IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Точния въпрос пич
    Именно това трябва да обсъдим тук, а не Софарма и Донев.
    И аз забелязах на закриващия че продават ПФБК и Булбанк. Т.е. възниква въпроса дали нямаме втори продавач освен Артио.
    Има актуална АК в ТР, от последното ОСА, но ми иска някъв сертификат за да я дръпна. Някой ако може да се справи, нека помогне и да я дропне нъкъде със свободен достъп, моля!? Да обсъдим евентуалните възможности и срещу какъв пакет се изправяме
    Тоя търговски регистър, какво са го омазали, до нищо не мога да се добера. Имам електронен подпис, но не знам това стига ли и как да се справя. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен. Може и на лични.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      П.П. А иначе трябва да има една лекция в тази тема от специалист ,защото гледам на някой акционери тук ,умственият багаж е на нивото на циганче от Столипиново на което майка му се пита дали ще завърши втори клас по математика....а не на сериозни инвеститори и спекуланти.. Не сава дума за Полки ,той е още в забавачката.... .
      Честно казано се надявах инвестиционната общност да се пообразова в последните няколко години, но за съжаление все още средното ниво е на равнище 2002-2003.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Мече, че е акцията с най-голям натиск - спор няма. Ако не е продавач и избухне, след 5 ст. дребните я насилват. Справка оня ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
          В момента е тотално малоумие да се купиват акции на ЦКБ.

          1. Проблемна икономика;
          2. Проблемен сектор;
          3. Проблемен капиталов пазар;
          4. Голям продавач по позиция, която не може да поеме предлагането.

          Иначе като цяло, ако някой изобщо вярва на отчетите банката си е ок. Просто според мен е рано да се влиза на този етап, поради изброените по-горе фактори.

          ПП: Имам акции.
          Здравей Никола,
          винаги съм те уважавал, като добър банков анализатор....
          Даже съм съгласен за всичко написано от теб по долу. От банките може
          да се държи само КОРП и то в кратък срок...
          Слагам ги по пистата ССВ ,ФИБ , ВАСВ и накрая КОРП...
          Но в момента след две години спад, има един риск за печалба в масовката и мисля ако не тези дни, следващият месец ще избухне в цената /за кратко/ ..Той е на принципа ,че няма акция която и да има един леФ зад гърба си ,само да пада......даже и затова големите пак да поизлезат на добри цени...
          Не е препоръка...
          П.П. А иначе трябва да има една лекция в тази тема от специалист ,защото гледам на някой акционери тук ,умственият багаж е на нивото на циганче от Столипиново на което майка му се пита дали ще завърши втори клас по математика....а не на сериозни инвеститори и спекуланти.. Не сава дума за Полки ,той е още в забавачката.... .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
            да разбираме ли, че акции на банката трябва да се купуват, когато:
            1. Икономиката е в състояние на силен растеж (2006г.)
            2. Секторът е страхотен и прави рекордни печалби (2007 г.)
            3. Силен капиталов пазар (2006-2008) г.)
            4. Голям купувач по позицията (2005 г.)

            май нещо ме съмнява това?!?
            Пооправил съм ти щуротиите. Дано сега се ориентираш по-лесно.

            Акцията не е скъпа към момента, но не виждам причина, защо трябва да се купува е когато просто ще се заключат някакви пари за неопределен период от време. За хората с висок opportunity cost това е безумие.
            The weak are meat and the strong do eat.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
              Жека.. Жека....
              Разни хора, разни камбанарии, само времето ще отсъди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                В момента е тотално малоумие да се купиват акции на ЦКБ.

                1. Проблемна икономика;
                2. Проблемен сектор;
                3. Проблемен капиталов пазар;
                4. Голям продавач по позиция, която не може да поеме предлагането.

                Иначе като цяло, ако някой изобщо вярва на отчетите банката си е ок. Просто според мен е рано да се влиза на този етап, поради изброените по-горе фактори.

                ПП: Имам акции.
                да разбираме ли, че акции на банката трябва да се купуват, когато:
                1. Икономиката е в състояние на силен растеж (2008 г.)
                2. Секторът е страхотен и прави рекордни печалби (2008 г.)
                3. Силен капиталов пазар (2007 г.)
                4. Голям купувач по позицията (2007 г.)

                май нещо ме съмнява това?!?

                Коментар


                • Жека.. Жека....
                  The weak are meat and the strong do eat.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                    В момента е тотално малоумие да се купиват акции на ЦКБ.

                    1. Проблемна икономика;
                    2. Проблемен сектор;
                    3. Проблемен капиталов пазар;
                    4. Голям продавач по позиция, която не може да поеме предлагането.

                    Иначе като цяло, ако някой изобщо вярва на отчетите банката си е ок. Просто според мен е рано да се влиза на този етап, поради изброените по-горе фактори.

                    ПП: Имам акции.
                    Без да искам да влизам в нататъшна полемика:
                    1. Икономиката от 20 г. все е в проблеми.
                    2. Някакъв спомен за лошите кредити и нивото им при ЦКБ имах, ако е на челни места, то би следвало да е фаворит по критерия пред други.
                    3. Капиталовия...колко по-зле може да стане, а по-добре?
                    4. Видно от последните месеци, да, продавача трудно излиза, но излиза, ако е само хАртио разбира се. Постопи бройките, догадки само колко му остават. Но и друг спомена, ако не е един, друг ще излиза...
                    Имам акции, препоръки нямам и наистина не искам да задълбавам.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • В момента е тотално малоумие да се купиват акции на ЦКБ.

                      1. Проблемна икономика;
                      2. Проблемен сектор;
                      3. Проблемен капиталов пазар;
                      4. Голям продавач по позиция, която не може да поеме предлагането.

                      Иначе като цяло, ако някой изобщо вярва на отчетите банката си е ок. Просто според мен е рано да се влиза на този етап, поради изброените по-горе фактори.

                      ПП: Имам акции.
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        в ЦКБ не можеш да сложиш ордер с айсберг с 200 лв. за сделка ..........................минимума е някъде около 600 лв
                        Теоретично защо да не може?
                        200 лв. на 59 ст. са 339 броя, т.е. за 600 лв. обща сума или 3 по 200 айсберга е готов.
                        Goiko - https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...bc923cde04f67e

                        В крайна сметка що резнаха достъпа? Ще ме карат зорлем да вадя КЕП...
                        Батя, по-стари книги?
                        Last edited by Jekata; 07.01.2013, 09:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          Батя, къде е това в ТР не можах да го открия?
                          Как къде, по делото на ЦКБ.
                          Благодаря на кимру че помогна на ЛС. Оказа се обаче че публикуваната АК не е читава. Закрили са бройките акции на акционерите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Хайде и от мене ..
                            Три пъти ми продаде ПФБК - бяха много активни в свалянето и затова се изтеглих да купувам на пазарни, един път бета корп и делта стокс...
                            мисирко, я дай един скрийншот защото като ти гледам глупостите изписани нещо ме съмняваш, че си купувала

                            Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Има много айсберги ... айсберг за 200 лв. на сделка......
                            Бях решил да ви сложа едно рамо ама ми разводниха сделките и ме отказаха...
                            мисирко , просто няма начин да има айсберг с 200 лв. на сделка ................... няколко дена те оставих да си повярваш на глупостите които си написала, или поне очаквах някой друг да ти го каже, но сега като те гледам, че продължаваш да се правиш на голяма работа ме принуди да те "вкарам в ъгъла"

                            мисирко, утре като започне сесията пробвай да видиш, че в ЦКБ не можеш да сложиш ордер с айсберг с 200 лв. за сделка .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........... минимума е някъде около 600 лв

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Точния въпрос пич
                              Именно това трябва да обсъдим тук, а не Софарма и Донев.
                              И аз забелязах на закриващия че продават ПФБК и Булбанк. Т.е. възниква въпроса дали нямаме втори продавач освен Артио.
                              Има актуална АК в ТР, от последното ОСА, но ми иска някъв сертификат за да я дръпна. Някой ако може да се справи, нека помогне и да я дропне нъкъде със свободен достъп, моля!? Да обсъдим евентуалните възможности и срещу какъв пакет се изправяме
                              Батя, къде е това в ТР не можах да го открия?

                              Коментар


                              • Хайде и от мене ..
                                Три пъти ми продаде ПФБК - бяха много активни в свалянето и затова се изтеглих да купувам на пазарни, един път бета корп и делта стокс...

                                Коментар

                                Working...
                                X