IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
    Здравей,

    Конкретният случай не мога да коментирам.
    Но към оня момент БГ не бе транспонирала евро директиви.
    Сиреч към момента държавата нямаше подходящо законодателство и помогна с ликвидна подкрепа. Вече с новите промени в специализираните закони, вкл. и в ЗГВБ може да се предприемат редица мерки, вкл. и капиталова подкрепа, която за мен е много по-удачна от ликвидната.

    Поздрави!
    Имаха възможност да реагират по-добре.Особено по отношение на КТБ. Но не това беше задачата.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
      Здравей,
      Благодаря. Радвам се, когато има възможност за нормален, конструктивен диалог в този форум с разумен човек /да не си помислиш нещо, говоря за Вазе /.

      Ще допълня написаното от мен до момента, че голяма част от проблемите и изкривяванията, за които пишем НЯМАШЕ да ги има ако по време на правителството на НДСВ с премиер царя не бе отменена НАКАЗАТЕЛНАТА отговорност /въведена след банковата криза и фалити/?! Сиреч проблема е на ниво МС и НС, който рефлектира върху БНБ и се мултиплицира в банковата система.
      Сега гледам овчето бездушие и липсата на реакция, на гордостта на т.н. нов гуверньор, че отпадна глобата за лансиране на невярна информация за банка/банки?! Кой обслужва това? Риторичен въпрос.

      Поздрави!
      +1
      под това ти мнение се разписвам на 100% И си прав - не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава - в тази връзка аз не виждам проблем в действията на банката, всичко е ако не напълно законно, то поне не е противозаконно.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Кое преиначавам, ако може малко по-конкретно. Никога не съм се крил и не съм анонимен - не малко хора от списващите в този форум ме познават лично, както и аз тях. Не съм и от вчера тук, за да получавам подобни квалификации!
        Давай конкретно какво точно те интересува и какво съм преиначил. И ако може ми покажи къде пише на колко е лихвата за тези 900 милки, дето държавата ги сложи във фибанката. Черно на бяло, както е в нормалните бели държави, когато се даде държавна помощ на някого.
        П.С. Не съм нито бивш, нито настоящ, а още по-малко пък бъдещ служител тук. Нямам акции.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          здрасти,
          в спора се ражда истината или поне се обменя сравнително ценна информация - баба ми казваше, че и от най-простия човек можеш да научиш нещо ценно (това е самоирония, да не си помислиш нещо) Аз разбирам твоята позиция, но точно като теб, не съм съгласен с обратното на моето мнение в случая. Личното ми мнение е, че нямаше да има катаклизъм с банковата система, ако бнб не беше наляла кинтата във фибанката, така, както нямаше катаклизъм и след ктб - напротив, сега всички се кефят на супер ниски лихви по депозитите, които ктб изкустевено изкривяваше, т.е. радват се на увеличен марж на печалбата. Хайде сега погледни големите банки и виж кой дава най-"тлъстите" лихви и изкривява пазара. Изводите са си за теб.

          Колкото до стрес тестовете - за мен те са абсолютна пунта мара и проформа. Абсолютно убеден съм, че няма даим банка в топ 10, която да не покаже блестящи резултати. В гтози ред на мисли общественото мнение за никоя банка няма да се промени (т.е. за фибанката ще си остане същото), а в международен план отдавна вече никой не вярва на данните от България, но си затварят очите, също като стъкмистиката в Маляките, защото им е изгодно. Което води до следващото по пътя на логиката - при следващата криза, опашките пред фибанката пак ще са най-големи и някои пак ще обясняват как точно там имало атака, щото всички ѝ завиждали на финансовата стабилност.

          Успех на държащите тук - аз също ивждам някакъв потенциал за спекулативен ръст, но твърде многото неизвестни ме плашат да вляза.
          лека и от мен,
          Здравей,
          Благодаря. Радвам се, когато има възможност за нормален, конструктивен диалог в този форум с разумен човек /да не си помислиш нещо, говоря за Вазе /.

          Ще допълня написаното от мен до момента, че голяма част от проблемите и изкривяванията, за които пишем НЯМАШЕ да ги има ако по време на правителството на НДСВ с премиер царя не бе отменена НАКАЗАТЕЛНАТА отговорност /въведена след банковата криза и фалити/?! Сиреч проблема е на ниво МС и НС, който рефлектира върху БНБ и се мултиплицира в банковата система.
          Сега гледам овчето бездушие и липсата на реакция, на гордостта на т.н. нов гуверньор, че отпадна глобата за лансиране на невярна информация за банка/банки?! Кой обслужва това? Риторичен въпрос.

          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Момци, вие гледате на банката като инвеститори тук (а някои и като служители) - няма лошо, всеки си пази хляба/инвестицията. Аз гледам като данъкоплатец - за мен беше дълбоко погрешна цялата тази ситуация през 2014, при това след като вече имахме същата ситуация със същата банка няколко години по-рано. Морал хазарт му викат у шатско, ама тук е така - като извадиш някакви данни и всеки ти вика: Е, да, ама ти да знаеш ромите какви ги вършат или политиците и те така... Никой не е виновен.
            За мен е проблем, че се дадоха пари на депозит на банката, при това огромен депозит, и то не толкова това, че се даде, а че се случи при едни много потайни условия, дето ако не беше ЕК нямаше и да ги разберем. Всъщност никой не знае на колко % лихва се дадоха тези 900 милки през есента на 2014. А банка без прозрачност ражда слухове, а те какво раждат и сами си знаете, нали?

            П.С. Консултант, натиск е едно, но нито една друга не хлопна официално кепенци, всички се извиниха с нещо и замазаха положението. А реакцията на БНБ беше всичко друго, но не и правилна - слон в стъкларски магазин, който се мъчи след това да замаже положението и да си спаси малко достойноството, но стълкото вече е счупено. И само фибанката поиска помощ тогава, никой друг - това трябва да говори много. Или пък не?
            много преиначаваш нещата брато! явно и ти, като много други тук държиш на хляба! сто пъти съобщиха, колко са платили и лихви и главница. те вечи я върнаха памоща ти за това продължаваш да говориш- 2.2 беше лихвата и сто пъти я обявиха. 850 млн вече са платени - и това обявиха. също и платените лихви обявиха -ама и това ти убягна, нали?
            а в щатско само за тая морална снимка, ще те изритат от всеки форум, освен тоя на хауърд стърн!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Добре де, хванете прочетет поне доклада на ЕК за Фибанката - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
              Пък после пак да говорим, може ли? Че иначе става малко смешно - нито една друга банка не е получавала пари от държавата. Нито една!!! Що само Фибанката? Малко смешно звучи, че била 3-та по-големина и понеже думнали 4-тата, та следвала 3-тата Ми що да не следва 5-тата? Или направо 1-та
              Нито една друга банка не хлопна кепенците тогава. Нито една. Само Фибанката. От нито една друга не се изтеглиха 1,424 млрд. лева (пише го в официалния доклад), а всички имаха готовност и бяха заредили камионите и трезорите с кинтаж, за да раздават, ако се наложи. Това са данни от ЕК, другото са спекулации, разбирам, че сте пристрастни, но все пак на черното-бяло не може да се каже.
              Иначе най-голямата омерта в банковите среди все още се пази за онази държавна помощ точно на тази фибанка през едни други години, но...
              я точно кажи къде го пише това, което казваш в доклада?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Можем много да говорим/анализираме/спорим .... НО сме на различно мнение/позиция.
                Нормално.
                Опитах се да дефинирам моето мнение коректно и ясно.

                Хубава вечер!

                P.S. За БНБ сме на подобно мнение. Напълно неадекватно поведение и реакция?! Мисля си, че основната задача на проверките на активите и стрес тестовете е да бъде възстановено /поне частично/ доверието в БНБ на национално и европейско ниво.
                здрасти,
                в спора се ражда истината или поне се обменя сравнително ценна информация - баба ми казваше, че и от най-простия човек можеш да научиш нещо ценно (това е самоирония, да не си помислиш нещо) Аз разбирам твоята позиция, но точно като теб, не съм съгласен с обратното на моето мнение в случая. Личното ми мнение е, че нямаше да има катаклизъм с банковата система, ако бнб не беше наляла кинтата във фибанката, така, както нямаше катаклизъм и след ктб - напротив, сега всички се кефят на супер ниски лихви по депозитите, които ктб изкустевено изкривяваше, т.е. радват се на увеличен марж на печалбата. Хайде сега погледни големите банки и виж кой дава най-"тлъстите" лихви и изкривява пазара. Изводите са си за теб.

                Колкото до стрес тестовете - за мен те са абсолютна пунта мара и проформа. Абсолютно убеден съм, че няма даим банка в топ 10, която да не покаже блестящи резултати. В гтози ред на мисли общественото мнение за никоя банка няма да се промени (т.е. за фибанката ще си остане същото), а в международен план отдавна вече никой не вярва на данните от България, но си затварят очите, също като стъкмистиката в Маляките, защото им е изгодно. Което води до следващото по пътя на логиката - при следващата криза, опашките пред фибанката пак ще са най-големи и някои пак ще обясняват как точно там имало атака, щото всички ѝ завиждали на финансовата стабилност.

                Успех на държащите тук - аз също ивждам някакъв потенциал за спекулативен ръст, но твърде многото неизвестни ме плашат да вляза.
                лека и от мен,
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  П.С. Консултант, натиск е едно, но нито една друга не хлопна официално кепенци, всички се извиниха с нещо и замазаха положението. А реакцията на БНБ беше всичко друго, но не и правилна - слон в стъкларски магазин, който се мъчи след това да замаже положението и да си спаси малко достойноството, но стълкото вече е счупено. И само фибанката поиска помощ тогава, никой друг - това трябва да говори много. Или пък не?
                  Можем много да говорим/анализираме/спорим .... НО сме на различно мнение/позиция.
                  Нормално.
                  Опитах се да дефинирам моето мнение коректно и ясно.

                  Хубава вечер!

                  P.S. За БНБ сме на подобно мнение. Напълно неадекватно поведение и реакция?! Мисля си, че основната задача на проверките на активите и стрес тестовете е да бъде възстановено /поне частично/ доверието в БНБ на национално и европейско ниво.

                  Коментар


                  • Момци, вие гледате на банката като инвеститори тук (а някои и като служители) - няма лошо, всеки си пази хляба/инвестицията. Аз гледам като данъкоплатец - за мен беше дълбоко погрешна цялата тази ситуация през 2014, при това след като вече имахме същата ситуация със същата банка няколко години по-рано. Морал хазарт му викат у шатско, ама тук е така - като извадиш някакви данни и всеки ти вика: Е, да, ама ти да знаеш ромите какви ги вършат или политиците и те така... Никой не е виновен.
                    За мен е проблем, че се дадоха пари на депозит на банката, при това огромен депозит, и то не толкова това, че се даде, а че се случи при едни много потайни условия, дето ако не беше ЕК нямаше и да ги разберем. Всъщност никой не знае на колко % лихва се дадоха тези 900 милки през есента на 2014. А банка без прозрачност ражда слухове, а те какво раждат и сами си знаете, нали?

                    П.С. Консултант, натиск е едно, но нито една друга не хлопна официално кепенци, всички се извиниха с нещо и замазаха положението. А реакцията на БНБ беше всичко друго, но не и правилна - слон в стъкларски магазин, който се мъчи след това да замаже положението и да си спаси малко достойноството, но стълкото вече е счупено. И само фибанката поиска помощ тогава, никой друг - това трябва да говори много. Или пък не?
                    Last edited by aleks262; 08.02.2016, 17:33.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Ако не ме лъже паметта САЩ придоби акции в Ситибанк а не и даде държавна помощ. .....Но може и да бъркам.
                      Здравей,

                      Конкретният случай не мога да коментирам.
                      Но към оня момент БГ не бе транспонирала евро директиви.
                      Сиреч към момента държавата нямаше подходящо законодателство и помогна с ликвидна подкрепа. Вече с новите промени в специализираните закони, вкл. и в ЗГВБ може да се предприемат редица мерки, вкл. и капиталова подкрепа, която за мен е много по-удачна от ликвидната.

                      Поздрави!
                      Last edited by Konsultant; 08.02.2016, 17:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        Данните са ти ок, въпроса е, че не се ли изтъркаха малко. в смисъл, това е нещо, което се знае и е отразено от година и половина. То и Ситибанк получи държавна помощ. Какво точно искаш да кажеш, че не ми е ясно?
                        Ако не ме лъже паметта САЩ придоби акции в Ситибанк а не и даде държавна помощ. .....Но може и да бъркам.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Само фактология:

                          Христов дори посочи, че натиск е имало върху цели 14 банки. Поради тази причина намирането на правилно решение за кратко време е било от ключово значение.
                          По негови думи политици и банкери са дискутирали как да отвори банковата система в понеделник, след като в петък са затворили няколко банки след остра ликвидна криза.
                          Предложението за банкова ваканция през 2014 г. не е било на подуправителя на управление „Емисионно“ Калин Христов. Това стана ясно по време на изслушването на кандидатите за подуправители на Българска народна банка (БНБ) в рамките на Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание (НС).
                          http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...2014-g-199247/

                          А ето и от коментарите под темата:
                          2 Mammita до: Nikola666 Следвай0 преди 6 месеца
                          Лъжеш се. Опашки имаше и по други банки, но те нямат толкова много клиенти и за нас 5 човека на опашка не са нищо, но те не са виждали толкова хора в клоновете си от години сигурно. Инвестбанк си спомням, че един приятел искаше да направи превод от там в онзи горещ летен ден. Не беше тръгнал да си тегли парите, защото смяташе че това са поредните измишльотини на някой от задкулисието, за да създаде паника и да си прикрие някакви сделки, просто трябваше да прехвърли пари за една покупка на фирмата си. Познай, банката не работеше. Имаше обявление, че имат софтуерен проблем и точка. Ама те са дребни и с малка клиентска база, та никой дори и не разбра за това хитро измъкване от тяхна страна. Да не говорим и за банката на Цветелинка, че беше направо пред фалит в този въпросен ден. ББ каза, че са наливали пари и на други банки. Според мен тя една от тях.
                          Last edited by Konsultant; 08.02.2016, 17:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Добре де, хванете прочетет поне доклада на ЕК за Фибанката - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
                            Пък после пак да говорим, може ли? Че иначе става малко смешно - нито една друга банка не е получавала пари от държавата. Нито една!!! Що само Фибанката? Малко смешно звучи, че била 3-та по-големина и понеже думнали 4-тата, та следвала 3-тата Ми що да не следва 5-тата? Или направо 1-та
                            Нито една друга банка не хлопна кепенците тогава. Нито една. Само Фибанката. От нито една друга не се изтеглиха 1,424 млрд. лева (пише го в официалния доклад), а всички имаха готовност и бяха заредили камионите и трезорите с кинтаж, за да раздават, ако се наложи. Това са данни от ЕК, другото са спекулации, разбирам, че сте пристрастни, но все пак на черното-бяло не може да се каже.
                            Иначе най-голямата омерта в банковите среди все още се пази за онази държавна помощ точно на тази фибанка през едни други години, но...
                            Данните са ти ок, въпроса е, че не се ли изтъркаха малко. в смисъл, това е нещо, което се знае и е отразено от година и половина. То и Ситибанк получи държавна помощ. Какво точно искаш да кажеш, че не ми е ясно?

                            Коментар


                            • Добре де, хванете прочетет поне доклада на ЕК за Фибанката - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
                              Пък после пак да говорим, може ли? Че иначе става малко смешно - нито една друга банка не е получавала пари от държавата. Нито една!!! Що само Фибанката? Малко смешно звучи, че била 3-та по-големина и понеже думнали 4-тата, та следвала 3-тата Ми що да не следва 5-тата? Или направо 1-та
                              Нито една друга банка не хлопна кепенците тогава. Нито една. Само Фибанката. От нито една друга не се изтеглиха 1,424 млрд. лева (пише го в официалния доклад), а всички имаха готовност и бяха заредили камионите и трезорите с кинтаж, за да раздават, ако се наложи. Това са данни от ЕК, другото са спекулации, разбирам, че сте пристрастни, но все пак на черното-бяло не може да се каже.
                              Иначе най-голямата омерта в банковите среди все още се пази за онази държавна помощ точно на тази фибанка през едни други години, но...
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                това не е вярно за поне една от тези банки - казвам го от личен опит на много близък за мен човек. Знам, че от всички банки имаше тегления, но от нито една дори и на 1/10 от това, което се изтегли от фибанката. причини? Че аз се сещам само за една и тя е свързана с доверие, то пък е свързано със стабилност, а тя - с управлението и политиките на съответната банка.
                                но не само доверие, а и контекст. Все пак седмица по-рано затвори четвъртата по големина. Последва атака към третата. Така и в САЩ през 2008 имаше тегления от всички банки, включително и БОА, Дж П Морган, Уелс и т.н. Излиза, че и към тях не е имало доверие, стабилност и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X