IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И тук ли стана "доходно" като депозит вече , не че риска им е съезмирим
    А това, че печалбата им е скочила след одита не го казвай като добро, щото знаеме до какво водят такива химически печалби и изцепки, лошо се пада. Доста притеснително, мисля с този малък фрее флоат тук има игра между Мажо и по-големите акционери, която който не разбира, ще бъде извозен - "98% от возещите се", (както при Сирма примерно)
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Култово
      след одита печалбата се вдига с 446 хил. лв. вместо да пада, както е традиция при другите дружества
      така печалбата е плюс 3,8% спрямо предварително обявеното
      а в устава пише нещо за 50% да отива за дивидент

      ако дадат 50% за дивидент това е брутно по 1,13 лв. на акция или ръст със 7,6% спрямо 1,05 лв. преди година

      и дивитентната доходност при 37 лв. е 3,05%

      Не е препоръка за покупко-продажба на ЦК
      имам

      Коментар


      • Хоп, още два нови офиса (в Плевен и Русе) в последните дни

        и новата ми онлайн поръчка ще дойде чрез тях утре
        пренасочих я до техен офис безплатно, да не се стиковам с куриер

        Коментар


        • Аферим.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Айде честито
            http://www.investor.bg/bylgariia/451...zagora-212863/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              http://www.investor.bg/stil/348/a/ma...drebno-212924/

              Магазини без стока - новият бизнес модел в търговията на дребно

              Всичко отива в куриерите
              кълна се
              Новият водещ икономически сектор
              Дано някой реши да поразпродаде акции малко

              Коментар


              • http://www.investor.bg/stil/348/a/ma...drebno-212924/

                Магазини без стока - новият бизнес модел в търговията на дребно

                Всичко отива в куриерите
                кълна се
                Новият водещ икономически сектор

                Коментар


                • На всеки сайт би трябвало да пише с кой спедитор работи, няма нужда да поръчвате, за да разберете. Търсете в страницата за доставките и\или начина на плащане - когато е при доставка, обикновено е посочено името на спедитора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    И с кой куриер идват обикновено?
                    Аз днеска поръчах още едно нещо и ще видя дали то поне ще дойде със Спиди
                    а иначе Спиди товари и тоалетна хартия в Костенец и цветя в разсадници
                    всичко е за куриер вече
                    документи, цветя, стоки, кучета, хора

                    Сега преброих офисите
                    на Спиди са 310
                    на Еконт са 526

                    разликата е 1,7 пъти, но не е съществена
                    около мен има по 1 офис на Спиди и Еконт
                    в квартала са 6 на Еконт и 4 на Спиди

                    Мисля, че част от офисите на Еконт се бият един друг
                    При нас доставките са основно на Спиди и Рапидо. Не знам защо е така. Но това, че колегите пазаруват така усърдно, мен ме радва.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                      Гледам ги при мен двама: до обяд само единия изхарчил xxxx лева в нета, другия уууу лева пак в нета. И си викат един на друг: кога ли ще ни дойдат поръчките?

                      А аз само си мисля: с кой куриер ли ще дойдат?

                      И така всеки ден....
                      И с кой куриер идват обикновено?
                      Аз днеска поръчах още едно нещо и ще видя дали то поне ще дойде със Спиди
                      а иначе Спиди товари и тоалетна хартия в Костенец и цветя в разсадници
                      всичко е за куриер вече
                      документи, цветя, стоки, кучета, хора

                      Сега преброих офисите
                      на Спиди са 310
                      на Еконт са 526

                      разликата е 1,7 пъти, но не е съществена
                      около мен има по 1 офис на Спиди и Еконт
                      в квартала са 6 на Еконт и 4 на Спиди

                      Мисля, че част от офисите на Еконт се бият един друг
                      Last edited by oslo; 13.03.2016, 22:49.

                      Коментар


                      • Гледам ги при мен двама: до обяд само единия изхарчил xxxx лева в нета, другия уууу лева пак в нета. И си викат един на друг: кога ли ще ни дойдат поръчките?

                        А аз само си мисля: с кой куриер ли ще дойдат?

                        И така всеки ден....
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Еконт има голям оборот от т.нар. базари, където дава 20 на сто отстъпка за пратка офис-офис.
                          В тази ниша е Спиди с офертата 3-5-8, обаче имат по-малко офиси от Еконт (вторите в радиус от 1-2 километра от мен имат поне четири офиса, в които непрекъснато има хора за получаване или изпращане.)

                          Коментар


                          • и така жулят тези куриери, винаги уж една тарифата, като дойде с пратката все отгоре има
                            трябва да купя акции, че едната част от таксата ад се връща при мен обратно

                            Коментар


                            • Куриерите имат много работа. Преди два дена, сутринта, дъжд, офис на Еконт и ми се наложи да чакам на опашка под един голям чадър-от типа на тези по заведенията, за да си взема пратката. Впечатлението ми е, че офисите на Еконт са по-натоварени от тези на Спиди. Което е добре - има Спиди накъде да расте.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                поръчах две отделни поръчки от emag (цепя ги, за да правя оборот на куриерите и да видя с кой ще дойде)
                                еми emag прати с еконт куриер
                                а външен продавач в емаг прати по рапидо

                                Къде е Спиди?

                                Знам че емаг има таблица с цени и лимити и може би Спиди вече е прелято от поръчки и последните ги дават на други

                                Някой ако може да ориентира ще бъде добре
                                Иначе онзи ден ходих в SPS на Спиди за първи път
                                на бул. Сливница в София в М Комплект 33 (помните го от рекламите едно време)
                                Еми ситуацията е, че си мислех, че са отделили един ъгъл от 4 кв. м. и междудругото приемат-предават поръчки

                                а то целият офис само за Спиди, магазина за авточасти на М Комплект 33 е изместен наляво
                                две жени само това правят, Спиди поръчки, офиса брандиран като Спиди, работно време Спиди, никой не може да разбере че това е SPS
                                за 5-те минути дето стоях там влязоха 2 клиента да пращат, един да вземе
                                Един куриер товареше камионче и му помогнах да натовари едно две по-едри неща

                                вътре беше пълно с поръчки, все едно бях в стар собствен офис на Спиди, докъдето ходех досега

                                В общи линии доволен от СПС

                                Хляб май има за всички и за Спиди и за Еконт

                                Сега погледнах и отчета на Еконт за 2014 (по-нов няма)
                                ръст от 19% на годишна база, от които 6% при куриерските услуги и 100% при пощенските (тези за евтините без ДДС, където при Спиди са само 3 лв. за 3 кг, 5 лв. за 5 кг. и 8 лв. до 8 кг, или т. нар. 3-5-8)

                                Пазарът явно като расте с 15% годишно има хляб за всички и не се ритат по кокалчетата

                                Тоже същото и за Румъния
                                браво
                                същото чувам и аз за Спиди при разговори с хора работещи там - много работа
                                това все пак е относително инфо, но все пак

                                Коментар

                                Working...
                                X