IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
    Всичко е въпрос на време.До 2015 ще сме в Еврозоната.
    Ти изобщо наясно ли си с критериите за влизане в еврозоната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
      Според мен коефициентите изобщо не важат за БФБ, а Protokol e прав за алчността и за движението на масите, защото нашата борса с тези дневни обеми може да се манипулира много лесно от някой с повече кеш. Важното е да хванеш момента.

      Не е препоръка
      На БФБ са ми под 20% от инвестициите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        ние няма да влезем в еврозоната поне още 10 години, освен ако не разхлабят критериите от Маастрих. което силно ме съмнява да се случи


        Всичко е въпрос на време.До 2015 ще сме в Еврозоната.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ти си правиш търговияката като не използваш коефициенти и си направил най-много 5-10% от налачото на годината. Аз си я правя като използвам коефициенти и съм 30% нагоре от началото на 2012.

          така че прости ми че няма да използвам твоите съвети

          Според мен коефициентите изобщо не важат за БФБ, а Protokol e прав за алчността и за движението на масите, защото нашата борса с тези дневни обеми може да се манипулира много лесно от някой с повече кеш. Важното е да хванеш момента.

          Не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
            Все пак не забравяй че влезнем ли в еврозоната, което рано или късно ще стане, вече ще сме по европейските регулации и минималните резерви за банките няма да са 12% ами доста по ниски, което ще им освободи допълнитени финансови средства и ще могат да се финансират на по-ниски нива от пазарите, така че не се притеснявай ще са си конкурентноспособни, но не по целия свят естествено, те са се насочили само на ниво Балканите.

            Не е препоръка
            ние няма да влезем в еврозоната поне още 10 години, освен ако не разхлабят критериите от Маастрих. което силно ме съмнява да се случи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Българските банки няма как да получат пари от ЕЦБ просто защото не сме в еврозоната. За това и тук дават такива безумни лихви по депозити. В най-общия случай ми се струва безумие да се сравнява европейска банка на която ресурса и струва 1 до 1,5% с ПИБ или друга българска банка, на която ресурса и излиза над 4%.

              Така че е не са само недостатъците на БФБ които накланят везните срещу българските банки, а и самия модел на системата.

              В момента в който тук лошите кредити започнат да падат и икономиката да върви нагоре и всички български банки ще издухат супата. Просто са неконкурентноспособни с този скъп ресурс, който ползват. И единествения начин да правят някаква нормална норма на печалба е ако се впусват в някакви силно рискови сделки. Което си е нож с две остриета.

              Убеден съм че всяка българска банка иска да се продаде скъпо. Но далеч не съм сигурен че ще има кой да ги купи скъпо.


              Все пак не забравяй че влезнем ли в еврозоната, което рано или късно ще стане, вече ще сме по европейските регулации и минималните резерви за банките няма да са 12% ами доста по ниски, което ще им освободи допълнитени финансови средства и ще могат да се финансират на по-ниски нива от пазарите, така че не се притеснявай ще са си конкурентноспособни, но не по целия свят естествено, те са се насочили само на ниво Балканите.

              Не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Като те слушам......виж сега - ако искаш да се съобразяваш с разни коефиценти трябва да се занимаваш с Forex. Не разбра ли, че дори отчетите не дават вярната представа. Аз си правя търговията използвайки теорията за психология на масите - страх и алчност и с max тайминг. Щом говориш за 3-6 месеца - ще си винаги вътре в дългосрочен план.....Имам наблюдение , че инкасиралите загуби удвояват залога и намаляват тайминга
                Ти си правиш търговияката като не използваш коефициенти и си направил най-много 5-10% от налачото на годината. Аз си я правя като използвам коефициенти и съм 30% нагоре от началото на 2012.

                така че прости ми че няма да използвам твоите съвети

                Коментар


                • Българските банки няма как да получат пари от ЕЦБ просто защото не сме в еврозоната. За това и тук дават такива безумни лихви по депозити. В най-общия случай ми се струва безумие да се сравнява европейска банка на която ресурса и струва 1 до 1,5% с ПИБ или друга българска банка, на която ресурса и излиза над 4%.

                  Така че е не са само недостатъците на БФБ които накланят везните срещу българските банки, а и самия модел на системата.

                  В момента в който тук лошите кредити започнат да падат и икономиката да върви нагоре и всички български банки ще издухат супата. Просто са неконкурентноспособни с този скъп ресурс, който ползват. И единествения начин да правят някаква нормална норма на печалба е ако се впусват в някакви силно рискови сделки. Което си е нож с две остриета.

                  Убеден съм че всяка българска банка иска да се продаде скъпо. Но далеч не съм сигурен че ще има кой да ги купи скъпо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    ...се търгува на преобладаващите пазарни коефициенти .
                    Като те слушам......виж сега - ако искаш да се съобразяваш с разни коефиценти трябва да се занимаваш с Forex. Не разбра ли, че дори отчетите не дават вярната представа. Аз си правя търговията използвайки теорията за психология на масите - страх и алчност и с max тайминг. Щом говориш за 3-6 месеца - ще си винаги вътре в дългосрочен план.....Имам наблюдение , че инкасиралите загуби удвояват залога и намаляват тайминга
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      След няколко години я камилата, я камиларя. В момента ПИБ се търгува на преобладаващите пазарни коефициенти на повечето европейски банки. Само където ПИБ е малка местна банка, без достъп до реката от евтини пари която осигурява ЕЦБ, без да е диверсифицирала бизнеса си в различни държави. И с доста спорни решения на управляващите я.

                      Съвсем близо до акъла е че ако 50% от европейските банки се търгуват на коефициенти близки или дори по-ниски от тези на ПИБ, то ПИБ е далеч от перфектния избор за инвестиране в банкови акции.

                      Аз лично използвам банката само за краткосрочна спекула, 3 до 6 месеца, понякога докато растеше и за интрадей и след последната ми продажба на 3 лв, все още не мога да намеря причина пак да влеза в тази позиция. А да купувам и да чакам години, точно пък в български банки, ми се вижда в най-слабия случай безотговорно към парите ми.
                      Прав си че е по добре да купуваш европейски банки, защото там могат да се изкарат повече пари отколкото на БФБ и има по голяма ликвидност.
                      Българските банки няма как да получат пари от ЕЦБ, защото не са толкова засегнати от кризата, както европейските, но пък са доста апетитна хапка за големи американски и европейски банки.В България тепърва ще навлизат нови банкови услуги и пазарът ще се разраства доста повече, като печалбите в % изражение и лихвите са в пъти по- големи от тези в развитите страни. А колкото до кризата от нея най-печеливши ще са банките, защото всяка една държава им помага и няма да ги оставят да фалират. Относно лошите кредити за които толкова се говори послените години, това не означава че това те ще бъдат 100% загуба, защото 2/3 от тях са доста добре обезпечени, да не кажа свръх обезпечени и след края на кризата като бъдат реализирани тези обезпечения тогава ще има много добри печалби.

                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                        Безхаберник си ти щом сега си продал на тези нива. След няколко години ще разбереш но тогава ще е късно. След като си закрил позицията си тук недей да се излагаш и да даваш "експертното" си мнение, защото всеки плюе там където е загубил пари. Все пак това е типичната комплексарска (българска) черта. Просто бъди мъж и приеми нещата такива каквито са, защото по някой път се понасят и загуби.

                        Не е препоръка за вземане на решение
                        След няколко години я камилата, я камиларя. В момента ПИБ се търгува на преобладаващите пазарни коефициенти на повечето европейски банки. Само където ПИБ е малка местна банка, без достъп до реката от евтини пари която осигурява ЕЦБ, без да е диверсифицирала бизнеса си в различни държави. И с доста спорни решения на управляващите я.

                        Съвсем близо до акъла е че ако 50% от европейските банки се търгуват на коефициенти близки или дори по-ниски от тези на ПИБ, то ПИБ е далеч от перфектния избор за инвестиране в банкови акции.

                        Аз лично използвам банката само за краткосрочна спекула, 3 до 6 месеца, понякога докато растеше и за интрадей и след последната ми продажба на 3 лв, все още не мога да намеря причина пак да влеза в тази позиция. А да купувам и да чакам години, точно пък в български банки, ми се вижда в най-слабия случай безотговорно към парите ми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                          Ето така, като някой тотален безхаберник се изложи ми става тъжно.

                          Единственото, което ЕВЕНТУАЛНО ще получи ПИБ от тази сделка е размера на кредита с 3% процента лихва. ПИБ е компенсирана за огромния риск, които поема за тази си експозиция с 3% лихва. Няма такъв абсурд просто.

                          Всичко, което се изкара от разпарчетосването на комбината ще си остане по фирми близки на ПИБ и толкоз.

                          Не знам, защо ви взимат такива тотални безхаберници в ПР отдела на ПИБ.
                          Безхаберник си ти щом сега си продал на тези нива. След няколко години ще разбереш но тогава ще е късно. След като си закрил позицията си тук недей да се излагаш и да даваш "експертното" си мнение, защото всеки плюе там където е загубил пари. Все пак това е типичната комплексарска (българска) черта. Просто бъди мъж и приеми нещата такива каквито са, защото по някой път се понасят и загуби.

                          Не е препоръка за вземане на решение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                            Не съм сигурен, но фрий флоата на ПИБ мисля, че е някъде около 15%. Това е първата причина миноритарите да не могат да извлекат сериозна полза от евентуални добри сделки. Втората е, че дори тези сделки да се окажат добри, самата банка формално взима много малък % печалба /големият пай остава при свързани към нея непублични компании/. При спукване обаче някъде за 100, 200 и т.н. млн. лева положението би имало по-силно отражение, но с отрицателен знак.
                            Иначе цената на акцията тук дейстително може да отлети, но според мен това би станало само в комплект с много други акции, а не самосиндикално.
                            Донякъде съм съгласен с теб. Определено някои неща имат негативен ефект. Замислял ли си се, че случайните неща са по-скоро изключение отколкото правило? Особено в света на големите пари. И сега си отговори на основния въпрос - кой има интерес ! Кой продаваше на 12 /IPO/ и кой купуваше ? Може би нещата са точно в обратния ред и печелившия е ....... За мен има два начина да се извлече полза от ситуацията - да си рискувам стотинките в играта на големите момчета или... да стана мажоритарен акционер. За второто не съм решил - чакам покана
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Вярно, но не съвсем. Такива случки разочароват масовката и дават възможност за единици да влизат при добри нива. Има времена в които всички си казват "защо не съм банков акционер, дори и с малко..." ....ще дойдат, но колко от пишещите тук ще си признаят за пропуснатите шансове
                              Не съм сигурен, но фрий флоата на ПИБ мисля, че е някъде около 15%. Това е първата причина миноритарите да не могат да извлекат сериозна полза от евентуални добри сделки. Втората е, че дори тези сделки да се окажат добри, самата банка формално взима много малък % печалба /големият пай остава при свързани към нея непублични компании/. При спукване обаче някъде за 100, 200 и т.н. млн. лева положението би имало по-силно отражение, но с отрицателен знак.
                              Иначе цената на акцията тук дейстително може да отлети, но според мен това би станало само в комплект с много други акции, а не самосиндикално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                                За съжаление е точно така, а Кремиковци е една от многото подобни "сделки" с тази банка. Към днешна дата те пряко и непряко си имат доста фирми и то в различни области. При печалба печелят Мажовците, при загуби - акционерчета и евентуалво депозантчета . Такива случки вдъхновяват БФБ хейтърите да бягат от борсата и да увещават всички да ги последват.
                                Вярно, но не съвсем. Такива случки разочароват масовката и дават възможност за единици да влизат при добри нива. Има времена в които всички си казват "защо не съм банков акционер, дори и с малко..." ....ще дойдат, но колко от пишещите тук ще си признаят за пропуснатите шансове
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X