IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всъщност банката не плаща дивиденти от основаването си. Тази политика бе обявена и на IPOто. Когато си купувах акции – никога не съм очаквал дивиденти.

    Да кажем аз съм дългосрочен, въпреки, че заради кризата станах и още по дългосрочен, ама краткосрочните защо се оплакват от липсата на дивиденти. Или просто трябва да се плюе по тази банка? Какво точно искат – увеличение на капитала и дивиденти, ами няма да стане при тази акция, така че, move on........... иначе просто ми прилича на заяждане.

    Равновесие днес в отпуск ли е?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Верно за дивидента , но стойноста нараства на банката, зад едан акция стои все по голям дял от бизнеса. Аз ако съм на тях ще напрявя сплит на акциите. За сметка на печалбата спокоино могат да раздадат по две нови акции на стара.
      Прав си Марков, освен това обаче е важно да се отбележи, че маджовците също не взимат дивиденти, капиталът расте с печалбата и това показва, че те се интересуват от развитието на банката и съпортват дейността й.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        е да де ама тия дето ги спасяваха вече дават дивидент, а тука няма такава опасност
        За това си прав, макар сега поне имат добро обяснение за липсата на дивидент...поглъщането на МКБ
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
          Тук хубавите изненади тепърва предстоят, а сега е добър момент за мен да си допълня кошницата.
          Блажиш ли блажиш ли дядо попе
          Veni, Vidi, Vici

          Коментар


          • Тук хубавите изненади тепърва предстоят, а сега е добър момент за мен да си допълня кошницата.
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Верно за дивидента , но стойноста нараства на банката, зад едан акция стои все по голям дял от бизнеса. Аз ако съм на тях ще напрявя сплит на акциите. За сметка на печалбата спокоино могат да раздадат по две нови акции на стара.
              е да де ама тия дето ги спасяваха вече дават дивидент, а тука няма такава опасност
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                АДСИЦ ама без дивидент
                Верно за дивидента , но стойноста нараства на банката, зад едан акция стои все по голям дял от бизнеса. Аз ако съм на тях ще напрявя сплит на акциите. За сметка на печалбата спокоино могат да раздадат по две нови акции на стара.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • АДСИЦ ама без дивидент
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Хахаха! доста добро АДСИЦ!
                    С активи 8 400 000 х лв, като се слеят с МКБ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      Равновесие трябва да гледаш какъв процент са ти non performing loans от брутните кредити. Това са ти заемите с просрочие над 90 дни.522 200 000 са им кредитите с просрочия над 90 дни. Брутните кредити са им към 4 800 000 000. Това прави NPLs/Gross Loans 11%

                      Като видиш и loans/value метрика на ПИБ, се вижда, че кредитното портфолио е добре обезпечено.
                      Добре обезпечено е, ако вярваш, че оценките на банката са близки до пазарните цени.
                      Виждам, че много от пишещите тук са чели отчети и затова реших да попитам нещо:
                      Кое е по-вероятното - получателите на ипотечни кредити от ПИБ да са започнали масово да дифолтват или банката вече да е собственик на активите на Кремиковци?
                      И в двата случая изглежда, че ПИБ е вече най-големия АДСИЦ в България.

                      Коментар


                      • Имайте в предвид, че провизиите отиват за пълнене на "loan loss reserve account a", който е контра акаунт на актива от заеми (кредтно портфолио). Тези провизии са си по преценка на мениджмънта. Резервите за абсорбация на загубите от отписвания на кредитите трябва да се пълнят.
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                          къде ги намираш тия?!?!

                          Коментар


                          • http://reg.cpc.bg/Dossier.aspx?DossID=300044244
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Равновесие трябва да гледаш какъв процент са ти non performing loans от брутните кредити. Това са ти заемите с просрочие над 90 дни.522 200 000 са им кредитите с просрочия над 90 дни. Брутните кредити са им към 4 800 000 000. Това прави NPLs/Gross Loans 11%

                              Като видиш и loans/value метрика на ПИБ, се вижда, че кредитното портфолио е добре обезпечено.
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Добре. Ти от тези обезценки какво по точно разбра - че проблемните кредити на ПИБ са под 4%. Нали така.

                                Питам защото ако следвам твоята логика това е което казваш.
                                Я ми кажи колко обезценка реално са начислили ПИБ през първата половива ва 2013 ?
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X