IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MvnJ Разгледай мнение
    АПС-тата на Еконт са вече близо 10бр като започнаха да ги поставят преди повече от година. Принципа е същия а замисъла им в самото начало е бил да копират точно модела на DPD изпреварвайки навлизането им в БГ.
    т.е Еконт знаеха за плановете на Спиди много преди да ги реализират.
    Разликата в услугата е, че АПС-тата на Еконт се държат от франчайзери (под наем или закупуване), което в повечето случаи е супер нерентабилно за тях и интереса не е голям. Другата разлика е, че станциите на Еконт имат 24 часов достъп, докато модела на Спиди първоначално ще е ограничен до големите търговски центрове в рамките на работното им веме.
    АПС-тата на Спиди най-вероятно ще се поддържат от тях самите а няма да се дават на франчайзери.
    Впечатление ми прави, че Спиди доста плахо налагат услугите си на малки клиенти и продължават фокуса към бизнеса. Това ме изненадва тъй като положиха някакви усилия да разгърнат мрежата си от офиси, които в по-голямата си част бездействат или носят минимални приходи. Еконт изградиха много успешен и печеливш модел наблягайки точно на малките клиенти и компанията си докарва по-добра печалба без да инвестира. Растежа при Спиди последната година е просто резултат от растежа на пазара на куриерски и пощенски услуги в България. Същия растеж се отнася и за най-големия им конкурент, от който Спиди не са успели да отхапят пазарен дял.
    Тъй тъй, само дето Еконт не са публично дружество, а за произхода на русенските им капитали, или добро, или нищо.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • АПС-тата на Еконт са вече близо 10бр като започнаха да ги поставят преди повече от година. Принципа е същия а замисъла им в самото начало е бил да копират точно модела на DPD изпреварвайки навлизането им в БГ.
      т.е Еконт знаеха за плановете на Спиди много преди да ги реализират.
      Разликата в услугата е, че АПС-тата на Еконт се държат от франчайзери (под наем или закупуване), което в повечето случаи е супер нерентабилно за тях и интереса не е голям. Другата разлика е, че станциите на Еконт имат 24 часов достъп, докато модела на Спиди първоначално ще е ограничен до големите търговски центрове в рамките на работното им веме.
      АПС-тата на Спиди най-вероятно ще се поддържат от тях самите а няма да се дават на франчайзери.
      Впечатление ми прави, че Спиди доста плахо налагат услугите си на малки клиенти и продължават фокуса към бизнеса. Това ме изненадва тъй като положиха някакви усилия да разгърнат мрежата си от офиси, които в по-голямата си част бездействат или носят минимални приходи. Еконт изградиха много успешен и печеливш модел наблягайки точно на малките клиенти и компанията си докарва по-добра печалба без да инвестира. Растежа при Спиди последната година е просто резултат от растежа на пазара на куриерски и пощенски услуги в България. Същия растеж се отнася и за най-големия им конкурент, от който Спиди не са успели да отхапят пазарен дял.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
        Чичо, гледам че Еконт имат такива станции на бензиностанциите на OMV. DHL имат същите в Германия (поне там ги видях).
        Може! Лично аз в България не съм виждал. То е ясно, че не сме открили топлата вода.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          Френска щуротия ще да е...
          Чичо, гледам че Еконт имат такива станции на бензиностанциите на OMV. DHL имат същите в Германия (поне там ги видях).

          Вижте и тази статия: http://www.investor.bg/novini/261/a/...london-218568/

          Според мен и това е пазарна ниша, която тепърва ще бъде разработвана на нашите географски ширини.
          Last edited by Alee; 09.06.2016, 22:26.
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Френска щуротия ще да е...
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

              кучетата си лаят

              Коментар


              • http://www.investor.bg/novini-i-anal...tancii-218601/

                Коментар


                • Тия още живи ли са? Аз лично съм с доста предразсъдъци към компанията след като се сблъсках с некачествено обслужване. Така че много трудно ще ме накарат да стана акционер или клиент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Дано да е така както казваш и наистина да си спечелила нещо от спада в цената. Искрено се радвам за теб. Аз също се опитах да продавам на 38-39 лв, но не успях. После излезе отчета и цената се спихна. Така, че браво на теб! Успяла си да се възползваш. Това обаче не променя цялостната картина. По мое мнение и основно заради очаквания ръст в Румъния цената ще продължи да расте. Така, че аз продължавам да съм оптимист тук, да купувам и да се псувам, че не купих повече права при увеличението на капитала, а можех... Но нека не бъдем алчни! Успех ти желая!
                    Чичо Манчо, не се псувай няма защо, това, че някакви псохопати си продават, не бива да те утежнява, напротив, както казва падре, какво губим като печелим и какво печелим, като губим -не се знае. Ето ме и мен - няма за какво да се похваля - да излязох почти , със 70% картонажа, но нямаме поводи за радост, защото не съм материализирало разликата (все още) и изчаквам играчорите да определят нивото, прилагайки идеите изложени по-долу, но може да "увисна" с вероятност фифти-фифти))));
                    Въпреки всичко не страдам, защото има и други атрактивни позиции. Както е казал костолани (сори за повторението) "След трамвай или акция не се тича". Дори смятам, че задължително не бива - в други хартии спадът беше доста по-сериозен и там очаквам корекцията да свърши по-рано, те са ми приоорритет, а това тук мисля, че няма да избяга дотогава))))
                    На борсата няма нищо сигурно чичо Манчо, но мигар в теория на детерминирания хаос да е по-добре!?! (т.е в останалото което знаем, а ако сега допълним, че недетминирания компонент е още по-голям, т.е. това което не знаем, то, Иначе казано - Няма защо да страдаме, предстоят и по-хубави дни))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Чичо Манчо, съгласно съм, че един папир не е само голо множество от параметри! Но въпреки това борсовите играчи , някак са нагодили инструментариум, да ги насочва към потенциални ръстови позиции в бъдеще. Всеки с евентуално натрупан опит, малък или по-голям....Купувах тук и на 18 и на 19 и в увеличнието на капитала участвах на 21 или 23 вече не помня точно, но едно от двете нечетни числа беше)))) Продадох голяма част и на 38 и на над 39, защото прецених, че движението е по-вероятно вече изчерпано за около 2 г, а то половин година си мина като на шега.
                      Не съм видяло досега папир който да расте постоянно. След етапи на растеж предполагаме етапи на корекция, Не казвам, че ситуацията е лоша, компанията съществува работи и е на печалба. Но така са и по-големи и знакови от тях, като фармата и хима!!! А тъпчат на място вече повече време от това тук, дори хима слезе надолу. А с обезценяването по други позиции, параметрите там също стават по-атрактивни... Само споменавам част от някои лични мотиви... борса, бикове, мечки и други странни животни. Имам някакви дребни бройки колкото за мирис и да мога да съчинявам врели-некипели и да предизвикваме внимание към някои "замръзнали")) Имаше и такава тема някога))))
                      Дано да е така както казваш и наистина да си спечелила нещо от спада в цената. Искрено се радвам за теб. Аз също се опитах да продавам на 38-39 лв, но не успях. После излезе отчета и цената се спихна. Така, че браво на теб! Успяла си да се възползваш. Това обаче не променя цялостната картина. По мое мнение и основно заради очаквания ръст в Румъния цената ще продължи да расте. Така, че аз продължавам да съм оптимист тук, да купувам и да се псувам, че не купих повече права при увеличението на капитала, а можех... Но нека не бъдем алчни! Успех ти желая!
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                        Според мен, обяснението за спада се крие във фразата (по памет): "..... услугите за новите клиенти в Гърция и Румъния се предлагат на цените в България ...".

                        Защо се прави, предполагам е ясно според мен - агресивна маркетингова стратегия с цел увеличаване на пазарния дял?

                        Моля, други заинтересовани да изчетат отчета и да ме поправят?

                        Имам акции, не е препоръка за нищо, освен да се четат отчетите.

                        Професорът
                        Почитания професоре!
                        Но според мен, причината за т.нар. от вас "спад" не е разрастването из гърция и румъния (за кратко "чужбина")!
                        Нормално е там да се търсят конкуретни на тамошните дружества цени и услуги, но както беше казано и там е по-скоро печалба, следователно наблюдаваме т.нар. "здравословна корекция" - следствие на предишен сериозен растеж. (т.е. опираме до психология на "играчорите", без значение на фундамента)!!!
                        Разбира се за имащите папири може да изглежда потискащо, но знаем че това е борсата (няма да повтарям костолани, а ще го перефразирам - движението на някакъв папир (дори и спиди) е като движение на куче(цената на папира) около разхождащ се професор(фундаментът), т.е. професорът върви бавно и замислен а кучето не може да вглъби така и изпълнено с енергия ту изпреварва, ту изостава от професора) Сиреч, паниката е излишна.
                        Ползваме се от мъдростта на Влади Панев, който беше казал че ако един папир не се качва, то той най-вероятно ще спадне и изчисляваме нивата на най-вероятен спад, т,е опряхме го до т.нар."техника"
                        А както каза Софикс (тук във форума) - кой е луд на този неликвиден пазар да брои вълни!?!?! - занятието е безпредметно, остава единствено идеята, завещана ни от Леонардо под названието "златното сечение" (1,62) (математически получено като (1+корен от 5), всичко делено на 2 ).
                        И така, от 18 до 40 са 22 лв разлика, а златното сечение (упоменато и от Синът на Боначо, т.е Фибоначи) ни дава следните нива
                        - Първа стъпка 40-22*0,38 = 32лв (почти достигнато),
                        - Втора (междинна) стъпка 40-22*0,5 = 29лв,
                        - Трета (тежка стъпка, при тежък спад) 40-22*0,62= 25 лв (дано не се случва, макар че според личното ми мнение ако спадне от 40 до 29 или 25 е вече "все тая".) ))
                        Това са основните психологически нива, на които биха се разпродали "играчорите" в режим "корекция"
                        Забележете професоре, че изцяло изчерпахме т.нар. технически нива, без да уповаваме на какъвто и да е чарт или графика, дори и фундамент!!!!))) само числа, изцяло математически пресметнати!
                        Разбира се, има тунинги с под-нивата 23, 15, 9 т.н %(по памет) от основните нива (0,38 и 0,62, чиято сума е 1, неравенство на Крафт, а по-модерно - вид ентропия по Клод Шенон и т,н. до някои глави от "изкуствения интелект") - но това са излишни подробности, да не бъдем толкова дребнави!!!
                        В допълнение, триъгълникът на Паскал съдържа описаното. Мисля, че ме разбирате защо няма място за паника!!!)))
                        Поздрави!!!
                        Last edited by precakanoto; 11.06.2016, 02:05.
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Ти говориш изцяло за цена и движение на акцията докато Чичо Манчо и Осло говорят за бизнеса .... До колкото разбирам смяташ,че възможността за ръст в цената в момента не може да се говори, защото цената е над 8 ебитда и няма как да спечелиш от това .... акцията просто показа, че не подходяща за спекуланти, защото единственото отиграване, което можеше да стане беше когато стигна 40 до сегашния момент в който се намира .... И когато се говори за "спада" вероятно се има предвид цената, а не бизнеса, защото тук най-важното в момента са приходите в Румъния
                          ПС: за 14 на събранието ще има ли хора?

                          Коментар


                          • ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ ЗА СПАДА НА СПИДИ

                            Според мен, обяснението за спада се крие във фразата (по памет): "..... услугите за новите клиенти в Гърция и Румъния се предлагат на цените в България ...".

                            Защо се прави, предполагам е ясно според мен - агресивна маркетингова стратегия с цел увеличаване на пазарния дял?

                            Моля, други заинтересовани да изчетат отчета и да ме поправят?

                            Имам акции, не е препоръка за нищо, освен да се четат отчетите.

                            Професорът

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Вярно, в последния отчет светна сигналната лампичка, че темповете на развитие се забавят, но обяснението на този етап е просто - Румъния. Тук е заровено кучето. Ако там нещата се развият така както на всички ни се иска, то няма място за паника. Последните данни, които прочетохме в румънските медии сочат, че DPD-Румъния се развива все по-добре. В топ-3 е на много по-големия румънски пазар. Продажбите и печалбите му растат и това неминуемо ще се усети и при нас. Надявам се. Не е препоръка...
                              Чичо Манчо, съгласно съм, че един папир не е само голо множество от параметри! Но въпреки това борсовите играчи , някак са нагодили инструментариум, да ги насочва към потенциални ръстови позиции в бъдеще. Всеки с евентуално натрупан опит, малък или по-голям....Купувах тук и на 18 и на 19 и в увеличнието на капитала участвах на 21 или 23 вече не помня точно, но едно от двете нечетни числа беше)))) Продадох голяма част и на 38 и на над 39, защото прецених, че движението е по-вероятно вече изчерпано за около 2 г, а то половин година си мина като на шега.
                              Не съм видяло досега папир който да расте постоянно. След етапи на растеж предполагаме етапи на корекция, Не казвам, че ситуацията е лоша, компанията съществува работи и е на печалба. Но така са и по-големи и знакови от тях, като фармата и хима!!! А тъпчат на място вече повече време от това тук, дори хима слезе надолу. А с обезценяването по други позиции, параметрите там също стават по-атрактивни... Само споменавам част от някои лични мотиви... борса, бикове, мечки и други странни животни. Имам някакви дребни бройки колкото за мирис и да мога да съчинявам врели-некипели и да предизвикваме внимание към някои "замръзнали")) Имаше и такава тема някога))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Вярно, в последния отчет светна сигналната лампичка, че темповете на развитие се забавят, но обяснението на този етап е просто - Румъния. Тук е заровено кучето. Ако там нещата се развият така както на всички ни се иска, то няма място за паника. Последните данни, които прочетохме в румънските медии сочат, че DPD-Румъния се развива все по-добре. В топ-3 е на много по-големия румънски пазар. Продажбите и печалбите му растат и това неминуемо ще се усети и при нас. Надявам се. Не е препоръка...
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X