IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тони, забравил съм трейда за колко години ставаше дума?
    Мен ме изненадва 7годишният срок тук. Мислех че ще искат да го връщат по-дълго време.
    Продължава да е предстоящо и разчистването на сметките с Приста, То все някога трябва да се случи и ще се мисля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Говорих с банков спец. Не ви ли се струва висока лихвата от 3%, все пак СФТРД се финансира на 1.5 за Сърбия?
      Не ми се струва много праволинейно сравнение... най-малкото говорим за компании от различни сектори. Не съм сигурен какъв точно е бил заемът на СФТРД, но финансирането (лихвата) зависи от много неща.

      Коментар


      • Говорих с банков спец. Не ви ли се струва висока лихвата от 3%, все пак СФТРД се финансира на 1.5 за Сърбия?

        Коментар


        • 8 години при 15% ръст на нетната печалба на година. А те имат и по-смели планове

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vesso Разгледай мнение
            При 5.04 лв. счетоводна стойност на акция, 0.64 лв. чиста печалба на акция за миналата година и поне с 30% отгоре тази (т.е. 0.83 лв.) и с годишен ръст 20-50% на приходи и печалба, как да не дадеш 11 лв. за акция? Както направих днес аз

            И в тези сметки не се включват репутация за 7 млн или капитализирани разходи, превърнати в приходи, както го правят някои други новоизлюпени публични компании на нашата борса, в които също съм се включил (уви).

            Не е препоръка
            въпрос: след колко време ще избиешИнвестицията ?

            Коментар


            • С настоящото уведомяваме, че на 10.10.2017 г. съгласно дадената делегация от чл. 19 от Устава на Дружеството, Съветът на директорите на Монбат АД прие решение за издаване на първа по ред емисия корпоративни конвертируеми облигации при условията на първично публично предлагане, както следва:
              1.Обща номинална стойност на емисията: до 30 000 000 (тридесет милиона) евро.
              2. Обща емисионна стойност на емисията: до 30 000 000 (тридесет милиона) евро.
              3. Брой облигации: до 30 000 (тридесет хиляди) броя.
              4. Вид на облигациите: обикновени, поименни, безналични, лихвоносни, конвертируеми, свободно прехвърляеми, необезпечени.
              5. Номинална стойност на една облигация: 1 000 (хиляда) евро.
              6. Емисионна стойност на една облигация: 1 000 (хиляда) евро.
              7. Лихвен процент: плаваща лихва от 6-месечен EURIBOR плюс надбавка от 300 базисни точки, но не по-малко от 3.00% на годишна база.
              8. Срок до падежа на облигациите: 84 (осемдесет и четири) месеца.
              9. Схема за погасяване на облигационния заем: на три вноски на края на 5-тата, 6-тата и 7-та години съответно по 20%, 30% и 50% от номинала на емисията. В случай на наличие на конвертиране, главничните погашения ще бъдат изчислявани на базата на текущия размер на номинала на облигационната емисия към датата на съответното главнично плащане. В този случай, последната главнична вноска на края на 7-та година ще бъде изравнителна и ще погаси целия остатък от номинала на емисията, в случай че такъв съществува.
              10. Опция за обратно изкупуване (Call option): на края на петата година заедно със съответно лихвено и главнично плащане за 80% от номинала на емисията. В случай на наличие на предхождащо конвертиране кол опцията е за текущия остатък на облигационния заем след съответното главнично плащане.
              11. Опция за конвертиране (Conversion option): всеки облигационер ще има право вместо изплащане на притежаваните от него облигации, да ги замени (конвертира) в такъв брой акции, отговарящи на актуалното към момента на замяната (конвертирането) конверсионно съотношение. Това право ще бъде налично за облигационерите: ∙ на 48-ия месец за 100% от номинала на облигациите в обращение; ∙ на 66-ия месец за 80% от номинала на облигациите в обращение; ∙ на 78-ия месец за 50% от номинала на облигациите в обращение.
              12. Конверсионно съотношение: чрез подаване на заявка всеки облигационер може да иска конвертиране на притежаваните от него облигации съгласно текущия им номинален размер. Този размер ще се конвертира срещу акции издадени от Емитента на цена равна на 90% от среднопретеглената цена на акция на „МОНБАТ“ АД за шестте месеца предхождащи датата на конвертиране. 13. Минимален размер на конвертиране: общият размер на подадените за конвертиране облигации не може да бъде по-малък от 10% от текущия размер на номинала на облигационния заем ако последният е под 20 млн. евро. Ако текущият номинал на облигационния заем е над 20 млн. евро, минималният праг за конвертиране ще е 5% от текущия номинал. Тези минимални размери важи за всички дати на конвертиране.

              Коментар


              • При 5.04 лв. счетоводна стойност на акция, 0.64 лв. чиста печалба на акция за миналата година и поне с 30% отгоре тази (т.е. 0.83 лв.) и с годишен ръст 20-50% на приходи и печалба, как да не дадеш 11 лв. за акция? Както направих днес аз

                И в тези сметки не се включват репутация за 7 млн или капитализирани разходи, превърнати в приходи, както го правят някои други новоизлюпени публични компании на нашата борса, в които също съм се включил (уви).

                Не е препоръка

                Коментар


                • "За нас е много важно да сме в Африка и тя е посоката, в която поглеждаме. Изглежда малко странно и рисково, но това е начинът да бъдеш оценен от инвеститорите."
                  За кои инвеститори говори? За нас или за отвъдокеанските

                  Коментар


                  • Повечето от проектите са подготвяни във времето, но с течение на обстоятелствата те се реализират почти в един и същ момент. Например, за завода Piombifera Italiana S.p.A. в Италия водим преговори вече година

                    Коментар


                    • Ooo , преди време имаше цял клип с прдставяне на завода. С интервюта на работници инсженери и т.н. Почти нищо не се прави на ръка, машините са все нови и ай тек. Позволяват производство без компромиси на качеството....
                      Правят големите камионни батерии там, които са за сега гръбнака на монБатя.
                      В сравнение с добричката, монтанската фабрика е назад.

                      Коментар


                      • Стана ми интересен този завод в Добрич. Някой може ли да помогне с информация?
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Атанас Бобоков, Монбат, В развитие, 27.09.2017
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • "Монбат" планира да утрои оперативната си печалба до 2021 г. - http://www.capital.bg/biznes/kompani...i_pechalba_do/

                            Коментар


                            • МОНБАТ с нов бранд.
                              А честито.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                                Ти сериозно ли? В манипулация ли ме подозираш. С тези бройкки? . Ако има нещо дето го мразя е да си продам бройките за да ги купувам после по-скъпо.
                                Ето заповядай - развличай се :
                                Мерси! Идеята беше да си искаш връщане на бройките, по примера на нЕкои фондове (ще слагам услихнато лице)

                                Кой не търгува, той не греши!
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X