IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

    А ако на хима печалбите останат такива каквито са сега,по зле ли ще изглежда?
    Не ме разбирайте погрешно, аз имам акции тук и не съм продавал от тях. Просто се мъча да си обясня ситуацията по логич2н начин. По въпроса ти - какво те кара да мислиш, че спада в печалбите ще спре? И да, дори да спре, при тази тенденция, Хима ще изглежда по-зле след известно време. Това е математически факт. Също да добавя, че имах Монбат и ги продадох.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Ей, скапа се и сентимента тук, ей...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

        А ако на хима печалбите останат такива каквито са сега,по зле ли ще изглежда?
        Е сигурно си е друго някои да ти изкара пет годишна прогноза в която да пише че след 5 години ръста на печалбата ще е с 50 %.

        Както се казваше в оня виц:
        Никои не може да ти даде толкова , колкото аз мога да ти обещая
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Проблемът според мен е в тенденцията, иначе коефициентите са прекрасни тук. Чайката не я тледя, но Монбат си повишават печалбата, което вдъхва оптимизъм, че това е процес напред във времето. Един вид ако се запазят така, само след 1-2 години да кажем Монбат ще изглежда по-добре.
          А ако на хима печалбите останат такива каквито са сега,по зле ли ще изглежда?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            И това не е баш така - Монбант и Чайкафарма имат сходна капитализация с Химимпорт и доста по-малки печалби , което не им пречи да пълнят пазара с оптимизъм в бъдещите си прогнози да ръст на печалбите. Съответно купувачите са сложили розовите очила и купуват....
            Проблемът според мен е в тенденцията, иначе коефициентите са прекрасни тук. Чайката не я тледя, но Монбат си повишават печалбата, което вдъхва оптимизъм, че това е процес напред във времето. Един вид ако се запазят така, само след 1-2 години да кажем Монбат ще изглежда по-добре.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • И това не е баш така - Монбант и Чайкафарма имат сходна капитализация с Химимпорт и доста по-малки печалби , което не им пречи да пълнят пазара с оптимизъм в бъдещите си прогнози да ръст на печалбите. Съответно купувачите са сложили розовите очила и купуват....
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Според мен няма никаква конспирация с купувачи и продовачи. Просто тенденцията на спад при печалбата е очебийна, съчетано с никаква информация на какво се дължи това и докога ще продължи. А ако това продължи, няма значение дивидента, тъй като той ще започне да клони към 0, дори да преизпълнят обещанието си. Големите активи точно тук едва ли са примамка, тъй като едва ли някой смята, че ще бъде продаден Хима. В този вариант, дори р/в да стане 0,01, то никой освен мажовците няма дя го интересува.
                Ако ще продължават така защо не го делистнат този Хим,щото то освен дивидента да клони към 0 то и цената му ще тръгне натам с тази стратегия на прогресивно намаляващи печалби...От друга страна Хим едва ли ще бъде продаден ,но могат да се продават активи на парче.
                Last edited by спекуланта; 08.03.2017, 22:05.

                Коментар


                • Според мен няма никаква конспирация с купувачи и продовачи. Просто тенденцията на спад при печалбата е очебийна, съчетано с никаква информация на какво се дължи това и докога ще продължи. А ако това продължи, няма значение дивидента, тъй като той ще започне да клони към 0, дори да преизпълнят обещанието си. Големите активи точно тук едва ли са примамка, тъй като едва ли някой смята, че ще бъде продаден Хима. В този вариант, дори р/в да стане 0,01, то никой освен мажовците няма дя го интересува.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    никои не е толкова голям че да върви срещу пазара дълго време .....не се самозаблуждавайте.
                    Никой не върви срещу пазара .всичко е въпрос на време

                    Коментар


                    • никои не е толкова голям че да върви срещу пазара дълго време .....не се самозаблуждавайте.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Абе ако ще е от единия джоб в другия , няма кой знае какво значение каква е трансферната цена......тази теза издиша.

                        По скоро просто не е момента още тук .....може би около обявяването на дивидента.

                        Аз лично си мисля че пазара не вярва че ще продължат с дивидента
                        Има, има....
                        той си мести от единия джоб в другият, но обира и всичко, което се появи на пазара.

                        Малко лаишки, но може ли част от онези 700 мио да станат на дивидент.
                        Не е препоръка, просто надежди
                        Last edited by polax; 08.03.2017, 20:52.

                        Коментар


                        • Нали точно това пиша, затапва се пазара със скрита ,засега, цел... но както притесняваш за дивидента има резон тактиката на мълчание и изкупуване на ниска цена

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                            Моето скромно мнение е че тези продажби се правят да се затапи пазара....т.е. от единия в другия джоб при уговорени ниски комисиони, .... играта тук е на високо равнище, това че някой имал 500 к не е проблем да се купят на сегашни нива
                            500k си е сума и явно е проблем някой от форума се оплакваше от липса на купувач ,може и продавача и купувача да са едни и същи,тъка се вкарва страх и се обира всичко на тънки цени това е виден пример при по не ликвидни пазари ,поне за испанската борса го виждам ежедневно

                            Коментар


                            • Абе ако ще е от единия джоб в другия , няма кой знае какво значение каква е трансферната цена......тази теза издиша.

                              По скоро просто не е момента още тук .....може би около обявяването на дивидента.

                              Аз лично си мисля че пазара не вярва че ще продължат с дивидента
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                                Моето скромно мнение е че тези продажби се правят да се затапи пазара....т.е. от единия в другия джоб при уговорени ниски комисиони, .... играта тук е на високо равнище, това че някой имал 500 к не е проблем да се купят на сегашни нива
                                .............. и аз така мисля, само ми се иска по-скоро да минем на друго/двойно/ ниво

                                Коментар

                                Working...
                                X