IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам малко и си чакам, не знам дали няма да ми писне да чакам, за съжаление обаче тази е от позициите които движат софикса и е много дразнещо...
    Last edited by pepe1234; 23.03.2016, 14:47.

    Коментар


    • CHIM

      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Пак ти казвам, че печалбата им бе по-добра от сегашната и в същото време акциите им струваха 70 ст. Недей да лежиш на тази кълка
      Вярно, но бяха и 16лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от РОСЕН Разгледай мнение
        Какъв е смисълът да се дървите един на друг за мажовците? Според мен, ако подобрят печалбата и прекратят негативната тенденция за спад, те ще са перфектни.
        Пак ти казвам, че печалбата им бе по-добра от сегашната и в същото време акциите им струваха 70 ст. Недей да лежиш на тази кълка
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • CHIM

          Какъв е смисълът да се дървите един на друг за мажовците? Според мен, ако подобрят печалбата и прекратят негативната тенденция за спад, те ще са перфектни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            Монти, точно Вие ли коментирате мажовци? Може би защото имате усет за такива прогресивни личности и свързаните с тях акции, като Пеевски, Ганчев, Василев...

            ТИ, май правиш разграничение на мажовците ...
            Ще вземат твойте да се обидят.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Не искам да ти давам съвети, ама тези фактори тежат вече две години..... какво пречи да тежат още две години като и правителството е също и мажовците не са стока и инвеститори нови-няма...
              Монти, точно Вие ли коментирате мажовци? Може би защото имате усет за такива прогресивни личности и свързаните с тях акции, като Пеевски, Ганчев, Василев...

              Коментар


              • CHIM

                Имаме основание да се съмняваме и в одитираните финансови отчети - факт! Такива са случаите и с КТБ, и с Меком, доколкото помня. Вероятно си прав за липсата на доверие в тях. Това би обяснило иначе твърде апетитните стойности на основни показатели на CHIM. От друга страна, съмнението само по себе си не е достатъчно основание реалната стойност на акцията да се намаля, пада само пазарната. От тази гледна точка аз съм оптимист.
                Не е препоръка!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от РОСЕН Разгледай мнение
                  Само добри финансови отчети може да попречат това положение да трае още две години. Индикации за такива има.
                  И аз да се включа с едно негативно мнение , въпреки че имам акции тук! Не разчитай много, че финансовите отчети могат да подобрят положението. Виждали сме цени тук на П/Е под 3, за П/Б въобще няма да говоря и нищо не пречи отново да ги видим. Отделно тези милиарди активи, където чат-пат ги четем по отчетите не изкарват достатъчно, а да не говорим, че въобще никой не вярва в съществуването им. Въобще политиците /които и да са те/ ми се виждат най-малкия проблем тук. Според мен, за да живне позицията, трябва да дойдат нови, големи и вярващи в мажоритарите инвеститори. Това обаче не съм сигурен, че ще случи някога, още по-малко в обозримо бъдеще .
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • CHIM

                    За мое голямо съжаление, не съм в състояние да ви противореча. Политическият риск е основен демотивиращ фактор за чуждите инвеститори. Освен това този фактор кара дори и нас да избираме чужди капиталови пазари. Може би промяна в избирателната система на страната ще успее да реши въпроса.

                    Коментар


                    • Kак и кога очаквате капиталов ръст при положение, че БГ "УМНИЦИТЕ" отново пишат ИСТОРИЯ?!
                      БГ е единствената, която прави едновременно проверка на баланси и стрес тестове на банки, пенсии и застрахователи в рамките на половин година?!!!
                      За мераците за национализация на пенсиите, за фалита на КТБ, за атаките срещу другата банка ...., за проблемите със ЗЗ, за липсата на приватизация и дори план за подобна, за кафенето, за борсата без ръководство и т.н. дори няма да отварям дума .. .

                      Коментар


                      • РОСЕН, прекалено дълго стана чакането на евентуалните 30-50% печалба.
                        Дори и такива параметри да бяха възможни, времето изяде силата им.
                        Естествено е, инвеститорите да потърсят други възможности.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • CHIM

                          Още един хубав въпрос. Наистина нищо не пречи на финансовия ни министър да плещи глупости по медиите. Тук надеждата ми е по-скоро този тип да не дава много интервюта, отколкото да каже нещо, което би подутнало нагоре капиталовия ни пазар. От друга страна кризата в банковата сфера бавно но сигурно отшумява. ЦКБ, която е важна за консолидирания отчет на CHIM пострада косвено и това се вижда от годишния им отчет. Но тази банка не беше част от атакуваните банки (КТБ и ПИБ), така че тя поема просто негативите общи за цялата ни система. Та отговора ми на въпроса ти е: Само добри финансови отчети може да попречат това положение да трае още две години. Индикации за такива има.
                          Не е препоръка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от РОСЕН Разгледай мнение
                            Много правилен коментар! Понятието "временно" наистина трябва да се дефинира. Ще ти дам моята гледна точка, която не е задължително да е правилна.
                            Неадикватните действия на правителството (комантари по отношение на капиталовия ни пазар и др.) и кризата с КТБ са двата външни фактора, които най-силно влияят на пазара и конкретно на тази акция. Въпреки, че и двата фактора няма как да отшумят за месец или два, положителни резултати представени в междинните финансови отчети ще повлияят на нивото на акцията. Така, че негативните (временни) емоции по отношение на CHIM може да траят от два-три мессеца до една година. Така ги виждам аз нещата.

                            Не искам да ти давам съвети, ама тези фактори тежат вече две години..... какво пречи да тежат още две години като и правителството е също и мажовците не са стока и инвеститори нови-няма...

                            Коментар


                            • CHIM

                              Много правилен коментар! Понятието "временно" наистина трябва да се дефинира. Ще ти дам моята гледна точка, която не е задължително да е правилна.
                              Неадикватните действия на правителството (комантари по отношение на капиталовия ни пазар и др.) и кризата с КТБ са двата външни фактора, които най-силно влияят на пазара и конкретно на тази акция. Въпреки, че и двата фактора няма как да отшумят за месец или два, положителни резултати представени в междинните финансови отчети ще повлияят на нивото на акцията. Така, че негативните (временни) емоции по отношение на CHIM може да траят от два-три мессеца до една година. Така ги виждам аз нещата.

                              Коментар


                              • Интересно ми е защо при този хубав холдинг - флагман на БФБ има разпродажби , а при
                                CENHL няма

                                Коментар

                                Working...
                                X