IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	13.7 КБ
ID:	3877265



    Базата на куриерската фирма Speedy в София. Пореден гигантски соларен покрив и една тиха революция, която частният сектор създава, докато политическата класа дебатира, че трябва да се осъществят "реформи в енергетиката". Промените се случват в реално време - без да намират място в централните новинарски емисии. Снимките са от края на 2021г.

    взето от facebook
    Last edited by oslo; 23.02.2022, 14:47.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
      Аз ли ще коментирам отчета първи?

      33,2% ръст на нетната печалба до 29,98 млн. лв. в края на 2021г. - по-голям ръст спрямо 2020г./2019г.

      20,7% ръст на приходите до 216,4 млн. лв. в края на 2021г.

      10% ръст на превозените пратки.

      19,34 млн. лв. кеш.

      По-бърз растеж на приходите от външни пазари спрямо вътрешния.

      През миналата година беше разпределен паричен дивидент в размер на 28,23 млн. лв. (5,25 лв. бруто на акция)

      За 2022г. може би дивидентът ще е от поне 2,75 лв. бруто на акция (при допускане за разпределение на 50% от печалбата) до ~5,5 лв. (при 100% разпределяне).
      тук има нещо за Румъния
      https://www-zf-ro.translate.goog/zf-..._x_tr_pto=wapp

      и за Emag Румъния
      https://www-zf-ro.translate.goog/com..._x_tr_pto=wapp

      не е препоръка, имам акции
      Успехи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
        Аз ли ще коментирам отчета първи?

        33,2% ръст на нетната печалба до 29,98 млн. лв. в края на 2021г. - по-голям ръст спрямо 2020г./2019г.

        20,7% ръст на приходите до 216,4 млн. лв. в края на 2021г.

        10% ръст на превозените пратки.

        19,34 млн. лв. кеш.

        По-бърз растеж на приходите от външни пазари спрямо вътрешния.

        През миналата година беше разпределен паричен дивидент в размер на 28,23 млн. лв. (5,25 лв. бруто на акция)

        За 2022г. може би дивидентът ще е от поне 2,75 лв. бруто на акция (при допускане за разпределение на 50% от печалбата) до ~5,5 лв. (при 100% разпределяне).


        Одесос ще разпредели повече или поне 6/акц.

        Коментар


        • Аз ли ще коментирам отчета първи?

          33,2% ръст на нетната печалба до 29,98 млн. лв. в края на 2021г. - по-голям ръст спрямо 2020г./2019г.

          20,7% ръст на приходите до 216,4 млн. лв. в края на 2021г.

          10% ръст на превозените пратки.

          19,34 млн. лв. кеш.

          По-бърз растеж на приходите от външни пазари спрямо вътрешния.

          През миналата година беше разпределен паричен дивидент в размер на 28,23 млн. лв. (5,25 лв. бруто на акция)

          За 2022г. може би дивидентът ще е от поне 2,75 лв. бруто на акция (при допускане за разпределение на 50% от печалбата) до ~5,5 лв. (при 100% разпределяне).

          Коментар


          • Европа става на един офис разстояние

            Пратки до поискване вече и във Франция

            11.01.2022
            Уважаеми клиенти,

            С услуга DPD Economy Pick-Up може да изпращате пратки до поискване във всеки офис на DPD в Германия, Австрия, Дания, Швеция и Финландия.
            Считано от 11.01.22 г. вече може да изпращате пратки до поискване в над 14 000 точки на DPD и във Франция.
            Освен удобството получателят да вземе пратката си в най-удобното за него място и време, Вие получавате допълнителна 5% отстъпка в цената на куриерската услуга.
            Очаквайте скоро допълнителни опции при международните ни куриерски услуги.

            Поздрави,
            Екипът на Спиди АД

            Коментар


            • Една отвлечена, или пък не, новина от конкурента:

              "Еконт" спира съдебната си битка с Националната агенция за приходите (НАП) и ще внесе в бюджета 13 млн. лв. данъци и лихви. Това съобщават от куриерската компания, чийто основател Николай Събев стана министър на транспорта.


              През 2019 г. НАП поиска от куриерските фирми, които извършват и универсална пощенска услуга, да започнат да начисляват ДДС върху услугите си. Освен това очакваше от тях да внесат и дължимия данък за 5 години назад. В интервю за "Капитал" тогава Събев коментира, че променяйки закона за ДДС, в това число бизнес плановете, отчетите и договорите, и налагайки изплащане на данък със задна дата, НАП предизвиква домино ефект, без да осъзнава последствията от тази промяна дори за самите тях.

              Цялото тук - https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0..._shte_vnese_v/

              Помня, че си хортувахме, когато излезе това решение на НАП. След като продадох тук, не съм се вълнувал повече, но е интересен казус. Отделно, министър в сферата от конкуренцията е много меко казано кофти момент, но акцията си е супер и дано продължава да е супер. Успех, колеги и много да ви радва инвестицията - златна акция като за БФБ!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                Вече ни носят поръчките от Ali Express до вратата.
                ако въобще ги получм . Аз имам една поръчка от преди 3м.- няма е . Уж доставена. Чудих се дали в митницата е спряна, за 25 евро е.

                Коментар


                • Вече ни носят поръчките от Ali Express до вратата.

                  Коментар


                  • Ако забелязахте, имаше нещо общо между последното IPO, което мина на BEAM, и това, което предстои утре - и двете прогнозираха дългосрочен ръст на електронната търговия.

                    Реших да напиша как виждам компанията в близко бъдеще. Това е единствената ми акция на БФБ, така че определено не съм безпристрастен и не препоръчвам нищо!

                    https://fundament.substack.com/p/speedy-analysis

                    Коментар


                    • Тя е част от мерките на компанията за посрещане увеличения интерес към куриерските услуги в предстоящите празнични дни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ми браво - имаш по-точно преценка Успех и все нагоре, акцията си е супер

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          На 14 октомври 2021 написа



                          аз отговорих



                          Днес какво стана?
                          Вчера някой показа че има да продава, днес му ги взеха близо до all time high
                          Общо са над 1 000 акции, а ти писа за над 100 акции...,

                          Според мен колкото по-голям пакет се продава, толкова по-лесно. Примерно 10 000 или 100 000 акции ще се продадат още по-лесно. Лично мнение.

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                          Имам акции
                          Ми браво - имаш по-точно преценка Успех и все нагоре, акцията си е супер
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • На 14 октомври 2021 написа

                            Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            ..... просто от тук в момента с над 100 акции ще излезеш на тирилайкин ден с тази нулева ликвидност. Желая успех и на теб, и на акцията - беше най-добрата на БФБ до търговото, дано продължи да бъде такава и след години
                            аз отговорих

                            Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                            чекай малко
                            и ние я владеем телефонната търговия
                            ако има пакетче за купуване/продаване
                            ... ох майноле
                            ще го оберат като куцо пиле домат
                            като тираджия ......
                            като скиор клекче
                            като ............
                            и т.н.
                            Днес какво стана?
                            Вчера някой показа че има да продава, днес му ги взеха близо до all time high
                            Общо са над 1 000 акции, а ти писа за над 100 акции...,

                            Според мен колкото по-голям пакет се продава, толкова по-лесно. Примерно 10 000 или 100 000 акции ще се продадат още по-лесно. Лично мнение.

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                            Имам акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                              Понякога знаел... Ти винаги знаеш Осло и сега отново си прав, за което ти благодаря. Заблуди ме протокола от 29 юни, където неправилно бях разчел, че постоянното брутно възнаграждение на ВСЕКИ от чл. от СД (на шестимата, без независимите) става 250 хил. евро, а сега като го прочетох отново виждам, че е това се отнася САМО за ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯ член. Останалите 5-ма, според устава, не получават възнаграждение от дружеството. А това на 3-та независими чл. СД наистина не е съществен разход. Става въпрос за 5 хил. на присъствено заседание или по 20 хил.евро на калпак макс за годината. Така, че да... ти си прав, грешката е моя. Бъди здрав!
                              Благодаря за пожеланието. Да си жив и здрав и да илядим!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                                това не е вярно доколкото знам , а аз понякога знам
                                доколкото си спомням влизат 6 французи, 5 са служители на геопост и затова НЕ ВЗИМАТ И ЛЕВ ОТ СПИДИ
                                взима само независимия французин и то нещо не особено плашещо

                                аз така знам
                                но може и да бъркам, такъв ми е спомена, моля прати източник, сриншот да се ограмотя, но за мен е подробност при това дребна...
                                Понякога знаел... Ти винаги знаеш Осло и сега отново си прав, за което ти благодаря. Заблуди ме протокола от 29 юни, където неправилно бях разчел, че постоянното брутно възнаграждение на ВСЕКИ от чл. от СД (на шестимата, без независимите) става 250 хил. евро, а сега като го прочетох отново виждам, че е това се отнася САМО за ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯ член. Останалите 5-ма, според устава, не получават възнаграждение от дружеството. А това на 3-та независими чл. СД наистина не е съществен разход. Става въпрос за 5 хил. на присъствено заседание или по 20 хил.евро на калпак макс за годината. Така, че да... ти си прав, грешката е моя. Бъди здрав!
                                Last edited by Чичо Манчо; 30.10.2021, 11:35.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X