IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Стенли Разгледай мнение
    Няма как да се види в неконсолидирания - там се съдържа само покупната цена на акциите на МКБ Юнионбанк. Положителната репутация ще се види в консолидирания отчет, като на консолидирана база печалбата на ПИБ за 2013 година би следвало да бъде около 180 милиона лева.
    Така е, прав си, нещо в бързината се оплетох, не че има някакво значение. Реално МКБ си е още отделно юридическо лице, затова в консолидирания, а сливането кога ще се осъществи?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Стенли Разгледай мнение
      Няма как да се види в неконсолидирания - там се съдържа само покупната цена на акциите на МКБ Юнионбанк. Положителната репутация ще се види в консолидирания отчет, като на консолидирана база печалбата на ПИБ за 2013 година би следвало да бъде около 180 милиона лева.
      Печалбата на ПИБ + Печалбата на МКБ + разликата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
        Аз понеже не разбирам много, бих искал да попитам ,тук не може ли да се повтори сценарият Каолин и да не се види мечтаната цена?
        Че кво му беше на Каолин...аз съм си много доволен от сделката им като миноритар ....това че някои е чакал от 100,500 или 1000 акции да забогатее , сори ма това и в САЩ не става....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
          Аз не мога да разбера какво се чудите. Средната цена за последните 6 месеца е 2.52 (всеки може да провери тук в Инвестор), това че последните дни е нагоре не значи, че трябва да предлагат на последната най-висока цена.
          А дали мажоритарите биха си продали акциите на цената на търговото - което сами са определили ? Или дори на сегашната пазарна ?
          Въпроса е и директно към тях.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • За които не е разбрал

            5.1.1 ПРЕДЛАГАНА ЦЕНА НА АКЦИЯ
            Цената за една акция предложена от търговия предложител е в размер на 2.43 лв. /два лева и четиридесет и три стотинки/.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              Ако има репутация, трябва да се види и в неконсолидирания, защо да е в консолидирания?
              Няма как да се види в неконсолидирания - там се съдържа само покупната цена на акциите на МКБ Юнионбанк. Положителната репутация ще се види в консолидирания отчет, като на консолидирана база печалбата на ПИБ за 2013 година би следвало да бъде около 180 милиона лева.

              Коментар


              • Аз понеже не разбирам много, бих искал да попитам ,тук не може ли да се повтори сценарият Каолин и да не се види мечтаната цена?
                Attached Files

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dundo1 Разгледай мнение
                  Ами замисли се...те го правят, тъй като ги задължава закона!!!
                  То е ясно, че никой няма да го приеме това търгово, а още по-малко, че това не е справедливата оценка на банката! Лошото в случая е, че не успяхме да използваме максимално ефекта от отчета и цената, на която е придобира МКБ Юнионбанк, защото нещата щеше да са доста различни
                  Ще ще след ден два ще им дойде акъла

                  Коментар


                  • Аз не мога да разбера какво се чудите. Средната цена за последните 6 месеца е 2.52 (всеки може да провери тук в Инвестор), това че последните дни е нагоре не значи, че трябва да предлагат на последната най-висока цена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iv7771950 Разгледай мнение
                      Доколкото си спомням в някакво интервю "обещаха", че банката си остава публично дружество и ще продължава да се търгува на БФБорса и си мисля,че дребните акционери можем и да не приемем "търговото предложение" с тази нагла и смехотворна цена....не знам...пишете....
                      Ами замисли се...те го правят, тъй като ги задължава закона!!!
                      То е ясно, че никой няма да го приеме това търгово, а още по-малко, че това не е справедливата оценка на банката! Лошото в случая е, че не успяхме да използваме максимално ефекта от отчета и цената, на която е придобира МКБ Юнионбанк, защото нещата щеше да са доста различни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                        Търговото е на 2.43. Подигравка, както и очаквах
                        Ако ме питаш по-тъпо е 3.5 и да приемеш тека е ясно не искат да купуват, хубавата акция си остава и гоним нагоре друг е въпроса,че никога няма да я отпишат, да не са луди някога да я продадът и да се набутат с данъци

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iv7771950 Разгледай мнение
                          Доколкото си спомням в някакво интервю "обещаха", че банката си остава публично дружество и ще продължава да се търгува на БФБорса и си мисля,че дребните акционери можем и да не приемем "търговото предложение" с тази нагла и смехотворна цена....не знам...пишете....
                          Ако ти се правят подаръци, аз ще ти купя акциите на тази цена ...!

                          Коментар


                          • Доколкото си спомням в някакво интервю "обещаха", че банката си остава публично дружество и ще продължава да се търгува на БФБорса и си мисля,че дребните акционери можем и да не приемем "търговото предложение" с тази нагла и смехотворна цена....не знам...пишете....

                            Коментар


                            • В потвърждение на последното, може се твърди след запознаване с историята на банката (доста подробно описана в търговото), че господата мажоритари доста добре си гледат бизнеса и интереса. Купували са когато трябва, при което особено впечатление буди 2006 година при едно от увеличенията на капитала.
                              Сплит е правен когато трябва.
                              При ИПО дяловете им падат, което иде да покаже, че не се участвали в набутването.
                              Аз участвах тогава, да не си помисли някой, че бягам от отговорност

                              Въпреки разминаването на интересите ни често, предпочитам бизнесът да се води от хора, които могат ясно да дефинират интерес, познават средствата, с които да го гонят и го правят резултатно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Обаче, пък с МКБ са избили рибите не искат да купуват, няма лошо
                                Ако са верни слуховете Юнионбанк беше една от най-скъпо продадените на чужденци българска банка, а сега стана една от най-евтините изкупена обратно от българи!

                                Явно местните акули се справят много по добре в джунглата на българския бизнес, спрямо богатите чужденци

                                Коментар

                                Working...
                                X