IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Хубаво е, че го следиш, капитанът си е капитан и извън терена, но нещата се промениха, тея сривове на запад променят всичко...
    Днес са сривове, утре са ъпове - борса
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      бате, ти нали си контузен - гледай си контузията, чакай да оздравееш за европейското и не се занимавай със спедиции и други такива бълвочи
      Хубаво е, че го следиш, капитанът си е капитан и извън терена, но нещата се промениха, тея сривове на запад променят всичко...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
        Ама вие сериозно ли смятате по стари коефициенти и оценки? При такива сривове на големите пазари, всичко ще се прекалкулира според новата реалност.
        бате, ти нали си контузен - гледай си контузията, чакай да оздравееш за европейското и не се занимавай със спедиции и други такива бълвочи
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Ама вие сериозно ли смятате по стари коефициенти и оценки? При такива сривове на големите пазари, всичко ще се прекалкулира според новата реалност.

          Коментар


          • Купих още, удвоих акциите и вече съм с цели 8
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              21 милиона нетна печалба, ЕБИТДА - 48,5. 8хЕБИТДА - 388. Настояща борсова капитализация при цена 56 кинта на акция - 300 милиона. Възможен ъп с 30%. Амин!
              И аз я изкарвам 71 лв.

              Коментар


              • 21 милиона нетна печалба, ЕБИТДА - 48,5. 8хЕБИТДА - 388. Настояща борсова капитализация при цена 56 кинта на акция - 300 милиона. Възможен ъп с 30%. Амин!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Браво!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                    "Данните за развитието на онлайн търговията у нас показват ръст от около 30% на b2c (business to consumer) онлайн пазара за 2019 г. спрямо 2018 г. 31% от онлайн потребителите пазаруват активно през 2019 г., което е около 20% от цялото население на страната".

                    https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...WhSFwEgBZRjQd4
                    Тук мога да допълня, че ръст наблюдаваме и в c2c (consumer to consumer) онлайн пазара.

                    Коментар


                    • "Данните за развитието на онлайн търговията у нас показват ръст от около 30% на b2c (business to consumer) онлайн пазара за 2019 г. спрямо 2018 г. 31% от онлайн потребителите пазаруват активно през 2019 г., което е около 20% от цялото население на страната".

                      https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...WhSFwEgBZRjQd4

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                        Нo след това е много вероятно да го свалят от борсата....
                        Според мен е обратното. Няма шанс да го свалят. дори ВЕЧЕ е предвидена защита за бъдещият малък акционер Спиди Груп, защото акционер с 14,5% ще има блокираща квота. Прочетете устава. За сума неща е нужно мнозинство от 85,5%

                        не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                        Ако приемем, че първо продаде на около 18 на борсата, после на 25 на геопост, сега на колкото, на колко ли ще се продава последния пакет? Или ще стои за внуците?

                        Но докато Спиди груп държи акциите 14,5% отписване йок
                        Сега в цацата са около 10% и може би доста от нея ще продаде ако има търгово, но може би пенсионните фондове ще оставят. Не знам. Ще видим, ще има ли , няма ли.
                        Last edited by oslo; 02.02.2020, 22:09.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lord_buho Разгледай мнение
                          11.86,най отдолу пише последен неконсол.9/2019г.
                          Прав си. Не съм видял текста в най-долната част на страницата. Мерси

                          Коментар


                          • 11.86,най отдолу пише последен неконсол.9/2019г.
                            Last edited by lord_buho; 02.02.2020, 18:59.

                            Коментар


                            • Здравейте! Виждам, че много колеги посочват различни цени при евентуално закупуване на Спиди от Геопост. Колко според вас е EV/EBITDA в момента ? Предполагам, че ако има сделка през 2020г то тя ще бъде на база годишен кон. отчет за 2019г. Според infostock EV/EBITDA на Спиди в момента е 11,86.
                              Last edited by Innocent; 02.02.2020, 15:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Да определиш Спиди като балон,за мен е меко казано несериозно....Ако си си купила в немного далечната 2012г. 1000 акции по 17 лева =17 000лв.,към днешна дата с нормалните и незначителни(дългосрочно) колебания в цената през годините, имаш едни 50 000лв. Но това не е всичко...Всяка година ще си получавала по 1000 лв дивидент(една нискобюджетна краткосрочна семейна "разходка" из България в годината.. )
                                Какво не ти хареса до тук?!
                                Занапред?!
                                Куриерските услуги ,заради нарастващата интернет търговия,растат...България даже, мисля, има да наваксва в това отношение...Чисто субективно,сравнявайки Спиди(като услуга) с подобни нему кориерски фирми - като Хермес,ДПД - опериращи в Германия,Спиди ми изглежда една идея по-добре...Т.е. -от гледна на конкуренция ,моето мнение,че Спиди не са заплашени,кой знае колко сериозно...Как,дали и колко ще нараства цената в бъдеще,не се наемам да прогнозирам,щото нямам гадателски способности....Надявам се дивидента да нараства - бавно и славно...
                                Мнението ми не е препоръка...Имам малко акции....
                                Поради тези причини не бих продал и 1 акция под 60 лв. Казал си го много точно, бих добавил само че покупката на Рапидо вдигна стойността на акция с поне 10 лв., а последния отчет е феноменален. Консолидораният очаквам да покаже и ръст в показателите на дъщерните и оттам да се калкулира през EBITDA×8 една прилична цена от 65 лв.за 1 акция.

                                Коментар

                                Working...
                                X