IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така, отлетели сме на трета страница - срамота. Гледам, че имаше раздвижване вчера, а и не само вчера, така че чакаме преодоляване на кота 60 и уверено нагоре към 70, което вярвам, че ще е реалистично до края на годината, та се разрових малко, щото три пъти намекнах на Мариян, ма той си прави оглушки и явно не му се пише за топ дружеството на БФБ Така, оказа се, че КРС си имат регулярни съобщения за Български пощи и сектора на годишна база, та покрай тях може да се научат доста неща. Ето ви доклада, четете и се ограмотявайте.

    Ся, оказа се, че Еконт все още ни водят, но не и с чак толкова много, защото те са силни в единия сегмент (универсална пощенска услуга), където държат горе-долу по 50% с Български пощи, а ние сме за цвят (този сегмент е за 87 милки годишно), а в другия (неуниверсална пощенска услуга, който е около 80% от целия пазар), в който са реално пратките по куриер, сме с почти равни дялове.

    Ето и ситуацията:

    Общ пазарен дял на база приходи

    Еконт
    2017 - 32,8%
    2018 - 31%
    2019 - 32,5%

    Спиди
    2017 - 17,2%
    2018 - 25,6%
    2019 - 24,1%

    Пазарен дял в сегмента неуниверсални пощенски услуги (т.е. реално пратките по куриер) на база приходи

    Еконт
    2017 - 27,6%
    2018 - 23,6%
    2019 - 29,8%

    Спиди
    2017 - 21,6%
    2018 - 33,2%
    2019 - 29,3%

    не знам какво са правили Еконт през 2019, но тя им е била супер успешна, както е за нас 2018 при покупката на Рапидо. Може би Еконт са взели нещо? Идея си нямам, но 2019 се представят по-добре от нас. От друга страна целият пазар е нарстнал с 10% през 2018 спрямо 2017 и с 34% през 2019 спрямо 2018, т.е. нишата, в която оперира Спиди е повече от отлична и с огромерн потенциал, особено на фона на залязващите Български пощи, така че се чудя дали да не взема още акции тук, макар вече да си има достатъчно, но явно пандемията им се отразява добре и даже се развиват Като сигнална лампа обаче отчитам множеството жалби - близо 60% от подадените сигнали в КРС са срещу Спиди, като основната част от тях (70%) са за забава, а 20% са дори за загубени и недоставени пратки. Това за мен е сериозен проблем и се надявам мениджмънта да е обърнал внимание на него, защото имиджът е много важен за подобна голяма компания, която дори се бори да е номер 1 в бранша и има всички шансове да е такава.

    Чекай да се изокам и с едно НАЙ, че иначе за чий се морих да пиша Успех на всички съакционери и особено на бъдещите такива. Не е препоръкЪ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

      Два нови офиса от началото на месеца:

      Нов офис на Спиди в гр. Сливница, ул. Георги Бенковски

      Нов офис на Спиди в гр. София, ул. Червена роза



      https://www.speedy.bg/bg/news
      Нов офис ... https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...rodno-horo-str

      п.п Ако не е внесено възражение от днес би трябвало да тече срока от 25 дни за проверка ...
      Last edited by Innocent; 17.08.2020, 15:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Вече може да не помпят цената (
        Балоняк, баце, продавай и търси сгода другаде - зер на БФБ честни частници и коректни мажоритари бол, направо с лопата да ги ринеш. Все си мисля, че едни 100+ милки евро за 45% дял тук ще са дребна сума за дружество като Френските пощи, а това си прави 70+ кинта на Артия. Сметки без кръчмар, разбира се, Спиди си е балоняк, а и мажото винаги е гледал да прекара дребните - не е някой честен като при Трейса, Фибанксъту, Мумифицирания и т.н. Не е препоръкЪ

        НАЙ!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Вече може да не помпят цената (

          Коментар


          • Чл. 81. (1) от ЗЗК: Оценката при ускореното проучване се извършва в срок до 25 работни дни, в който комисията се произнася с решение по чл. 82, ал. 3
            Ако няма други удължавания.

            Коментар


            • НАЙ!

              http://reg.cpc.bg/Dossier.aspx?DossID=300055827

              Съобщение за предстояща концентрация между ГеоПост и Спиди АД


              В Комисията за защита на конкуренцията /КЗК/, на основание чл. 24, ал. 1 от
              Закона за защита на конкуренцията /ЗЗК/, е постъпило уведомление, по което е
              образувана преписка № КЗК/533/2020 г., с което Комисията се уведомява за
              намерението на ГеоПост да осъществи концентрация посредством придобиване
              на контрол по смисъла на Глава V от ЗЗК.
              Търговските дейности на въпросните предприятия са:
              ГеоПост: основната стопанска дейност на ГеоПост е доставката на малки пакети
              (пратки с тегло под 31.5 кг.) във Франция и извън нея (ГеоПост не е активно в
              България). ГеоПост има още прохождаща дейност в начален стадий в областта
              на международните спедиторски услуги по въздух и вода и спедицията на
              фармацевтични продукти.
              Спиди АД: дейностите на Спиди включват вътрешни и международни
              куриерски услуги и транспорт на палетизирани товари.
              Съгласно уведомлението се очаква операцията да окаже въздействие върху
              следните съответни продуктово-географски пазари в страната:
              Националният пазар на международни куриерски услуги (доставка на
              малки пакети).
              Искането е КЗК да извърши оценка на концентрацията и да се произнесе с
              решение, въз основа разпоредбите на чл.82, ал.3, т.2 във връзка с чл.26, ал.1 от
              ЗЗК.
              В тази връзка на основание чл.80, ал.2 от ЗЗК всяко трето заинтересовано лице
              може да представи информация или да изрази своето писмено становище
              относно сделката и въздействието, което тя може да окаже върху ефективната
              конкуренция на съответния пазар в страната.
              Становището следва бъде заведено в деловодството на КЗК в срок от седем дни
              от датата на публикуване на настоящото съобщение (07.08.2020 г.), като бъде
              подкрепено със съответни доказателства.
              Съобщението е изготвено от уведомителя, като КЗК си запазва правото да
              се произнесе с окончателно решение след извършването на цялостна оценка
              на нотифицираната сделка.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Нов офис на Спиди в Слънчев бряг


                https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...izantema-hotel


                п.п Супер отчет за H1 2020
                Два нови офиса от началото на месеца:

                Нов офис на Спиди в гр. Сливница, ул. Георги Бенковски

                Нов офис на Спиди в гр. София, ул. Червена роза



                https://www.speedy.bg/bg/news
                Last edited by Innocent; 06.08.2020, 16:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Абе малко бързичко стигна 60-те, но ако се закрепи тук, няма да се сърдим я Таргет 70 може да има към края на годината - лично мнение. Успех на всички, след две седмица ще инвестирам останалата част от дивидента в едноседмична почивка в рейна дел мар на нашето море - зер парите у нас съм ги изкарал, у нас и следва да ги похарча
                  Браво Груич. Всички минаваме през какви ли не шитове и най - накрая стигаме там за накъдето сме тръгнали. Малко са компаниите на БФБ които радват и ти нацели една от тях . Поздрави.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Абе малко бързичко стигна 60-те, но ако се закрепи тук, няма да се сърдим я Таргет 70 може да има към края на годината - лично мнение. Успех на всички, след две седмица ще инвестирам останалата част от дивидента в едноседмична почивка в рейна дел мар на нашето море - зер парите у нас съм ги изкарал, у нас и следва да ги похарча
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Днес минахме 60лв ... next level 70лв

                      Онлайн търговията вдига приходите на "Спиди"

                      Печалбата на куриерската компания нараства с 65% за първото полугодие


                      https://www.capital.bg/biznes/kompan...qJIzk0G58_mxw0

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Охо, компанията, как е

                        Ся, да кажа и аз малко размисли и страсти - първо, да отбележа, че съм ял шамарите и в началото на века, и особено 2007/08, когато удивително успях да мина между капките. да кажа и че на арменци вяра нямам, особено след Бедо (и там нямам идея как излязох на плюс - уникален късмет), а и не обичам диверсификацията - като вкарвам пари някъде, вкарвам пари, т.е. минимум 20К за начало (за мен това са пари, за друг може да са стотинки, не знам) и после добавяне, ако ми хареса. Известно време се бях отделил от БФБ - след 2008 купих физическо злато (средна цена около 600 долара), после и един апартамент през 2010 и отебах ситуацията у нас - цъкам си на дауто. Единствената врътка беше с едни чез електро, но ги продадох бързо, макар и с добра печалба (за което съжалявам, може би пак ще си купя 1-2 акции там). После се родиха децата и дойдоха едни пари, които ще са за образованието им - мислех да взема пак имотче, ма нещо не се кефя на тули и панели, взех малко злато (вече е на 50% печалба) и останалото реших на БФБ. Викам си Химче, булгартабак (сантименти), щото си го тача и чезки, щото чез си е чез. Повече от три акции много рядко имам, така че дотолкова се класирах и тук - шиши прееба булгартабака (там и не бях с голяма сума), та излязох с минимална печалба за спорта (100-200 кинта, не помня точно, да речем на 0), химчето си го прехвърлих на мен и остана дългосрочен депозит, който не броя вече и остана чез-ката. Ма там тегавиня от БХ и взех да се ослушвам за нещо друго - харесаха ми 3 неща - бреф, корадото и тук. Брефчето ми се видя рисково и се спрях за начало, коравото ми дойде супер скъпо, а и няма ликвидност (иначе отлично дружество) и се загледах тук. В началото ми се стори скъпо, мислих, гледах, умувах, пък викам - ще вляза, ако не стане, и тук ще си го прехвърля на мен. Почнах на 50 кинта, после май взех на 52, после имах и сделка на 56,50, след това удари кризата, та се вредих и на 46, средно стана 50, колкото и почнах. оттогава акцията се представи повече от отлично, прави егати отчетите, постоянен темп на нарастване на приходи, ебитда, нетна печалба и дивиденти, дивиденти - тази толкова мръсна думичка на БФБ. 150 милки евро за компания номер 1 у нас в един от най-бързо растящите сегменти, която ще направи едни 30 милки ебитда за годината - ми не знам, на мен ми звучи като отлична сделка, все си мисля, че сделката ще е поне на 200 милки евро като цена на цялото предприятие, т.е. едни 30% оттук нагоре. Сигурно съм пристрастен, а и така си мислех и за чезките (още пазя част от пакета, въпреки БХ, ще си го пазя пък и това е), та да видим

                        Отплеснах, но нали затова е форум - живи и здрави, който иска да продава, който иска да купува, аз съм супер доволен, нищо че влязох късно. Вярвам, че и тези, които влязат сега, ще са на +, но всеки сам си решава, аз ще добавя още, ако тръгне надолу, сега си гледам табличките и се кефя - изглежда като да не прецаквам децата си, нали съм "комарджия"

                        не е препоръкЪ
                        Груйче, изглежда като че, ли най-сетне си уцелил правилната инвестиция !

                        Аз да си призная много късно забелязах тази компания, причината, като твоята,/ арменеца/ , и като че ли не исках да видя доброто развитие и резултати ! А иначе съм съгласен с всичко написано от колегата oslo. За съжаление пропускаме добри възможности, които макар и рядко ги има на нашата борса.

                        Коментар


                        • Охо, компанията, как е

                          Ся, да кажа и аз малко размисли и страсти - първо, да отбележа, че съм ял шамарите и в началото на века, и особено 2007/08, когато удивително успях да мина между капките. да кажа и че на арменци вяра нямам, особено след Бедо (и там нямам идея как излязох на плюс - уникален късмет), а и не обичам диверсификацията - като вкарвам пари някъде, вкарвам пари, т.е. минимум 20К за начало (за мен това са пари, за друг може да са стотинки, не знам) и после добавяне, ако ми хареса. Известно време се бях отделил от БФБ - след 2008 купих физическо злато (средна цена около 600 долара), после и един апартамент през 2010 и отебах ситуацията у нас - цъкам си на дауто. Единствената врътка беше с едни чез електро, но ги продадох бързо, макар и с добра печалба (за което съжалявам, може би пак ще си купя 1-2 акции там). После се родиха децата и дойдоха едни пари, които ще са за образованието им - мислех да взема пак имотче, ма нещо не се кефя на тули и панели, взех малко злато (вече е на 50% печалба) и останалото реших на БФБ. Викам си Химче, булгартабак (сантименти), щото си го тача и чезки, щото чез си е чез. Повече от три акции много рядко имам, така че дотолкова се класирах и тук - шиши прееба булгартабака (там и не бях с голяма сума), та излязох с минимална печалба за спорта (100-200 кинта, не помня точно, да речем на 0), химчето си го прехвърлих на мен и остана дългосрочен депозит, който не броя вече и остана чез-ката. Ма там тегавиня от БХ и взех да се ослушвам за нещо друго - харесаха ми 3 неща - бреф, корадото и тук. Брефчето ми се видя рисково и се спрях за начало, коравото ми дойде супер скъпо, а и няма ликвидност (иначе отлично дружество) и се загледах тук. В началото ми се стори скъпо, мислих, гледах, умувах, пък викам - ще вляза, ако не стане, и тук ще си го прехвърля на мен. Почнах на 50 кинта, после май взех на 52, после имах и сделка на 56,50, след това удари кризата, та се вредих и на 46, средно стана 50, колкото и почнах. оттогава акцията се представи повече от отлично, прави егати отчетите, постоянен темп на нарастване на приходи, ебитда, нетна печалба и дивиденти, дивиденти - тази толкова мръсна думичка на БФБ. 150 милки евро за компания номер 1 у нас в един от най-бързо растящите сегменти, която ще направи едни 30 милки ебитда за годината - ми не знам, на мен ми звучи като отлична сделка, все си мисля, че сделката ще е поне на 200 милки евро като цена на цялото предприятие, т.е. едни 30% оттук нагоре. Сигурно съм пристрастен, а и така си мислех и за чезките (още пазя част от пакета, въпреки БХ, ще си го пазя пък и това е), та да видим

                          Отплеснах, но нали затова е форум - живи и здрави, който иска да продава, който иска да купува, аз съм супер доволен, нищо че влязох късно. Вярвам, че и тези, които влязат сега, ще са на +, но всеки сам си решава, аз ще добавя още, ако тръгне надолу, сега си гледам табличките и се кефя - изглежда като да не прецаквам децата си, нали съм "комарджия"

                          не е препоръкЪ

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                            аз съм твърдо за това увеличение
                            дори може би гласувах за него на оса
                            мениджърите заслужават
                            не мислиш ли?
                            виж в америка какво раздават
                            Абе аз не мисля точно така, но както и да е. Не казвам че мениджърите не заслужават, но просто можеше да им се даде бонус във вид на кеш. Това че го правят в Америка, не значи че е непременно правилно. Дори някъде бях чел статия, в която въпросната практика беше оприличена като "порочна", ощетяваща акционерите за сметка на скъпоплатените мениджъри. Ако ще се прави увеличение е хубаво да е за всички, защото аз и ти може и да не сме мениджъри, но сме акционери, защото сме дали от собствените си пари, и акциите не сме си ги купили на 1,00 лв. нали? Но както казах и по-горе, каквото такова. Към онзи момент (когато продадох голяма част от акциите си, заради въпросното увеличение), мислех че вземам правилното решение. Пазара ме опроверга. Какво ще се случи сега, времето ще покаже...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              https://www.speedy.bg/bg/post/vpisva...ie-na-kapitala
                              Коментирай и това ако искаш. На мен също ми харесва акцията, и ме е яд че продадох 75% от акциите си, след тази "новина", но какво да се прави. Не я пускам да се заяждам, просто не всичко е цветя и рози.
                              аз съм твърдо за това увеличение
                              дори може би гласувах за него на оса
                              мениджърите заслужават
                              не мислиш ли?
                              виж в америка какво раздават

                              Коментар


                              • Нов офис на Спиди в Слънчев бряг

                                https://www.speedy.bg/bg/post/new-sp...izantema-hotel


                                п.п Супер отчет за H1 2020

                                Коментар

                                Working...
                                X