IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    А трябва ,защото съм познал дъното от 430 и качването от почти 10 % в последните дни.....на акциите на Алианц ,бъдеще и Съгласие....
    както и 1,3 за хим....и то преди шест месеца.....
    Аз не съм ванга за точни резултати на точни дати но за дъна и върхове съм добър....
    какво ще кажете за една теория....
    Защото трябва да се конвертируват прив в обикновевни ,обикновените да струват под леф....
    Не е препоръка.....
    абе аз с точни цифри не мога да говоря...знам само че дръпне ли флагмана с 10% след нова година тогава куцо,кьораво и сакато ще тръгне да пазарува тук и за баба марта сме над 2-та лева(при обикновените)
    Не е Препоръка!!!
    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      А трябва ,защото съм познал дъното от 430 и качването от почти 10 % в последните дни.....на акциите на Алианц ,бъдеще и Съгласие....
      както и 1,3 за хим....и то преди шест месеца.....
      Аз не съм ванга за точни резултати на точни дати но за дъна и върхове съм добър....
      какво ще кажете за една теория....
      Защото трябва да се конвертируват прив в обикновевни ,обикновените да струват под леф....
      Не е препоръка.....
      Мечти,мечти .... както казва един Българин мечтите са безплатни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        А трябва ,защото съм познал дъното от 430 и качването от почти 10 % в последните дни.....на акциите на Алианц ,бъдеще и Съгласие....
        както и 1,3 за хим....и то преди шест месеца.....
        Аз не съм ванга за точни резултати на точни дати но за дъна и върхове съм добър....
        какво ще кажете за една теория....
        Защото трябва да се конвертируват прив в обикновевни ,обикновените да струват под леф....
        Не е препоръка.....
        .............. и това е възможно..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от api Разгледай мнение
          А ако не съм избързал Нито аз,нито ти може да знаем. Преди 1-2 месеца и при Монбат "избързах" на 7.3-7.4 лв., та сега доста кеш се освободи от него и ги намествам- малко Хим, Пиб , Трасе и т.н.
          Ако и ти беше познал, щях да те поздравя, моята прогноза за Софикса се размина "само" с 230 единици , но по-важно е че порфейла ми е дори на малък +
          Здраве, късмет и успехи през 2016!!!

          А трябва ,защото съм познал дъното от 430 и качването от почти 10 % в последните дни.....на акциите на Алианц ,бъдеще и Съгласие....
          както и 1,3 за хим....и то преди шест месеца.....
          Аз не съм ванга за точни резултати на точни дати но за дъна и върхове съм добър....
          какво ще кажете за една теория....
          Защото трябва да се конвертируват прив в обикновевни ,обикновените да струват под леф....
          Не е препоръка.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от CorruptedMarket Разгледай мнение
            За какво ще използват парите от новите инструменти според теб, при положение че видимо се справят зле с управлението на разполагаемите в момента???
            На хартия се справят зле, но дали е така, кой ще ни каже
            Живея във Варна и тук камионите на "Зърнени Храни" не спират да се редят на пристанището. За мен когато дойде времето всичко ще се покаже по отчетите за да се стигне до една "справедлива" цена.
            Варианта с дивидент по обикновените също е възможен.....

            Успех на всички в новата година и в края й да се поздравим с връх по тимовите акции.

            ПС: нямам от всички, само две са ми

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              От известно време си мисля, че 2016г ТИМ ще вдигнат всички акции от групата. Вероятната причина според мен идващият край на привилегията и евентуална нова емисия инструменти.
              Просто размисли без да ангажирам никой.
              +1
              и аз съм си мислил същото между другото...
              иначе като вариант според мен е възможността да пуснат дивидент по обикновените акции след края на привилегиите...но ще видим
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                От известно време си мисля, че 2016г ТИМ ще вдигнат всички акции от групата. Вероятната причина според мен идващият край на привилегията и евентуална нова емисия инструменти.
                Просто размисли без да ангажирам никой.
                За какво ще използват парите от новите инструменти според теб, при положение че видимо се справят зле с управлението на разполагаемите в момента???

                Коментар


                • От известно време си мисля, че 2016г ТИМ ще вдигнат всички акции от групата. Вероятната причина според мен идващият край на привилегията и евентуална нова емисия инструменти.
                  Просто размисли без да ангажирам никой.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
                    Мъжки не виждам разлика между януари 2013-2014 и сега
                    Да, и тогава перспективата е била прекрасна и сега цената е 30-ина % надолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от CorruptedMarket Разгледай мнение
                      Разбира се, 2.30 пролетта може да видиш, ама не през 2016, а през пролетта на 2516 година, когато Химимпорт придобие Apple чрез LBO финансиран от КТБ!.

                      Голямата ти гордост има намаляващи оперативни марджини с -14%, -10%, -28%, -25%, -24% за периода 2009-2014.

                      ROA 1%
                      ROE 5%
                      ROIC 2% при около 5% reinvestment rate

                      И за весело посрещане ето ти ТТМ графики на доходите и EBIT по тримесечия
                      Мъжки не виждам разлика между януари 2013-2014 и сега,а тогава цената беше над 2лв.Така че не се прави на астролог от канал 3,ами гледай играта на големите и ако може закачи нещо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                        може и на по-добри да допълня,а може и на по-добри да разкеша...цар пазар ще покаже
                        П.С. а като оценител и разбирач на пазара допуснал ли си възможността Хим да струва над 2.30 пролетта?!?
                        Разбира се, 2.30 пролетта може да видиш, ама не през 2016, а през пролетта на 2516 година, когато Химимпорт придобие Apple чрез LBO финансиран от КТБ!.

                        Голямата ти гордост има намаляващи оперативни марджини с -14%, -10%, -28%, -25%, -24% за периода 2009-2014.

                        ROA 1%
                        ROE 5%
                        ROIC 2% при около 5% reinvestment rate

                        И за весело посрещане ето ти ТТМ графики на доходите и EBIT по тримесечия
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                          може и на по-добри да допълня,а може и на по-добри да разкеша...цар пазар ще покаже
                          П.С. а като оценител и разбирач на пазара допуснал ли си възможността Хим да струва над 2.30 пролетта?!?


                          Аз не съм !
                          Но за над 1,81 преди ОСА съм си заредил - като минимум.

                          А защо влизам ;- към к31,12,- 2012 и -2013 имах по ТИМ позиции над 30 000лв. вложени с цел да ги извадя -

                          31,12,2012r, ******* ************* ******** 30,12,2013r.
                          710x1,914 = 1359 CH4P ******** 3800х1,4662 = 5571
                          5300x1,3524 = 7168 CHIM ******** 4510x1,1191= 5047
                          13600x1,06088= 14428 CCB ******** 12900x0,96879= 12497
                          15500x0,54884= 8507 zhBG ******** 11260x0,58753= 6616

                          случи се през 2014г. Прибрах си капитала и реализирах печалба ~ 17700
                          Може би 1/3 от сделките през 2014г. са с тези компании.

                          ChimP- закр.16,07,2014г.+ 6500 на два пъти е затваряна
                          CHIM - закр. 09,2014г. + 7000 тука също
                          CCB - закр. 10,2014г. + 3000
                          ZhBg - закр. 10,2014г + 1200

                          -Така че тук не се притеснявам за сега, а и все още не съм я инвестирал напълно печалбата.
                          Last edited by inta53; 31.12.2015, 00:57.

                          Коментар


                          • П.С. а като оценител и разбирач на пазара допуснал ли си възможността Хим да струва над 2.30 пролетта?!?[/QUOTE]

                            ЪПСУРТ!!!

                            Имам акции, и не съжалявам за сега!

                            Ако това стане, моите ще Ви ги дам на 1,55 )
                            Last edited by dinana; 31.12.2015, 00:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от CorruptedMarket Разгледай мнение
                              1. Защото следя гиганта на българската борса от любопитство.

                              2. Защото като купуваш 40% над цената, на която оценявам Химимпорт, може би скоро ще авериджваш на "по-добри цени".
                              може и на по-добри да допълня,а може и на по-добри да разкеша...цар пазар ще покаже
                              П.С. а като оценител и разбирач на пазара допуснал ли си възможността Хим да струва над 2.30 пролетта?!?
                              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от CorruptedMarket Разгледай мнение
                                1. Защото следя гиганта на българската борса от любопитство.

                                2. Защото като купуваш 40% над цената, на която оценявам Химимпорт, може би скоро ще авериджваш на "по-добри цени".
                                Брато НЕставаш за оценител......пробвай с консултанти(професионалисти)

                                Коментар

                                Working...
                                X