IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
    Полки, ко кайш, да ги чакаме викаш тия стрес тестове и дотогава само да продаваме, за да ви стане достатъчно ниска и удобна цената за купуване.
    да, от половин година това казвам, че ще се случи ........... на 15-и юли 2019 при банките ще има само сълзи и сополи...

    кой какво ще предприеме до тогава си е негова работа ......... мен изобщо не ме интересува...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Полки, ко кайш, да ги чакаме викаш тия стрес тестове и дотогава само да продаваме, за да ви стане достатъчно ниска и удобна цената за купуване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

        Най накрая нещо позитивно и от теб!
        продадох акциите си на ЦКБ преди стрес тестовете през 2016 г. и ще си купя отново акции на ЦКБ след излизане на резултатите от стрес тестовете в средата на юли 2019 г. при добри резултати

        в предния пост писах, че обявяване на нови стрест тестовете за ЦКБ е дошло като гръм от ясно небе ........ но това не отговаря на истината

        истината е, че очаквах нови стрест тестове за ЦКБ и дори на няколко пъти бях започнал да го пиша във форума, но после не публикувах мнениято си .......... знаех, че реакцията на форума ще бъде, че манипулирам пазара с подобно предположение и затова предпочетох да запазя очакванията за мен си

        "признат грях - половин грях"
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          +1 лайк от мен

          има много въпроси около тези поредни тестове

          до миналия месец се обясняваше, че на стрес тестовете ще бъдат подложени само първите 3 големи банки .......... и те наистина ще бъдат изследвани задълбочено...

          сега изненадата идва от това, че са включени и три банки които се търгуват на борсата и които имат бг мажоритари:

          1. защо са избрани точно тези 3 банки?

          2. защо няма избрана по-малка банка различна от това трио (ПИБ + ЦКБ + ИБ)? ..... всеки човек си мисли, че явнои има нещо с тези три банки за да бъдат избрани точно те от над 25 банки с клонове в бг

          3. интересното е, първите 10 най-големи банки ще минат под надзора на ЕЦБ, а останалите банки ще си останат под надзора на БНБ ............. а инвестбанк (ИБ) която е на 12- то място ще остане под надзора на БНБ, но ще се проверява от ЕЦБ ..... а сега, де ....... какво да си мисли човек?

          4. за ПИБ и ИБ има аргументи (от миналите стрес тестове през 2016) да бъдат подложени на нови стрес тест .......... но за ЦКБ ми дойде като гръм от ясно небе .......... изобщо и през ум не ми е минавало, че ще бъдат подложени на нови тестове...

          5. защо не избраха друга българска банка с бг мажоритар (например БАКБ на Бориславова или държавната ББР (Българска банка за развитие), а се избра точно ЦКБ?

          резултатите от стрес тестовете ще дадат отговорите на тези въпроси

          вярвам, че ЦКБ ще се представи блестящо и без забележки ......... харесвам много банката ....... клиент съм на банката от много години ........ клиент съм и в момента на ЦКБ ......... и не вярвам, че съм направил неправилен избор...

          не е препоръка ...... нямам акции на ЦКБ повече от 2 години, но вярвам в ЦКБ и смятам да си купя акции на ЦКБ, но ще изчакам резултатите от стрес тестовете в средата на юли...
          Най накрая нещо позитивно и от теб!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            полки,
            ипотечните кредити според мен са най-добрият и сигурен начин банката да вади яки печалби. още повече със законодателството ни, което прави от ипотекаря роб (почти). Хората изтеглили ипотека дават всичко от себе си да я изплащат и рискови са само разни фирмени ипотеки на 'наши хора', но няма как да разберем обема им. Иначе частно лице ипотекар се брули в следващите 20 години и снася златни яйце всяка година.

            големият риск за банките са кредитите към разни безработни кипърски мелеонери, оШфорки и тн .. бушони, каквито видяхме в КТБ сагата.

            да мине одита от ЕЦБ и ще видим. ако ги напънат нашите банки да вдигат ударно капитала не бих пипал акции... ако обаче не предпишат увеличение ще има скок в цените на акциите.

            поздрави
            +1 лайк от мен

            има много въпроси около тези поредни тестове

            до миналия месец се обясняваше, че на стрес тестовете ще бъдат подложени само първите 3 големи банки .......... и те наистина ще бъдат изследвани задълбочено...

            сега изненадата идва от това, че са включени и три банки които се търгуват на борсата и които имат бг мажоритари:

            1. защо са избрани точно тези 3 банки?

            2. защо няма избрана по-малка банка различна от това трио (ПИБ + ЦКБ + ИБ)? ..... всеки човек си мисли, че явнои има нещо с тези три банки за да бъдат избрани точно те от над 25 банки с клонове в бг

            3. интересното е, първите 10 най-големи банки ще минат под надзора на ЕЦБ, а останалите банки ще си останат под надзора на БНБ ............. а инвестбанк (ИБ) която е на 12- то място ще остане под надзора на БНБ, но ще се проверява от ЕЦБ ..... а сега, де ....... какво да си мисли човек?

            4. за ПИБ и ИБ има аргументи (от миналите стрес тестове през 2016) да бъдат подложени на нови стрес тест .......... но за ЦКБ ми дойде като гръм от ясно небе .......... изобщо и през ум не ми е минавало, че ще бъдат подложени на нови тестове...

            5. защо не избраха друга българска банка с бг мажоритар (например БАКБ на Бориславова или държавната ББР (Българска банка за развитие), а се избра точно ЦКБ?

            резултатите от стрес тестовете ще дадат отговорите на тези въпроси

            вярвам, че ЦКБ ще се представи блестящо и без забележки ......... харесвам много банката ....... клиент съм на банката от много години ........ клиент съм и в момента на ЦКБ ......... и не вярвам, че съм направил неправилен избор...

            не е препоръка ...... нямам акции на ЦКБ повече от 2 години, но вярвам в ЦКБ и смятам да си купя акции на ЦКБ, но ще изчакам резултатите от стрес тестовете в средата на юли...
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Аз тука вече съм виртуално напред с 5 стинки щото продавах преди 1 година на 1,46

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Акцията не пада заради тази новина! Пада защото "се задава следващата голяма криза".. а както знаем масовите очаквания се самоосъществяват. Т.е. заювците имат склонност сами да се вкарват в криза и в даден момент ако се окаже че това е просто поредния мечи капан в който са паднали, остават изненадани и недоволни.. от борса, депозитар, мажоритари, посредници и най-вече държавата си - България!
                Батя, добави и игрите при мама...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  някой няма ли да коментира "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити" позитивна новина ли е или е нещо друго

                  питам не за друго, а защото гледам, че пазара дава своята оценка и на тази новина

                  не е препоръка - нямам акции
                  полки,
                  ипотечните кредити според мен са най-добрият и сигурен начин банката да вади яки печалби. още повече със законодателството ни, което прави от ипотекаря роб (почти). Хората изтеглили ипотека дават всичко от себе си да я изплащат и рискови са само разни фирмени ипотеки на 'наши хора', но няма как да разберем обема им. Иначе частно лице ипотекар се брули в следващите 20 години и снася златни яйце всяка година.

                  големият риск за банките са кредитите към разни безработни кипърски мелеонери, оШфорки и тн .. бушони, каквито видяхме в КТБ сагата.

                  да мине одита от ЕЦБ и ще видим. ако ги напънат нашите банки да вдигат ударно капитала не бих пипал акции... ако обаче не предпишат увеличение ще има скок в цените на акциите.

                  поздрави
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Акцията не пада заради тази новина! Пада защото "се задава следващата голяма криза".. а както знаем масовите очаквания се самоосъществяват. Т.е. заювците имат склонност сами да се вкарват в криза и в даден момент ако се окаже че това е просто поредния мечи капан в който са паднали, остават изненадани и недоволни.. от борса, депозитар, мажоритари, посредници и най-вече държавата си - България!
                    Голямо ДА от мен БАТЯ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      някой няма ли да коментира "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити" позитивна новина ли е или е нещо друго

                      питам не за друго, а защото гледам, че пазара дава своята оценка и на тази новина

                      не е препоръка - нямам акции
                      Акцията не пада заради тази новина! Пада защото "се задава следващата голяма криза".. а както знаем масовите очаквания се самоосъществяват. Т.е. заювците имат склонност сами да се вкарват в криза и в даден момент ако се окаже че това е просто поредния мечи капан в който са паднали, остават изненадани и недоволни.. от борса, депозитар, мажоритари, посредници и най-вече държавата си - България!

                      Коментар


                      • някой няма ли да коментира "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити" позитивна новина ли е или е нещо друго

                        питам не за друго, а защото гледам, че пазара дава своята оценка и на тази новина

                        не е препоръка - нямам акции
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • "Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa" c нaй-бъpз pъcт в ипoтeчнитe ĸpeдити

                          Жилищнитe зaeми нa oceмтe нaй-гoлeми пo aĸтиви бaнĸи в Бългapия ca ce yвeличили c близo 237 милиoнa лeвa пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa или тoвa пpeдcтaвлявa 2,31% oт oбщo ĸpeдититe в тoзи ceгмeнт. Toвa пoĸaзвaт дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) ĸъм ĸpaя нa ceптeмвpи 2018 гoдинa. Haй-гoлямo yвeличeниe ĸaтo пpoцeнт oтчитa Цeнтpaлнa ĸooпepaтивнa бaнĸa (ЦKБ), ĸaтo пpи нeя pъcтът нa жилищнитe зaeми дocтигa 7,97% в cpaвнeниe c втopoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa. B cтoйнocтнo изpaжeниe тoвa пoĸaзвa yвeличeниe нa тeзи ĸpeдити c нaд 25 милиoнa лeвa дo oбщo 338 милиoнa лeвa. Eднa oт пpичинитe зaтoвa мoжe дa бъдe тъpceнa в ниcĸитe лиxви, ĸoитo бaнĸaтa пpeдлaгa. Cпpaвĸa в caйтa Моіtераrі.bg пoĸaзвa, чe ĸъм мoмeнтa oфepтитe й ca нaй-eвтини нa пaзapa и зaпoчвaт oт 2.8% пpи cpeднa лиxвa пo дaнни нa БHБ oт 3.33%.
                          и коментара ми от преди 2 седмици

                          Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          разбира се, че основната дейност на банките е да отпускат заеми ........... за съжаление в последните години банките ни основно наблягат на такси и комисионни

                          според мен не е много позитивен сигнал, че във времена когато паричния ресурс е лесно достъпен се увеличава кредитирането като според мен се занижават условията по отпускането му

                          но всеки има право да тълкува както си иска всяка новина, нали?
                          коментар от преди 2 дни .......... открийте стоте разлики/прилики

                          Председателят на Асоциацията на банките в България /АББ/ Петър Андронов също предупреди, че постепенно ще започне затягане на условията за кредитиране. А конкуренцията между банките и високите нива на ликвидност в момента понякога ги карат да бъдат неразумни.

                          Андронов отбеляза, че "не е нормална" ситуацията, в която има увеличение на потребителските заеми, тъй като значителна част от него се дължи на използването на такива за покупката на имоти.

                          "Клиент на една банка, който е получил кредит за мобилен телефон, си го купува и смело погасява кредита за 3 месеца. Автоматично системите подсказват, че той може да поеме по-голям кредит. Предлагат му се на другия ден 70 000 лева потребителски кредит. Той гордо ми съобщава, че може да ги използва за още едно жилище някъде. Не първо, не основно жилище, което е необходимо, а жилище, с което да спекулира, защото щял да получи лесен кредит, да си купи това жилище, да добави нещо и да печели от наеми. Когато склонността на хората да спекулират бъде подхранена от банките и стигне до размери, в които получават лесно пари и инвестират в нещо, което не им е от първа необходимост, то вниманието ни трябва да се повиши и да избягваме прекалената либералност в кредитните стандарти", посочи Андронов.

                          Председателят на АББ допълни, че подобен ръст на кредитирането, който наблюдаваме в момента, е имало за последно преди финансовата криза. Андронов обаче посочва, че не може да бъде направена връзка между ситуацията през 2008 и тази днес, той като за разлика от тогава в момента "банковата система е много по-балансирана".
                          Last edited by polki; 23.11.2018, 04:32.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki

                            шегаджия...

                            =========

                            пак ти казвам .......... този път пропусна да купиш около върха и е възможно цената да не падне под левчето...

                            не е късно да си купиш малко акции и сега ........ и без това 1,44 за ЦКБ ти е позната цена .......... за да може отново ЦКБ да слезе до 0,90

                            преди да отговориш ..... преспи и помисли ..... препоръка е...
                            Няма как да стане.Виж ти това го умееш по-добре.Пробвай се може да ти излезе после късмета да продадеш на 1.50. Хихихи !! Ти това го умееш !!

                            Коментар


                            • Ухааааа днес сделки на 1.42 лв.Ееееее май по-рано ще подаря спечеленото уиски!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                                Ти ли с тази тапа със 7 бр. в посока нагоре
                                Глупости! Не разбира се! Аз я чакам под 1.10 лв артията.Казал съм го вече.Нищо не купувам от нашия смешен маркет докато не се размажат добре цените.

                                Коментар

                                Working...
                                X