IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Както съм писал най-изгодния кеш бек е на AMEX - по 1 т. на всеки лев. За някои търговци и доставчици точките са 2 или 3 на всеки лев. Допълнително има някои търговци при покупка, от които хем получаваш отстъпка /връщат ти пари по кр. карта/, хем ти начисляват точки.
    Лошото е, че се обслужват от БПБ и не мога да кажа, че се отличават с любезност и/или професионализъм.

    Иначе такса превалутиране си е нон сенс ...?!!!!

    Напълно достатъчно е, че ти взимат такса и те праскат по кръстосания курс на банката за деня.
    Last edited by Konsultant; 04.02.2016, 12:14.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Toва безплатното сигурно е само за кредитните карти, или греша (на райшайзен - не си спомням, закрих си кредитната там)? Щото имам дебитна при тях и си е платено - внасяш един депозит и всяко смс-че ти е 18 стотинки.
      Кредитна е. Имам и дебитна, но там съм изключил СМС-ити.

      Ха да ви кажа и още една "екстра" при родните банки (това поне със сигирност в райфата, но може и при други да го има) - такса превалутиране за валута различна от евро и лева - в Дубай ми взеха 2% на плащането в хотела с кредитната карта тогава (а бяха над 2К лева, т.е. няскъде около 50 кинта ме дръннаха с тази такса, мамка им), а на дебитната - 1%. Та си е "гот" и за това да те цакат
      Ха-ха-ха... Това съм го забелязал. Не си спомням, но май и Уникредит го "предлагаха"
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Аааа забравих още една "екстра", която райфите предлагат. Безплатно SMS известяване за всяка покупка. Полезно е. Така жената е под стриктен контрол Имал съм същата карта в Уникредит, но там SMS-ите бяха платени.
        Toва безплатното сигурно е само за кредитните карти, или греша (на райшайзен - не си спомням, закрих си кредитната там)? Щото имам дебитна при тях и си е платено - внасяш един депозит и всяко смс-че ти е 18 стотинки.

        Ха да ви кажа и още една "екстра" при родните банки (това поне със сигирност в райфата, но може и при други да го има) - такса превалутиране за валута различна от евро и лева - в Дубай ми взеха 2% на плащането в хотела с кредитната карта тогава (а бяха над 2К лева, т.е. няскъде около 50 кинта ме дръннаха с тази такса, мамка им), а на дебитната - 1%. Та си е "гот" и за това да те цакат
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
          По-скоро е било за последните 6 месеца, а при теб се случило така, че да съвпадне с промяната.
          И на мен ми се струва, че точно така е станало, но въпреки всичко всяка промяна със задна дата е недопустима. От собствен опит обаче мога да потвърдя, че лихвите по дългосрочен депозит ги държат старите, въпреки че новите се променят, което им прави чест.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            те така въведоха промяната, че кешбека стана 0.5% и за тия транзакции дето са преди септември 2015, дефакто цялата 2015 кешбека се оказа 0.5%
            По-скоро е било за полседните 6 месеца, а при теб се случило така, че да съвпадне с промяната.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              те така въведоха промяната, че кешбека стана 0.5% и за тия транзакции дето са преди септември 2015, дефакто цялата 2015 кешбека се оказа 0.5%
              Е това вече е кофти, ако са го направили.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Някой да е казал, че е само за чужбина? Не. Казах, че не съм чувал друга банка да дава бонуси за пазаруване в чужбина, а тези юнаци все още дават 0,25% (0,50 бонус - 0,25% такса). Много-малко, колкото-толкова. Ама септември месец кешбака бил повече. .....
                те така въведоха промяната, че кешбека стана 0.5% и за тия транзакции дето са преди септември 2015, дефакто цялата 2015 кешбека се оказа 0.5%
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Аааа забравих още една "екстра", която райфите предлагат. Безплатно SMS известяване за всяка покупка. Полезно е. Така жената е под стриктен контрол Имал съм същата карта в Уникредит, но там SMS-ите бяха платени.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    че коя да е тогава Моята банка е слоган само на фибанката (това съм го задал като въпрос поне 10 пъти на платените писарушки от ПР отдела им, дето списват тук с "независими" никове, и никой не успя да ми отговори как хем се позиционират като "българската банка", хем са и толкова "български" звучащото "фибанка", а не ПИБ), но да не отплесвам. Друг не налага този слоган у нас, доколкото си спомням, УНиккредит Бурканбанк имат "Моята банка на бъдещето", Райшайзен имат "майне банк", но то е само на международно ниво, не и в Бг, а Общаците имат "нашата банка", та кажи ти коя имаш предвид
                    Оффф добре... Моята банка е Райшайзен Не съм особено щастлив там, но не виждам по-добра алтернатива за това което ползвам. Дават ми 1% кешбак за всички плащания в България, без интернет и чужбина. Това ми стига. Не са почнали да ми таксуват плащанията все още. Просто не са се сетили... Не е препоръка!
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                      Почти всеки ден плащам с VISA, само за чужбина е новата такса.


                      Ако говорим за големите /САЩ, Китай/ за съжаление май май минават под графата плащане в чужбина.
                      Всички онлайн плащания към магазини в чужбина се таксуват. Поне това виждам в извлеченията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                        Програмата Cashback не е само за чужбина, а и там отскоро има промяна, която не е в ползва на клиентите.
                        Някой да е казал, че е само за чужбина? Не. Казах, че не съм чувал друга банка да дава бонуси за пазаруване в чужбина, а тези юнаци все още дават 0,25% (0,50 бонус - 0,25% такса). Много-малко, колкото-толкова. Ама септември месец кешбака бил повече. Еми беше. Ама те всички банки много неща промениха от септември насам. Хайде да си имаме уваженията. Моля да не спамим повече темата с хленчове за такси и други подобни. Събудете се, КТБ е история, ПИБ не са изключение от общата тенденция за снижаване на лихвите и вдигане на (и измисляне на нови) банкови такси. Оттук-насетне всеки си прави сметката. Успех!
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • dex, Не е само за чужбина, въведоха го на скоро и много ме издразни, сериозно се замислям да ги сменям вече /ползвам кк виза/
                          Почти всеки ден плащам с VISA, само за чужбина е новата такса.

                          Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                          И аз това виждам, само не знам плащанията към интернет магазините как ще ги броят.
                          Ако говорим за големите /САЩ, Китай/ за съжаление май май минават под графата плащане в чужбина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            не е "българската" фибанка.
                            че коя да е тогава Моята банка е слоган само на фибанката (това съм го задал като въпрос поне 10 пъти на платените писарушки от ПР отдела им, дето списват тук с "независими" никове, и никой не успя да ми отговори как хем се позиционират като "българската банка", хем са и толкова "български" звучащото "фибанка", а не ПИБ), но да не отплесвам. Друг не налага този слоган у нас, доколкото си спомням, УНиккредит Бурканбанк имат "Моята банка на бъдещето", Райшайзен имат "майне банк", но то е само на международно ниво, не и в Бг, а Общаците имат "нашата банка", та кажи ти коя имаш предвид
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение


                              Искаш да кажеш, че не си чувал че имат "бонус програма" ...!? Майтапиш се нали?
                              Програмата Cashback не е само за чужбина, а и там отскоро има промяна, която не е в ползва на клиентите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение


                                Искаш да кажеш, че не си чувал че имат "бонус програма" ...!? Майтапиш се нали?
                                И там от септември орязаха на половина кеш бек-а

                                Коментар

                                Working...
                                X