IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    при подобни активи и при съотношението на коефицентите при които се търгува акцията на борсата е съвсем нормално стратегическия инвеститор да плати премия от порядъка на +30% над пазарната цена .......... алигатора държеше на 2,30 ...... според моите сметки стратегическия инвеститор трябваше да влезне на 3,00 лв. ......... нещо не са се разбрали, явно...
    И сега до края на тестовете на ССВ банката ще слезе на лефче.....както изглежда.
    Което според колеги при съотношение на 1 към 1,5 ще доведе най много цената на ХИМ на 1,5...
    Има ли нещо вярно в това.....
    Интересува ме по скоро банката на лефче дали е края на спада...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      при подобни активи и при съотношението на коефицентите при които се търгува акцията на борсата е съвсем нормално стратегическия инвеститор да плати премия от порядъка на +30% над пазарната цена .......... алигатора държеше на 2,30 ...... според моите сметки стратегическия инвеститор трябваше да влезне на 3,00 лв. ......... нещо не са се разбрали, явно...
      Да, горе-долу и на мен това ми се върти в кратуната.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Абсолютно съм съгласен с теб, че трябва да има ценова премия и то значима, но въпросът е от кои нива да бъде тя. Може би тук не се разбираме. Като гледам активите, ако щеш и печалбите, които падат последните години, но все пак са огромни на база капитализация, то настоящата цена е с предостатъчна премия. Всичко опира тук до доверието. Ако Мажоритари бяха хората от Градус примерно, или Стара планина холдинг........
        при подобни активи и при съотношението на коефицентите при които се търгува акцията на борсата е съвсем нормално стратегическия инвеститор да плати премия от порядъка на +30% над пазарната цена .......... алигатора държеше на 2,30 ...... според моите сметки стратегическия инвеститор трябваше да влезне на 3,00 лв. ......... нещо не са се разбрали, явно...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Благодаря за съгласието.. аз написах каквото мисля и не искам да досаждам повече на останалите колеги от форума със допълнителни разтягания на темата..... все пак числата са такива каквито ги вижда мажо
          успех на всички

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

            Това си е калкулирано пък и не знаем къде са отишли покупките през миналата година. Логично е когато голям инвеститор влиза някъде да очаква и ценова премия, все пак за в бъдеще неговия стратегически дял няма да бъде купен от кого и да е, съгласи се с мен.
            Абсолютно съм съгласен с теб, че трябва да има ценова премия и то значима, но въпросът е от кои нива да бъде тя. Може би тук не се разбираме. Като гледам активите, ако щеш и печалбите, които падат последните години, но все пак са огромни на база капитализация, то настоящата цена е с предостатъчна премия. Всичко опира тук до доверието. Ако Мажоритари бяха хората от Градус примерно, или Стара планина холдинг........
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
              пазете 1,84 за да не ревете ......... препоръка е...

              пратете делегация при алигатора ..... ако трябва
              сутринта все едно ви писах .......... съборете с 10 стинки цената ......... толкова месеци щом не искате да ме слушате - сега ще плащате...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                докато си пишете тук цената стигнала 1,73 .......... къде е алигатора? къде е държавата? къде е бат бойко - батмана?
                Къде са лаконите?Хахаха…..

                Коментар


                • докато си пишете тук цената стигнала 1,73 .......... къде е алигатора? къде е държавата? къде е бат бойко - батмана?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Още по-малка логика има според мен да изкупуваш като невиждал до 2,40, за да продадеш на някой чужд на 1,50 примерно. Да не говорим пък за кефициентите...
                    Това си е калкулирано пък и не знаем къде са отишли покупките през миналата година. Логично е когато голям инвеститор влиза някъде да очаква и ценова премия, все пак за в бъдеще неговия стратегически дял няма да бъде купен от кого и да е, съгласи се с мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Споко ... вдигат дивидентната доходност

                      п.п до 6-7% ако я докарат ще бъде СУПЕР
                      за тези предполагаеми проценти дивидент при настоящата цена трябва да се даде по 12 ст. на акция .......... а дано, ама...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Аз си мисля, че ако "се допусне" стратегически инвеститор, то цената би била доста по-нагоре.
                        разбира се, че инвеститора трябваше да влезе на високи нива .......... нали затова толкова усърдно се крепеше 2,30


                        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        По-скоро изглежда, че е пропаднало такова събитие и сега останалите дребни акционери го разбираме...
                        от доста месеци беше видно, че нещата са се разсъхнали ........... сега не го разбирате ...... сега започвате да приемате очевАдната истина която отказвахте да допуснете в главите си
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Споко ... вдигат дивидентната доходност

                          п.п до 6-7% ако я докарат ще бъде СУПЕР

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                            Според мен няма логика стратегическия инвеститор да купи на висока борсова цена.....
                            Още по-малка логика има според мен да изкупуваш като невиждал до 2,40, за да продадеш на някой чужд на 1,50 примерно. Да не говорим пък за кефициентите...
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Аз си мисля, че ако "се допусне" стратегически инвеститор, то цената би била доста по-нагоре. По-скоро изглежда, че е пропаднало такова събитие и сега останалите дребни акционери го разбираме...
                              Според мен няма логика стратегическия инвеститор да купи на висока борсова цена.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                                Според мен разковничето е скрито вътре в групата .... т.е на ОСА нали бе казано че се договаря допускане на стратегически инвеститор. Явното бързане за спада е че наближава цената Х, на която той да влезе. На продалите на 2.50 честит профит. Аз не съм от тях ........
                                Аз си мисля, че ако "се допусне" стратегически инвеститор, то цената би била доста по-нагоре. По-скоро изглежда, че е пропаднало такова събитие и сега останалите дребни акционери го разбираме...
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X