IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още 1 грешка имаше - държавата можеше да "посъветва" ММ увеличението да бъде за поне 51% от капитала, т.е. за под 300 х. Евро , пак по 5лв. Тогава лесно щяха да се намерят и западни инвеститори

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

      Слагам, защото въпреки, че от години пеят в общ хор, това не значи, че интересите им съвпадат напълно. В случая, БХ се интересува от:
      1. ПР-а преди изборите догодина;
      2. Възможния достъп до огромен финансов ресурс, защото иначе поради каква причина ще превземеш една държава, ако после не я използваш

      Цекови се интересуват от:
      1. Запазен мажоритарен контрол, което няма как да стане при пазарна цена.
      2. Използват момента да налея пари в кацата си
      3. Да облужат качествено важните клиенти, за да им е спокойно.
      Т.е. Мутрата се грижи веднъж за своя ПР и да увеличи парите са "усвояване", второ за интереса на аркадашите си от банката като се опитва да не им засегне интересите им като най - големи акционери.Това трябва да го оправдава ли? Цекови като нямат достатъчно финансов ресурс да си теглят заеми и да си ги плащат, защо е необходимо да се наливат държани пари за да може Цекови и Тулупа да си защитят своите си лични интереси прикрити като държавни такива?
      Last edited by realista; 16.06.2020, 11:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

        Е, е, Груйче - що тез нерви силни!? Япония не е избегала, там си е. А ти пак ще отидеш дотам... некой друг път.
        хехе, това с Япония е добро - признавам ти го Ма от другото не се отказвам, хем се знаем уж онлайн, хем всеки път се изненадвам на безкрайната търпимост (бих я нарекъл овчедушие) на българина. И по птинцип съм свикнал с нея и стадното мислене, но като я забележа в интелигентен човек и някакси подивявам. Та затова и нерви силни - да, дразня се.

        Иначе Япония-та така или иначе се размина тази година, да се надяваме, че догодина Спиди ще ме прати там - то два дивидента от там са ми достатъчни, принципно, пък ако има и капиталова от някоя сделка - берекет версин (на майчин език, да не се обиди някой и да сме политкоректни). И за да разводня съвсе темата, да добавя за Тъпо парче (що с този ник, да питам аз като един Грую ) - евереста е друга бира, там съм си го проклел и цената слезе под номинала, а уж сигурна инвестиция и дъра-бъра. И да, точно онази сделка показа как се намира цена с 1/3 надолу от текущата, когато си на зор (смисъл мажо е на зор - що, и той не знаеше, ма беше на зор тогава) и няма държава, която да те спасява, а трябва да си атрактивен за ПФ (освен с другите методи, които са ясни по дифолт) и дребосъка.

        та така, успех с инвестицията тук, както казах, парите не миришат, така че скрупули и обвинения към инвеститорите (спекулантите) тук аз лично нямам (няма как да съм по-католик от папата все пак) - те рискуват собствените си пари. Виж към държавата - да, имам, и то огромни, но там изразявам отношението си на избори (да не задълбавам). Успех на държащите тук!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          хайде да не говорим празни приказки.. Какви точно са правилата, които са нарушени? За мен всяка цена под балансовата (към 8.80лв. мисля) е с ОТСТЪПКА!
          Сори, може да се съм объркал ...но да съм сигурен като ходя до Кипър ще говора с нашия човек
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Mного фойерверки, много нещо...
            Като поизтрезнееш и се наспиш може да ни обясниш как точно ще се реализира тая несънувана досега възвращаемост.
            А за домашно можеш да провериш и докладваш тук как се представя Словакия, член не на разни чакални, а на ЕЗ от вече 11г спрямо 3те си съседки от Вишеградската тройка, които нямат тая голяма чест да са в клуба на богатите и цивилизованите.
            Със сигурност един ден ще ви го припомня. Опитът ми обаче подсказва, че много хора тогава ще са забравили днешната си саботьорска позиция и вместо да признаят, че са сгрешили, ще мълчат като... задници. Надявам се ти да не си от тях!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
              Не съм много запознат , но последният път мисля че държавата напълно върна парите които бе инвестирала в ПИБ. Ако и този път си ги възстанови + вход в ЕРМ като печалба какво правим? Някой хейтър би ли се извинил ?
              Увеличението и влизането в ЕРМ 2 можеше да стане по пазарен начин, а не по тулупски. Щом като сте съгласни главната Мутра да ви определя цените на акциите, купувайте спокойно, той гарантира за вас и цените. Да не забравите преди да решите да инвестирате в някоя друга акция да попитате определящия цените Тулуп, че да не се прекарате, защото утре вместо двойно по висока цена може да му скимне да плато двойно по - ниска цена за някоя акция Тогава пак ли ще се съгласни на намесата му в пазара? Колкото Шайката е по далеч от борсата толкова по добре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Виц на годината !
                Защо да е виц? Хърсев оня ден го каза - банката си печели всеки ден. Печалба има всяка година. Вие чакайте дисконти. Абе ей, това, че вие си продавате акците без пари, не значи че те нямат стойност или не си струва фундаментанта им. Много хора живеят в заблуда на БФБ. Като толккова искате направете си банка, как се прави банка? Да ви продава някой дял от 20% на 2.50, ако може и на 1.50 колкото някои си ги продаваха Март. Аз на тяхно място бих съдил БФБ за дето не спря търговията по време на извънредното положение, но това е друга тема.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                  Не съм много запознат , но последният път мисля че държавата напълно върна парите които бе инвестирала в ПИБ. Ако и този път си ги възстанови + вход в ЕРМ като печалба какво правим? Някой хейтър би ли се извинил ?
                  Колега, ти си от една група форумци, която не познавам добре, но за удобство съм причислил към принципно запознатите с тематика колеги и мненията им е желателно да се изчитат.

                  Да знаеш, в конкретния случай доста ти личи, че не си запознат, както и сам си констатирал.
                  Опитваш се да клъвнеш безмилостно т.н. от теб хейтъри, които всъщност са хора с критичен поглед и самостоятелно мислене, отказващи да се оставят на течението.

                  Не е добре, защото буквално една страница по-назад, при доста сходни с твоето изказване обстоятелства, Умното попита:
                  Ти правиш ли разлика между дълг и собственост?
                  Такива програмни фрази е задължително да ви карат да се замислите.
                  Пък и ти не си БХ, който очаква да получи лихви върху собствеността

                  По-сериозно, моля, кажи си мнението, но не е задължителон да хапеш с обидни думички.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                    Какво тук значат някакви си 140 млн., ако те ни отварят вратата към света на богатите и цивилизовани държави!? Като инвеститор на инвеститори ще ви го кажа в прав текст - БРАВО - изключително точна сделка! Инвестициция, която обещава възвъщаемост, само сънувана досега!
                    Mного фойерверки, много нещо...
                    Като поизтрезнееш и се наспиш може да ни обясниш как точно ще се реализира тая несънувана досега възвращаемост.
                    А за домашно можеш да провериш и докладваш тук как се представя Словакия, член не на разни чакални, а на ЕЗ от вече 11г спрямо 3те си съседки от Вишеградската тройка, които нямат тая голяма чест да са в клуба на богатите и цивилизованите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      хайде да не говорим празни приказки.. Какви точно са правилата, които са нарушени? За мен всяка цена под балансовата (към 8.80лв. мисля) е с ОТСТЪПКА!
                      Виц на годината !

                      Коментар


                      • Политическите и моралните аспекти на увеличението бяха обстойно коментирани тук. За мен обаче като инвеститор е важно къде очакват съфорумците, че ще отиде цената на акцията до края на годината примерно. Все пак сме на борсата с цел печалба, а не за да си чешем езиците във форума, или греша? Аз лично очаквам повишение в рамките на 20-30% от сегашните нива, както по икономически, така и по политически причини. Какво очаквате, колеги?
                        Имам акции и не ви препоръчвам нищо, само искам да си сверя часовника.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                          Не съм много запознат , но последният път мисля че държавата напълно върна парите които бе инвестирала в ПИБ. Ако и този път си ги възстанови + вход в ЕРМ като печалба какво правим? Някой хейтър би ли се извинил ?
                          Това няма да направи сделката с държавни пари на двойна цена ОК , нито пък опита да мине на тройна .......Е може и накрая за смях няКОЙ да купи държавният дял на десеторна цена а те да му се отплатят с друго ...и така българска му работа .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Едно и също дъвчем , но фактите са си факти ...
                            1. Държавата е по-слаба в случая от честния бизнесмен - той задава тона ...дори на БХ
                            2. Акцията си има фенове - едни заложили на акциите, други ...подложили по друг начин
                            3. Влизането в ЕРМ2 е важно , но правенето на бизнес по правилата е по-важно . Иначе ставаме бананова република.
                            Когато някой не ги спазва да се изнася към Молдова или Кипър
                            хайде да не говорим празни приказки.. Какви точно са правилата, които са нарушени? За мен всяка цена под балансовата (към 8.80лв. мисля) е с ОТСТЪПКА!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                              Защо слагаш знак за различие между Цекови и Мутрата?
                              Слагам, защото въпреки, че от години пеят в общ хор, това не значи, че интересите им съвпадат напълно. В случая, БХ се интересува от:
                              1. ПР-а преди изборите догодина;
                              2. Възможния достъп до огромен финансов ресурс, защото иначе поради каква причина ще превземеш една държава, ако после не я използваш

                              Цекови се интересуват от:
                              1. Запазен мажоритарен контрол, което няма как да стане при пазарна цена.
                              2. Използват момента да налея пари в кацата си
                              3. Да облужат качествено важните клиенти, за да им е спокойно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Дрън-дрън ярина - ти си толкова десен, колкото и герП са десни (отново сори за политизирането, спирам), Пределно ясно е, че тази държава се управлява еднолично и тук няма хън мън - ако БХ и аватарът му КОЙ (или беше обратното) бяха решили, че цената тук е 2,50, колкото беше пазарната, или леФ, или цялата банка за леФ, значи цената е толкова и точка. Ма била не знам си колко печалбата - ми печлабата им е екселска и в огромната част от случаите е счетоводна врътка с активното съдействие на държавата - да напомням ли Кремиковци или пък теренът, дето уж щеше да излезе Южен Поток? И не ми говорете глупости, защото всички големи банки, без прочутата фибанкасъ, плащат дивиденти, и то често 100% от печалбата - и Булбанк, и ДСК, и ОББ, и Пощенска, и Райфайзен, че дори и Петя сервитьорката си даде дивидент!!!

                                та не ми ревете за една кирлива банчица - ма били малко 140 милки (нека ги кажем 200 милки, щото реално са толкова - "частният" инвеститор ще е толкова частен, колкото аз съм на Брад Пит брат му). Ми като са малко, що ми искате кинти за Българска Коледа или Цеганския Великден - дайте от кинтите, дето сте ги харизали тук и гледайте мача. Липсата на принципна позиция само и единствено за тази банка е фрапираща - и през 2008, и през 2014, и през 2020. ма как пък нито една друга от 20+ банки не стигна до това дередже (е, имаше една, но да не я споменаваме), а само и единствено фибанксъту бре, що все само те?

                                И за финал, тази цена от 5 кинта е като да деш бакшиш на изнасилвач, че е опънал жена ти, за да не опъне и дъщеря ти - нямам думи!!! И това ми било дясно мислене - егати, Тачър сигурно ще си повърне закуската, ако чуе подобно нещо
                                Е, е, Груйче - що тез нерви силни!? Япония не е избегала, там си е. А ти пак ще отидеш дотам... некой друг път.

                                Коментар

                                Working...
                                X