IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вглеждате се твърде много в коефициента П/Б и пропускате голямата картина. Няма как една банка да се оценява само по един коефициент и той да е универсален. Нека да вземем две конкурентни банки с едно и също П/Б. Едната е рентабилна и прави примерно 120 милиона лева преди обезценки а другата само 17. Нека се опитаме да си представим балнаса на двете стуктури след 3-4 години. Ще бъде съвсем различно. Според мен сделката за Юнионбанк беше много добра поради две причини. Първата е еднократния ефект. Той ще позволи на банката бързо да извади скелетите от гардероба без да има някакви сериозни сътресения. Обезценките за 2013 са над 60 милиона. Ще има някакви обезценки и през 2014 и после ще свършат. Как би изглеждала банката след сливането. Активите ще бъдат около 9 милиарда лева собствен капитал около 700 милиона. Печалба преди обезценки 120-150 милиона и ще расте всяка година. При траен ръст на икономиката обезценките няма да са повече от 25 процента от печалбата. Така идваме до очаквани от мен печалби от около 90-100 милиона през 2015 година. Така погледнато изглежда по съвсем друг начин. Същевременно ръста на активите ще продължи заедно с този на икономиката. Това ще налага да се поддържа все по-голям собствен капитал. Поради тази причина не виждам как ще се разпределя дивидент. Въпреки всичко не виждам проблем в това защото в рамките на 7-8 години банката ще има активи над 10 милиарда евро и много голям собствен капитал. Това ще повлече след себе си и голям ръст на акцията. Поради тези си разсъждения започнах миналата година да харесвам акцията. Не мога да си кривя душата, че 2007-2011 харесвах корпоративна и недолюбвах ФИБ, но света се променя и с това и нашето мнение. За сега съм много доволен от развитието на ситуацията. нека да разгледаме какво би се случило с нерентабилната банка. Тя ще бъде иправена пред алтернативата постоянно да увеличава капитала или да загуби пазарен дял. При всяко увеличение аз ще се чудя дали да платя или да ми разводнят участието. Определено предпочитам ПИБ. Естесвено това не е препоръка а личната ми гледна точка към нещата. Бъдещето е несигурно и може да се развие по неочакван начин.

    Коментар


    • al4en, това е съвет за милиони. Мерси.
      ________________________________________
      без паника

      Коментар


      • Първоначално изпратено от OldMan Разгледай мнение
        Благодаря, господа. Не мога да си позволя да губя пари, като продавам евтино.
        Термит, нали няма да се разсърдиш, ако не ти отговоря?
        Продавай на части например 30% сега 30% по-нагоре и тека докато имаш ако падне пълниш отново, ако не нещо друго

        Коментар


        • Благодаря, господа. Не мога да си позволя да губя пари, като продавам евтино.
          Термит, нали няма да се разсърдиш, ако не ти отговоря?
          ________________________________________
          без паника

          Коментар


          • Цитат:Корп.банка се търгува на 0.85, а ПИБ 0.6
            При търговия 0.6-0.7 то цена 3.60 - 4.20.
            Много ще зависи и от отчета за 1-во трим.
            ...
            Е не виждате ли, че са се заредили около 8 000бр. да купуват на 3.55лв. е ...за да ви ги продадат после най-малко на 3.99лв....ами вчерашните 200К на 3.61....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от OldMan Разгледай мнение
              Уважаеми господа, порових се из мрежата и намерих анализи със справедливи цени за FIB над 4 лв. и за CCB над 1,8 лв. Та въпросът ми е да продавам ли на 4 и 1,8?
              (Когато се достигнат тези цени, разбира се)
              На мен през 2007 г. ми пращаха анализи, свързани с компания, която се търгуваше по онова време на около 12-13 лв с препоръка STRONG BUY и средносрочен таргет 21 лв... В момента същата е обявена в несъстоятелност, спряна е от търговия, а последната сделка е била на цена 55 стотинки

              Разчитай най-вече на собствени анализи! Успех
              "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                за мен малко прекалихме с ръста тук спрямо пазара, затова почти излязох от позицията и без това не съм се надявал на такива нива този месец
                Аз пък съм доволен, въпреки, че и аз не съм се надявал.

                Коментар


                • :
                  Първоначално изпратено от OldMan Разгледай мнение
                  Уважаеми господа, порових се из мрежата и намерих анализи със справедливи цени за FIB над 4 лв. и за CCB над 1,8 лв. Та въпросът ми е да продавам ли на 4 и 1,8?
                  (Когато се достигнат тези цени, разбира се)
                  Съвсем изтрещяхте

                  Коментар


                  • Уважаеми господа, порових се из мрежата и намерих анализи със справедливи цени за FIB над 4 лв. и за CCB над 1,8 лв. Та въпросът ми е да продавам ли на 4 и 1,8?
                    (Когато се достигнат тези цени, разбира се)
                    ________________________________________
                    без паника

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      Аз продавам, когато имам по-добра алтернатива.
                      Спор няма, с акциите брутално без чуства, само да има къде и смисъл

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                        За момента това е пазара когато софикс стане 600 например всички цени ще са други където и да се преместиш ако не вървим нагоре като цяло, ефект няма да имаш ПИБ за мен си е супер. много по-малко рискова от МИТаджийските акции, там са доста дружества и ако има негативна новина за някое ще се отиграе при всички. Тека че си седя и не мърдам
                        Аз продавам, когато имам по-добра алтернатива.
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                          И аз така мисля и така действах!
                          За момента това е пазара когато софикс стане 600 например всички цени ще са други където и да се преместиш ако не вървим нагоре като цяло, ефект няма да имаш ПИБ за мен си е супер. много по-малко рискова от МИТаджийските акции, там са доста дружества и ако има негативна новина за някое ще се отиграе при всички. Тека че си седя и не мърдам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                            за мен малко прекалихме с ръста тук спрямо пазара, затова почти излязох от позицията и без това не съм се надявал на такива нива този месец
                            И аз така мисля и така действах!
                            Не е препоръка!

                            Коментар


                            • за мен малко прекалихме с ръста тук спрямо пазара, затова почти излязох от позицията и без това не съм се надявал на такива нива този месец

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Цената е добра направи си справка, ще помогна 2лв - 2,40 върна на 2,2, 3.05 върна на 2.85, 3.74 връща на 3.55, горе долу по спомен последната година няма нещо разлияно и притеснително после ще е 4,10 ще върна на 3.90
                                Да добавя към прогнозната цена и дата, за да стане картинката ясна - първата половина на март .... тогава се убедят невярващите и спокойно ще купуват

                                Не е препоръка за покупки или продажби .
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X