IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това вече е интересно. Тия с фейсбуците и блоговете могат и да мълчат и да не издадат поръчителите, щот сигурно са предварително подготвени за разпити. Но тия от опашките са най-простите, вероятно им е платено по двайсетачка и никой не е предполагал, че някой ще се сети да провери камерите за повтарящи се лица. Така че очаквам именно тия да изпеят кой им е платил. Вероятно вече са напълнили гащите.
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
      От тази сутрин се провежда масирана акция за задържането на десетки лица, които в петък участвали в създаването на опашки пред няколко банки в столицата.
      Въпросът тук е:
      Кой би могъл да има интерес и капацитет да извърши нещо такова срещу финансовата система на страната??

      Веднага ми хрумват 3 възможни отговора:
      1. Наши заинтересовани корпоративни кръгове.
      2. Действия на Политически мотивирани субекти.
      3. Външни сили: крупни финансови играчи, разузнавания.

      Без претенции, давам 24%, 75%, 1 %.
      Естествено, възможни са комбинации, но класацията е според водещия мотив.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
        Така и трябва.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • .

          От тази сутрин се провежда масирана акция за задържането на десетки лица, които в петък участвали в създаването на опашки пред няколко банки в столицата. Това съобщиха източници от службите пред БГНЕС. Съвместната акция е по нареждане на главния секретар на вътрешното министерство Светлозар Лазаров и на директора на ДАНС Владимир Писанчев. Службите имат точна информация, че в петък едни и същи лица са се редили многократно на опашки пред банки без дори да имат влогове в съответната финансова институция. Единственото нещо, което те са правили като дойде техния ред е да питат какъв е лихвеният процент и кога е удобно да си открият банкова сметка. Част от тях са повтаряли тези действия по няколко пъти в една и съща банка. Службите разполагат със записи от охранителните камери пред клоновете на банките, на които се виждат лицата на участващите в опашките хора.

          http://profit.bg/news/Aktsiya-sresht...id-125019.html
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
            Нека да видим как ще отвори в Понеделник че имам съмнение че реалната цена е под 1 лв за броика ама зависи колко пари щи се изтеглят в Понеделник. Аз си имам някакви индикатори какво става според мен преди другият Понеделник няма смисъл да се купуват акции. ПИБ между другото реагират очудващо адекватно ! Въпросът е дали си успокоиха клиентите според мен поне обикновенити хора да въпросът е бизнеса следете за странни изказвания от бизнеса. Това не е мнение за търговия.
            Благодаря за "анализа". На Иво Орозов също.
            Как мислите -дали наличното търгово предложение няма да е спирачка по пътя надолу ?
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Здравей, Protokol!
              За мен ситуацията на борсата се определя в момента единствено от слабата и неадекватна реакция на инстиуциите. Възможно е още малко да поспадне ЦКБ и малко или повече и ПИБ.Затова и така ги отигравам:
              ЦКБ не вярвам да падне под 0.85-90 стотинки и затова купувам последните 2 сесии.(верно и малко продадох от купеното)
              ПИБ я следя внимателно - дет се вика с ръка на мишката. Но имам известни опасения още. Не вярвам да падне доста под 2 лева(съвсем спокойно може и да сме минали дъното). Все пак тук ситуацията и продавачи/купувачи е различна от при ЦКБ.
              Постепенно ликвидирах някои позиции и позаредих CCB, TRACE, FZLES, BIOV.
              Новината за външния дълг е страхотна и тепърва ще се отиграва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Това да го чета ли като около 2 лв ?
                През 2009, когато стигна историческото си дъно, ПИБ беше 1.11 а ЦКБ се търгуваше около 0.75 ....
                В един пост беше написано, че колегата ще започва да купува от 1.2 , което ми струва доста ниско ниво.
                Струва ми, че е добър вариант за contrarian investing. Сигурен съм, че ще видим по-високи нива, но къде ще е дъното ?
                Дори ravnovesie измънка нещо - нетипично за него. Или вече си е купил ?
                Има ли хора с мнение ?
                Написаното не е препоръка за покупки или продажби на акции.
                Нека да видим как ще отвори в Понеделник че имам съмнение че реалната цена е под 1 лв за броика ама зависи колко пари щи се изтеглят в Понеделник. Аз си имам някакви индикатори какво става според мен преди другият Понеделник няма смисъл да се купуват акции. ПИБ между другото реагират очудващо адекватно ! Въпросът е дали си успокоиха клиентите според мен поне обикновенити хора да въпросът е бизнеса следете за странни изказвания от бизнеса. Това не е мнение за търговия.
                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                Коментар


                • Утре кой ще продава евро Бнб имат 28 милярда лева а колко евро ? Не се говори за интервенция на валутните пазари. Дали и Бнб и банките не са набалбукани с левове ? Горното не е препоръка за търговия.
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • Даааааа,и тука цензура.Пуснах едно мнение с цитат на американския посланик и го изтриха!Путиновци ли сте тука

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      На не повече от 2:1 спрямо цкб
                      Това да го чета ли като около 2 лв ?
                      През 2009, когато стигна историческото си дъно, ПИБ беше 1.11 а ЦКБ се търгуваше около 0.75 ....
                      В един пост беше написано, че колегата ще започва да купува от 1.2 , което ми струва доста ниско ниво.
                      Струва ми, че е добър вариант за contrarian investing. Сигурен съм, че ще видим по-високи нива, но къде ще е дъното ?
                      Дори ravnovesie измънка нещо - нетипично за него. Или вече си е купил ?
                      Има ли хора с мнение ?
                      Написаното не е препоръка за покупки или продажби на акции.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                        Ето още един трезво мислещ човек.
                        http://news.ibox.bg/news/id_1093089669
                        +1

                        Както и тези мнения на проф.Вучева:
                        Проф. Вучева: Г-н Борисов да престане, държавата не фалира

                        и на Емил Хърсев:
                        Финансисти: Няма нужда от заем от МВФ

                        Коментар


                        • [QUOTE=Първоначално изпратено от judy67 Разгледай мнение
                          Това са факти. По-голямата част от изтеглените пари от КТБ са внесени в други банки. Част от тези днешни 800 млн. са минали безналично в други банки. Има не повече от 300 млн. лв скътани временно в гащите, т.е. ликвидноста в банковата система се запазва като цяло.
                          БНБ е подкрепила ПИБ с ликвидност и ще го направи и в понеделник, при нужда. В другите търговски банки има много голяма ликвидност, но засега се въздържат да кредитират краткосрочно ПИБ, заради опасения за атака и срещу тях. Обаче текат преговори за синхронизирано подпомагане на ПИБ с ликвидност от останалите банки.
                          Изобщо моментът не е много подходящ за атака срещу банките - има твърде много ликвидност в банковата система.
                          Отделно търговските банки (особено ползващите Борика) са взели решение да зареждат ударно банкоматите си за уикенда, ако трябва на 6-8 часа с цел да се избегне паника сред населението.
                          Накратко - тази криза ще се преодолее от самата банкова система - БНБ и голените търговски банки, защото наистина системата е стабилна.[/QUOTE]


                          Явно се постараха добре да изплашат хората, но аз искрено се надявам хората да мислят с главите си. "Само се чудя, ако утре някой ви прати СМС или и-мейл с покана да скочите от високо, защото животът на Земята така и така е на привършване, дали ще има опашки по стълбищата на сградите?"

                          http://money.bg/comment/id_953034998...B5%D1%82%D0%B5

                          Коментар


                          • Ето още един трезво мислещ човек.
                            http://news.ibox.bg/news/id_1093089669

                            Коментар


                            • Още една добра статия,която трябва да се прочете от "простолюдието",за да си дадем сметка,че губещите сме само ние от цялата паника.
                              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4162721
                              Мнението ми не е препоръка!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от judy67 Разгледай мнение
                                Това са факти. По-голямата част от изтеглените пари от КТБ са внесени в други банки. Част от тези днешни 800 млн. са минали безналично в други банки. Има не повече от 300 млн. лв скътани временно в гащите, т.е. ликвидноста в банковата система се запазва като цяло.
                                БНБ е подкрепила ПИБ с ликвидност и ще го направи и в понеделник, при нужда. В другите търговски банки има много голяма ликвидност, но засега се въздържат да кредитират краткосрочно ПИБ, заради опасения за атака и срещу тях. Обаче текат преговори за синхронизирано подпомагане на ПИБ с ликвидност от останалите банки.
                                Изобщо моментът не е много подходящ за атака срещу банките - има твърде много ликвидност в банковата система.
                                Отделно търговските банки (особено ползващите Борика) са взели решение да зареждат ударно банкоматите си за уикенда, ако трябва на 6-8 часа с цел да се избегне паника сред населението.
                                Накратко - тази криза ще се преодолее от самата банкова система - БНБ и голените търговски банки, защото наистина системата е стабилна.
                                +1

                                Не знам откъде изкара тази информация, но звучи много логично и правилно. И аз мисля че по този начин ще се парира паниката и ще се успокоят хората. Банковта система е достатъчно ликвидна и ще се справи. Само ме я яд, че не успяха да реагират по същия начин за КТБ, но според мен банкерите вече трябва да са си взели поука и ще спасят общата си къща !

                                Коментар

                                Working...
                                X