IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Батя,
    кефя са на ударите ти в последно време, но коментара ми беше само да не забравяме какво стана 2008-ма. Иначе си прав хубава печалба е чисто субективен термин и зависи от човека. За теб 50% са малко, за друг 20% са върхът на сладоледа... въпрос на гледна точка.
    Каквото и да си пишем тук сме наясно какъв е бизнес модела на ПИБ .. доста се изписа тук - та затова си позволих да направя аналогия с 2008-ма каква я мислихме каква стана. Сравнени със западните банки нашите не седят съвсем прилични, но аз лично не вярвам на регулаторите в РБ затова седя далеч от банки, когато очаквам да пукне балона навън. Дебело подчертавам ако има сериозна криза тя ще дойде отвън според мен. Българската икономика има много накъде да расте (особено ако най-накрая направят нещо за тая мафия съдебната система да я почистят)

    успех
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      buy the rumor sell the news
      гледам мача отстрани. успех на участниците и един скромен съвет като видите хубава печалба я приберете да не стане като 2008-ма Софикс. Банките при кризи ги разпродават най-яко. Дано скоро нямаме някоя нова криза!
      Интересно кой не е съгласен с тази очевадна истина.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        Много мъдрост съзирам в тези думи /за съжаление сигурно има и опит, негативен/. Добре е да има и такива изказвания/препоръки, щото някои хора, т. е. повечето забравят! От друга страна акцията от 2 лв. стана 4 лв., т.е. 100% печалба, а после 5.50 лв. , т.е. 175% печалба! Възниква въпросът кое е хубава печалба???
        Успех на смелите!
        Ей тука съм съгласен с теб! Колкото и да уважавам берта и мненията му, долния му "съвет" не струва нищо! Какво значи "хубава печалба" за прибиране!? Та да не би от 2 до 3 лв. т.е. 50% да не са хубава печалба за 3-4 месеца? Колко време ще я чака един депозитар? Но пък от сегашна гледна точка ако бях продал на 3 лв. трябваше да се ръфам отзад!
        Аз ще продам в два случая - или ако намеря по-добра алтернатива за освободения ресурс или ако преценя че банката е вече справедливо оценена. Като дори и в този случай вероятно ще си оставя известно количество, защото знам че както пазара залиташе в краен негативизъм преди година и смъкна цената й до Р/В 0,25 така при еуфория може да я откара до Р/В 2... и когато това се случи ми се иска да имам поне малко акцийки за продажба

        Коментар


        • Хубава печалба е още по-хубавата печалба !
          Last edited by vankel; 20.04.2017, 09:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            buy the rumor sell the news
            гледам мача отстрани. успех на участниците и един скромен съвет като видите хубава печалба я приберете да не стане като 2008-ма Софикс. Банките при кризи ги разпродават най-яко. Дано скоро нямаме някоя нова криза!
            Много мъдрост съзирам в тези думи /за съжаление сигурно има и опит, негативен/. Добре е да има и такива изказвания/препоръки, щото някои хора, т. е. повечето забравят! От друга страна акцията от 2 лв. стана 4 лв., т.е. 100% печалба, а после 5.50 лв. , т.е. 175% печалба! Възниква въпросът кое е хубава печалба???
            Успех на смелите!
            IM d best

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Аз не си спомням досега българска банка да е раздавала дивидент, но съм съгласен, че ако примерно има увеличение на капитала и то е на РВ 0.9 или защо не РВ 1 то пазарната цена е логично да отиде на 6.5 - 7,- лева
              ОББ дадоха преди да ги купят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                Абе, Каролев няма ли вече да каже каква е новината ?!

                Че акцията като нищо ще удари 10-ака.... Всеки купува с идеята, че след като расте, значи има новина, която не се обявява....

                Остава само да се разбере каква е новината.... и дали всъщност има новина....
                buy the rumor sell the news
                гледам мача отстрани. успех на участниците и един скромен съвет като видите хубава печалба я приберете да не стане като 2008-ма Софикс. Банките при кризи ги разпродават най-яко. Дано скоро нямаме някоя нова криза!
                Last edited by bertram; 19.04.2017, 23:20.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  А малка новина ли е 98 млн. лв. нетна печалба!? Р/Е идва 6,2 Само нормализирането по този показател ни качва с още едни 50% нагоре.
                  Това пък дето го споменава Каролев (и не само той.. мениджмънта също го загатна още преди 7-8 мес.) е допълнителен бонус Той пък, съчетан с още по-добра печалба тази година + евентуален дивидент от догодина, ще ни докара следващите 50%

                  А ти продължавай да гледаш мача отстрани Ванка. Нали помниш, от 2 лв. ти говоря че изтърваш голямата картина!
                  Аз не си спомням досега българска банка да е раздавала дивидент, но съм съгласен, че ако примерно има увеличение на капитала и то е на РВ 0.9 или защо не РВ 1 то пазарната цена е логично да отиде на 6.5 - 7,- лева
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Абе, Каролев няма ли вече да каже каква е новината ?!

                    Че акцията като нищо ще удари 10-ака.... Всеки купува с идеята, че след като расте, значи има новина, която не се обявява....

                    Остава само да се разбере каква е новината.... и дали всъщност има новина....
                    А малка новина ли е 98 млн. лв. нетна печалба!? Р/Е идва 6,2 Само нормализирането по този показател ни качва с още едни 50% нагоре.
                    Това пък дето го споменава Каролев (и не само той.. мениджмънта също го загатна още преди 7-8 мес.) е допълнителен бонус Той пък, съчетан с още по-добра печалба тази година + евентуален дивидент от догодина, ще ни докара следващите 50%

                    А ти продължавай да гледаш мача отстрани Ванка. Нали помниш, от 2 лв. ти говоря че изтърваш голямата картина!
                    Last edited by Батя; 19.04.2017, 22:15.

                    Коментар


                    • Абе, Каролев няма ли вече да каже каква е новината ?!

                      Че акцията като нищо ще удари 10-ака.... Всеки купува с идеята, че след като расте, значи има новина, която не се обявява....

                      Остава само да се разбере каква е новината.... и дали всъщност има новина....

                      Коментар


                      • да не е туитнал някой тук нещо.... онзи ухажор на студентки по студград каролев да не е!???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

                          Ей ся

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                            днес 5.70-5.80 предпразнично няма ли да я затворят?
                            Ей ся

                            Коментар


                            • днес 5.70-5.80 предпразнично няма ли да я затворят?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                                По спомен г-н Давидов беше писал, че е направил такива разлики при Хим, че си е купил апартамент в София. Пак по спомен г-н Давидов не е писал да е купил много ПИБ в ниското, което означава, че г-н Давидов няма да си купи втори апартамент в София. Та те така...
                                Давидов също така няма да каже какви и колко акции има, ако има въобще. Затова вече можем да спрем със спекулациите по темата.

                                Коментар

                                Working...
                                X