IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • След като БАКБ планират дивидент е време и тук да се събудят. Все пак държавата е акционер през ББР и е редно някой да се сети да внесе предложение за гласуване на дивидент. Капиталовата адекватност превишава с над 5% капиталовите изисквания, докато при БАКБ превишението е само 2.6% съгласно данните към края на 2022 и настоящите изисквания.

    Коментар


    • изтрито заради дебилна модерация

      Last edited by petrg5s; 14.09.2023, 11:36.

      Коментар


      • От април промени ще има и за клиентите на Първа инвестиционна банка. Теглене от пари от банкомат на ПИБ за клиенти на банката вече ще бъде таксувано с 0,15% от сумата, но не по-малко от 30 ст. Досега таксата беше 0,1% от сумата. Променя се и таксата за трансакции, свързани със залагания, като става 1,5% от сумата. ПИБ вече ще начислява и такса при внасяне на пари от банкомат - услуга, която в момента е безплатна. От банкомат на ПИБ с дебитна карта на банката таксата вече ще е 30 ст. Без такса остава внасянето на пари с кредитна карта

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Сега и ако дивидент дадат.....
          Не богохулствай, изричайки скверни думи
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение
            Хари Кейн се сякаш потурчи, изчезна.
            Откак е развял белия байряк и вероятно е хвърлил авоарите в дъното, артишката е в подем.
            Но за негово успокоение, на бфб има много каръци, сещам се за поне един друг
            Хайде мистър Кейн, дайте тон за песен, че хартишката страда без вас
            дали Ковид го покоси или Инвестор го ликвидира ?
            Last edited by petyob; 08.02.2023, 12:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

              Сега и ако дивидент дадат.....
              Щеше да е по-интересно ако, както в белите държави, им забранят бонусите за мениджмънта, докато има държавна помощ.

              Коментар


              • за големите риби се чака по много ... но човек почва да се чуди има ли риба? Тук рано или късно ще има, държавата ще иска да се върне инвестицията .. а тя има лостовете. Дали ще бъдат дивиденти или нещо друго, няма значение и дребните ще намажат. Даже се чудя как така не направиха увеличението със специални акции, привилегировани, облигации или нещо друго, не знам
                ПС. всъщност се сетих, трябваше да се дадат доста пари, но да се получи малък дял
                Last edited by petyob; 08.02.2023, 12:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  За мен това е положителна новина. Заменят хибридна облигация с 12.75% купон с такава с 8% купон, което е спестяване на годишен разход от 3.7 млн.лв. А 8% купон на хибридна облигация вече е недостижима цел според мен. Много добър тайминг.
                  Сега и ако дивидент дадат.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    За мен това е положителна новина. Заменят хибридна облигация с 12.75% купон с такава с 8% купон, което е спестяване на годишен разход от 3.7 млн.лв. А 8% купон на хибридна облигация вече е недостижима цел според мен. Много добър тайминг.

                    Да го бяха написали,- не му ли е там мястото в обявлението?
                    Такова ми бе и питането;- Благодаря за което!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      -"Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                      17:44
                      Информация относно изкупена емисия облигации на ПИБ АД с ISIN код BG2100008114
                      Прикачени файлове: Информация относно изкупена емисия облигации на ПИБ АД с ISIN код BG2100008114"

                      А нещо за "Блаженето" по тия облизвации??? - съкън, какво питам и диря под вола!!!
                      За мен това е положителна новина. Заменят хибридна облигация с 12.75% купон с такава с 8% купон, което е спестяване на годишен разход от 3.7 млн.лв. А 8% купон на хибридна облигация вече е недостижима цел според мен. Много добър тайминг.

                      Коментар


                      • -"Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                        17:44
                        Информация относно изкупена емисия облигации на ПИБ АД с ISIN код BG2100008114
                        Прикачени файлове: Информация относно изкупена емисия облигации на ПИБ АД с ISIN код BG2100008114"

                        А нещо за "Блаженето" по тия облизвации??? - съкън, какво питам и диря под вола!!!

                        Коментар


                        • Хари Кейн се сякаш потурчи, изчезна.
                          Откак е развял белия байряк и вероятно е хвърлил авоарите в дъното, артишката е в подем.
                          Но за негово успокоение, на бфб има много каръци, сещам се за поне един друг
                          Хайде мистър Кейн, дайте тон за песен, че хартишката страда без вас

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            има някакъв шанс да се готви поглъщане/сливане на банки и тогава цената става поне двойна ... ех и аз се размечтах, така че си преместих ордерите нагоре

                            П.С. държавата би благословила такава сделка за да си върне "инвестицията"
                            мисля, че и мажовците биха благословили подобна сделка.Разсъждавам така - този дял на държавата е като трън в гъ_а, както на държавата, че се е набутала на загуба, така и на мажовците, защото държавата и другите акционери винаги могат да почнат да се питат - аджеба, защо е имало по-висок процент лоши кредити? да няма източване? Кой е онзи Георгиус? Ако всички излязат на печалба - никой няма да се сеща повече ...
                            ПП. как така нито лев не се е върнал на дребните акционери от IPO-то толкова години вече?
                            Last edited by petyob; 03.02.2023, 15:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              имам въпрос - понеже не разбирам от банково дело - това провизиране и чистене, предполагам и отписване, води ли до отрицателни неща? Смисъл банката да спира да си търси вземания? Защото положителното е, че намалява печалбата съответно данъците?
                              Не води - в случай, че събере нещо - реинтегрира провизии. Често банките продават пакети от отписани вземания с много голям дискаунт на колекторски фирми и тогава се получава допълнителен доход, тъй като вече тези вземания вече са отписани счетоводно. ПИБ няколко пъти продава пакети, а това е обичайна практика и за други банки. До сделка преди години, когато цената пак бе изригнала за кратко, не се стигна поради доста съмнителния баланс на банката, но сега ако поизчистят скелетите от гардероба и балансът отразява по-правдиво действителността, може и да се стигне...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                                Миналата година на една среща с миноритарните акционери казаха, че планират в рамките на около 3 години да сведат дела на нередовните експозиции до средния размер на банковата система. Това освен по-високи стандарти в кредитирането се постига и с ударно провизиране - 2021 са начислили 122 мио. провизии, а 2023 - 135 мио. За сравнение провизиите в цялата ни банкова система са за около 500 мио 2022 г. Прочистването на баланса е необходимо условие за евентуална продажба на банката и тази политика ще прави банката все по-атрактивна цел според мен.
                                имам въпрос - понеже не разбирам от банково дело - това провизиране и чистене, предполагам и отписване, води ли до отрицателни неща? Смисъл банката да спира да си търси вземания? Защото положителното е, че намалява печалбата съответно данъците?

                                Коментар

                                Working...
                                X