        Пакетът от 2.8%, който се продаваше за 1.8 млн. лв., изненадващо не беше придобит от мажоритарния собственик

                        http://www.capital.bg/biznes/kompani...t_svurzvano_s/
                        Дали след формиране на ново правителство, няма да се случи дългоговорената приватизация на "БДЖ-Товарни превози" и да стане част от холдинга? При добро управление би бил златен актив.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Тук ЕТФа би трябвало да купи към 50-60к акции с тази нова поръчка за 1 мил.
                          ЕТФ май имаха повечко Хим-ски акции преди този милион

                          Коментар


                          • Тук ЕТФа би трябвало да купи към 50-60к акции с тази нова поръчка за 1 мил.

                            Коментар


                            • Ако ЦКБ продължава така да се вдига с много по- голям оборот от Химимпорт, мисля че ще видим паритет на цена на акция съвсем скоро...

                              Коментар


                              • Делът на БДЖ в "Алианц България" е купен от свързвано с "Химимпорт" дружество

                                Пакетът от 2.8%, който се продаваше за 1.8 млн. лв., изненадващо не беше придобит от мажоритарния собственик

                                http://www.capital.bg/biznes/kompani...t_svurzvano_s/
                                Last edited by Innocent; 20.02.2017, 13:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X