IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lionboy Разгледай мнение
    Здравейте, искам да започна с това, че сестра ми работи в Спиди повече от 5 години и поназнайвам някои факти от кухнята.

    OK - разбирам идеите на всички по-долу, но нека ви задам един въпрос на фона на няколко факти.

    Колко считате, че трябва да струва една фирма, която от 10 години е лидер в индустрията си, която за последните 3 години на "криза" има 50% ръст в оборота и 3-4 пъти ръст в печалбата, в която служителите взимат добри "бели" заплати и в която самите служители искат да инвестират (сестра ми ще вложи всичките си спестявания в акции - е това вече и за мен е малко прекалено) и в която поне до момента акционерите очевидно са разпределяли цялата печалба за дивиденти?

    Този разговор го водих със сестра ми онзи ден и ми е още пресен Аз трябваше да отговоря на този въпрос.

    Така поставен въпроса, P/E 10, колкото излиза оценката по цитираните цифри, не мисля, че е кой знае каква "издувка". Е, на нашата измислена борса със сигурност е "смешна", но ако продължаваме да мислим така, ще продължаваме да чакаме "чудото" и рисковите капитали...
    Риск братле, риск - колко са големите клиенти на фирмата, какъв % от приходите носят, с колко годишни договори са обвързани?
    Какво става с приходите на Спиди ако загуби такъв клиент?
    Приказките за влизане в Румъния са несериозни?

    Освен това не гледай на тази възможност като съществуваща сама по себе си. При текущо исканата цена има много по-изгодни компании, освен това със сравнително позната степен на невменяемост на Мажо.

    Най-притеснителното е защо Мажо прави СПО - мислиш ли че ще се прекара да си продаде акциите на тънка цена?
    Поне едно ИПО да беше направил, та да е в синхрон с приказките за навлизане в Румъния. Щом не прави ИПО значи за мен няма избистрена идея, къде да инвестира евентуални нови пари.
    Такива ти ми въпроси се въртят в главата - нищо лично, просто бизнес.
    Ама като си запитал-при 35 лв. бих започнал да се почесвам зад врата.
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • Здравейте, искам да започна с това, че сестра ми работи в Спиди повече от 5 години и поназнайвам някои факти от кухнята.

      OK - разбирам идеите на всички по-долу, но нека ви задам един въпрос на фона на няколко факти.

      Колко считате, че трябва да струва една фирма, която от 10 години е лидер в индустрията си, която за последните 3 години на "криза" има 50% ръст в оборота и 3-4 пъти ръст в печалбата, в която служителите взимат добри "бели" заплати и в която самите служители искат да инвестират (сестра ми ще вложи всичките си спестявания в акции - е това вече и за мен е малко прекалено) и в която поне до момента акционерите очевидно са разпределяли цялата печалба за дивиденти?

      Този разговор го водих със сестра ми онзи ден и ми е още пресен Аз трябваше да отговоря на този въпрос.

      Така поставен въпроса, P/E 10, колкото излиза оценката по цитираните цифри, не мисля, че е кой знае каква "издувка". Е, на нашата измислена борса със сигурност е "смешна", но ако продължаваме да мислим така, ще продължаваме да чакаме "чудото" и рисковите капитали...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
        Все пак вече за да вземеш нещо, трябва и да дадеш нещо
        Не е нужно да даваш - може само да обещаеш
        Е, може и да дадеш на който трябва...

        Коментар


        • .
          На 14 ноември 2012 год. ще стартира публичното предлагане на акции на „Спиди АД” на БФБ-София. По този повод „Спиди” и Борсата имат удоволствието да поканят представители на медиите да присъстват на тържествената церемония, с която ще се сложи началото на търговията с акциите на новия емитент.
          Церемонията ще се състои в сряда 14 ноември 2012 год. от 9.30 часа в сградата на БФБ-София, ул.”Три уши” 6, ет.5.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
            Вместо да раздава дивиденти да реинвестира.
            ами вероятно досега е правил. Верно бонуси е имало, но вероятно е искал да ги прибере преди SPO-то, за да не ги дели с инвеститорите. Oбещаните дивиденти са червейчето на кукичката, както би казал Петър Караиванов Все пак вече за да вземеш нещо, трябва и да дадеш нещо
            Не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
              A за мен, причината е съвсем друга и дори прозаична - човекът просто иска да вкара пари в компанията Ако може - много пари
              Вместо да раздава дивиденти да реинвестира.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                И аз смятам да пропусна

                Що ли ми намирисва на тези хубавци - Интерсолар Варна АД. Тръгнаха с голямата кошница, пък останаха без нито една продадена акция
                Aма верно голяма кошница са извадили
                Не е препоръка

                Коментар


                • И аз смятам да пропусна

                  Що ли ми намирисва на тези хубавци - Интерсолар Варна АД. Тръгнаха с голямата кошница, пък останаха без нито една продадена акция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                    За мен това си е вече уговорена сделка. Човекът просто не иска да плаща данъци, ако и някой се закачи острани ще е в бонус.
                    A за мен, причината е съвсем друга и дори прозаична - човекът просто иска да вкара пари в компанията Ако може - много пари
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • ОСВЕН ЦЯЛАТА ИМ ЕМИСИЯ ДА Е УГОВОРЕНА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        МОЖЕ АМА НЕ ВЯРВАМ
                        Не вярвам Карол да се изложат с такава оценка, ако няма нещо предварително уговорено.

                        Коментар


                        • МОЖЕ АМА НЕ ВЯРВАМ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                            разбрахме се Това ипо ще ми е интересно, да видим как ще се справят с фиаското.
                            В пика на набалончването се опитаха да ни пробутат няколко набалончени на Ipo, - зхб, меком, херти (за които си спомням) Е, те тогава в пика не получиха очакваното, та сега ли, ще се опитват да повтарят опита с яки цени - точно като сме в криза !?!? Ама нека пробват. Може пък да не сме прави
                            За мен това си е вече уговорена сделка. Човекът просто не иска да плаща данъци, ако и някой се закачи острани ще е в бонус.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              точно така
                              разбрахме се Това ипо ще ми е интересно, да видим как ще се справят с фиаското.
                              В пика на набалончването се опитаха да ни пробутат няколко набалончени на Ipo, - зхб, меком, херти (за които си спомням) Е, те тогава в пика не получиха очакваното, та сега ли, ще се опитват да повтарят опита с яки цени - точно като сме в криза !?!? Ама нека пробват. Може пък да не сме прави

                              Коментар


                              • точно така

                                Коментар

                                Working...
                                X