IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един път да сме на едно мнение с Амстердамката
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Банката е много стабилна ,редовен клиент съм им

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
        Оставам с впечатлението че този факт ти е присърце. Да не чакаш от Цеко значителен дивидент?!
        Грешно ти е впечатлението.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

          Голям моабет си направихме днеска с тия карти. По-важното е да имаш какво да сложиш в тях, не толкова таксите. Те ще растат, неизбежно е. Хайде лека!
          Оставам с впечатлението че този факт ти е присърце. Да не чакаш от Цеко значителен дивидент?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Темата е за ПИБ ,не само за картите...На банката и излиза по- сгодно да ползва парите на хората отколкото" Държавната помощ" и затова почна да ги връща на Горанов
            сега - да, но да зададем ли този въпрос в ретроспектива от лятото на 2014? И да кажем ли, че онзи депозит на държавата първо, беше милиарден и второ, беше на получен на много, ама много по-ниска лихва, от тази, дето самата банка е офертирала към своите депозанти - 3,8% е лихвата по 18 месечен депозит (а този на държавата беше даже по-дълъг), който самата банка е предлагала към март'2015, към декември'2015 е 2,05%, а в момента, след толкова месеца на тотален срив на банковите депозити, когато другите банки ти дават между 0 и 0,5% лихва, "българската фибанка" дава 1,90%. Депозитът на държавата така и не се разбра точно на колко е, но излязоха едни данни, че е бил на 2,2% лихва, колко ли би струвал този депозит от 1,2 милиарда през Юни'2014 точно за Фибанката, а?
            Само факти, всеки сам си прави изводите.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Темата е за ПИБ ,не само за картите...На банката и излиза по- сгодно да ползва парите на хората отколкото" Държавната помощ" и затова почна да ги връща на Горанов

              Коментар


              • Те картите Тото, и по-специално кредитните, не са измислени за спестяване, а за харчене и съответно чаржене, първо на търговеца, дето си е сложил ПОС, после на мющерията. При едно умно и внимателно използване може да си спестиш нещичко, ама колцина са такива бе приятел?

                Голям моабет си направихме днеска с тия карти. По-важното е да имаш какво да сложиш в тях, не толкова таксите. Те ще растат, неизбежно е. Хайде лека!
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • 0,25 % е за всички международни плащания ,а превалутирането е друга бира
                  А спестяването става на загуба от всякъде ,,,Такса внасяне ,такса теглене
                  Забравиха ,кога ни облъчваха с реклами от сорта: "Не спирай -депозирай"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                    Здравей,

                    Не бях проверявал, ама то било много сладко бря:

                    http://www.fibank.bg/bg/valutni-kurs...tsii/page/1947

                    P.S. Дори се получава в масовия случай, че имаме двойно превалутиране по кръстосани курсове /за чужбина/.
                    Мдааа,
                    Стрижат, стрижат като за последно.
                    Затова когато има възможност, най-добре е кешовица в джоба и да го дуат кърлежите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ... та стана малко като в онзи виц, дето вървели из пустинята един евреин и един арабин, като първия имал вода, а втория - не. Арабелът поискал от еврейчето вода, а онзи казал, че може, но ще му я продаде - подредил сергията и казал - 1000 долара за литър. Арабелът измрънкал, че това е много скъпо, а еврейчето отговорило - Ми като ти е скъпо, обиколи пазара, виж цените на конкуренцията и, ако намериш не нещо по-евтино, пак ела
                      Та и тук е така с банковата, телекомуникационната, петролната, енергийната и прочие "конкуренции на пазара"...
                      Такива преговори, когато едната страна е на позиция "мога да продам, но мога и да не продам", а другата е на "трябва да купя"... са най-сладки. И на борсата се получава понякога, на българската по-рядко Тука ситуацията по-често е обърната на 180 градуса.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        това не е точно така - сделката става по кръстосания курс на Виза (за картата), а не на банката, за съответната валута, само дето ти си направил сделката в един ден, а те ти я осчетоводяват в друг - примерно имах едно онлайн плащане в Хонконгски долари с картата и те ми го осчетоводиха 10 дена по-късно, а за тези 10 дни хонконгския долар беше поскъпнал с едни около 7% и тази сделка ми стана златна Та писах на банката - най-общо ми казаха да се оправям, добре, че хонконгци се оказаха хора и ми даоха бонус, с който компенсираха разликата...
                        Което в никакъв случай не оправдава таксата превалутиране, но....

                        А в една друга тема стана "весело" и за таксата за всеки входящ трансфер в чужда валута (0.07%, но мин 5 евро) и направо им теглих една, но нали имам "избор", та стана малко като в онзи виц, дето вървели из пустинята един евреин и един арабин, като първия имал вода, а втория - не. Арабелът поискал от еврейчето вода, а онзи казал, че може, но ще му я продаде - подредил сергията и казал - 1000 долара за литър. Арабелът измрънкал, че това е много скъпо, а еврейчето отговорило - Ми като ти е скъпо, обиколи пазара, виж цените на конкуренцията и, ако намериш не нещо по-евтино, пак ела
                        Та и тук е така с банковата, телекомуникационната, петролната, енергийната и прочие "конкуренции на пазара"...
                        Здравей,

                        Не бях проверявал, ама то било много сладко бря:
                        Информация за превалутиране
                        Всеки път когато плащате с Вашата карта във валута, различна от валутата на Вашата сметка, банката извършва обмяна или т.нар. "превалутиране". При превалутирането се прилага обменният курс за картови трансакции на Fibank към момента на обработка на трансакцията.

                        Когато трансакцията е направена в чужбина, превалутирането на сумата се извършва според вида на картата (Visa или MasterCard) първоначално по обявения курс на картовите организации Visa или MasterCard за съответния ден, т. нар. сетълмент. Сетълментът между MasterCard и Fibank се извършва в USD. Сетълментът между Visa и Fibank се извършва в EUR.

                        След като се извърши сетълментът, Fibank преизчислява така получената сума във валутата на сметката, като прилага обменния курс за картови трансакции на Fibank към момента на обработка. Това е реалната сума, с която се задължава Вашата сметка за конкретната трансакция.
                        http://www.fibank.bg/bg/valutni-kurs...tsii/page/1947

                        P.S. Дори се получава в масовия случай, че имаме двойно превалутиране по кръстосани курсове /за чужбина/.
                        Last edited by Konsultant; 04.02.2016, 13:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                          Както съм писал най-изгодния кеш бек е на AMEX - по 1 т. на всеки лев. За някои търговци и доставчици точките са 2 или 3 на всеки лев. Допълнително има някои търговци при покупка, от които хем получаваш отстъпка /връщат ти пари по кр. карта/, хем ти начисляват точки.
                          Лошото е, че се обслужват от БПБ и не мога да кажа, че се отличават с любезност и/или професионализъм.

                          Иначе такса превалутиране си е нон сенс ...?!!!!

                          Напълно достатъчно е, че ти взимат такса и те праскат по кръстосания курс на банката за деня.
                          това не е точно така - сделката става по кръстосания курс на Виза (за картата), а не на банката, за съответната валута, само дето ти си направил сделката в един ден, а те ти я осчетоводяват в друг - примерно имах едно онлайн плащане в Хонконгски долари с картата и те ми го осчетоводиха 10 дена по-късно, а за тези 10 дни хонконгския долар беше поскъпнал с едни около 7% и тази сделка ми стана златна Та писах на банката - най-общо ми казаха да се оправям, добре, че хонконгци се оказаха хора и ми даоха бонус, с който компенсираха разликата...
                          Което в никакъв случай не оправдава таксата превалутиране, но....

                          А в една друга тема стана "весело" и за таксата за всеки входящ трансфер в чужда валута (0.07%, но мин 5 евро) и направо им теглих една, но нали имам "избор", та стана малко като в онзи виц, дето вървели из пустинята един евреин и един арабин, като първия имал вода, а втория - не. Арабелът поискал от еврейчето вода, а онзи казал, че може, но ще му я продаде - подредил сергията и казал - 1000 долара за литър. Арабелът измрънкал, че това е много скъпо, а еврейчето отговорило - Ми като ти е скъпо, обиколи пазара, виж цените на конкуренцията и, ако намериш не нещо по-евтино, пак ела
                          Та и тук е така с банковата, телекомуникационната, петролната, енергийната и прочие "конкуренции на пазара"...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                            Далеч по-весело е Амазон/Пейпал и разни други онлайн ритейлъри да ти чарджнат картата в лева, а не във валутата на сделката. До около 5% ще ти дойде отгоре. Винаги се намира начин да те цакат с топла бира. Гледайте си лайфа.
                            Всеки трябва да живее от нещо Хасан не е ли хора...?
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Ха да ви кажа и още една "екстра" при родните банки (това поне със сигирност в райфата, но може и при други да го има) - такса превалутиране за валута различна от евро и лева - в Дубай ми взеха 2% на плащането в хотела с кредитната карта тогава (а бяха над 2К лева, т.е. няскъде около 50 кинта ме дръннаха с тази такса, мамка им), а на дебитната - 1%. Та си е "гот" и за това да те цакат
                              Далеч по-весело е Амазон/Пейпал и разни други онлайн ритейлъри да ти чарджнат картата в лева, а не във валутата на сделката. До около 5% ще ти дойде отгоре. Винаги се намира начин да те цакат с топла бира. Гледайте си лайфа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                                ...Напълно достатъчно е, че ти взимат такса и те праскат по кръстосания курс на банката за деня.
                                Точно за това говорим.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X