IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение
    а бе верно не се косете... както напоследък така все понамекват колко е изостанала бфб колко му е за отрицателно време хартията да си възстанови 15те лева
    този път бфб изостана от НИ
    през 2006та първо се почна от БФБ, после скочиха имотите
    сега май ще е обратното
    +
    Възможно е. Съпоставката бфб-НИ беше в полза на бфб при предишния подем и съответното обръщане после от 1950 до 250 за година и половина разкара много "инвеститори". НИ все пак не падат с толкова. Нито растат. И точно затова сме на бфб - зарад Амплитудата
    Добре дошъл Пух

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение
      а бе верно не се косете... както напоследък така все понамекват колко е изостанала бфб колко му е за отрицателно време хартията да си възстанови 15те лева
      този път бфб изостана от НИ
      през 2006та първо се почна от БФБ, после скочиха имотите
      сега май ще е обратното
      Периода 2006-2008 никога няма да се повтори. Имотите скачат по съвсем друга причина, но това е за друга тема във форума. ЦКБ е силно подценена артия, въпрос на време е да получи адекватна оценка, за момента проблема е като цяло за БФБ, че няма ликвидност и не е атрактивна за чужденците. Надявам се скоро да погледнат изоставащите борси и да налеят някакви пари и тогава ще настанат интересни времена

      Коментар


      • а бе верно не се косете... както напоследък така все понамекват колко е изостанала бфб колко му е за отрицателно време хартията да си възстанови 15те лева
        този път бфб изостана от НИ
        през 2006та първо се почна от БФБ, после скочиха имотите
        сега май ще е обратното

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

          Не се косете пак толкова, дългосрочно ще са ОК нещата
          Сигурен съм в това, затова си държа акциите, ако не са ОК, банката пак ще бъде капитализирана от пенсионерите, все пак те са дългосрочни инвеститори и готово.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Е все пак някой трябва да капитализира ЦКБ, ако са данъкоплатците, делът на основните акционери ще бъде намален, а и държавата в акционерната структура няма да изглежда добре. Удачен вариант е пенсионерите на капитализират банката, просто цената ще е 2.5 пъти над пазара!
            Не се косете чак толкова, дългосрочно ще са ОК нещата
            Last edited by mapadona; 14.02.2019, 16:16.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Хайде сега, ако акционерите в банката са ощетени какво да кажат осигурените във фондовете лица?
              Е все пак някой трябва да капитализира ЦКБ, ако са данъкоплатците, делът на основните акционери ще бъде намален, а и държавата в акционерната структура няма да изглежда добре. Удачен вариант е пенсионерите на капитализират банката, просто цената ще е 2.5 пъти над пазара!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                Имаше и до 12 лв....Минало бешело...
                Сега банката е 10 пъти по-добра от времето когато акциите и струваха 12 лв, но това ич не ги интересува инвеститорите...
                Сантимента се загуби..
                От банката на дребните собственици и земеделски кооперации се превърна в портмоне на наши ( мои) хора....

                Имам, ще имам и съвети не давам....
                Казвам, че беше над 2 лв. миналата година..... това за 12 бяха съвсем други времена, които са безвъзвратно отминали. Та затова мисля, че краткосрочна цел 2 кинта е ОК и това ми е таргета. Естествено, че и аз имам прилична бройка, даже ми тежат на портфейла но вярвам твърдо в ъпа, а и че е ликвидна артията ми е ОК, че при други позиции трудно се излиза с по-сериозно количество

                Коментар


                • какво ме топли мен увеличението на капитала при положение че имам само 5000 ак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                    Не е това .

                    До 3 дена може да го обявят .

                    поне така пише в ТР.
                    Входирано е на 11/02 и още не потвърдено от ТР. Той и 3-дневния срок не е изтекъл, не че ТР не се бавят понякога. Но съвсем скоро ще е реалност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                      Защото не е приключило конвертирането.
                      Не е това .

                      До 3 дена може да го обявят .

                      поне така пише в ТР.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        Целта на операцията не беше ли увеличение на капитала, а не просто да се купят някакви акции от пазара? Ако е така - защо не виждам увеличнието на капитала нито в статистиката на ЦД нито другаде??
                        Защото не е приключило конвертирането.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                          За банката е добре, но как КаФеНето разрешава такива сделки...Аз си мисля, че противоречат на закона, борсовата етика, добрите практики в търговията и ощетяват хиляди дребни собственици на акции в банката....
                          Пазарно е да си осребрят облигациите и да купят на пазар, колкото си акции искат !!!

                          пп Предлагам на КФН да глоби трите дружества с по 4.5 млн лв !!!
                          "Когато стане въпрос за пари, всички сме от една религия."
                          Времената се менят и ценностната система се променя. .... Сун Дзъ отстъпва пред Волтер ....

                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Целта на операцията не беше ли увеличение на капитала, а не просто да се купят някакви акции от пазара? Ако е така - защо не виждам увеличнието на капитала нито в статистиката на ЦД нито другаде??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              За банката е добре, но как КаФеНето разрешава такива сделки...Аз си мисля, че противоречат на закона, борсовата етика, добрите практики в търговията и ощетяват хиляди дребни собственици на акции в банката....
                              Пазарно е да си осребрят облигациите и да купят на пазар, колкото си акции искат !!!

                              пп Предлагам на КФН да глоби трите дружества с по 4.5 млн лв !!!
                              Хайде сега, ако акционерите в банката са ощетени какво да кажат осигурените във фондовете лица?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                                Да, може би затова пенсионните фондове на Съгласие и Армеец купуват акции на 3.22 лв., сигурно и на тях цена от 1.50 лв. не им харесва и затова купиха близо 14 млн. акции за 45 млн. лв.
                                За банката е добре, но как КаФеНето разрешава такива сделки...Аз си мисля, че противоречат на закона, борсовата етика, добрите практики в търговията и ощетяват хиляди дребни собственици на акции в банката....
                                Пазарно е да си осребрят облигациите и да купят на пазар, колкото си акции искат !!!

                                пп Предлагам на КФН да глоби трите дружества с по 4.5 млн лв !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X