IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    И след 1-2 години като дойдат "черните дни", банката откъде ще вземе пари за да ги върне на депозантите? Ще ги купува скъпо, в същото време ще взима на хората хапартаментите, защото и на тях ще гледа да им ги продаде скъпо (при условие, че индекса се е качил, а не е просто недоверие в банката). Ама не съм видял банка да дава 1/100 от апартамент вместо депозит, та рестото къде остава?

    п.п. преразказах ти 2008-ма, защото явно си бил малък тогава. Няма общо с пиба, освен филма, който гледахме покрай катебето.
    ХАХА
    Затова пиша мнения през 5 мин, заради такива глупости, които се пишат.
    Първо препратка към 2008 г - банковите балони. Тогава банките летяха и всичко беше на страхотен ливъридж, какъвто едва ли ще видим скоро. Между банките тогава и сега няма нищо общо! Отделно, нашите банки нямат експозиции на фондовите пазари в акции.
    За черните дни! АМИ НЕ ВИЖДАТЕЛИ ЧЕ КАТО ДОЙДАТ ЧЕРНИ ДНИ СЕ РАЗДАВАТ ПАРИ, КАКТО И БЪЛГАРИНА СПИРА ХАРЧЕНЕТО И БЛЪСКА ВСИЧКО В БАНКА ЗА ДРУГИ ЧЕРНИ ДНИ! Дори си мисля, че и с кредите става по-дисциплиниран българина в черни дни - няма 5 морета, няма Халкидики, няма ново БМВ и т.н.
    ХАХА
    Отделно, от финансова гледна точка, нищо черно няма в сегашните дни. Има повече пари, отколкото ако икономиката си караше по план за 2020!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      Напротив, депозитите именно, че са за 1-2 г. са с още по-ниски лихви или на разплащателна, НО стоят с години, т.н. пари за черни дни.
      И след 1-2 години като дойдат "черните дни", банката откъде ще вземе пари за да ги върне на депозантите? Ще ги купува скъпо, в същото време ще взима на хората хапартаментите, защото и на тях ще гледа да им ги продаде скъпо (при условие, че индекса се е качил, а не е просто недоверие в банката). Ама не съм видял банка да дава 1/100 от апартамент вместо депозит, та рестото къде остава?

      п.п. преразказах ти 2008-ма, защото явно си бил малък тогава. Няма общо с пиба, освен филма, който гледахме покрай катебето.

      Коментар


      • Напротив, депозитите именно, че са за 1-2 г. са с още по-ниски лихви или на разплащателна, НО стоят с години, т.н. пари за черни дни.
        Банковият бизнес е сладка работа, почти монополна, въпреки, че има много участници, НО там не пускат всеки има си тежки лицензионни режими, изисквания за капитал и т.н. Колко искаха да имат банка в Б-я, и накрая в Молдован. Точно банка, дори и да имаш пари, може да не ти дадат да имаш, там е друго не е като куриерските услуги, които лесно се сменят и не ти пука кой ти е доставчик, стига да върши работа, при банките не е така, там се иска сериозно доверие, като стане клиент някой е обикновено вечно там, клиентската лоялност е голяма обикновено, освен ако не стане нещо което е рядко. Аз ползвам една банка от 100 г. - и в чужбина и в Б-я една и съща, Сменям валута само в ПИБ защото са най-добрите условия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Банковият бизнес е проста работа...
          Хах...морето до колене. Направи си банка, ако мислиш че е проста работа.
          Парите са стока, и като на всяка стока, цената (лихвата) се определя от търсенето и предлагането. В последните 15 години се извъртяха всички комбинации на предлагане и търсене на пари, сега сме в положението на много предлагане и доста по-малко търсене.
          Ако искаш да ги сравняваш с търговци, които печелят от маржа, поне включи в сметката разходите за магазина (ние сме квартално магазинче), това че ще имаш брак (лоши кредити), ще имаш "любими" клиенти, на които няма да можеш да откажеш стока на загуба, и най-важното - продаваш стоката преди да си я купил - депозитите са до 1-2 години макс, а кредитите от 2г до 30г за ипотеки.

          Коментар


          • https://www.banker.bg/finansov-dnevn...udariha-nulata

            Модератора, това по темата ли е?
            Да обясня как го разбирам. Банковият бизнес е проста работа - един марж между това което плащаш (лихви по депозити) и това което получаваш (лихвите по кредитите, които си отпуснал), което изглежда отново работи за тоя бизнес. Лихвите по депозитите падат и са почти 0, а по кредитите до колкото знам леко скачат и съвсем не са символични все още в Б-я. Което какво означава? Че дори в криза банковият бизнес е най-добър!
            Не е препоръка, просто да няма изненадани.

            Коментар


            • Моля не спамете с мнения през 2 минути.
              रादोस्त

              Коментар


              • четете ли добре ЕДНАКВО ТРЕТИРАНЕ! Всички банки под този надзор за ЕДНАКВИ ЗА ТРЕТИРАНЕ!

                Коментар


                • Четете :
                  https://www.bankingsupervision.europ.../index.bg.html
                  Last edited by X_Y; 23.09.2020, 11:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                    ERM е само мониторинг от ЕЦБ, но без ангажименти, но с някои права на съвета на страните членки в еврозоната - справка - последните промени в Закона за банките от Фев. 2020 и от там референция към споразумението от 1997! С малко реовене се вижда, че имат право да определят някои параметри, но никакви ангажименти!
                    ТОВА СЪЩО ЛИ НЕ СА НИКАКВИ АНГАЖИМЕНТИ?

                    https://www.banker.bg/finansov-dnevn...1k1CZ5e7XWcN9U

                    Банките в България ще внасят също така средства в Единния фонд за преструктуриране, предназначен да финансира преструктурирането. Предварителната оценка за първоначална вноска на България в Европейския фонд за преструктуриране е в размер 81.0 милиона евро, покриваща дължимите вноски за периода от 2016 г. до 2020 г. включително, както и допълнителна гаранция от българското правителство в размер на 32.5 милиона евро, покриваща бъдещите вноски за следващите три години.

                    По последни данни Европейският фонд за преструктуриране на банки вече е натрупал 42 милиарда евро. Фондът се попълва чрез вноски от банките, като целта е до 2023 година да се достигне ниво от около 70 милиарда евро. Идеята е тези средства да се използват за преструктуриране на системно значими банки при криза - за да не се налага данъкоплатците да плащат за спасяването на проблемните кредитни институции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Много го подценявате ДП. Също и мажоритарните тук. Ако са искали да правят нещо щяха да са го направили преди втората проверка на ЕЦБ, която мисля мина преди година по това време. А сега след ЕРМ2, Банков съюз, механизъм за преструктуриране от 1ви Октомври, никой от изброените не би си позволил каквото и да било. Просто ЕЦБ не им е нивото. Аз поне не вярвам, че могат да си позволят каквото и да било. Затова толкова много искахме ЕЦБ, Евро и т.н
                      ERM е само мониторинг от ЕЦБ, но без ангажименти, но с някои права на съвета на страните членки в еврозоната - справка - последните промени в Закона за банките от Фев. 2020 и от там референция към споразумението от 1997! С малко реовене се вижда, че имат право да определят някои параметри, но никакви ангажименти!
                      Last edited by X_Y; 23.09.2020, 11:33.
                      IM d best

                      Коментар


                      • Много го подценявате ДП. Също и мажоритарните тук. Ако са искали да правят нещо щяха да са го направили преди втората проверка на ЕЦБ, която мисля мина преди година по това време. А сега след ЕРМ2, Банков съюз, механизъм за преструктуриране от 1ви Октомври, никой от изброените не би си позволил каквото и да било. Просто ЕЦБ не им е нивото. Аз поне не вярвам, че могат да си позволят каквото и да било. Затова толкова много искахме ЕЦБ, Евро и т.н
                        Last edited by X_Y; 23.09.2020, 11:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          знам, че хейта тук е много голям, но все пак. Под това, че ЕЦБ стои тук, имам предвид надзора над банковата система и тоя новия фонд за преструктуриране от Октомври. Също така и със Суап сделката, ЕЦБ е зад банковата ни система и ако стане нещо ще даде пари,
                          Никакви пари няма да ти даде ЕЦБ. Неин приоритет са само банките в еврозоната. Преди да пишеш глупости се запознай как функционира европейският надзорен механизъм.
                          При фалит, акционерите на банката трябва да я спасяват. А гарантирането на депозитите си остава задължение на местните правителства.
                          Last edited by X_Y; 23.09.2020, 11:32.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                            Хари, -все ми се ще да те питам ;- МСимов кръвен братблизнакли ти е ?
                            Или просто изоставената ти поредна регистрация ?
                            Изключително препокриване в изказ, строгост, сплашване от по висшестоящи с властови лостове и бухалки,
                            а виж го днес ВБожествен все си се препича и парици праща, филчета също произвежда и редици строява!
                            НЕ ВЪЗМОЖНО Е ДА СЪМ СГЕШИЛ
                            Евала Inta53,

                            каза му го директно в лицето - in the face !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Доста глупости си написал и неверни неща. Аз знам, че хейта тук е много голям, но все пак. Под това, че ЕЦБ стои тук, имам предвид надзора над банковата система и тоя новия фонд за преструктуриране от Октомври. Също така и със Суап сделката, ЕЦБ е зад банковата ни система и ако стане нещо ще даде пари, това имам предвид. А това, че ББР е акционер, тя е инструмент на държавата, и както виждаш сега има нов управник, утре след изборите, ще има нов и така, не бива да се залага да се казва, кой стои за нея. А и тя е само акционер миноритарен, има си мажоритари, има и друг голям акционер. И да не забравяме, за всичко това следи ЕЦБ, освен БНБ. Знам, че на много им се иска шменти капелите да продължат и всичко да е все едно не сме в ЕРМ2, да няма банков надзор от ЕЦБ, НО НЕЩАТА СЕ ПРОМЕНИХА, И ТОВА Е ЕДИНСТВЕНАТА КОМПАНИЯ НА БФБ, КОЯТО НАБРА КАПИТАЛ ПО ВРЕМЕ НА КРИЗАТА. Вие си гледайте, тези дето раздаваха щедро дивиденти и т.н. що ще чинат по време на кризата - втората ковид вълна на пландемията.
                              Искам да видя как някой ще си позволи ново КТБ пред очите на ЕЦБ, как ще стане много ми е интересно.


                              Хари, -все ми се ще да те питам ;- МСимов кръвен братблизнакли ти е ?
                              Или просто изоставената ти поредна регистрация ?
                              Изключително препокриване в изказ, строгост, сплашване от по висшестоящи с властови лостове и бухалки,
                              а виж го днес ВБожествен все си се препича и парици праща, филчета също произвежда и редици строява!
                              НЕ ВЪЗМОЖНО Е ДА СЪМ СГЕШИЛ

                              Коментар


                              • Въпросът и кой ще оцелее и ще излезе по-голям.

                                Коментар

                                Working...
                                X