IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
    Според мен, трудно ще пада още(даже напротив), въпреки световните пазари, там се продават акции, чиито бизнес ще пострада от вируса и ще имат по-ниски печалби, тук си имаме внушителна и растяща печалба неподатлива на вируси, дивидент, хубави показатели....
    P/E (неконс. / конс.) 9.08 / 4.81
    P/B (неконс. / конс.) 0.27 / 0.23
    Имам акции тук и не съм продавал, но 99% от бизнесите страдат дори в момента, да не говорим ако се разрастне времево този проблем. Това ще се види на хартия след 6-9 месеца да кажем.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
      Според мен, трудно ще пада още(даже напротив), въпреки световните пазари, там се продават акции, чиито бизнес ще пострада от вируса и ще имат по-ниски печалби, тук си имаме внушителна и растяща печалба неподатлива на вируси, дивидент, хубави показатели....
      P/E (неконс. / конс.) 9.08 / 4.81
      P/B (неконс. / конс.) 0.27 / 0.23
      Последните дни напълних около 20т на средна около 1.40. Средната на портфейла ми падна до около 1.50 отчитайки дивидента. Имам таргет да купя още между 25-35т в зависимост от цената. Дивидентът при тази цена става супер атрактивен, а за коефициентите да не говорим, въпреки счетоводните еквилибристики...

      Коментар


      • Според мен, трудно ще пада още(даже напротив), въпреки световните пазари, там се продават акции, чиито бизнес ще пострада от вируса и ще имат по-ниски печалби, тук си имаме внушителна и растяща печалба неподатлива на вируси, дивидент, хубави показатели....
        P/E (неконс. / конс.) 9.08 / 4.81
        P/B (неконс. / конс.) 0.27 / 0.23

        Коментар


        • Купих, можеше и по-евтино, но не си отмених нарочно поръчката. Да видим докъде ще я докараме
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

            Короната натиска всичко надолу. Без нея едва ли щяхме да видим 1.4. За съжаление си мисля, че истинската подкрепа ще е около лев. Имай предвид, че още паниката не е явна, иначе у лево ще стане като пенсионерска ограда. Преди десет дена ордера на 1.4, който сложих мислех, че ще е фифти фифти изпълнение, ама на. Следващия ще е на лев.
            Разбирач......

            Коментар


            • Не ме е огряло днес - нищо, и утре ще има тираж, ако и тогава не стане, ще го махна и ще чакам нещо друго
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                Спада тук от 2,35 до 1,40 нагледно показва каква роля на борсата имат институционалните инвеститори , ако бяха на борсата щеше да има прекрасна ликвидност и нови инвеститори, и нямаше некви дребни бройки от доверия да доведат до такива сътресения...…….. надявам се хората от които зависи това да са си извлекли поука за в бъдеще...………. да не мислите че световните лидери примелно във застраховането държат парите на клиентите си наредени в палети във фед …… т.е. те самите си осигуряват ликвидност
                Короната натиска всичко надолу. Без нея едва ли щяхме да видим 1.4. За съжаление си мисля, че истинската подкрепа ще е около лев. Имай предвид, че още паниката не е явна, иначе у лево ще стане като пенсионерска ограда. Преди десет дена ордера на 1.4, който сложих мислех, че ще е фифти фифти изпълнение, ама на. Следващия ще е на лев.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                  Не бива да забравяме, че когато е имал печалба холдинга около 130 мил, се е търгувал на оценка за около 160. Акционерите тук са видели много, и хубаво, и лошо. Ама това, че се е случвало не означава, че е правилно или че ще се повтори.
                  Съгласен съм. Това е част от нашата изкривена "пазарна" реалност, която не ми харесва, но от друга страна дава големи възможности ако някой успее да се възползва. Трябва да се има предвид, че една от най - спекулативните акции, което е нож с две остриета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                    Няма да се откажа и от 5 лв, стига да има условия за това, но за сега няма. Правя разлика между желание и реалности.
                    P.S. За пореден ден това е реалността: DAX - 12,373.31 -401.57 -3.14%
                    Не бива да забравяме, че когато е имал печалба холдинга около 130 мил, се е търгувал на оценка за около 160. Акционерите тук са видели много, и хубаво, и лошо. Ама това, че се е случвало не означава, че е правилно или че ще се повтори.
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                      Аз си чакам 5 кинта но при определени условия
                      Няма да се откажа и от 5 лв, стига да има условия за това, но за сега няма. Правя разлика между желание и реалности.
                      P.S. За пореден ден това е реалността: DAX - 12,373.31 -401.57 -3.14%
                      Last edited by realista; 27.02.2020, 15:55.

                      Коментар


                      • Аз чакам да видя при какви нива определени хора ще се включат в търговията. А това всички ще го разберем когато дойде времето.
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Аз си чакам 5 кинта но при определени условия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            Днес взех малко под 1,40 и съм много доволен. Дали се напродаваха? Чакаме 3ката с гарнитура.
                            Тройката за сега само ще я споменаваме, а някои дори ще я сънуват. Аз си чакам 1,1 - 1,2, но при определени условия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              Спада тук от 2,35 до 1,40 нагледно показва каква роля на борсата имат институционалните инвеститори , ако бяха на борсата щеше да има прекрасна ликвидност и нови инвеститори, и нямаше некви дребни бройки от доверия да доведат до такива сътресения...…….. надявам се хората от които зависи това да са си извлекли поука за в бъдеще...………. да не мислите че световните лидери примелно във застраховането държат парите на клиентите си наредени в палети във фед …… т.е. те самите си осигуряват ликвидност
                              По скоро ние трябва да си извлечем поуките от това.

                              Коментар


                              • Днес взех малко под 1,40 и съм много доволен. Дали се напродаваха? Чакаме 3ката с гарнитура.
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X