IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Чете малко повече. ЕЦБ има банков надзор има и фонд за преструктуриране. За тоя фонд на ЕЦБ трябва да са. ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ, ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ.
    Остави ги тези дрънканици... Кажи, кога цената на акцията ще стигне цената на увеличението?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Чете малко повече. ЕЦБ има банков надзор има и фонд за преструктуриране. За тоя фонд на ЕЦБ трябва да са. ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ, ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ.
      дали? Отдолу Свилен е коментирал - "До второто тримесечие на 2020г. паричните вноски за фондовете за преструктуриране и схемите за гарантиране на депозитите се отчитат в състава на статията "Други оперативни разходи" в Отчета за приходите и разходите. Към 30 юни 2020г. БНБ извършва методологическа промяна, с която разходите във Фонда за гарантиране на влоговете и във Фонда за преструктуриране на банките се докладват на нов ред в Отчета за приходите и разходите, след статия "Административни разходи". "

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        за големите вноски не се ли бъркаш? - не са по линия на ЕЦБ, а към фонда за гарантиране на депозитите, дето го източиха с КТБ
        Чете малко повече. ЕЦБ има банков надзор има и фонд за преструктуриране. За тоя фонд на ЕЦБ трябва да са. ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ, ЧЕТЕТЕ, МИСЛЕТЕ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Ние ще почакаме, няма как. Процедура. НО БАНКИТЕ ВЕЧЕ ВЛЯЗОХА И СИ ПЛАЩАТ ДОРИ И ВНОСКИТЕ!!!
          за големите вноски не се ли бъркаш? - не са по линия на ЕЦБ, а към фонда за гарантиране на депозитите, дето го източиха с КТБ

          Коментар


          • Чак невероятно, като се замисли човек. Олигархията в Б-я си даде банките на ЕЦБ. Това е добре за всички ни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
              Harry, до кога ще стоим в приемната, много ми омръзна вече?
              Ние ще почакаме, няма как. Процедура. НО БАНКИТЕ ВЕЧЕ ВЛЯЗОХА И СИ ПЛАЩАТ ДОРИ И ВНОСКИТЕ!!!

              Коментар


              • Harry, до кога ще стоим в приемната, много ми омръзна вече?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-s-32-315086/

                  Браво на Инвестора, че са написали толкова информативна и добре изложена статия. Не знам колко са я прочели, като гледам търговията, 2-3 дена след отчети банкови - НЯМА СДЕЛКИ. Явно на БФб търгуват дебили. Поне от Инвестора, знаят, коя информация е ценни и са писали по темата.

                  Освен добрите печалби при спад на БВП, впечатление прави баснословните вноски по линия на ЕЦБ. Това са десетки милиони. НО ТОВА Е ГАРАНЦИЯ, СИГУРНОСТ, БЪДЕЩИ ПЕЧАЛБИ И БЪДЕЩО ОЦЕНЯВАНЕ КАТО ЧАСТ ОТ КЛУБА НА ЕЦБ (КЛУБА НА БОГАТИТЕ). ТЕЗИ ВНОСКИ СА КРАЯТ НА ШМЕНТИ КАПЕЛИТЕ ТИП КТБ, ТИП БГ МУТРИ. БЪЛГАРСКИТЕ БАНКИ СТАВАТ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВИ. Б-Я НЕ СТАНА ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА, НО БАНКИТЕ НИ ВЕЧЕ СТАНАХА ЕВРОПЕЙСКИ!!!

                  Друго, щом при спад на БВП имаме такива печалби, колко ще са догодина при БВП +2-3 %, ами ако има пак +7-8% БВП, не ми се мисли, ще има печалби от по 100-200 милиона чисти пари.
                  Ти нас дебилните ни остави, но кажи недебилни като теб защо ги интересува борсата, след като нямат акции ?

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/novini-i-ana...t-s-32-315086/

                    Браво на Инвестора, че са написали толкова информативна и добре изложена статия. Не знам колко са я прочели, като гледам търговията, 2-3 дена след отчети банкови - НЯМА СДЕЛКИ. Явно на БФб търгуват дебили. Поне от Инвестора, знаят, коя информация е ценни и са писали по темата.

                    Освен добрите печалби при спад на БВП, впечатление прави баснословните вноски по линия на ЕЦБ. Това са десетки милиони. НО ТОВА Е ГАРАНЦИЯ, СИГУРНОСТ, БЪДЕЩИ ПЕЧАЛБИ И БЪДЕЩО ОЦЕНЯВАНЕ КАТО ЧАСТ ОТ КЛУБА НА ЕЦБ (КЛУБА НА БОГАТИТЕ). ТЕЗИ ВНОСКИ СА КРАЯТ НА ШМЕНТИ КАПЕЛИТЕ ТИП КТБ, ТИП БГ МУТРИ. БЪЛГАРСКИТЕ БАНКИ СТАВАТ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВИ. Б-Я НЕ СТАНА ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА, НО БАНКИТЕ НИ ВЕЧЕ СТАНАХА ЕВРОПЕЙСКИ!!!

                    Друго, щом при спад на БВП имаме такива печалби, колко ще са догодина при БВП +2-3 %, ами ако има пак +7-8% БВП, не ми се мисли, ще има печалби от по 100-200 милиона чисти пари.

                    Коментар


                    • Ще минат години и ще се разбере, че това което направиха БМБ, ПИБ с това увеличение, което се яви предпоставката за ЕРМ2, впоследствие и за Еврото дай Боже, ще разберете, че това е много рядко явление държава и частна комапния да направят нещо непопулярно и спортно за общестовот, но с изключителни благоприятни последстия за цялата държава и столетие напред.

                      Три врабчета си летели. Едно свило надясно, другото свило наляво, а третото си свило.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Хубу ги редиш ама я кажи кога ще се качи цената на акцията до цената на увеличението?
                        Абе ти нямаш ли си работа..... сега ще почнат едни бръщолевения за чукалнята

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Ами аз съм го написал много добре и е коментирано милион пъти. Това увеличение произтичаше от проверка от ЕЦБ, чието предписания към онзи момента е ПОЖЕЛАТЕЛЕН ЗА ПИБ и ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА ДЪРЖАВАТА, АКО ИСКА ЧАКАЛНЯ. Все едно аз да ти препоръчам да си продадеш Лешперко защото смятам, че не е растежна компания - това задължава ли те? ПИБ си познават пазара и знаят, че увеличение не им трябва, но го обявяват, въпреки, че не им се иска, то беше очевидно, колко го бавиха, като видяха, че държавата е на зор, дори искаха 8 лв, защото така мажоритатите губят дял от компанията. Това е да се жертваш и стана по-възможно най-честния начин. 5 лв. се видя, че е компромисната цена за всичко това. Ще минат години и ще се разбере, че това което направиха БМБ, ПИБ с това увеличение, което се яви предпоставката за ЕРМ2, впоследствие и за Еврото дай Боже, ще разберете, че това е много рядко явление държава и частна комапния да направят нещо непопулярно и спортно за общестовот, но с изключителни благоприятни последстия за цялата държава и столетие напред. Представете си, че ПИБ се бяха заинатили и се бяха отакзали да обявят увеличение в най-голямата криза Април? И да ако не го бяха обявили сега цената щеше да е по-висока, Ако го бяха обявиил но не се записа , което значи и без ЕРМ2 щеше да е по-ниска и държавата щеше да фалира вече, защото нямаше да ги има онези 5 милиаода преди месец на ниската лихва и т.н....
                          Хубу ги редиш ама я кажи кога ще се качи цената на акцията до цената на увеличението?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Би ли дал дефиниция на жертвахме? Не мога да схвана логиката ти. Приемам, че съществува такава и аз не я виждам. Освен това според теб къде щеше да е сега цената на акцията ако нямаше увеличение на 5 лева? Може ли повече разяснения да ти схвана мисленето и драмата? Наистина ми е интересно.
                            Ами аз съм го написал много добре и е коментирано милион пъти. Това увеличение произтичаше от проверка от ЕЦБ, чието предписания към онзи момента е ПОЖЕЛАТЕЛЕН ЗА ПИБ и ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА ДЪРЖАВАТА, АКО ИСКА ЧАКАЛНЯ. Все едно аз да ти препоръчам да си продадеш Лешперко защото смятам, че не е растежна компания - това задължава ли те? ПИБ си познават пазара и знаят, че увеличение не им трябва, но го обявяват, въпреки, че не им се иска, то беше очевидно, колко го бавиха, като видяха, че държавата е на зор, дори искаха 8 лв, защото така мажоритатите губят дял от компанията. Това е да се жертваш и стана по-възможно най-честния начин. 5 лв. се видя, че е компромисната цена за всичко това. Ще минат години и ще се разбере, че това което направиха БМБ, ПИБ с това увеличение, което се яви предпоставката за ЕРМ2, впоследствие и за Еврото дай Боже, ще разберете, че това е много рядко явление държава и частна комапния да направят нещо непопулярно и спортно за общестовот, но с изключителни благоприятни последстия за цялата държава и столетие напред. Представете си, че ПИБ се бяха заинатили и се бяха отакзали да обявят увеличение в най-голямата криза Април? И да ако не го бяха обявили сега цената щеше да е по-висока, Ако го бяха обявиил но не се записа , което значи и без ЕРМ2 щеше да е по-ниска и държавата щеше да фалира вече, защото нямаше да ги има онези 5 милиаода преди месец на ниската лихва и т.н....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Всичко зависи от какъв отчет ще е сега за 3месечието. Дойче банк изненадва с печалба. Глупаците на БФб, които очаквахе, че Ковид, ще доведе то ръноф он банките и че те ще са гладни за кеш се оказаха грешни - рекордни ръстове на депозитите - хора не харчат за глупости, ненужни неща, а ръгат пари в банките за черни дни. Който разбира народопсихологията на българина по време на криза, знае, че депозитите щяха да се увеличат сега последните 6 месеца и сега банките са изправени пред проблема КАКВО ДА СИ ПРАВЯТ ПАРИТЕ? Сега разбирате ли, защо ПИБ не искаше и не и трябваше да си увеличава капитал. Увеличение, което стана заради НУЖДИТЕ НА ДЪРЖАВАТА ДА НИ ПРИЕМАТ В ЕРМ2. ДА НИ, ВСИЧКИ НАС. И съответно ПИБ се жертвахаме вместо на 8 на 5 лв, да има увеличение и сега да сме ПОД НАДЗОР НА ЕЦБ.
                              Сега трябва да видим тези почти 200 милиона в баланса. Както и нова порция такси и положителни лихви. Големите стават по-големи, осовено по време на криза, в пълна сила важи за Банките в Б-я. Лошото им е само, че са като вампири - ядат от всяка сметка и банкова карта и от това живеят. НЕ ИНВЕСТИРАТ, съответно по-малък риск, но и по-малки печалби.
                              ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО ОТ КОВИД от края на 2020 и цялата 2021 ЩЕ СЕ ВИДИ ПЪРВО В ОТЧЕТИТЕ НА БАНКИТЕ!
                              Гледам лапсуса не е само един
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                                НЕ. Лапсус, ПИБ се жертваха. За което ЕВАЛА.
                                Като увеличаваха капитала на ПИБ не беше жертва, а сега изведнъж стана? Ако питаш мен в случая жертва станаха данъкоплатците и то в период на криза, а не банката.

                                Коментар

                                Working...
                                X