IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    Нека да е балоняк, ама като ми докара 30% доходност за няколко месеца ми е супер. А дано и да се запазят някои цени още малко, за да вкарам после една прилична сума и да удвоя печалбата за тая година
    цяла година е около 50 ... тези %-ти за нищо ги нямаш. Другата подробност е която е забелязал и hamorphis - имат право но без задължение да го купуват. на 300 милиона капитализация, ... вие искате 400, че то доверието с втората банка на Молдова е няма и 100 капитализация, ,,,, балон та дрънка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Сделка ще има, ако решат. Имат правото, но не са длъжни.
      Френските пощи са дружество на над 600 год ако ке се лъжа. Няма да поемат такива ангажименти ако нямат сериозни намерения. А и дружеството се развива перфектно и сделката е добра и за 2те страни при тези параметри. Въпрос на време е да се случат нещата!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

        Значи сделката ще стане при посочените параметри, чакаме консолидирания, за да смятаме окончателната цена. Времевия фактор също е от значение, но при всички положения сделката ще е 2020г. Имам доста акции......
        Сделка ще има, ако решат. Имат правото, но не са длъжни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

          айде да го приключват вече балоняка, че да се влее кеш по други евтини позиции
          Нека да е балоняк, ама като ми докара 30% доходност за няколко месеца ми е супер. А дано и да се запазят някои цени още малко, за да вкарам после една прилична сума и да удвоя печалбата за тая година

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            А дивидента как се получава после?
            като преди

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

              Ти си решаваш дали да продадеш артиите си на търговото. Нo след това е много вероятно да го свалят от борсата....
              айде да го приключват вече балоняка, че да се влее кеш по други евтини позиции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                Ти си решаваш дали да продадеш артиите си на търговото. Нo след това е много вероятно да го свалят от борсата....
                А дивидента как се получава после?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  При търговото купуват 100% от акциите така ли? Има ли вариант да не продам?
                  Ти си решаваш дали да продадеш артиите си на търговото. Нo след това е много вероятно да го свалят от борсата....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                    Според мен ще направят сделката преди дивидента, няма да дадат аванта на миноритарите при положение, че могат да изкупят всичко на търговото преди това
                    При търговото купуват 100% от акциите така ли? Има ли вариант да не продам?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      Прогнозна цена на търгово по сметки на EBITDA консолидиран с 20 % увеличение спрямо 9-месечният е 52,50 до 53 лв. на акция. Имам малко акции. Не е препоръка.
                      Затова не правите пари лошо смятате 65 - 66

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Сложи 10 кинта отгоре, добави и 2 кинта дивидент и ще познаеш
                        Не е препоръкЪ, имам 4 акции или там колкото бяха
                        Според мен ще направят сделката преди дивидента, няма да дадат аванта на миноритарите при положение, че могат да изкупят всичко на търговото преди това

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                          Прогнозна цена на търгово по сметки на EBITDA консолидиран с 20 % увеличение спрямо 9-месечният е 52,50 до 53 лв. на акция. Имам малко акции. Не е препоръка.
                          Сложи 10 кинта отгоре, добави и 2 кинта дивидент и ще познаеш
                          Не е препоръкЪ, имам 4 акции или там колкото бяха
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                            Прогнозна цена на търгово по сметки на EBITDA консолидиран с 20 % увеличение спрямо 9-месечният е 52,50 до 53 лв. на акция. Имам малко акции. Не е препоръка.
                            Мойте сметки показват друго, но ще видим кой е прав само след 28 дни

                            Коментар


                            • Прогнозна цена на търгово по сметки на EBITDA консолидиран с 20 % увеличение спрямо 9-месечният е 52,50 до 53 лв. на акция. Имам малко акции. Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                                обявили са в новина от 2014 г.
                                https://www.investor.bg/novini-i-ana...-spidi-289560/

                                чети цялото, но в кратце

                                Нещо повече, при съобщението от 2014 г. е спомената цената на бъдещите сделки.

                                „Трансакциите ще бъдат реализирани при оценка на дружествата, базирана на ЕV/EBITDA от 8 пъти“. Enterprise Value (EV) включва пазарната капитализация, дълга, малцинственото участие, минус кешовите наличности. EBITDA е печалбата преди лихви, данъци, обезценки и амортизации.


                                не е препоръка
                                имам акции
                                Значи сделката ще стане при посочените параметри, чакаме консолидирания, за да смятаме окончателната цена. Времевия фактор също е от значение, но при всички положения сделката ще е 2020г. Имам доста акции......

                                Коментар

                                Working...
                                X