IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не съм много запознат , но последният път мисля че държавата напълно върна парите които бе инвестирала в ПИБ. Ако и този път си ги възстанови + вход в ЕРМ като печалба какво правим? Някой хейтър би ли се извинил ?
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Който не изпълнява нормативната уредба си отива. Нали не сте го забравили?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
        Що се правите на улави, че не разбирате! Аз съм последния човек, който ще настоява за повече държава в бизнеса, това е принципен въпрос, който разделя лявото от дясното и няма как да ми харесва случилото се....

        ОБАЧЕ! Случаят е или-или. Или имаме банка, която ни спъва към ЕРМ-2, или нямаме. И аз, отново като десен човек, съм склонен да приема компромиса с участието на държавата тук. Няма значение какво са можели да направят мажовците, а не са го направили - важното е какво е можела да направи държавата в този момент и какво не? И тя го направи! Какво тук значат някакви си 140 млн., ако те ни отварят вратата към света на богатите и цивилизовани държави!? Като инвеститор на инвеститори ще ви го кажа в прав текст - БРАВО - изключително точна сделка! Инвестициция, която обещава възвъщаемост, само сънувана досега!
        Едно и също дъвчем , но фактите са си факти ...
        1. Държавата е по-слаба в случая от честния бизнесмен - той задава тона ...дори на БХ
        2. Акцията си има фенове - едни заложили на акциите, други ...подложили по друг начин
        3. Влизането в ЕРМ2 е важно , но правенето на бизнес по правилата е по-важно . Иначе ставаме бананова република.
        Когато някой не ги спазва да се изнася към Молдова или Кипър
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
          Леле колко наивници има в този форум, не е истина! Юнаци, като ви чета мненията вие май и в дядо Коледа вярвате още.

          Оплаквайте си данъците колко искате, фактите са такива: Увеличение на капитала няма как да стане на пазарна/под пазарна, защото Цековците ги бОли фара за ПР напъните на БХ за еврозоната. И понеже ги бОли, те определят цената. Елементарно...

          Аз съм доволен от увеличението, защото купих тук на добра цена през Април и полека наближава таргет цената ми за излизане. Ако не бях, сигурно и аз щях да съм кисел.

          Защо слагаш знак за различие между Цекови и Мутрата? Тия са дружки от стари времена. Изкуствената цена от 5 лв, която държавата плати т.е. Мутрата, но не и частни инвеститори е оценка за банката и доверието в собствениците. Аз не вярвам на Мутрата и неговата цена, а на частните инвеститори, които с неучастието при увеличението, оцениха по различен начин банката и собствениците. За мен Мутрата не е критерий за каквото и да било, а по скоро там където се намеси е сигнал за предпазливост заострено внимание. Казано по друг начин, Мутрата не е човека, който да казва, колко трябва да струва една или друга акция, а пазара. Тулупа да си гледа далаверите и схемите и да остави на мира борсата, защото колко повече се меси, толкова повече пада доверието в нея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
            Що се правите на улави, че не разбирате! Аз съм последния човек, който ще настоява за повече държава в бизнеса, това е принципен въпрос, който разделя лявото от дясното и няма как да ми харесва случилото се....

            ОБАЧЕ! Случаят е или-или. Или имаме банка, която ни спъва към ЕРМ-2, или нямаме. И аз, отново като десен човек, съм склонен да приема компромиса с участието на държавата тук. Няма значение какво са можели да направят мажовците, а не са го направили - важното е какво е можела да направи държавата в този момент и какво не? И тя го направи! Какво тук значат някакви си 140 млн., ако те ни отварят вратата към света на богатите и цивилизовани държави!? Като инвеститор на инвеститори ще ви го кажа в прав текст - БРАВО - изключително точна сделка! Инвестициция, която обещава възвъщаемост, само сънувана досега!
            Дрън-дрън ярина - ти си толкова десен, колкото и герП са десни (отново сори за политизирането, спирам), Пределно ясно е, че тази държава се управлява еднолично и тук няма хън мън - ако БХ и аватарът му КОЙ (или беше обратното) бяха решили, че цената тук е 2,50, колкото беше пазарната, или леФ, или цялата банка за леФ, значи цената е толкова и точка. Ма била не знам си колко печалбата - ми печлабата им е екселска и в огромната част от случаите е счетоводна врътка с активното съдействие на държавата - да напомням ли Кремиковци или пък теренът, дето уж щеше да излезе Южен Поток? И не ми говорете глупости, защото всички големи банки, без прочутата фибанкасъ, плащат дивиденти, и то често 100% от печалбата - и Булбанк, и ДСК, и ОББ, и Пощенска, и Райфайзен, че дори и Петя сервитьорката си даде дивидент!!!

            та не ми ревете за една кирлива банчица - ма били малко 140 милки (нека ги кажем 200 милки, щото реално са толкова - "частният" инвеститор ще е толкова частен, колкото аз съм на Брад Пит брат му). Ми като са малко, що ми искате кинти за Българска Коледа или Цеганския Великден - дайте от кинтите, дето сте ги харизали тук и гледайте мача. Липсата на принципна позиция само и единствено за тази банка е фрапираща - и през 2008, и през 2014, и през 2020. ма как пък нито една друга от 20+ банки не стигна до това дередже (е, имаше една, но да не я споменаваме), а само и единствено фибанксъту бре, що все само те?

            И за финал, тази цена от 5 кинта е като да деш бакшиш на изнасилвач, че е опънал жена ти, за да не опъне и дъщеря ти - нямам думи!!! И това ми било дясно мислене - егати, Тачър сигурно ще си повърне закуската, ако чуе подобно нещо
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Що се правите на улави, че не разбирате! Аз съм последния човек, който ще настоява за повече държава в бизнеса, това е принципен въпрос, който разделя лявото от дясното и няма как да ми харесва случилото се....

              ОБАЧЕ! Случаят е или-или. Или имаме банка, която ни спъва към ЕРМ-2, или нямаме. И аз, отново като десен човек, съм склонен да приема компромиса с участието на държавата тук. Няма значение какво са можели да направят мажовците, а не са го направили - важното е какво е можела да направи държавата в този момент и какво не? И тя го направи! Какво тук значат някакви си 140 млн., ако те ни отварят вратата към света на богатите и цивилизовани държави!? Като инвеститор на инвеститори ще ви го кажа в прав текст - БРАВО - изключително точна сделка! Инвестициция, която обещава възвъщаемост, само сънувана досега!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

                Е според теб кой я определя тази цена? ЕЦБ, КФН, БФС, НАСА или ПИБ?

                Напълно съм съгласен с Crusible . Това е все едно да имаш хотел на морето който е построен ( или има активи ) за 50 милиона да речем. Въпреки че печалбата ти е да кажем ей така за примера 10 000 000 , идва някой и ти казва - " ще приемеш съдружници на цена двойно по - ниска от тази която струваш защото в момента е криза и другите хотели около теб струват два пъти по-евтино " . Нищо че преди две години са били двойно по-скъпи. Нали така ? Ами и аз не бих продал като не съм на зор .
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Честита нова КТБ. ПИБ и ББР - за собствениците печалби, за данъкоплатеца загуби

                  https://www.segabg.com/category-obse...plateca-zagubi

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Ще видим как ще го посрещнат в Европа като разберат че пиян се хвали че ги е ебал...
                    Селянията му е безкрайна и е срамно, че имаме подобен човек начело, но... изглежда, това е стандартът на народеца за държавник.
                    Last edited by Crusible; 16.06.2020, 09:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      Като не са на зор те ли опредлят емисионната цена ...
                      Е според теб кой я определя тази цена? ЕЦБ, КФН, БФС, НАСА или ПИБ?

                      Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      ...да предложат нормален дискаунт под диктовката на този който им налага капитализацията ....не може ли по нормалният на4ин като другите компании ?
                      Ама не са длъжни бе, човек! Няма диктовка и никой не може да им го наложи в сроковете, в които БХ иска да се случи! ЕЦБ казва... "ние открихме капиталова дупка, ако искате да продължите, моля запълнете я. Ако не, банката си е ваша, но евро няма да видите".

                      Не може по нормалния начин, защото това решение е политическо и то не е за самата банка, а защото искаме да чакаме в чакалня и не мога да разбера това вайкане, сякаш сега прозрявате как се случват нещата последните 30 години!
                      Last edited by Crusible; 16.06.2020, 09:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

                        Чакай сега, оценката на активите на ПИБ се наложи, заради мераците НИ за влизане в ЕРМ 2.

                        На Цеко и компания не им трябва влизането, даже напротив, защото то е съпроводено с повече регулация. М. и М. може и да са се/ги уср*ли, но също така могат да си крепят положението, както беше преди увеличението колкото си искат, защото са любима банка, на който трябва.

                        Същият този който, обаче, сега напъва за чакалнята и е готов да забърше гъз*вете на посочената от наср*ните цена и да... това е напълно нормално, защото не ПИБ са на зор да се капитализират.

                        Като не са на зор те ли опредлят емисионната цена ...да предложат нормален дискаунт под диктовката на този който им налага капитализацията ....не може ли по нормалният на4ин като другите компании ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                          Що приказваш простотии ?!?
                          Нарочно ли целиш да изнервяш хората ?

                          Увеличението можеше и най-вече ТРЯБВАШЕ да се направи по нормалния и разпространен в цял свят начин - като се обяви емисионна цена, с приемлив дисконт спрямо пазарната цена !!!

                          И колкото повече са на зор от Банката, толкова по-голям дисконт трябваше да предложат за да си пласират увеличението.

                          "Елана агреокредит" преди 2 години направиха увеличение на 1,10 лв. при пазарна цена 1,50 лв. за да мотивират инвеститорите да си вложат парите... а там дори не беше "на зор" работата....

                          Ако мажовците са убедени, че компнията им е цветя и рози, си осигуряват сами увеличението.... Ако не могат (или не искат), емитират акции на такава цена, на която пазара би ги приел !
                          То4но и ясно ако някой не е разбрал .......те даже имаха наглостта да пробват и три пъти пазарната ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

                            Чакай сега, оценката на активите на ПИБ се наложи, заради мераците НИ за влизане в ЕРМ 2.

                            На Цеко и компания не им трябва влизането, даже напротив, защото то е съпроводено с повече регулация. М. и М. може и да са се/ги уср*ли, но също така могат да си крепят положението, както беше преди увеличението колкото си искат, защото са любима банка, на който трябва.

                            Същият този който, обаче, сега напъва за чакалнята и е готов да забърше гъз*вете на посочената от наср*ните цена и да... това е напълно нормално, защото не ПИБ са на зор да се капитализират.

                            Ще видим как ще го посрещнат в Европа като разберат че пиян се хвали че ги е ебал...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten

                              За ПР напъните на БХ може да ги бОли колкото си иска....
                              Ама наистина ще са ПЪРВИТЕ в света, ако приемат изискване от банков регулатор с "бОли ме фара"...
                              Когато са се осрали, изобщо не са те тези които определят цената на "забърсването" !

                              Чакай сега, оценката на активите на ПИБ се наложи, заради мераците НИ за влизане в ЕРМ 2.

                              На Цеко и компания не им трябва влизането, даже напротив, защото то е съпроводено с повече регулация. М. и М. може и да са се/ги уср*ли, но също така могат да си крепят положението, както беше преди увеличението колкото си искат, защото са любима банка, на който трябва.

                              Същият този който, обаче, сега напъва за чакалнята и е готов да забърше гъз*вете на посочената от наср*ните цена и да... това е напълно нормално, защото не ПИБ са на зор да се капитализират.


                              Last edited by Andi11; 16.06.2020, 08:58.

                              Коментар


                              • Един загинал войник не е от значение важното е да се спечели битката

                                Коментар

                                Working...
                                X