IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bels Разгледай мнение
    Каква е идеята да сложиш такава тапа? .......Просто отварям дискусия...
    Причини може да има различни:
    - например вътрешна информация
    - достигнато ниво на което инвеститора иска да излезе
    - временно да задържиш поскъпване
    - други финансови нужди

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Не знам каква е идеята ,но аз продадох днес 1 трета от пакета тук.Печалбата е добра, но си мислех за 10 лв таргет ,но днес дадох 1 част . При връщане пак може да купя , ако не има и други алтернативи .пък и кеш трябва.
      Като пионерчетата трябва да си винаги готов .
      Предполагам .че доста хора не знаят за пионерите.
      Не е препоръка.
      И кои алтернативи? Koe според теб e за инвестиране-, понастоящем щогоде хима все още е подценен при п/е 6... всичко друго е оценено в аванс, да не кажем балонирано - като при MCH p/e 21, p/b над 3 и т.н.
      Както е отбелязано от Балониада - дори и софарм и трейдинга са с подобни коеф, а да се буташ в избушеняци, като топливо и елтос, които все още не са доказали, че 5 год след кризата могат да покажат печалба ..!?> просто - не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bels Разгледай мнение
        Каква е идеята да сложиш такава тапа?
        Ако искаш да продаваш, не е ли по-добре на по-малки и незабележими пакети?
        Стресира ли такова поведение пазара?
        Просто отварям дискусия...
        Не знам каква е идеята ,но аз продадох днес 1 трета от пакета тук.Печалбата е добра, но си мислех за 10 лв таргет ,но днес дадох 1 част . При връщане пак може да купя , ако не има и други алтернативи .пък и кеш трябва.
        Като пионерчетата трябва да си винаги готов .
        Предполагам .че доста хора не знаят за пионерите.
        Не е препоръка.

        Коментар


        • Каква е идеята да сложиш такава тапа?
          Ако искаш да продаваш, не е ли по-добре на по-малки и незабележими пакети?
          Стресира ли такова поведение пазара?
          Просто отварям дискусия...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
            Фортис, моите уважения, но втори път те засичам да се изказваш неподготвен
            (няма да те цитирам от темата за MCH). Виж сега - дай да говорим конкретно!!! - 10,72 % net profit margin (after tax) на база консоридиран неодитиран при Монбат. Ако това е ниска рентабилност как ти се струва 1,99% NPM при любимия ти Соф. трейдинг.
            Ако искаш да водим "конструктивен диалог" изкарай данни за някой пиър на Монбат - дай ги тук и ще коментираме, но такива изказвания нямат голяма стойност. Без лоши чувства .
            Не е препоръка, ама да се спори кой е най-по-голям балон, не е от значение
            Соф-трейдинга е втория балон, първия е фармата а мцх едва третия
            Шегувам се разбира се, макар, че образно казано тия трите на съответните цени не ги i поглеждам вече в платформата (да не си губя и времето)

            Коментар


            • Някой затапи положението

              Коментар


              • кой сложи тези 21 000?
                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                Коментар


                • Айде де , днес защо никой не купува?
                  До 10 лв има още малко, с таргет 16 лв (за дребни риби)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
                    Фортис, моите уважения, но втори път те засичам да се изказваш неподготвен
                    (няма да те цитирам от темата за MCH). Виж сега - дай да говорим конкретно!!! - 10,72 % net profit margin (after tax) на база консоридиран неодитиран при Монбат. Ако това е ниска рентабилност как ти се струва 1,99% NPM при любимия ти Соф. трейдинг.
                    Ако искаш да водим "конструктивен диалог" изкарай данни за някой пиър на Монбат - дай ги тук и ще коментираме, но такива изказвания нямат голяма стойност. Без лоши чувства .
                    е нека и аз малко да поспамя
                    не съм отварял отчета на Монбат
                    писах го заради един многознайко
                    не съм сравнявал с трейдинга

                    я все пак сравнете с произовдствено предприятие, ако ви е интересно
                    Last edited by fortiss; 11.03.2014, 18:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Тук рентабилността ми се струва ниска, даже много ниска.
                      Фортис, моите уважения, но втори път те засичам да се изказваш неподготвен
                      (няма да те цитирам от темата за MCH). Виж сега - дай да говорим конкретно!!! - 10,72 % net profit margin (after tax) на база консоридиран неодитиран при Монбат. Ако това е ниска рентабилност как ти се струва 1,99% NPM при любимия ти Соф. трейдинг.
                      Ако искаш да водим "конструктивен диалог" изкарай данни за някой пиър на Монбат - дай ги тук и ще коментираме, но такива изказвания нямат голяма стойност. Без лоши чувства .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                        Значи са направили 22млн. евро ЕБИТДА. Аз лично очаквах с 1млн. евро по-малко, така че определено резултата е много добър.
                        С новите инвестиции, според мен през 2014 ще гонят 28-30млн. евро ЕБИТДА.
                        Тук рентабилността ми се струва ниска, даже много ниска.

                        Коментар


                        • тази акция не спира да расте от началото на годината...до къде ли ще я докара към края и......
                          Last edited by orakula; 10.03.2014, 23:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Нетни приходи от продажби 2013 г. 269 905 хил. лева
                            Нетна печалба 2013 г. 27 773 хил. лева
                            ЕBITDA 2013 г. 44 778 хил. лева

                            Според мен резултатът за 2013 е отличен.

                            Ако икономическото възстановяване продължи мисля и цената на оловото ще остане стабилна - така че имаме основания да очакваме и добра 2014
                            Значи са направили 22млн. евро ЕБИТДА. Аз лично очаквах с 1млн. евро по-малко, така че определено резултата е много добър.
                            С новите инвестиции, според мен през 2014 ще гонят 28-30млн. евро ЕБИТДА.

                            Коментар


                            • orchis, новината е в Инвестор от 24/02

                              Повече:

                              Към декември 2013 "Регистрираното в Холандия дружество "Приста Холдко кооператиф" иска да придобие 20.78% от капитала на българския производител на акумулатори "Монбат", стана ясно от съобщение за концентрация в Комисията за защита на конкуренцията. Купувачът вече е миноритарен акционер с 30% в "Приста ойл груп" "

                              "От предишни решения на КЗК и от обявената информация от инвеститорите преди година и половина може да се съди, че в "Приста Холдко кооператиф" - Холандия, собственици с равно участие са регистрираният в Хонконг фонд за дялови инвестиции ADM Capital и Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР)."

                              http://www.capital.bg/biznes/kompani...iska_da_vleze/

                              според отчета към 31/12/2013 „ПРИСТА ОЙЛ ХОЛДИНГ” ЕАД има 68.51 % уа МОНБАТ ТРЕЙДИНГ ООД, притежава пряко 7.06 %

                              но към 21/02/2014
                              Prista Holdco Cooperatief U.A. е увеличило дела си в Монбат АД от 3,4631% на 10,389% на 21 февруари 2014 г., а Приста Ойл Холдинг ЕАД го е намалил от 46,3593% на 35,97% на същата дата.
                              http://www.investor.bg/novini-i-anal...-nad-5,167527/

                              Следователно сега е прехвърлен половината пакет към Prista Holdco Cooperatief U.A
                              А другата половина все още предстои да бъде прехвърлена в Prista Holdco Cooperatief U.A
                              Приста Ойл Холдинг ЕАД е преполовила дела си в Монбат
                              CEECAT Finans International B.V.имат около около 1,5% от Монбат към Дек 2013
                              Монбат вече не купува собствени акции а цената устойчиво и равномерно расте

                              Коментар


                              • Приста Ойл Холдинг ЕАД продаде 10.39% от капитала на Монбат АД
                                http://www.infostock.bg/infostock/co.../details/52805

                                Коментар

                                Working...
                                X