IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    http://www.santander.com/csgs/Static...ellitefragment

    Ето ти презентацията на сантандер за второто тримесечие

    Веднага се забелязва огромната разлика в информацията която се предоставя. На 11 страница е това което говоря, и което при ПИБ го няма
    В отчета на ПИБ са 6 страници по темата.

    Искам да подчертая че обяснителните бележки към отчета , се правят на база матрица на одитиращата организация , в слумая с ПИБ е доста авторитетен международен одитор KPMG . Матрицата отговаря на изискванията на МСС и на рeгулаторните изисквания в съответния отрасъл и страна.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      По надолу твърдеше че нямало данни , сега казваш че НЕ ТИ ХАРЕСВАТ
      Какви данни има. Има едни обезценки. Ти знаеш ли ги как ги начисляват тези обезценки. Аз не знам. И честно казано не им вярвам на процента, лично за мен си. Не може масово банките да блъскат по 8% обезценки, гръцките и доста повече. ПИБ с под 4%.
      А между другото по данни на БНБ ; 30.06.2013 кредитите с просрочие над 90 дни са 17,09%. За банковата система като цяло
      Last edited by ravnovesie; 23.08.2013, 22:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Смятал съм го. И излиза на 50% от средното за банковата ни система. Нали точно за това говоря.
        По надолу твърдеше че нямало данни , сега казваш че НЕ ТИ ХАРЕСВАТ
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • http://www.santander.com/csgs/Static...ellitefragment

          Ето ти презентацията на сантандер за второто тримесечие

          Веднага се забелязва огромната разлика в информацията която се предоставя. На 11 страница е това което говоря, и което при ПИБ го няма. на 29 и 30 страница пак го засягат
          Last edited by ravnovesie; 23.08.2013, 22:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            Ако можеш да смяташ процент в което започвам да се съмнявам, сметни си го, имаш изходните данни:

            30 юни 2013 г. в хил. лв.

            Клас експозиции
            Брутна сума на вземания от клиенти Балансова стойност на вземания от клиенти
            Редовни 3,988,240 3,978,387
            Индивидуално обезценени
            Под наблюдение 213,540 196,594
            Необслужвани 281,470 261,551
            Загуба 309,912 170,940
            Общо 4,793,162 4,607,472
            Смятал съм го. И излиза на 50% от средното за банковата ни система. Нали точно за това говоря.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Тези обезценки ги знам - как иначе ще кажа че обезценките на ПИБ са по-ниски от средното.

              Мен ме интересува не какви обезценки са начислили, а какъв е обема на лошите кредити.
              Ако можеш да смяташ процент в което започвам да се съмнявам, сметни си го, имаш изходните данни:

              30 юни 2013 г. в хил. лв.

              Клас експозиции
              Брутна сума на вземания от клиенти Балансова стойност на вземания от клиенти
              Редовни 3,988,240 3,978,387
              Индивидуално обезценени
              Под наблюдение 213,540 196,594
              Необслужвани 281,470 261,551
              Загуба 309,912 170,940
              Общо 4,793,162 4,607,472
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Точно тая информация я има бе пич. Има доста таблички и по отрасли и за степен на риск и за начислени провизии, и за начислени загуби от обезценки, описано си е.....ЧЕТИ !
                Тези обезценки ги знам - как иначе ще кажа че обезценките на ПИБ са по-ниски от средното.

                Мен ме интересува не какви обезценки са начислили, а какъв е обема на лошите кредити.

                П.С. Може би да го поясня. Искам да си го напишат - такъв и такъв процент от кредитите ни под наблюдение, ние сме провизирали такъв и такъв процент от тях. И така нататък. Тези обезценки са напълно безсмислени като информация особено след като процента им спрямо брутните кредити се различава толкова много от средното за банковата система. От къде да ги знам какво как си начисляват.
                Last edited by ravnovesie; 23.08.2013, 22:39.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  В кредитния риск няма нищо.

                  Чел съм достатъчно отчети на чужди банки и добре знам какво да търся. Претенцията ми не е за всеки кредит а за това какъв процент са лошите кредити, какъв са преструктурираните и на какъв процент са провизирани. Същата информация мога да те уверя че я има не само в годишните отчети, а и в презентациите по отчетите на почти всички банки от рискови държави. Може би защото знаят че това всъщност е основното нещо което интересува инвеститорите им.
                  Точно тая информация я има бе пич. Има доста таблички и по отрасли и за степен на риск и за начислени провизии, и за начислени загуби от обезценки, описано си е.....ЧЕТИ !
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    Явно преди да купувате акции трябва да минавате по кратък курс по четене на отчети. На кредитния риск е поветено досат в отчетите им , те са направени по МСС / международни счет. стандарти / тоест подобно ще е и съдържанието междинен отчет на всяка друга банка в ЕС или САЩ.

                    Претенцията ти да имало детаилна информация за всеки един кредит е леко казано абсурдна....... Банковата таина и конфиденциалността на отношенията банка - клиент със сигурност не е измислена в БГ ........
                    В кредитния риск няма нищо.

                    Чел съм достатъчно отчети на чужди банки и добре знам какво да търся. Претенцията ми не е за всеки кредит а за това какъв процент са лошите кредити, какъв са преструктурираните и на какъв процент са провизирани. Същата информация мога да те уверя че я има не само в годишните отчети, а и в презентациите по отчетите на почти всички банки от рискови държави. Може би защото знаят че това всъщност е основното нещо което интересува инвеститорите им.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Дължиш ми 15 минути Пак ги погледнах, пак не намерих нищо от това което ме интересува
                      Явно преди да купувате акции трябва да минавате по кратък курс по четене на отчети. На кредитния риск е поветено досат в отчетите им , те са направени по МСС / международни счет. стандарти / тоест подобно ще е и съдържанието междинен отчет на всяка друга банка в ЕС или САЩ.

                      Претенцията ти да имало детаилна информация за всеки един кредит е леко казано абсурдна....... Банковата таина и конфиденциалността на отношенията банка - клиент със сигурност не е измислена в БГ ........
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Ако си беше направил труда да прочетеш докладите за дейността , одитирани поне на част от тези въпроси щеше да си отговориш сам. Но не би.....по лесно е да се лае по форума срещу месечината....
                        Дължиш ми 15 минути Пак ги погледнах, пак не намерих нищо от това което ме интересува

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Нормалната гледна точка на инвеститор е да търси къде са слабите места, а не да си затваря очите за тях. Дори само вероятността за слабост е вече слабо място. Така че дори възможността да се зададе въпроса - Има или няма скелети в гардероба? Вече показва наличие на несигурност - а когато има несигурност това е червена лампа.

                          Тази несигурност не идва от този който задава въпроса. Тази несигурност идва от самата банка и менджмънта й които не разкриват информация.

                          Та отново със сигурност доста важни въпроси за всеки един инвеститор - които е еелемнтарно да намери за всяка чужда банка, но не и за ПИБ.

                          Какъв е процента на лошите кредити, какъв е процента на преструктурираните кредити. Какъв процент от тях са провизирани. С какво точно са обезпечени. На какъв процент са обезпечени.

                          Това е минимум информация, която пак повтарям може да бъде намерена за всяка публична банка в Европа. В нормалната част на Европа.
                          Ако си беше направил труда да прочетеш докладите за дейността , одитирани поне на част от тези въпроси щеше да си отговориш сам. Но не би.....по лесно е да се лае по форума срещу месечината....
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                            Само една малка паника и народа да се юрне да си тегли депозитите и лъсват доста г*зове
                            Това да не сме гърчолята бре Само там мое да се случи ..тука за кво да си ги теглят ..нали имат кредитни карти Ей я на статистика излезна за около 130 милиона похарчени от Българи през Visa cards

                            Не е препоръка за ПК на ЦК

                            Коментар


                            • Всички тези въпроси може да не интересуват хората които само работят с банката.

                              Но за човек който си купува акции от банката това са ключови въпроси. Защото отговорите им определят нуждата от капитал. Отговорите им определят каква би била справедливата стойност, какъв е потенциала за растеж на банката, колко може да спечели от нейните акции, в какъв хоризонт да търси възвращаемост. Каква потенциална загуба може да му се наложи да преглътне. Все неща които са реално определящи в това дали избере да си купува или не акции от дадена банка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Имало скелети в гардероба , добре де ами ако няма ?
                                Кредита за Кремиковци бил тъп / лош , ами ако не е ?
                                Банката не провизирала достатъчно , ами ако наистина толкова е риска за провизиране ?
                                И т.н.
                                .
                                Нормалната гледна точка на инвеститор е да търси къде са слабите места, а не да си затваря очите за тях. Дори само вероятността за слабост е вече слабо място. Така че дори възможността да се зададе въпроса - Има или няма скелети в гардероба? Вече показва наличие на несигурност - а когато има несигурност това е червена лампа.

                                Тази несигурност не идва от този който задава въпроса. Тази несигурност идва от самата банка и менджмънта й които не разкриват информация.

                                Та отново със сигурност доста важни въпроси за всеки един инвеститор - които е еелемнтарно да намери за всяка чужда банка, но не и за ПИБ.

                                Какъв е процента на лошите кредити, какъв е процента на преструктурираните кредити. Какъв процент от тях са провизирани. С какво точно са обезпечени. На какъв процент са обезпечени.

                                Това е минимум информация, която пак повтарям може да бъде намерена за всяка публична банка в Европа. В нормалната част на Европа.

                                Коментар

                                Working...
                                X