IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да "побутнем" малко темата с една добра новина от ТР. Редовно ОСА на 27.06.2023 г. Разпределение на печалбата за 2022 г.:
    - за дивидент 28 232 хил.лв. (5,25 лв./акция бруто) или 68,8% от печалбата;
    - останалите 12 829 хил.лв. или 31,2% от Пч 2022 се отнасят в "неразпределена печалба".
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Със сигурност по-евтиния ми вариант за пазар е доставка с куриер. Времето, което се спестява с куриер е много по-малко, както и разхода, защото така плащаш само разноските и ако си ок- плащаш, ако не - връщаш. Нямаш амортизация по колата, горивни разходи и всички останали непредвидени ситуации и задръствания.
      Повече от красива

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение

        Спиди бяха по-евтини с близо 25%! Затова за малки пратки хората масово ги предпочитаха.
        Предпочитам да спестя няколко минути чакане вместо някой лев и вероятно има доста хора които мислят по същия нчин защото еконта до който ходя има спиди до него с далеч по-малък човекопоток. Да вземат да сложат по двама служители вътре и да разкарат потвърждаването с пин код и може да престана да искам да ми пращат магазините нещата до еконт
        Last edited by Black and white cat-foot; 06.04.2023, 00:32.
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          че кой ги предпочита? още докато бях акционер тук избирах еконт защото имат повече от един служител на клон
          Спиди бяха по-евтини с близо 25%! Затова за малки пратки хората масово ги предпочитаха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
            Спиди с минимална такса за НП от 1,20 лв.

            И на тея им е лаком гъза! То бива алчност, ама... се осраха!

            Тъкмо хората ги научиха. сега ще отблъснат всички по-дребни клиенти!

            Но така е: лакому дупе, гладно с.р.!
            че кой ги предпочита? още докато бях акционер тук избирах еконт защото имат повече от един служител на клон
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Спиди с минимална такса за НП от 1,20 лв.

              И на тея им е лаком гъза! То бива алчност, ама... се осраха!

              Тъкмо хората ги научиха. сега ще отблъснат всички по-дребни клиенти!

              Но така е: лакому дупе, гладно с.р.!

              Коментар


              • Дивидентът е постъпил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                  Нямам много време, но от това което успях да видя набързо - аз съм ОК с отчета. По традиция второто полугодие тук е по-силното и е определящо за годишния ФР на дружеството, но първото ни сочи "посоката". Честно казано предвид инфлацията, увеличените цени на пратките, следствие от рекордно поскъпналите горива се опасявах, че отчетът ще е доста по-лош от публикувания. Дори приятно съм изненадан, че печалбата расте с по-висок темп от този на приходите и разходите (+23%). Приходите очаквано растат с +18,5%, разходите също очаквано с +18,9%. Основно са се увеличили тези за заплати (разбираемо) и за материали (очаквано). Осезаем ръст има и при разходите за амортизации, но това също е очаквано предвид увеличените инвестиции през предходната година. Друго, което ми хареса е, че финансовите разходи намаляват, макар и да не са несъществени, но намаляват. Направи ми също така впечатление, че отново няма приходи от дивиденти, което обяснява защо тази година дивидентът е "само" 4,00 лв. Като цяло съм ОК и HOLD. Това е накратко моя "пристрастен" прочит. С интерес очаквам твоя безпристрастен прочит Осло...
                  Бъди здрав!
                  Ами да върна жеста
                  Продажбите на БГ пазара с 30% ръст за Q2, спрямо 10% за Q2, ово е подобрение (при 5% само за външните пратки в Q2, което е май защото има конкурент там, дето ги кара до хъб в Германия и оттам ги преразпределят в европейски куриерски верги, това правят във фирмата на един роднина, но може би не е от това спада, идея си нямам, те ще се оправят)

                  комуникирах с един магазинер и твърди че е защото Еконт пак вдигнали цените
                  аз гледам има хора и пред двете фирми (един срещу друг са)
                  мисля си, че народа се отпусна и пак харчи, може би така ми се иска
                  имам 2 покупки в последното тримесечие. Едното беше строителна макара, другото корда за храсторез (е и 3 пратки до държавна администрация, с обратни документи). и 5-те са със Спиди,нямам Еконт. Магазина за макари и корди даваше опция кеф ти Спиди, кеф ти Еконт, взех със Спиди,по евтино. Пък и дават отстъпка и не ми се ходи до мосю или баухаус или хускварна, щил и сие.

                  Ебитда и печалбата мисля че са рекордни за тримесечие.

                  Отчетът ме зарадва, защото този за Q1 ме свали на ниското (с 10%), сега с 25% за q2 съм хепи.
                  догодина дивидента да е с 50% нагоре, че иначе ще се депресирам (да ударим рекорден дивидент). И се чудя ако тегля в ексела 10 по 1,25, докъде ще стигна...

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
                  Last edited by oslo; 02.08.2022, 20:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    Моля за безпристрастен или пристрастен анализ на отчета

                    Благодаря
                    Нямам много време, но от това което успях да видя набързо - аз съм ОК с отчета. По традиция второто полугодие тук е по-силното и е определящо за годишния ФР на дружеството, но първото ни сочи "посоката". Честно казано предвид инфлацията, увеличените цени на пратките, следствие от рекордно поскъпналите горива се опасявах, че отчетът ще е доста по-лош от публикувания. Дори приятно съм изненадан, че печалбата расте с по-висок темп от този на приходите и разходите (+23%). Приходите очаквано растат с +18,5%, разходите също очаквано с +18,9%. Основно са се увеличили тези за заплати (разбираемо) и за материали (очаквано). Осезаем ръст има и при разходите за амортизации, но това също е очаквано предвид увеличените инвестиции през предходната година. Друго, което ми хареса е, че финансовите разходи намаляват, макар и да не са несъществени, но намаляват. Направи ми също така впечатление, че отново няма приходи от дивиденти, което обяснява защо тази година дивидентът е "само" 4,00 лв. Като цяло съм ОК и HOLD. Това е накратко моя "пристрастен" прочит. С интерес очаквам твоя безпристрастен прочит Осло...
                    Бъди здрав!
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Моля за безпристрастен или пристрастен анализ на отчета

                      Благодаря

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cool_alyn Разгледай мнение
                        Аз пък мисля, че в средносрочен аспект нещата не изглеждат добре:

                        1. Пандемията отминава и повече хора ще излизат и ще пазаруват на място.
                        2. Горивата поскъпват и това ще се отрази на цените на услугите.
                        3. Всичко ще поскъпва и затова хората ще пазаруват все по-малко.

                        А заради този проблем с пощите в страните, дето започват на около 1000 км на северозапад, министъра щеше вече да го няма....явно заради всичките дандании около Украйна и газа нещо не излиза този проблем на дневен ред.

                        Естествено, че мнението ми не е препоръка за покупка или продажба.
                        +1

                        Коментар


                        • Да, ОСА на 27 юни, с предложение за 4 лв. бруто дивиднет на акция, 21,5 млн. лв. за дивидент, което е 72% от печалбата за 2021 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                            При печалба от 5,66 според индиивидуалния, мисля, че е възможен дивидент от кръгло 4 лв. Аз ще съм доволен с моите към 9 % в портфейла.
                            Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            Какъв дивидент очаквате тук момчета? Нещо в диапазона 3,50 - 4,00 или..?
                            +1

                            Коментар


                            • Аз пък мисля, че в средносрочен аспект нещата не изглеждат добре:

                              1. Пандемията отминава и повече хора ще излизат и ще пазаруват на място.
                              2. Горивата поскъпват и това ще се отрази на цените на услугите.
                              3. Всичко ще поскъпва и затова хората ще пазаруват все по-малко.

                              А заради този проблем с пощите в страните, дето започват на около 1000 км на северозапад, министъра щеше вече да го няма....явно заради всичките дандании около Украйна и газа нещо не излиза този проблем на дневен ред.

                              Естествено, че мнението ми не е препоръка за покупка или продажба.

                              Коментар


                              • „Български пощи“ не приемат никакви пратки

                                https://bnr.bg/blagoevgrad/post/101639064

                                Вече две седмици, не могат и писма с документи да се изпращат.

                                Явно ще има бууст в Q2 2022 тук

                                Коментар

                                Working...
                                X