IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
    До 2 седмици ще попълня с данните за Q3 в таблицата и ще видим дали след ръста през Q2, ще има такъв и през Q3
    Дано има и да е голям и да отлитаме вече и към SOFIX
    не че имам спешна работа

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам хартийки
    спри се с тези статии
    ще купувам още, изчакай

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Лично мнение
      много съм доволен от отчета
      консолидираната EBITDA вече нараства.... обърна тренда
      засилваме се за добра ебитда през 2019 и тогава ще смятам, например 8xEV/EBITDA

      йо мен



      3,19% ръст на ЕБИТДА
      трендът е обърнат

      За консолидираният ръст на продажбите от 21% през второто тримесечие, няма какво да ви разправям. Доволен съм.

      Дет се вика, лично аз съм задоволен.
      стоя си и си чакам 2020, цената ако иска да се върти като селски кмет

      друго много хубаво, което следя
      консолидирано продажбите за второто тримесечие са с цели 8,57% над тези през първото, тоест ръст от 8,57% на тримесечна база, докато миналата година второто спрямо първото е било само на плюс 4,42%

      Q2 на 2016 г. е рекордно с 35,3 млн. лв. на конс. база, което значи, че са създали нужния капацитет и са го напълнили

      не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
      имам акции
      До 2 седмици ще попълня с данните за Q3 в таблицата и ще видим дали след ръста през Q2, ще има такъв и през Q3
      Дано има и да е голям и да отлитаме вече и към SOFIX
      не че имам спешна работа

      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам хартийки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
        Викам да се нормализирате
        БФБ е на това диридже поради липса на нормалност в цените
        Добре, мерси за съвета. Днес продавам.

        И да допълня само:
        "Делът на електронното пазаруване в България е около 10%, като за различните категории той варира. За сравнение - този в ЕС е от порядъка на 25-30%, а в някои държави дори се изкачва над 30%, заяви търговският директор на еMAG.bg Константин Бонев в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
        Голямото предизвикателство на пазара за електронна търговия е, че бизнесът трябва да се развива все по-бързо, за да увеличи дела на своите потребители, коментира от своя страна Моника Чиоланел, мениджър развитие International Marketplace в еMAG.bg.

        http://www.investor.bg/novini/261/a/...olo-10-226187/
        http://www.expert.bg/Ochakva-se-znac...as-565699.html

        Ти това как го виждаш: като проблем ли?

        И още:
        Тенденцията, която се очертава в цял свят е все повече покупки да стават онлайн, а ръстът на офлайн търговията намалява. В Централна и Източна Европа през 2019 г. над 44% от интернет потребителите ще са извършили онлайн покупка. В световен мащаб броят на дигиталните купувачи през 2016 е 1.6 млрд. , а за 2019 г. се очаква да достигнат 2.07 млрд.
        Last edited by Alee; 13.10.2016, 10:54.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Викаш да продаваме, А?!
          Викам да се нормализирате
          БФБ е на това диридже поради липса на нормалност в цените
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
            Колкото и да се надъхвате, както го казаха от Ебана преди 8-9 г., закуската тук вече е изядена предварително Пътят е само един - бавно и мачително надолу
            Викаш да продаваме, А?!
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Колкото и да се надъхвате, както го казаха от Ебана преди 8-9 г., закуската тук вече е изядена предварително Пътят е само един - бавно и мачително надолу
              Bulls on BSE

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Май все повече инвеститори оценяват компанията.
                Нека да не бързат толкова, че се каня за още ....

                Отдавна тази компания е оценена и преоценена от пазара още от 17 лв., сега на близо 40 лв. се "оценява" само от балъците - някой друг Фонд за източване или такива като теб Докато на БФБ има такива компания да се търгуват на мултипъли като през 2007 г. на по 200 милиона лева капитализация, нищо добро не чака БФБ и ивеститорите на БФБ.
                Bulls on BSE

                Коментар


                • Май все повече инвеститори оценяват компанията.
                  Нека да не бързат толкова, че се каня за още ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                    и днес също
                    Това днес (16830 акции) не е малко май. Увеличаваме фрифлоут-а или прехвърляме между фондовете?
                    Last edited by Alee; 12.10.2016, 15:50.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                      Айде още един малък пакет днес.
                      и днес също
                      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                      Коментар


                      • Айде още един малък пакет днес.
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          според мен всяка сделка се одобрява от представителя на френските пощи
                          тва не е като онова (99% от бг компаниите)
                          И аз същото щях да напиша, а доколкото си спомням DPD имаха и техен човек в борда на Спиди. Надали става иначе.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            Не, това за Горубляне е ясно. "Спиди Груп" не ме интересуват толкова, стига някой да не ги е подучил да хитруват на дребно, но не вярвам... Арменците са мъжки момчета, а и г-н Мектупчиян, поне досега, не е давал повод за подобни съмнения. Въпросите ми бяха по-скоро към това, което става в Румъния. Или искаш да кажеш, че схемата е една и съща? Може и така да е. Ще видим.
                            според мен всяка сделка се одобрява от представителя на френските пощи
                            тва не е като онова (99% от бг компаниите)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Най-вероятно покупките са от Спиди груп, а Спиди ще плащан наем. Зависи какъв е наема, но мисля, че схемата е неутрална за Спиди.
                              Но поне сочи, че се работи и то много за постигане на добри резултати.
                              Не, това за Горубляне е ясно. "Спиди Груп" не ме интересуват толкова, стига някой да не ги е подучил да хитруват на дребно, но не вярвам... Арменците са мъжки момчета, а и г-н Мектупчиян, поне досега, не е давал повод за подобни съмнения. Въпросите ми бяха по-скоро към това, което става в Румъния. Или искаш да кажеш, че схемата е една и съща? Може и така да е. Ще видим.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Най-вероятно покупките са от Спиди груп, а Спиди ще плащан наем. Зависи какъв е наема, но мисля, че схемата е неутрална за Спиди.
                                Но поне сочи, че се работи и то много за постигане на добри резултати.

                                Коментар

                                Working...
                                X