IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    ПИБ не е направила още нищо от това.
    Доста обезкуражаващо.
    И въобще не ми харесва, но не мога да ти възразя.

    За друго иде реч. В поста ти два пъти се среща думата подарък - без кавички. Не си бил длъжен да ги сложиш, текстът им придава и сам някакво символно значение. Нещо като подарък, ама от съдбата. Другото име си е "късмет".

    Вчера сутринта слушах В. Филипов. Понякога се чуди човек на приказките му, но все пак бил е в кухнята на газа и разполага с информация. Опитаха да му възразят, че ЮП не бил още погребан (официално). А той отговори: Не се излагайте, единствената причина поради която все още официално не са му сложили чертата е, че в баланса на едно дружество се мъдрят едни гори, които след официалното съобщение вече официално няма да струват нищо. Чудят се какво да ги правят.

    Подарък, късмет - не знам какво беше точно, но и в двата случая бяха големи.
    Не ми се мисли за хипотеза при неслучилала се такава сделка миналата година. А и зависимостта от такива събития обезсърчава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

      Хайде, хайде, репутацията от сделката с Юнион изобщо не се появява в активите като такава. Това е чисто счетоводна операция при която няма как да консолидираш без да минеш през печалба в отчета за доходите. Това че печалбата е чисто счетоводна не означава, че екуитито на Юнион е "хартиено"

      П.П
      Иначе, ПИБ имат уникалния шанс да се изчистят от л...ната на мажовците в рамките на година-две. Проблемите от лятото могат да се обърнат в невероятен късмет, ако са умни.
      Според мен е хартиено, и реално и вдига собствения капитал изкуствено. ПИБ или БНБ може и да имат различно мнение - но поне за мен тяхното мнение не е важно - все пак ако си купувам акции аз ще си давам мои пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Да, това с юнион банк сигурно го няма вече Купуваш нещо за 40 стотинки - очевидно струва 40 стинки, ама ти си го оценяваш за левче - нищо че никой не е платил за левче и оп 60 стинки печалба която няма как по никакъв начин да се осребри.

        Ми след 2-3 тримесечия може и да става за купуване за мен тогава - може и още да не става.

        Хайде, хайде, репутацията от сделката с Юнион изобщо не се появява в активите като такава. Това е чисто счетоводна операция при която няма как да консолидираш без да минеш през печалба в отчета за доходите. Това че печалбата е чисто счетоводна не означава, че екуитито на Юнион е "хартиено"

        П.П
        Иначе, ПИБ имат уникалния шанс да се изчистят от л...ната на мажовците в рамките на година-две. Проблемите от лятото могат да се обърнат в невероятен късмет, ако са умни.
        Last edited by fantasy_gt; 15.04.2015, 12:43.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          Равновесие, казвал съм ти го вече - кефиш с различния поглед, но понякога се увличаш и пишеш наизуст.
          ПИБ няма никаква репутация да чисти от баланса. Отдавам грешката ти на желание да имаш последен думата.
          Колкото до нуждата от капитал - ще стане ясно до 2-3 тримесечия какво ще изкарат от гардероба, след като вече има някой да ги следи изкъсо дали мажат и лъжат.

          ПИБ не е любимата ми компания и пишещите тук могат да го потвърдят. Но, нека се придържаме към фактите. Феновете виждат само хубавото, нека ние (нефеновете) гледаме и двете страни на монетата.
          Да, това с юнион банк сигурно го няма вече Купуваш нещо за 40 стотинки - очевидно струва 40 стинки, ама ти си го оценяваш за левче - нищо че никой не е платил за левче и оп 60 стинки печалба която няма как по никакъв начин да се осребри.

          Ми след 2-3 тримесечия може и да става за купуване за мен тогава - може и още да не става.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Роето има значение когато капиталовата им адекватност не е заплашена. Капиталовата им адекватност не е заплашена когато са провизирали достатъчно и са си изчистили баланса от разни псевдо пари - като репутацията например.

            ПИБ не е направила още нищо от това. Печалбите им идват от някакви хартиени али бали или от откровени подаръци - като тази сделка за земята. Колко още такива подаръка трябва да получи че да генерира достатъчно печалба че да елеминира влиянието на репутацията и същевременно да им стигне да провизират лошите си кредити без да се налага да правят увеличение на капитала. Кой тук знае на какви цени си водят обезпеченията - дали тези цени са реалистични и съответно колко още лоши кредити са недпровизирани?

            От основна дейност само ако разчита колко години ще им трябват. И дали пък БНБ ще ги търпи цялото време. И ако ги натисне за увеличение на капитала колко точно ще е размиването и от къде точно ще им дойдат парите за това увеличение.

            Та това са обикновено въпросите които са важни при оценки на банки. Включително и тези от региона.
            Равновесие, казвал съм ти го вече - кефиш с различния поглед, но понякога се увличаш и пишеш наизуст.
            ПИБ няма никаква репутация да чисти от баланса. Отдавам грешката ти на желание да имаш последен думата.
            Колкото до нуждата от капитал - ще стане ясно до 2-3 тримесечия какво ще изкарат от гардероба, след като вече има някой да ги следи изкъсо дали мажат и лъжат.

            ПИБ не е любимата ми компания и пишещите тук могат да го потвърдят. Но, нека се придържаме към фактите. Феновете виждат само хубавото, нека ние (нефеновете) гледаме и двете страни на монетата.

            Коментар


            • Роето има значение когато капиталовата им адекватност не е заплашена. Капиталовата им адекватност не е заплашена когато са провизирали достатъчно и са си изчистили баланса от разни псевдо пари - като репутацията например.

              ПИБ не е направила още нищо от това. Печалбите им идват от някакви хартиени али бали или от откровени подаръци - като тази сделка за земята. Колко още такива подаръка трябва да получи че да генерира достатъчно печалба че да елеминира влиянието на репутацията и същевременно да им стигне да провизират лошите си кредити без да се налага да правят увеличение на капитала. Кой тук знае на какви цени си водят обезпеченията - дали тези цени са реалистични и съответно колко още лоши кредити са недпровизирани?

              От основна дейност само ако разчита колко години ще им трябват. И дали пък БНБ ще ги търпи цялото време. И ако ги натисне за увеличение на капитала колко точно ще е размиването и от къде точно ще им дойдат парите за това увеличение.

              Та това са обикновено въпросите които са важни при оценки на банки. Включително и тези от региона.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Онзиденшен пост на Тони ме провокира и аз да си направя регистрация на сайта на ПФБК и да погледна анализите им, макар и отпреди няколко месеца.
                Изкефих се като видях табличка с данни как се трейдват банките на другите пазари в нашия регион- Р/В беше средно 1,4, а Р/Е 14,1. Вярно имат добра рентабилност на СК - средно 11,8%
                Извода който си направих е че ПИБ само двойно да си качи ROE-то, което се надявам че ще стане т.г. и влиза в горните критерии... като за да достигне по оценка пиър групата си, акцията трябва да поскъпне между 3 и 4 пъти.
                Перспективите ме устройват идеално
                Блажени са верващите
                Ще си останеш с гледането на банките в другите пазари.
                Май си късоглед да не вденеш че перспективите които бленуваш имат и обратна страна

                Коментар


                • Онзиденшен пост на Тони ме провокира и аз да си направя регистрация на сайта на ПФБК и да погледна анализите им, макар и отпреди няколко месеца.
                  Изкефих се като видях табличка с данни как се трейдват банките на другите пазари в нашия регион- Р/В беше средно 1,4, а Р/Е 14,1. Вярно имат добра рентабилност на СК - средно 11,8%
                  Извода който си направих е че ПИБ само двойно да си качи ROE-то, което се надявам че ще стане т.г. и влиза в горните критерии... като за да достигне по оценка пиър групата си, акцията трябва да поскъпне между 3 и 4 пъти.
                  Перспективите ме устройват идеално

                  Коментар


                  • не се излагай, какво ще им купим или продадем ние на ИП по 1000 бройки ай стига...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      може би нямам, но в сравнение с ИП и фондове сме си цървули всички Тъй че в този форум сички сме цървули... така да се каже.
                      Че ти да не мислиш че ИП, ПФ и фондове не са в този форум. Може и да не пишат, може и да пишат, но рационалното действие е да следят настроенията.

                      Коментар


                      • може би нямам, но в сравнение с ИП и фондове сме си цървули всички Тъй че в този форум сички сме цървули... така да се каже.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          ravnovesie, Това е голяма глупост, няма абсолютно никакъв шанс някакъв мижав форум да повлияе на цените на пазара... Те големите инвестиционни банки също дават прогнози за развите, ама и те не могат да повлияят особено на пазарите, пък ти за някви мнения във форума.. просто е смешно...
                          Ти май си нямаш идея за мащаба на нашите "големи инвестиционни банки" или пък за това какви точно хора пишат в този форум и каква част от оборота формират.

                          Коментар


                          • ravnovesie, Това е голяма глупост, няма абсолютно никакъв шанс някакъв мижав форум да повлияе на цените на пазара... Те големите инвестиционни банки също дават прогнози за развитие, ама и те не могат да повлияят особено на пазарите, пък ти за някви мнения във форума.. просто е смешно...
                            Last edited by pepe1234; 15.04.2015, 12:03.

                            Коментар


                            • Няма по-голям от пазара! Който се мисли за по-велик и че може да задава пазарната посока, рано или късно пазара му го набива мощно отзад!
                              Бъдете умни, търпеливи и смели, когато другите се страхуват и пазара ще ви възнагради богато!

                              Коментар


                              • а колко са тези които взимат думите под внимание на този който е казал какво купува или продава

                                Коментар

                                Working...
                                X