IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поправете ме ако греша, но дотук са минали 0.21% от предложените акции.
    Как би следвало да възприемаме подобно развитие?
    Препоръки нямам!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
      Защо оценяваш (подценяваш) Карол? Тук иде реч за Спиди, не за Карол.
      Всеки ИП ще се навие за кинти да ти направи СПО, особено сега, когато няма достатъчно търговия.
      смятам ,че при контакта с институционални инвеститори ролята на ИП е много важна.Лично за мен обаче тази цена (текущата) не предоставя атрактивни възможности

      Коментар


      • Успех им желая! Дано да преизпълнят очакванията на инвеститорите! Нямам акции, но това не ми пречи да им стискам палци, че вече ми писна от пишман мажоритари.

        поздрави и успех
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • КОЛКО ЛИ АКЦИИ СИ Е КУПИЛА СЕСТРАТА

          Коментар


          • Първоначално изпратено от black_trader Разгледай мнение
            ......................но Карол все пак не са за подценяване.
            Защо оценяваш (подценяваш) Карол? Тук иде реч за Спиди, не за Карол.
            Всеки ИП ще се навие за кинти да ти направи СПО, особено сега, когато няма достатъчно търговия.
            www.investor.bg

            Коментар


            • висока ми изглежда тая цена (индикативната) и на мен,но Карол все пак не са за подценяване.

              Коментар


              • Не си е заминал . Отиде да повика другите .Като тим ще ни сборят по лесно , щото ние сме разединени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petergos Разгледай мнение
                  Ще откажете човека да пише във форума еййй!
                  хаха, май платеният драскач си замина

                  Коментар


                  • Ще откажете човека да пише във форума еййй!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Абе я ни даи телефона на сестра ти да я попитаме и ние някои неща- за СПИДИ разбира се
                      После да ходи да обяснява, че няма сестра

                      Коментар


                      • Абе я ни даи телефона на сестра ти да я попитаме и ние някои неща- за СПИДИ разбира се

                        Коментар


                        • Казали ти сестра ти по колко печалба на акция ще се разпределя за тази година и защо ли преди да е публична 100% се е разпределяла, а сега обещават да е 50%.И как като се разпределя цялата печалба са имали инвестиции и разтеж. Може ли да попиташ сестра ти и дали са коректни работодатели защото имам поснат от които знам, че едно са му обещавали когато е започнал а друго е получил и видял послеЗнае ли сестра ти колко добри дивидентни компании под ПЕ 10 има на БФБ и че от години редовно изплащат дивиденти, а цените са им много по изгодни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lionboy Разгледай мнение
                            Здравейте, искам да започна с това, че сестра ми работи в Спиди повече от 5 години и поназнайвам някои факти от кухнята.

                            OK - разбирам идеите на всички по-долу, но нека ви задам един въпрос на фона на няколко факти.

                            Колко считате, че трябва да струва една фирма, която от 10 години е лидер в индустрията си, която за последните 3 години на "криза" има 50% ръст в оборота и 3-4 пъти ръст в печалбата, в която служителите взимат добри "бели" заплати и в която самите служители искат да инвестират (сестра ми ще вложи всичките си спестявания в акции - е това вече и за мен е малко прекалено) и в която поне до момента акционерите очевидно са разпределяли цялата печалба за дивиденти?

                            Този разговор го водих със сестра ми онзи ден и ми е още пресен Аз трябваше да отговоря на този въпрос.

                            Така поставен въпроса, P/E 10, колкото излиза оценката по цитираните цифри, не мисля, че е кой знае каква "издувка". Е, на нашата измислена борса със сигурност е "смешна", но ако продължаваме да мислим така, ще продължаваме да чакаме "чудото" и рисковите капитали...
                            Нека сестра ти да не действа толкова емоционално. Спомням си навремето, бях голям мераклия. Набутах камара кинти и инвестиционни кинти в компанията в която работя. Че и на доста народ от родата Само тъстът ми каза да си гледам работата. И сега познай кви БГ акции имам? Акциите на тъста от Соди

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lionboy Разгледай мнение
                              Здравейте, искам да започна с това, че сестра ми работи в Спиди повече от 5 години и поназнайвам някои факти от кухнята.

                              OK - разбирам идеите на всички по-долу, но нека ви задам един въпрос на фона на няколко факти.

                              Колко считате, че трябва да струва една фирма, която от 10 години е лидер в индустрията си, която за последните 3 години на "криза" има 50% ръст в оборота и 3-4 пъти ръст в печалбата, в която служителите взимат добри "бели" заплати и в която самите служители искат да инвестират (сестра ми ще вложи всичките си спестявания в акции - е това вече и за мен е малко прекалено) и в която поне до момента акционерите очевидно са разпределяли цялата печалба за дивиденти?

                              Този разговор го водих със сестра ми онзи ден и ми е още пресен Аз трябваше да отговоря на този въпрос.

                              Така поставен въпроса, P/E 10, колкото излиза оценката по цитираните цифри, не мисля, че е кой знае каква "издувка". Е, на нашата измислена борса със сигурност е "смешна", но ако продължаваме да мислим така, ще продължаваме да чакаме "чудото" и рисковите капитали...

                              Въпреки, че съм любител на риска бих казал, че сестра ти (ако персонажа е верен) ще направи огромна глупост ако инвестира спестяванията си в компанията в която работи (на заплата)

                              Спиди работят добре, но техния подем в последните годинин се дължи основно на едно нещо - изпилени цени. Заплатите на персонала може да не са лоши, но в никакъв случай не са добри. Работа е много и напрегната. Замислял ли си се защо световно доказани имена в бизнеса не могат да се разгърнат адекватно в България - ами защото не искат да бачкат на цени на каквито се навиват българските играчи.

                              Ако утре Спиди вдигнат цените, за да подобрят маржа и да отговорят на очакванията на инвеститорите ... клиентите им масово ще се прелеят към Еконт..примерно.

                              Точно в момента, за да излезеш на БФБ за мен означава, че наистина ти трябват парите и не го правиш просто за престиж.

                              Не казвам, че е лошо дружество, а че както е практиката у нас нещата се представят силно захаросани.

                              Поздрави и успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lionboy Разгледай мнение
                                Здравейте, искам да започна с това, че сестра ми работи в Спиди повече от 5 години и поназнайвам някои факти от кухнята.

                                OK - разбирам идеите на всички по-долу, но нека ви задам един въпрос на фона на няколко факти.

                                Колко считате, че трябва да струва една фирма, която от 10 години е лидер в индустрията си, която за последните 3 години на "криза" има 50% ръст в оборота и 3-4 пъти ръст в печалбата, в която служителите взимат добри "бели" заплати и в която самите служители искат да инвестират (сестра ми ще вложи всичките си спестявания в акции - е това вече и за мен е малко прекалено) и в която поне до момента акционерите очевидно са разпределяли цялата печалба за дивиденти?

                                Този разговор го водих със сестра ми онзи ден и ми е още пресен Аз трябваше да отговоря на този въпрос.

                                Така поставен въпроса, P/E 10, колкото излиза оценката по цитираните цифри, не мисля, че е кой знае каква "издувка". Е, на нашата измислена борса със сигурност е "смешна", но ако продължаваме да мислим така, ще продължаваме да чакаме "чудото" и рисковите капитали...
                                Пич не се ентусиазирай много... Канарчетата свършиха с идването на кризата или по-точно с развихрянето й...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X