IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
    Лични наблюдения. Все повече камиончета Спиди виждам навсякъде. Може и да е някакъв вид bias. Имам на 42 средна и HODL.
    И аз, след като купих в началото на годината и след това, започнах да се заглеждам - факт е, че пред офисите на Еконт има много повече хора за пратки, но пък баничарките на Спиди са в съотношение поне 4:1 спрямо Еконт-а по пътищата - едва ли е само да се повозят шоферчетата Затова и предложих, ако Мариян има време и нерви, да спретне едно сравнение между двете фирми, доколкото изобщо има такова инфо за Еконт.

    Иначе тук изчезнаха продавачите (що ли) и явно се мъти нещо - да видим какво ще е, но определено някой има инфо, което е в посока на увеличение на цената. Рядко харесвам мажоритар, но този тук (и оня на Корадо, ма там нямам, а и переспективите тук са повече от отлични с оглед на бизнеса) просто ми пълнят душата (бих добавил и Планината, но те са ми много олд скул бизнес, обаче Митанкин рулира и е абсолютен еталон и Алтерко, но от техният бизнес нищо не разбирам, пък и вече съм го ял покрай дотком бърста и отражението му у нас), останалото (почти всичко, с малки изключения - лично мнение) е шлака с претенции.

    Гледаме мача от ложите
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Лични наблюдения. Все повече камиончета Спиди виждам навсякъде. Може и да е някакъв вид bias. Имам на 42 средна и HODL.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

        Може на накой да му е светнало, че цената ще падне под 52.50 и е решил да ги разкара на печалба на друг чакащ френските пощи.
        Това реално е дефиницията за пазар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
          НЯКОЙ СИ НАПАЗАРУВА 100 броя на 52,50. Дивидента ли получи вече или някой му "светна", че цената на бъдещоото търгово поради влизане на Френските пощи ще бъде над 52,50 лв. Не е препоръка за търговия. Имам и чакам си дивидента?
          Може на накой да му е светнало, че цената ще падне под 52.50 и е решил да ги разкара на печалба на друг чакащ френските пощи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
            НЯКОЙ СИ НАПАЗАРУВА 100 броя на 52,50. Дивидента ли получи вече или някой му "светна", че цената на бъдещоото търгово поради влизане на Френските пощи ще бъде над 52,50 лв. Не е препоръка за търговия. Имам и чакам си дивидента?
            Че дивидентът дойде отдавна, още на 15-ти Юли. Освен това, за да вземеш дивидент се гледа ex-dividend date, не може да си купиш акции 2 дни преди дивидента и да го получиш.

            Коментар


            • НЯКОЙ СИ НАПАЗАРУВА 100 броя на 52,50. Дивидента ли получи вече или някой му "светна", че цената на бъдещоото търгово поради влизане на Френските пощи ще бъде над 52,50 лв. Не е препоръка за търговия. Имам и чакам си дивидента?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                анализаторите в ИП какво казват?
                Чакат тебе първо, за да препишат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                  Марияне, пусни също така задълбочен анализ на всички компании на борсата, да ги видим балоняци ли са, ракети ли, що са. Нас ни мързи, ти прави анализити, пък язе ще ги плюя после.
                  анализаторите в ИП какво казват?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Irony - hardly understood on the internet...
                    Ааа, аз си имам торта Сахер.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                      Марияне, пусни също така задълбочен анализ на всички компании на борсата, да ги видим балоняци ли са, ракети ли, що са. Нас ни мързи, ти прави анализити, пък язе ще ги плюя после.
                      Irony - hardly understood on the internet...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Много интересно отношение по въпроса. Едни казват, ще отиваме над 60 лв./акция, даже 62 - 65. Други са сметнали при определена ЕБИТДА и ДЪЛГОВЕ , колко би била цената на акция (тук казват 52 - 52,50 лв.). Нека да не спорим иронично, а да ИЗЧАКАМЕ ЧАСА НА ИСТИНАТА, А?
                        Мариян Йорданов е доказал добър капацитет в подобни оценки на водещи дружества на БФБ. Мисля, ще се съгласим с г-н Груев и да изчакаме евентуален отговор на Мариян за Спиди?

                        Коментар


                        • Марияне, пусни също така задълбочен анализ на всички компании на борсата, да ги видим балоняци ли са, ракети ли, що са. Нас ни мързи, ти прави анализити, пък язе ще ги плюя после.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                            Според мен, решението за очакваното мажоритарно навлизане в Спиди на Френската национална поща ще бъде взето след излизането на консолидирания отчет за 2020 г.
                            Имам малко бройки, колкто за цвят. По резултатите за консолидирания за 2019 г. трябваше "сделката" да стане според мен на 52 - 52,50 лв.
                            Не е препоръка за търговия. Това е препоръка да се правят само обосновани прогнози за развитие на дружеството.
                            Ти пък 52-52,50, макс 42, даже 32 по му подхожда на тоя балоняк, заеби ги тия, знаеш ли колко други компании има, дето растат с подобни темпове, че даже и коронакризата им отвори още работа, пък тази новина за олх.бг съвсем иде като черешката на тортата. А пък колко са коректни мажовците на БФб - не са като тия тука, дето ти обещават да ти платят на два транша дивидента до 22 август, а ти го превеждат накуп на 15 юли. Егати некоректните, честно, това вече не се търпи. Мисля, че е редно да пусна дна пазарна всичко и да ходя при коректните мажовците - химче да си взема, фибанкасъ, трейсче - все слънца, изгрели на небосколона на бфб

                            Сега сериозно, Марияне, ако имаш време, желание и възможност, вземи направи една оценка на бизнеса на спиди - колко расте, как расте спрямо пазара, пиъри по света, пък да го видим тогава балоняк ли е, ракета ли е, що ли.

                            П.С. Това за олх.бг си е повече от отлична новина, но явно има кой да продава все още на нашата клета борсичка. Чакаме цена започваща с 6 отпред, а защо не и повече - да видим, засега съм повече от доволен от инвестицията си тук
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар



                            • п.п виждам, че са открили и три нови офиса през последните няколко дни https://speedy.bg/bg/news[/QUOTE]

                              Нов офис в Котел

                              От днес за Вас работи нов офис на Спиди с адрес: гр. КОТЕЛ, ул. РАКОВСКА № 4.

                              Заповядайте!
                              https://services.speedy.bg/speedy_office_lo…/googleMaps.php…


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                                Според мен, решението за очакваното мажоритарно навлизане в Спиди на Френската национална поща ще бъде взето след излизането на консолидирания отчет за 2020 г.
                                Имам малко бройки, колкто за цвят. По резултатите за консолидирания за 2019 г. трябваше "сделката" да стане според мен на 52 - 52,50 лв.
                                Не е препоръка за търговия. Това е препоръка да се правят само обосновани прогнози за развитие на дружеството.
                                Хубаво е преди да пишеш по темата да прочетеш публикувната вече информация. Консолидирания отчет за 2020 г ще бъде публикуван април 2021г. Инфо за срока относно потенциалното упражняване на кол опцията можеш да намериш в x3news, Вътрешна информация от 9-ти юни.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X