IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Много придвидливо забравяш да отбележиш че банката беше спасявана с капиталова инжекция, която след това върна на държавата заедно с лихвите. Хубаво е когато казваш А да кажеш и Б. Всеки има право на избор, дали да има акции на банката или да няма, кога да купи и кога да продаде, дали да бъде клиент на ПИБ или не. Но да се спестява информация или да се казва тази която е удобната, е най-малкото неморално... Да знаеш за друг път...
    Да беше купил бре...
    Няма страшно, за има няма 20 години ще направиш същата доходност в сфи...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Г-н/г-жо dddd, последното нещо, което някога съм искал да правя, е да убедя някой от притежателите на акции във фибанката да продава, респективно някой от непритежателите да купува! Просто вадя фактите такива, каквито са, без да вкарвам фрази като "Удри, не остана" или "Баси шита, да фалира". ПИБ е системно значима банка за България (няма да правя аналогия с друга също системно значима - да не ме обвините и в този грях сега), спасявана два пъти с моите пари като данъкоплатец, при това доста скрито и покрито, освен инфото, което ги накараха да покажат от ЕК, и това е единственото, което буди интересът ми тук. И ще го буди занапред. А на Вас желая успех и моля, не слизайте до нивото на трол, каквото ниво успяхте да добиете с предишния си пост. Аз спирам до пиша в тази тема до края на месеца - оставям Ви да пирувате на вакханалията, акцията да успее да стигне поне 50% от емисионната си цена, да дойде поне един голям чуждестранен инвеститор и да се надявате на широко затворените очи на БНБ!
      Успех!
      Много придвидливо забравяш да отбележиш че банката беше спасявана с капиталова инжекция, която след това върна на държавата заедно с лихвите. Хубаво е когато казваш А да кажеш и Б. Всеки има право на избор, дали да има акции на банката или да няма, кога да купи и кога да продаде, дали да бъде клиент на ПИБ или не. Но да се спестява информация или да се казва тази която е удобната, е най-малкото неморално... Да знаеш за друг път...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
        Бегайте мецанки, Бика се развихри Някаква хубава новина да не е дошла?
        Те тук хубавите новини си идват на редовни порции от доста време.. просто нашето пазарче сладко, бавничко ги отразява

        Коментар


        • Бегайте мецанки, Бика се развихри Някаква хубава новина да не е дошла?

          Коментар


          • Еха 5.14

            Коментар


            • Опааааа 5лв

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                Ще извиняваш, но Груецът нито веднъж не се е появил тук без причина. Последният път беше заради въпрос на някой относно сделката с НЕТ1 и дали лошия кредит е провизиран надлежно.
                Аз също бих отговорил по същия начин, но той ме изпревари. И двамата не сме фенове на банката и редовно пишещите тук вероятно го знаят. Акцията е друга бира, както се казва, но това не променя "фактическата обстановка" при ПИБ.
                Не съм казал, че е без причина, а че се повтаря едно и също

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oiling the gears Разгледай мнение


                  Той и Грую малко като папагал повтаря едно и също през 1-2 седмици. Само си правят вятър на устата нищо смислено или ново не се казва.
                  Ще извиняваш, но Груецът нито веднъж не се е появил тук без причина. Последният път беше заради въпрос на някой относно сделката с НЕТ1 и дали лошия кредит е провизиран надлежно.
                  Аз също бих отговорил по същия начин, но той ме изпревари. И двамата не сме фенове на банката и редовно пишещите тук вероятно го знаят. Акцията е друга бира, както се казва, но това не променя "фактическата обстановка" при ПИБ.

                  Коментар


                  • [QUOTE=Qino;n3185896]
                    Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                    Груец, Батя е стар спекулант и, като комунист на разпит, ще повтаря само онова, което му е изгодно. За него чудене недей да имаш - не е лаик.


                    Не ми стана ясно, защо смяташ обидата и личните нападки за аргументи в тази дискусия.

                    Той и Грую малко като папагал повтаря едно и също през 1-2 седмици. Само си правят вятър на устата нищо смислено или ново не се казва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение



                      Не ми стана ясно, защо смяташ обидата и личните нападки за аргументи в тази дискусия.

                      А на мен не ми стана ясно какво имаш предвид...

                      Коментар


                      • [QUOTE=fantasy_gt;n3185824]

                        Груец, Батя е стар спекулант и, като комунист на разпит, ще повтаря само онова, което му е изгодно. За него чудене недей да имаш - не е лаик.


                        Не ми стана ясно, защо смяташ обидата и личните нападки за аргументи в тази дискусия.

                        Коментар


                        • Добре бе Груючо, аз съм лаика а ти разбирача, както кажеш! Продължавай да се въртиш около софрата и да философстваш, докато ние заблудените правим екстра доходност!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение



                            Имам акции, не препоръчвам каквото и да било, и нямам нищо общо с дребните морски рибки.
                            Е, поне с биричката от аватара си не ги ли хапваш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев;n3185730......

                              Все тая, тури му пепел на всичко, ама да ми казват "мастити инвститори" като Батя, дето би следвало поне сайта на БНБ да е прочел, че, цитирам:

                              [B
                              Увеличението е пожелателно, а не задължително![/B]

                              ами не, не считам, че е сериозно, защото това значи, че или Батя е пълен лаик, или е манипулатор! ..............
                              ......

                              4. Увеличение на капитала от външни източници
                              - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.

                              няма нищо пожелателно, има ясна и точна дефиниция - ще увеличи капитала си до Април 2017 от външни източници. ......
                              Груец, Батя е стар спекулант и, като комунист на разпит, ще повтаря само онова, което му е изгодно. За него чудене недей да имаш - не е лаик.

                              Въпросът е дали останалите са също толкова опитни, за да излязат в правилния момент? Спекуланти като Батя ще се измъкнат по терлици, докато в същото време разпалено громят "претоплените манджи", а цацата ще продължи да маха радостно с перки, очаквайки розовото бъдеще и огромните печалби, които някой обещава да раздели с тях.

                              И да, ПИБ трябва да увеличи капитала си до края на Април 2017.
                              И не, това няма как да се случи в този срок.
                              И да, БНБ нищо няма да направи по въпроса.

                              Имам акции, не препоръчвам каквото и да било, и нямам нищо общо с дребните морски рибки.

                              Коментар


                              • А иначе, не знам защо някои ги избива на защита на цената на акцията.... т.е. че едва ли не, кой как коментира е единствено с цел да повлияе на цената ?!?

                                В крайна сметка тук коментираме показатели, числа, новини и т.н. и се опитваме да намерим или се доближим до истината.

                                Така или иначе не мога да не се сещам за една друга банка, дето пращеше от показатели, имаше официално най-ниския процент проблемни кредити (по памет беше около 2-3 %, при средно 20 % за банковата система) и по отчети всичко беше цветя и рози.... та не виждам какво лошо има да се опитваме тук да мислим по числата които виждаме, а не просто да приемаме фанфарите в обясненията .... А пък който иска си инвестира, но пак не виждам проблем да си анализираме ?

                                Коментар

                                Working...
                                X