IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Аз не знам защо се вадят твърдения без да се знаят детайлите. Пишат се неща по форумите на принципа звездите ми го говорят. Все едно мениджмънта на ПИБ е сбор от олигофрени , но ако беше така , как щяха да станат толкова големи.....

    Имало скелети в гардероба , добре де ами ако няма ?
    Кредита за Кремиковци бил тъп / лош , ами ако не е ?
    Банката не провизирала достатъчно , ами ако наистина толкова е риска за провизиране ?
    И т.н.

    Мисълта ми е че доста хора безотговорно хвърлят накакви негативни твърдения без да се позоват на факти , документи ,доказателства, просто щото ги грезе завист че някои друг в живота е по - успешен от тях.

    Накрая се оглеждаме и се чудим що като държава все сме в лайна .........
    Марков, аз принципно също си мисля, че в отчетите инфото не отразява на 100% реалността, но така е при голяма част от компаниите и то по целия свят.

    Има фрапантни случаи дори при компании като Майкрософт.

    Това е и основната причина счетоводните стандарти да се променят постоянно, за да гарантират на инвеститорите качествена информация за интерпретиране.

    В случая на ПИБ, мисля че в цената има достатъчно "margin of safety".

    Аз се кефя, че 3-тата по големина банка в БГ все още е Българска. Трябва да се радваме, че има Българи, които се конкурират успешно с чуждите играчи.

    Да не говорим, че лошите кредити са проблем на цялата банкова система, а не на ПИБ
    Veni, Vidi, Vici

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      Ами рискова стъпка, но според мен ще спечелят от нея. Реално ако помислиш това е разликата между ПИБ и чуждите банка, че ПИБ могат да правят такива сделки и решенията за такова нещо могат да станат бързо, докато при Българските клончета на Банките майки всичко минава през централите, което отнема доста време.

      Концентрацията, ако е наистина добре обмислена не е лошо нещо. Защо да вкарваш пари в 10-тата си най-добра идея като можеш да ги вкараш в 1-вата си най-добра идея Надявам се случаят с кремиковци да е такъв. Може и да не е, но нямам информация за това.
      Аз не знам защо се вадят твърдения без да се знаят детайлите. Пишат се неща по форумите на принципа звездите ми го говорят. Все едно мениджмънта на ПИБ е сбор от олигофрени , но ако беше така , как щяха да станат толкова големи.....

      Имало скелети в гардероба , добре де ами ако няма ?
      Кредита за Кремиковци бил тъп / лош , ами ако не е ?
      Банката не провизирала достатъчно , ами ако наистина толкова е риска за провизиране ?
      И т.н.

      Мисълта ми е че доста хора безотговорно хвърлят накакви негативни твърдения без да се позоват на факти , документи ,доказателства, просто щото ги грезе завист че някои друг в живота е по - успешен от тях.

      Накрая се оглеждаме и се чудим що като държава все сме в лайна .........
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        коя теза опровергава?
        че кредита е тъп.....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Тото, това се отнася за всяка една банка по света ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Само една малка паника и народа да се юрне да си тегли депозитите и лъсват доста г*зове
            Щото последните години ножицата между много привлечени депозити спрямо по-малкото раздадени кредити се отваря все повече и повече. Интересното е, че това се тълкува като един вид вижте колко са ни ликвидни банките. А аз си мисля, брех тия или държат някакви огромни суми в трезор, или просто сумите отдавна ги няма никакви ...

            Коментар


            • Само една малка паника и народа да се юрне да си тегли депозитите и лъсват доста г*зове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                Ами рискова стъпка, но според мен ще спечелят от нея. Реално ако помислиш това е разликата между ПИБ и чуждите банка, че ПИБ могат да правят такива сделки и решенията за такова нещо могат да станат бързо, докато при Българските клончета на Банките майки всичко минава през централите, което отнема доста време.

                Концентрацията, ако е наистина добре обмислена не е лошо нещо. Защо да вкарваш пари в 10-тата си най-добра идея като можеш да ги вкараш в 1-вата си най-добра идея Надявам се случаят с кремиковци да е такъв. Може и да не е, но нямам информация за това.
                Един път със стомна за вода, твори път със стомна за вода

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  по отношение на кредита за крем имаме фундаментални различия с теб и колегата силвър фокс. Аз смятам, че това е несериозна рискова политика, ако ще и да са кредитирали с 300 млн. най-печелившия проект на планетата. За вас всичко това е ок, щото кредитът се обслужва редовно, което аз не знам дали е така, но приемам, че е така. За мен е абсолютна глупост и показва, че банката не се управлява професионално, защото не може да кредитираш с 300 млн. едно начинание при този СК на банката, още повече когато става дума за приближени лица. Толкова ли не ви бият камбанките за един период в миналото, когато се правеха такива неща, до какво доведоха. Аз съм сигурен, че сега няма да се стигне до това развитие, но въпреки това не приемам за нормално да се случват такива неща
                  Ами рискова стъпка, но според мен ще спечелят от нея. Реално ако помислиш това е разликата между ПИБ и чуждите банка, че ПИБ могат да правят такива сделки и решенията за такова нещо могат да станат бързо, докато при Българските клончета на Банките майки всичко минава през централите, което отнема доста време.

                  Концентрацията, ако е наистина добре обмислена не е лошо нещо. Защо да вкарваш пари в 10-тата си най-добра идея като можеш да ги вкараш в 1-вата си най-добра идея Надявам се случаят с кремиковци да е такъв. Може и да не е, но нямам информация за това.
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    Само че по " Тъпия кредит " за Кремиковци няма просрочия , и плащанията на главницата и лихвата нямат просрачие. Което опровергава тезата ти ........
                    коя теза опровергава?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Само че по " Тъпия кредит " за Кремиковци няма просрочия , и плащанията на главницата и лихвата нямат просрачие. Което опровергава тезата ти ........
                      по отношение на кредита за крем имаме фундаментални различия с теб и колегата силвър фокс. Аз смятам, че това е несериозна рискова политика, ако ще и да са кредитирали с 300 млн. най-печелившия проект на планетата. За вас всичко това е ок, щото кредитът се обслужва редовно, което аз не знам дали е така, но приемам, че е така. За мен е абсолютна глупост и показва, че банката не се управлява професионално, защото не може да кредитираш с 300 млн. едно начинание при този СК на банката, още повече когато става дума за приближени лица. Толкова ли не ви бият камбанките за един период в миналото, когато се правеха такива неща, до какво доведоха. Аз съм сигурен, че сега няма да се стигне до това развитие, но въпреки това не приемам за нормално да се случват такива неща

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                        Специално съм написал 'ако не отписват' активи какво би било положението. И цифрите ти са доста различни от това, което показва финансовия отчет на фирмата.
                        Миналата година са отписали 46.0млн. лв. и са реализирали загуба 11.3млн. лв. Ако нямаше отписвания, щяха да са на над 30млн. лв печалба за годината. Това е и числото, което съм взел и за 2013 като правя сметките колко би бил потенциално собствения капитал на банката към октомври 2013.
                        Изрично съм написал, че коментирам данни за полугодието 2013 и го сравнявам със същия период на миналата година. Тази концепция "ако не отписваха активи, щяха да имат толкова печалба" не я разбирам, съжалявам. Ако пък нямаха разходи за заплати, още по-голяма щеше да е печалбата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз не съм особено негативно настроен спрямо ПИБ. Тя рпавеше добра рентабилност преди кризата и най-вроятно пак ще прави. Но макар и да не съм в момента акционер в ПИБ доста ме дразни подхода и да отлага решаването на проблемите. Да направи едно голямо увеличение на капитала - 50% или дори 100% ако е нужно например. Да изчистят скелетите за три четири тримесечия и да се почва на чисто. Кво е това туткане. Ще падне цената на акция за кратко, голяма работа. След това потенциала ще е много по-стабилен и ще е позициониране за възползване от евентуалния ръст на икономиката - като ще има реален шанс да изпревари западните конкуренти. След подобно мащабно увеличение вече ще има потенциал за растеж и то огромен. и на печалбите и на цената на акция.
                          Ясно
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Нещо ви изгубих нишката ... Сега за евентуална продажба на ПИБ ли говорите?
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                              Размечта се
                              Ако има сделка след 2-3 години 5-тте лева не са мечта.

                              Ако има сделка до 1 година може ми реалистичното е около 3.5
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                                exit на добра цена
                                Нещо между 3.5-5 лв.
                                Размечта се

                                Коментар

                                Working...
                                X